İçeriğe Yönlendir

Tablet Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Engin Deniz

Recommended Posts

Misafir

Selam arkadaşlar az önce Teknosadan aldım Ipad 4 ncü nesil16 Gb+wifi siyah renk. Görüşlerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sıkı androidci olarak tablette iOS tan gerisi yalan. :) Yalniz iPad 4 yerine 3 alabilirsin abi neredeyse hic farki yok. Karşılaştırdik oradan biliyorum. Arada ki fiyat farkini vermeye değmez. Bence ipad 4 şimdiye kadarki en kopya ipad. Ya ipad 3 alinmali yada 5 beklenmelidir bence. :)

Ben 3 için aynı şeyi düşünüyordum :)

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal
(düzenlendi)

Son çıkan ipad ile önceki arasındaki fark şöyle:

- A6 çift çekirdekli işlemci

- Dört çekirdekli grafik işlemcisi

- Önde 1.2MP arkada 5MP isight denen güzel bir kamera

Daha ne olsun :)

Edit: Retina ekran iPad3 de vardı diye hatırlıyorum emin değilim fark listesinden çıkardım.

tarihinde Engin Murat Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben 3 için aynı şeyi düşünüyordum :)

Beklemek beni tedirgin ediyor üst model olsun diye ama içimden de bir an önce almak geldiği için sabırsızlanıyorum bunda da dayanamadım aldım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Beklemek beni tedirgin ediyor üst model olsun diye ama içimden de bir an önce almak geldiği için sabırsızlanıyorum bunda da dayanamadım aldım :)

Ben de zaten ipad 4 önercektim, isabet olmuş güle güle kullan. Androide pek ısınamadım niyeyse.

Son çıkan ipad ile önceki arasındaki fark şöyle:

- A6 çift çekirdekli işlemci

- Dört çekirdekli grafik işlemcisi

- Önde 1.2MP arkada 5MP isight denen güzel bir kamera

Daha ne olsun :)

Edit: Retina ekran iPad3 de vardı diye hatırlıyorum emin değilim fark listesinden çıkardım.

3'de de retina ekran var. 4'de ek olarak lightning konnektörü geldi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Selçuk abi 4 saattir kullanıyorum çok keyifli :) Samsung' da oynadığım Hungry Shark oyununu ipad de oynadım görüntü bile farklıymış :) Arkada yüzen balık varmış ben daha yeni fark ettim, ipad işini bence apple yapsın

Yorum bağlantısı
Misafir
Selam arkadaşlar az önce Teknosadan aldım Ipad 4 ncü nesil16 Gb+wifi siyah renk. Görüşlerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Kardeşim harika bir tercih yapmissin. iPhone'u sevmeyenler bile iPad diyor. ;)

Hayırlı uğurlu olsun, teyzemin ellerinden öpüyorum :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kardeşim harika bir tercih yapmissin. iPhone'u sevmeyenler bile iPad diyor. ;)

Hayırlı uğurlu olsun, teyzemin ellerinden öpüyorum :)

Eyvallah kardeşim sağ olasın. Gelince sürpriz olacak.

Bu arada sadece ipad, iphone' u hala beğenmiyorum.

edit: Ekleme

tarihinde Mustafa KOÇAK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Eyvallah kardeşim sağ olasın. Gelince sürpriz olacak.

Bu arada sadece ipad, iphone' u hala beğenmiyorum.

edit: Ekleme

Önceki akşam da öyle diyordun ben samsung'cuyum diye.. Noooldu he Nooooldu :seytan:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hp envy x2 :)

Pahalı. Artı W8 henüz daha olgunlaşmadı. Benim de ilgimi çekmişti (HP'ciyim) ancak tablette de yine windows kullanmak istemedim. W8'in tablete çok uygun olduğunu düşünmüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Senin ipadde sim kart yok değil mi ?

Wireless (simkartsız) olan modeli aldın diye biliyorum. Sim kartlı modellerde AGPS denen assisted gps var haritada ve uygulamalarda yerini buluyor

Sadece wireless olan modellerde gps modülü var mı merak ediyorum. Bu durumda internete bağlanmadan senin yerini tespit edemez.

Wireless'ı kapatıp dışarıdaylen maps'i açtığında yerini bulabiliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Selçuk abi denedim şimdi en son nerede sinyal aldıysa wifi üzerinden orayı konumlandırıyor. 4g'li almadım arada 300 tl oynuyor. Gps sadece 3g'li modellerde var.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Selçuk abi denedim şimdi en son nerede sinyal aldıysa wifi üzerinden orayı konumlandırıyor. 4g'li almadım arada 300 tl oynuyor. Gps sadece 3g'li modellerde var.

4G-3G aynı şey zaten de, bir ara test edersen sevinirim. Böyle olacağını tahmin etmiştim, farklı bir yerde açık alanda kullandığında AGPS olmadan yerini görecek mi onu merak ediyorum. Benim simkartlı ipad3^de wireless olmadan da görüyor çünkü.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Tablet önerisi istiyorum. Kullanım amacı ağırlıklı olarak internete girmek, uzun yolda film,video izlemek(çocuk için) ve zaman zaman da office programlarını kullanmak için gereklidir. Çok donanımlı birşey istemiyorum ama kullanırken de kassın istemiyorum.

Bütçe en fazla 300 diyeyim.

tarihinde Süleyman Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Bugün bimin reklamında gördüm Asusun tableti gelecekmiş fiyatı 299 gibi galba bir bakın isterseniz...

Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı

Merhaba , 1.5 ghz - 1gb ram tek veya çift çekirdek makine işinizi görür.

Elektronik marketlerde bu özelliklere uyanların ekranlarının renklerıni inceleyerek alabilirsiniz.

İmkan varsa kesinlikle galaxy tab modellerinden biri derim yoksa üstteki özellikler yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tablette ofis programlarını rahat kullanamazsınız. Hiç denemedim ancak hiç kullanamayabilirsiniz de.

Yorum bağlantısı

Bugün bimin reklamında gördüm Asusun tableti gelecekmiş fiyatı 299 gibi galba bir bakın isterseniz...

7" bim e gelen,ben olsam 9" altında almazdım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Hort...  :blink2:

10.1" lik basit bir tablet almayı düşünüyorum. Özellikle uzun yolda ufaklığın zaman geçirebileceği ve bizlerinde evde wi-fi ile internete girebileceğimiz, ±350TL civarında bir tablet olacak. 

Bu çin mallarının kalitesi nasıldır?

Aşağıda almayı düşündüğüm cihaz var. Yada sizlerin tavsiyesi ne yönde olur?

http://www.teknosa.com/urunler/125043571/jatter-10i-tablet 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hort...  :blink2:

10.1" lik basit bir tablet almayı düşünüyorum. Özellikle uzun yolda ufaklığın zaman geçirebileceği ve bizlerinde evde wi-fi ile internete girebileceğimiz, ±350TL civarında bir tablet olacak. 

Bu çin mallarının kalitesi nasıldır?

Aşağıda almayı düşündüğüm cihaz var. Yada sizlerin tavsiyesi ne yönde olur?

http://www.teknosa.com/urunler/125043571/jatter-10i-tablet 

Abi işini fazlasıyla görür.Ekran IPS ekranmış, 16 gb ve 1 gb ram var..Ekran da büyük..Gayet iyi yani bu fiyata..Yok biraz bilindik marka olsun teknik servis olayı falan olsun dersen 8 inç  olarak ARTES yada yine 8 inç DARK EVO 8022 öneririm.. Ekranları alacağın tablete göre küçük olur ama en azından garanti süresince muhatabın olur.. Jatter i ilk kez duydum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Abi işini fazlasıyla görür.Ekran IPS ekranmış, 16 gb ve 1 gb ram var..Ekran da büyük..Gayet iyi yani bu fiyata..Yok biraz bilindik marka olsun teknik servis olayı falan olsun dersen 8 inç  olarak ARTES yada yine 8 inç DARK EVO 8022 öneririm.. Ekranları alacağın tablete göre küçük olur ama en azından garanti süresince muhatabın olur.. Jatter i ilk kez duydum.

Teşekkürler Ayhan. :)

Ekranın maksimum büyüklükte olması bizim için ilk şart. Garanti ve servis durumunu Teknosa'ya sormak lazım. Jatter'i bende ilk defa gördüm. Ancak fiyatına göre oldukça iyi bir cihaz gibi geliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...