İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze

Serhat Kaptan

Recommended Posts

Serhat Kaptan

Arkadaşlar bayağıdır Chevrolet Cruze'un 6 ileri tam otomatik 124 beygirlik modelini yakın markaja aldım ancak yaptığım araştırmalar neticesinde alanların kısa bir süre sonra geri satmaya çalıştıkları ve pek tutulmadığını gözlemledim,forum içerisinde Elantra tartışmasında da tutulmadığından bahsedilmiş,siz ne düşünüyosunuz alınası bir model mi? sizce olumsuz tarafları nelerdir?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Türkiye de satılanlar chevy. olmadığı için pek tutulmuyor,bildiğiniz daewoo kırmasıdır.Cruze yerine yeni elentra yı incelemenizi tavsiye ederim,kalite olarak da dizayn olarak da daha güzel.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

Cruze da 8 hava yastığı esp ve 6 ileri otomatik beni biraz yaklaştırdı. yeni Elantra'ya başlangıç fiyatı olarak 41000 tl yazmışlar ve bana çok yüksek geldi. ama Cruze henüz yeni çıkmış 3000-5000 km de baya uygun alınabiliyor. ama sanırım pek tutulmuyor. neden ki..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

34 e giriş fiyatlı servis ağıda sorun değil tip olarak hoş denebilir motorda işin aslı Opel'de kullanılan bir motor olması lazım rakiplerine göre ucuz olduğu için benim dikkatimi çeken bir araç. Alan niye satıyor bilmiyorum :good1: lpg uyum sorunu olan versiyonları vardı sanki.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Servisinde LPG takılan nadir araçlardan. Her şeyiyle güzel bir araç ama çok hantal.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Cruze takmıyorlardı. Aveo vs onlara fabrika çıkışlı lpg diye takıyorlarda iki tip motor vardı ilk geldiğinde Cruze'da biri uyumsuzdu diye aklımda kalmış,tek motor gözüküyor şimdi

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

ford almadan önce çok inceledim hatta el sıkıştım sonra internette yorumlara göz atıp vazgeçtim ama şuan hangisi desen kesinlikle cruze alırdım.. Ford aldıktan sonra konuştuğum cruze sahiplerinden hiç birisi şikayetçi değildi ve seviyorlardı arabalarını..4 ileri yerine 6 ileri otomatik,ayrıca dizaynı çok güzel.. hantallığı ise aracın çok sağlam olmasından ağır çünkü ;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Korede aynı araç Daewoo lacetti olarak satılıyor.

Burda alan yakıtından ve gitmemesinden şikayetçi.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
:crazy: Chevrolet değil de Ford olsaydı, yerden yere vururdun ama değil mi. ;)

Ben fiestacımıyım Ahmet ne yaptın ya :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tartının bir ucuna aynı paraya FII koyunca bir türlü sonucu kestiremediğim bir araba. marka imajı ( fordun iyi olduğundan değil)

hantallığını denemek lazım. piyasadaki hiç bir 125 ps atmosferikten o kadar performans aldığımı söyleyemem. o yüzden ps lere takılmıyorum. 1.6 motor gibi gitsin yeter şişirme beygirle işim yok.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

O amblem onda olduğu sürece uzaktan göreceğim bi araba.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Tasarımı çok güzel ben fiestamı alırken yaklaşık aynı paralardı ,kendim ce düşündüm yakıtından korktuğum için fiestmı tercih ettim ,

Ama bence yinede güzel araba ( parasına göre) birde dizeli olsa :mamba:

Yorum bağlantısı
tartının bir ucuna aynı paraya FII koyunca bir türlü sonucu kestiremediğim bir araba. marka imajı ( fordun iyi olduğundan değil)

hantallığını denemek lazım. piyasadaki hiç bir 125 ps atmosferikten o kadar performans aldığımı söyleyemem. o yüzden ps lere takılmıyorum. 1.6 motor gibi gitsin yeter şişirme beygirle işim yok.

Doğru sen 180 liği 125 lik diye kullanıyosun:P

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Cruize dizayn olarak çok hoşuma gidiyor ama Amerikan chevy ler ile alakası yok,daewoo fabrikasında üretidikleri için pek sağlam durmuyorlar.dıştan bakıncada çin arabası gibi duruyor,avrupa araçlardaki gibi sağlamlık hissi vermiyor bana

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Ta?k?n

focus almadan önce cruze.yi bayiden inceledim. almaya gitmiştim ama vazgeçtim. nedenleri: arka diz mesafesi çok dar, arka yolcu boy kısmı çok alçak. ön yolcu diz mesafesi yeterli değil. 2. el piyasası çok hareketli değil. sadece ön dizayn çekiciydi. mart 2011.de full paket için 39.000tl fiyat vermişlerdi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benimde çok fazla incelediğim araştırdığım okuduğum bir araçtı zamanında.Sübab eritme sorunundan dolayı lpg sıkıntılı 2010 2011 leri ama 105 bg di sanırım onlar sorunsuz diye okumuştum.hantallığından bahsedilir kasanın agır olmasından zaten daha sonra bu sorunu çözmek için 125 bg olarak gelmeye başladı.cupe görünümlü sedan tasarımı çok sevildi aracın.Hani derler ya full artı full diye öyle birşey araç.Cruze ls plus de modeli olursa.Kronik sorunlarında amartisörlerden gelen lok lok ses çözülemiyor.Birkaç kullanıcı kendi başlarına yaptıkları uygulamalarla halletmişlerdi bu sorunu.Geri vitesde hafif rampalarda bile gelen uğultu sesinden bahsedilir.kullanıcıların genel yorumu olumlu güzel kasası olan aile aracı bence.Lpg ile bizim focuslardan fazla yakmaz emin olun.Ha 115 lik focustan hantal o da ayrı

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yorumları okuduğum kadarıyla hep eski cruze dan bahsedilmiş...Yeni cruze da gitmeme gibi bir sorun yok.Motoru değişti.100 bg den 126 bg ye çıktı.

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Ta?k?n

bazen kafam karışıyor. acaba aracımı cruıze ile değiştirsem iyi mi kötü mü olur. kullanan arkadaşlar varmı. sizin tercihinz ne olurdu. aracım titanium x paket olup cruızeyi de full paket düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şu an gelenler 125 bg olarak geliyor eskiler çok hantal kalıyordu müşteri şikayetleri yüzünden böyle bir uygulamaya gidildi ama lpg ye tam uyumlu idiler.Şu an gelenler lpg uyumlu değil en azından bayi garanti vermiyor ve sübab sorunları çıkarabildiğini okumuştum.Servet beyin dediği gibi biraz fazla yaktığı malum oda açıkçası aracı biraz devirli kullanmak zorunda kalıyorsunuz hantallığını atması için buda yakıta etki ediyor doğal olarak.Bazı kronik sorunlarıda var bunu da atlamayın.ha olumlu yönleri yokmu tabiki var cupe görünüm sedan tasarımı çok başarılı bulunuyor full bir araç fiyat olarak çok uçuk değil.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
yakıt harici tercihiniz ne olurdu

Otomobil için Alman'ı tercih ederdim ancak yeni nesil Kore'liler göz ardı edilmemeli bence. Bahsi geçen aracın yakıt harici artısı çok fazla duyduklarıma göre. Şahsen direksiyona geçmişliğim yok. Kullanıcıların motor hacmine göre emsallerinden % 20 fazla yaktığından bahsediyorlar.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Aracı uzun süre olmasada test ettim ls plus de versiyonu yani cruzda nirvana olan.Dolu bir araç esp 17 'jantlar falan.rahat konforlu bir araç bence.Ufak tefk sıkıntıları çok öenmli değil bence tek düşünülmesi gereken yakıt konusu onun haricinde alınası bir araç.Ancak önmüzdeki yıl hb versiyonu ve dizel versiyonu pazara girecek diye biliyorum

2012chevroletcruzehatch.jpg

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...