İçeriğe Yönlendir

Tablet Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Engin Deniz

Recommended Posts

Hamit Akkuş

Tab3 eski seri, 4 yeni seri. Tabi ki 4, 3'ten iyi.

Ben de tablette halen "Samsung ve diğerleri" diye düşünüyorum. Tablet işine ciddiyetle eğilen tek firma konumunda neredeyse. Asus'un da benzer konfigürasyon cihazları vardı, özellikle Tab3 döneminde ancak şimdi ne durumda bilemiyorum.

Peki fazla olmazsam birsey daha sorabilirmiyim. Tab 4 ün 1200 tl ye olanida var 400 tl ye olanida. Pazar gunu artik bu isi sonlandiracagim. Model olarak nokta atisi tavsiye edebilirmisiniz
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Peki fazla olmazsam birsey daha sorabilirmiyim. Tab 4 ün 1200 tl ye olanida var 400 tl ye olanida. Pazar gunu artik bu isi sonlandiracagim. Model olarak nokta atisi tavsiye edebilirmisiniz

Fiyat biraz boyutlarla alakalı. Büyük tablet pahalı. Tabi biraz da teknik iyileştirme farkı. Ama sizin kullanım amacınıza Gore bence Tab3 7 Inc sizin işinizi gorur, 300 lira fiyatla ben sizin yerinizde olsam bunu alırım. En dip ürün bu.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-tab-3-lite-t113-8gb-7-siyah-tablet-p-BD601351

Bir diğeri yani yenisi Tab4 7 inç ise 420 lira civarı.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-tab-4-t230-8gb-7-siyah-tablet-p-BD601126-S?magaza=Ceptoptan

Boyut aynı, yazılım farkı kullanim sekli itibariyle sizi çok ilgilendirmez, önemli olan Ram farkı 0,5 GB için de bence 120 lira fazla ödemeye gerek yok.

O yüzden yukarıdaki tab3 7 inç cihazı öneririm ben. T113 model numarası.

Forum ilanlarındaki Note 10.1 tablet ise içlerinde en iyisi. Boyut büyük, kalemi var, Ram 2 GB. 400 liraya çekilmiş fiyatı. Bence onu da değerlendirin. Tek handikap garanti durumu. O da tablet isinde ne derece gerekli bir şey tartışılır.

Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

Fiyat biraz boyutlarla alakalı. Büyük tablet pahalı. Tabi biraz da teknik iyileştirme farkı. Ama sizin kullanım amacınıza Gore bence Tab3 7 Inc sizin işinizi gorur, 300 lira fiyatla ben sizin yerinizde olsam bunu alırım. En dip ürün bu.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-tab-3-lite-t113-8gb-7-siyah-tablet-p-BD601351

Bir diğeri yani yenisi Tab4 7 inç ise 420 lira civarı.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-tab-4-t230-8gb-7-siyah-tablet-p-BD601126-S?magaza=Ceptoptan

Boyut aynı, yazılım farkı kullanim sekli itibariyle sizi çok ilgilendirmez, önemli olan Ram farkı 0,5 GB için de bence 120 lira fazla ödemeye gerek yok.

O yüzden yukarıdaki tab3 7 inç cihazı öneririm ben. T113 model numarası.

Forum ilanlarındaki Note 10.1 tablet ise içlerinde en iyisi. Boyut büyük, kalemi var, Ram 2 GB. 400 liraya çekilmiş fiyatı. Bence onu da değerlendirin. Tek handikap garanti durumu. O da tablet isinde ne derece gerekli bir şey tartışılır.

Ilginiz icin cok tesekkur ederim. Hanim ve cocuk kullanacagi icin olmusken yeni olsun. Tavsiyelerinizi dikkate alarak hafta sonu sonuclandiriyorum bu isi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamit Akkuş

samsung tab 4 ile tablet arayışımızı sonlandırdık. ilgi ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

yavaştan windowsa geçiyor sanırım tabletler.

399 Tl ye andro lenovo 8 inch vardır tavsiye eddrim.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Bende şu bilgiyi paylaşayım da bulunsun,

Samsung Galaxy Tab E T560 8GB 9.7" aldım

web den sipariş vermiştim dolayısı ile fiziksel durumu hakkında bilgi sahibi değildim.

cihaz çok ağır insanı yoruyor.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hanıma T807 aldım, tavsiye ederim. Hatırlarsınız konuyu; buradan bir kaç kişiye de eski püskü şeyleri kepirttiydim hani? Aaahahahahaaaa... :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Tablet alcaklara ipad mini retinayi tavsiye ederim. Pil kullaniminda çılgın atıyor alet :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tablet alcaklara ipad mini retinayi tavsiye ederim. Pil kullaniminda çılgın atıyor alet :)

Anneme aldım. 330gr ağırlığı ile ideal. Annem rahatlıkla kullanıyor.

Oyun ve internette 3 güne kadar pili gidiyor. Günde 3-4 saat rahat kullanıyor.

Yorum bağlantısı

Hanıma T807 aldım, tavsiye ederim. Hatırlarsınız konuyu; buradan bir kaç kişiye de eski püskü şeyleri kepirttiydim hani? Aaahahahahaaaa... :seytan:

Güzel makine, sıfır mı aldın abi?
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hayırlı olsun abi. 4g li sanırım.

Sağ ol kardeşim. Bilmiyorum ki. Hiç bakmadım. Sim de takmadık zaten. T800 bulamadığımdan 807 aldım ben. :D

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Anneme aldım. 330gr ağırlığı ile ideal. Annem rahatlıkla kullanıyor.

Oyun ve internette 3 güne kadar pili gidiyor. Günde 3-4 saat rahat kullanıyor.

Valla bu gece baktim pil kullanimina 149 saat bekleme 9 saat 6 dakika kullanim vardı, daha önce kullandigim android tablette bu kullanim ne yazikki hayaldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

İki oğlanın tablet kavgasından yıldım :) ufakliga ucuz YouTube bir iki de oyun açan birsey alayım diyorum baktım en ucuz onytab bir de navitech gördüm hangisini tercih etsem bilemedim

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Sıfır dandik alacağınıza 2.el samsung asus lenovo gibi bişey alın bence.

oğlan daha 22 aylık çok ayrıntılı bir tablet ihtiyacı yok 2.el güvenilir olması lazım bilmediğim birinden almak istemem o yüzden yazdığım 2 tabletin birini alayım demiştim ikisi de 99 tl

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Karahan

Merhabalar, günlük işlerin haricinde arada bir digitürk playden maçları izlemek için maksimum 1000₺ fiyatı olacak şekilde tablet arıyorum. Tablet de yapacağım en ağır iş sadece digitürk play den maç izlemek olacak. Bu yüzden biraz büyük ekranlı olsa iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum ?

Ayrıca Digitürk play minimum sistem gereksinimleri şu şekildeymiş

AndroidSürüm: Android 4.0 veya üzeri ( "Root" edilmiş cihazlarda bazı içeriklerin oynatılması ile ilgili problemler yaşanabilir)
Donanım: Dual Core 1.2ghz işlemci (Arm-V7) veya üzeri, 1GB RAM veya üzeri, yazdırılabilir dahili/harici disk alanı

iOSSürüm: iOS 7.0 veya üzeri
Destekleyen Cihazlar: iPad mini ve üzeri, iPad 2 ve üzeri

WindowsWindows 10 yüklü tabletler desteklemektedir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tablette tek önerim iPad'tir.  Bir apple'cı olmasam da tablette tek geçerim iPad'i.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Uzun zamandir tabletleri incelemedim ama yogun kullanim icin bence de ipad... Ama amac digiturk falan izlemekse uygun fiyatli bir android is gorur. Dikkat edeceginiz en onemli nokta ekran cozunurlugu...

Zaten buyuk ihtimalle 1080p ve uzeri ekran cozunurlugu olan bir tabletin diger donanimlari da yeterli gelecektir. 

Siz bir seyler bulun, donanim hakkinda yorum yapmaya calisiriz elimizden geldigince

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
3 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Siz bir seyler bulun, donanim hakkinda yorum yapmaya calisiriz elimizden geldigince

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-tab4-msm8917-quad-core-1-4ghz-2gb-16gb-bt-8-cam-and-7-0-siyah.html

https://www.teknosa.com/urunler/125046372/lenovo-tab-4-10-white-101-2gb16gbwifi-tablet

http://www.hepsiburada.com/lenovo-yoga-tab3-a10-50f-16gb-10-1-ips-tablet-p-HBV000007R8WQ?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel-mobil.pla&gclid=EAIaIQobChMIrufaip741wIVDRHTCh0P7wlzEAQYAyABEgJTrPD_BwE

Şimdilik bu üç ürün ilgimi çekti. Hangisi iyidir sizce? 

7 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Tablette tek önerim iPad'tir.  Bir apple'cı olmasam da tablette tek geçerim iPad'i.

İPhone kullandım ve şimdi android kullanıyorum. Androidi daha çok beğendim. Tabi telefonla tablet farkı vardır bu da bir gerçek. Siz neden ipad öneriyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

İPhone kullandım ve şimdi android kullanıyorum. Androidi daha çok beğendim. Tabi telefonla tablet farkı vardır bu da bir gerçek. Siz neden ipad öneriyorsunuz? 

Tablette sorunsuz. Her işi yapabiliyor. Koca ekranda istediğiniz gibi fink atabiliyorsunuz. Telefon kadar karıştırmadığım için tableti, günlük işler için iPad gayet sorunsuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Biraz arastirdim sizin icin en guclu ve uygun olan tablet galaxy tab A 10.1(2016) (t580) gibi gorunuyor. Ekran cozunurlugu iyi. Benchmark skoru ve oyun performansi da fena degil. Hafiza 16gb ama sd kart girisi var.

https://www.epey.com/tablet/samsung-galaxy-tab-a-10-1-2016-fiyati.html

Bu tabletin 4g li, kalemli versiyonlarida mevcut. Tabiki onlar daha pahali

Bir teknoloji markette bulursaniz incelen bi bence

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...