İçeriğe Yönlendir

Tablet Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Engin Deniz

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Arkadaşlar DARK evopadlerden uzak durmakta fayda var..Son serilerde maalesef çeşitli sorunlar var.Teknik servis olayı da karayılan hikayesi.Uğraşmak istemiyorsanız alternatif markalara yönelin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

aynı ürünü aldım. Kronik bir sorunu var. Kapama tuşuna basınca bekleme moduna almıyor. Komple kapanıyor. Sarj aletini takmadan da açılmıyor. Geri iade ettim. Diğer markalara bakmakta fayda var:)

Aynen bu mevcut bir çok DARK ürününde var..Sıkıntılı cihazlar..Şarja takmadan açmak mümkün olmuyor.Teknik servis bu sorunu çok iyi bildiği halde satışa devam ediliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

aynı ürünü aldım. Kronik bir sorunu var. Kapama tuşuna basınca bekleme moduna almıyor. Komple kapanıyor. Sarj aletini takmadan da açılmıyor. Geri iade ettim. Diğer markalara bakmakta fayda var:)

Aynen bu mevcut bir çok DARK ürününde var..Sıkıntılı cihazlar..Şarja takmadan açmak mümkün olmuyor.Teknik servis bu sorunu çok iyi bildiği halde satışa devam ediliyor.

Aynı sorunlar... açma kapama tuşu arızası, açılmama arızası, kapanıp bir daha açılmaması vs... 21 gün sonra ancak geldi servisten şu an için bir sıkıntı yok bakalım bekleyip göreceğiz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Piranha Business Tab'larda da benzer sorunlar mevcut. Açıldığında dokunmatiği çalışmayan, ancak resetlendiğinde çalışan bir cihazımız var. Servise verdik, yenisi ile değişti. Kısa süre sonra yine aynı problem başladı. 250 TL civarına almıştık. Boşuna "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" dememişler. İstanbul'da tek servisi var, hatta sanırım Türkiye'deki tek servis bile olabilir. Elden teslim edip alırsanız ortalama servis süresi 10 gün ile bir ay arasında değişiyor. Eğer posta yolu ile gönderir ve geri almayı beklerseniz bunun üzerine 10-15 gün daha ekleyin. Öylesine yoğun bir servis ki, gelen ve gidecek paketleri üstüste koyduklarından dolayı müşteri temsilcilerini zor görüyorsunuz. Onlar bu durumu çok satmaların bağlıyorlar, bense cihazların kronik sorunlarla geldiğine bağlıyorum. Kısacası düşük fiyata alınan cihazlarda kalite aramamak ve her türlü soruna hazır olmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Piranha Business Tab'larda da benzer sorunlar mevcut. Açıldığında dokunmatiği çalışmayan, ancak resetlendiğinde çalışan bir cihazımız var. Servise verdik, yenisi ile değişti. Kısa süre sonra yine aynı problem başladı. 250 TL civarına almıştık. Boşuna "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" dememişler. İstanbul'da tek servisi var, hatta sanırım Türkiye'deki tek servis bile olabilir. Elden teslim edip alırsanız ortalama servis süresi 10 gün ile bir ay arasında değişiyor. Eğer posta yolu ile gönderir ve geri almayı beklerseniz bunun üzerine 10-15 gün daha ekleyin. Öylesine yoğun bir servis ki, gelen ve gidecek paketleri üstüste koyduklarından dolayı müşteri temsilcilerini zor görüyorsunuz. Onlar bu durumu çok satmaların bağlıyorlar, bense cihazların kronik sorunlarla geldiğine bağlıyorum. Kısacası düşük fiyata alınan cihazlarda kalite aramamak ve her türlü soruna hazır olmak gerekiyor.

Boşuna yazmadım servis önemli diye, probook'ta en azından servis hızlı ve yeterli aynı zamanda ilgili, 3 günde kargolar dahil(ücretsiz) cihaz tamir edilip gönderiliyor(bende olan bu en azından)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bluetooth'u olan tablet almayı düşünüyorum.. 

Acelesi yok, markası falan çok önemli değil.. kampanyalı falan görürseniz haber verirseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahattin Öztoklu

Yeni nexus 7 yi tek geçerim tavsiye ederim. .. donanimhaberden karsilastirma yardimci olacaktır. ..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Biz Samsung shop'tan aldik. Ata sektorun tun hinliklerini bildiginden, 3 kurus fazla olsun ama kafam rahat olsun diyenlerden. Orjinal kilif henuz gelmemisti bayram oncesine kadar. Yan sanayilerde de (icine oturan) uyan kilif yoktu. Tek handikap bu olabilir.

dark evopad 3 ayda perte ayrıldı dondu kaldı.... nerde bu shop?

Yorum bağlantısı

bimeks ten aldım 2hafta önce tab3, 20 tl hediye çeki verdiler,399 tl , 379 tl ye gelmis oldu, bundan önce piranha busnss. naviteg kullandim biri 7 digeri 9 inc. tablet kullanmıyormusuz megerse, tab3 ü herkese tavsiye ederim, navigasyon yukledim gps muhsesem calisiyo,,,internet hızı muhteşem, bt sayesinde veri alısverisi super oluyo, tangoda sorunsuz gorus me yapılıyor,fotograf kalitesi, dokunmatiği ve ekranı super, kesinlikle diğerlerine para verilmez evde ikitane pert var, ekran donunca vaay senmisin donan bizim oğlan aminoasitlerine ayırmış, iki haftadır yükleniyorum kasma olmadı henüz düşünen arkadaşlara tavsiyem tab3 tür.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

bimeks ten aldım 2hafta önce tab3, 20 tl hediye çeki verdiler,399 tl , 379 tl ye gelmis oldu, bundan önce piranha busnss. naviteg kullandim biri 7 digeri 9 inc. tablet kullanmıyormusuz megerse, tab3 ü herkese tavsiye ederim, navigasyon yukledim gps muhsesem calisiyo,,,internet hızı muhteşem, bt sayesinde veri alısverisi super oluyo, tangoda sorunsuz gorus me yapılıyor,fotograf kalitesi, dokunmatiği ve ekranı super, kesinlikle diğerlerine para verilmez evde ikitane pert var, ekran donunca vaay senmisin donan bizim oğlan aminoasitlerine ayırmış, iki haftadır yükleniyorum kasma olmadı henüz düşünen arkadaşlara tavsiyem tab3 tür.

Hangi renkti ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

7" bana küçükmüş gibi geliyor. Daha önce 10" ipad kullandığımdan 8"'den aşağı düşmek pek istemiyorum. Tab3 8" uygun görünüyor. Acer ve Exper'de iyi görünen alternatifler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

7" bana küçükmüş gibi geliyor. Daha önce 10" ipad kullandığımdan 8"'den aşağı düşmek pek istemiyorum. Tab3 8" uygun görünüyor. Acer ve Exper'de iyi görünen alternatifler.

Acer ve Exper :i-ih:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

iPad mini 2'yi bekleyeceğim gibi görünüyor.

Galaxy tab 8" ile yanyana tuttuğumda Mercedes'le Peugeot'a bakıyorum gibi geliyor bana :)

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

Selam şimdiden yardım için teşekkür ederim.10 inç internet ve oyun için kullanılacak sıfır veya ikinci el olabilir maksimum bütçe 450 Tl.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

HP'nin 7" tableti geliyor. Slate 7.

450 TL civarında olucakmış fiyatı.

Giriş seviye donanım ve Android.

İki renkli.

İşletim sistemi
Android 4.1 (Jelly Bean)

İşlemci:
ARM Cortex™-A9 Çift Çekirdekli (1,6 GHz)

Boyutlar (G x D x Y)

10,7 x 197 x 116 mm; Paketle birlikte: 247 x 233 x 51 mm  

Ağırlık

370 gr; Paketle birlikte: 0,8 kg  

Bellek, standart:

1 GB DDR3 SDRAM  

Önerilen sabit disk alanı:
8 GB eMMC SSD

Ekran:

17,8 cm (7") diyagonal tam dokunmatik HFFS WVA LCD (1024 x 600)  

Bağlantı noktaları
1 kulaklık çıkışı 3,5 mm
1 çok yönlü mikrofon girişi
1 mikro USB
1 genişletilebilir mikro SD (32 GB'ye kadar)

Genişletme yuvaları
1 mikro SD

Fotoğraf Makinesi:

Ön yüzde VGA video web kamerası, arka kamera (3 MP)  

Kablosuz
Bluetooth 2.1 EDR ile Birleşik 802.11b/g/n

Ses:
Beats Audio™ ve stereo hoparlörler

Güç kaynağı:

5V, 2A çıkışı  
Pil türü:

1 hücreli (13,4 WHr) Lityum-iyon

Önceden kurulu yazılımlar:
Google Mobile Hizmetleri: Google Arama
Sesli Arama
Gmail
Calendar Sync
Google Talk
Chrome Tarayıcı
Google+
Google Maps
Street View
YouTube
Play Store
Play Book
Play Music
Play Movie
Play Magazine
Widevine
HP Servisleri: HP ePrint
HP Yerel Android Baskı (InOS Baskı)

Garanti:
Serviste bakım, parça ve işçilik için 2 yıl sınırlı donanım garantisi

Ürün rengi:
Kırmızı, paslanmaz çelik kenar vurguları ve yumuşak tutuş noktalı arka panel
Ürün rengi:
Gümüş, paslanmaz çelik kenar vurguları ve yumuşak tutuş noktalı arka panel  

c03747241.png

c03684225.png

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Her ürününde aynı kalite standardını tutturamıyor. ondandır. HP alıcaksan ucuzunu almıyacaksın. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-evopad-a7016-16gb-7-tablet-3-adet-aksesuar-hediye/productDetails.aspx?productId=bd600240&categoryId=3008012&navq=categoryid%3d3008012%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dbd600240%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f32978%253d%257b1620gb%257d%252f184649%253d%257b722%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_3008012%257d%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/inca-vero-16gb-7-beyaz-tablet-4-adet-aksesuar-hediye/productDetails.aspx?productId=bd302720&categoryId=3008012&navq=categoryid%3d3008012%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3dbd302720%26fh_lister_pos%3d6%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257binca%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_3008012%257d%26fh_refview%3dlister

şu iki model arasında kaldım :D hangisi tercih etsem kararsız kaldım :D

şuda gözüme çarptı 

2 gb ram lı si ilk defa denk geldi

http://www.hepsiburada.com/liste/artes-q812-16gb-8-ips-siyah-tablet-5-adet-aksesuar-hediye/productDetails.aspx?productId=bd600266&categoryId=3008012

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nesi var abi?

önce düştü dış ekran çatladı bu kullanıcı kusuru, sonra açılıyorken dondu kaldı, forumlada benzer sorunları okudum, bazı bios reset upgrade vs. yöntemi okudum ama zaten kırık ekranla kullanmaya değmez...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...