İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Sani Gerşon

Kies üzerinden mi denetliyorsun abi yoksa telefon üzerindenden mi ? Genelde telefon üzerinden güncelleme görmezdi benim S2. Ben hatta 1-2 hafta öncee türkiyede dağıtılmaya başlandı diye okumuştum bir yerlerde :/

OTA kontrolü ile yapıyorum ama iyi hatırlattın, kies'le bi bakayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Android telefonlar arasında ayrım mı yapıyor? Ne kadar ayıp. Bu devirde hala "discrimination"... :(

Abi androidin bir açık kaynak kodlu yazılım olduğunu biliyorsun.

Her marka kendine göre değişim yapıp cihazlarına yükleme yapıyor.

Her markanın bir çok modeli olduğu için her modelin işlemci ram gibi donanımsal farklılığına göre yazılım geliştiriyor.

Yani sizinki gibi tek model ve tek yazılım değil :D :D

Kime ne anlatıyorsam :D Uçak mühendisine yazılımdan bahsediyorum peh bana :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi androidin bir açık kaynak kodlu yazılım olduğunu biliyorsun.

Her marka kendine göre değişim yapıp cihazlarına yükleme yapıyor.

Her markanın bir çok modeli olduğu için her modelin işlemci ram gibi donanımsal farklılığına göre yazılım geliştiriyor.

Yani sizinki gibi tek model ve tek yazılım değil :D :D

Kime ne anlatıyorsam :D Uçak mühendisine yazılımdan bahsediyorum peh bana :D

Uçak yazılımıda kapalı sanırım (uzmanı cevap versin artık), tıpkı ios gibi, kurcalamakta sıkıntılı sanırım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ace 2 için de geldiğini söylüyorlar ama TR'de daha alan yok :s Hatta Çin le Portekiz dışında alan da yok. NAsıl iş çözemedim...

Az önce güncelleme yaptım 4.1.2 yükledim. Ancak Kies'ten yaptım güncellemeyi.

İlk defa stok yükleme yaptım. :)

Telefon Kiese bağlanınca otomatik güncelleme yaptı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ace2 mi telefon????

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi korkuttun beni yahu, ne heyecanlandım :)

Ben yazdığını yanlış anlamışım. :(

Age için (de) baglaca dikkat etmemişim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ACE2 için çok olmuştu duyurulalı. Bu zamana kadar gelmiş olması lazım aslında.

Ace 2 için önce Kasım sonu dendi, sonra Şubat sonu dendi, şimdi Nisan sonu kesin deniliyor. TR'ye gelmesi Mayıs, Haziran sonu herhalde :)

HaTiCe'de de böyle mi? Ciddi soruyoum :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ace 2 için önce Kasım sonu dendi, sonra Şubat sonu dendi, şimdi Nisan sonu kesin deniliyor. TR'ye gelmesi Mayıs, Haziran sonu herhalde :)

HaTiCe'de de böyle mi? Ciddi soruyoum :)

Bizde geç gelir ama sağlam gelir :D

Samsung özellikle S2 'nin ilk güncellemelerinde çok sorun çıkarmıştı bu konuda. S2 güncelleme aldı, arkasından tekrar aldı, olmadı tekrar aldı. 2-3 kez aynı güncellemenin güncellemesini yayınladı. Stabilite sorunları yüzünden. Bu konunun geçen sayfalarında da yazılıdır. Güncellemeyi kaldıranlar oldu.

hTC ise belki 2-3 ay sonra yayınladı ancak tek kerede yağ gibi sorunsuz sürüm kullandık. hTC'nin belki en zayıf tarafı bu güncelleme konusu. Güncelleme geliyor ancak ciddi paralara sattıkları telefonlara bile güncel android sürümleri yayınlamıyor. Samsung ACE2'ye, S2'ye bile en son sürümü paylaşırken, S2 ile birlikte piyasaya çıkan hTC telefonlarına güncelleme gelmiyor. Haricen custom rom'lar ile bu sorun çözülebilir belki ama yine de psikolojik olarak telefon sahiplerini rahatsız ediyor bu durum. hTC'nin üvey evladı çok :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bizde geç gelir ama sağlam gelir :D

Samsung özellikle S2 'nin ilk güncellemelerinde çok sorun çıkarmıştı bu konuda. S2 güncelleme aldı, arkasından tekrar aldı, olmadı tekrar aldı. 2-3 kez aynı güncellemenin güncellemesini yayınladı. Stabilite sorunları yüzünden. Bu konunun geçen sayfalarında da yazılıdır. Güncellemeyi kaldıranlar oldu.

hTC ise belki 2-3 ay sonra yayınladı ancak tek kerede yağ gibi sorunsuz sürüm kullandık. hTC'nin belki en zayıf tarafı bu güncelleme konusu. Güncelleme geliyor ancak ciddi paralara sattıkları telefonlara bile güncel android sürümleri yayınlamıyor. Samsung ACE2'ye, S2'ye bile en son sürümü paylaşırken, S2 ile birlikte piyasaya çıkan hTC telefonlarına güncelleme gelmiyor. Haricen custom rom'lar ile bu sorun çözülebilir belki ama yine de psikolojik olarak telefon sahiplerini rahatsız ediyor bu durum. hTC'nin üvey evladı çok :D

Dediğin gibi sorun 4.0.3 versiyon sorumluydu. Ancak en büyük sorun sim kartı eski olan arkadaşlarda rehber okuması gecikiyordu. Ancak bende hiç sorun yaşamadım.

Ama dediğin gibi 4.0.3 dokunmatiği zayıftı. Başka sorun yaşadığımı hatırlamadım.

Yorum bağlantısı

Sıkı bir android takipçisi olarak, zamzung gene Türkiyeyi en sona koydu. Bada'da kullanıcıları Kies'e mahkum eden zamzung, android'de bunu yapamıyor işte. Bada2 bile Türkiye'ye neredeyse 8 ay sonra geldi. Android 4.1.2 çıkalı unutuldu biz resmi olarak anca gördük. Hoş daha hiç resmi sürüm kullanmadım, sanırım kullanmam da. Kullanacak olsam iphone alırım. Android rom kullananlar için biftor rom tavsiye ederim. Görsel olarak çok güzel. (Bakınız xda)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sıkı bir android takipçisi olarak, zamzung gene Türkiyeyi en sona koydu. Bada'da kullanıcıları Kies'e mahkum eden zamzung, android'de bunu yapamıyor işte. Bada2 bile Türkiye'ye neredeyse 8 ay sonra geldi. Android 4.1.2 çıkalı unutuldu biz resmi olarak anca gördük. Hoş daha hiç resmi sürüm kullanmadım, sanırım kullanmam da. Kullanacak olsam iphone alırım. Android rom kullananlar için biftor rom tavsiye ederim. Görsel olarak çok güzel. (Bakınız xda)

Bende ilk defa resmi sürüm yükledim. :)

Ayfoncularda genelde JB kullandığı için onlarda resmi sayılmaz :D

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Kiess üzerinden bu güncelleme nasıl yapılıyor Mehmet Bey?

4.0.3 ten kurtulmak istiyorum artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kiess üzerinden bu güncelleme nasıl yapılıyor Mehmet Bey?

4.0.3 ten kurtulmak istiyorum artık.

Şayet telefonunuz üzerindeki 4.0.3 orjinal ise yani Türkiye için yapılmış yazılım ise telefonu kies'e bağladığınızda otomatik olarak güncellemeyi görüyor.

Şayet orjinal Türkçe değilse telefonla arama bölümüne *#272*İME numarası # yazın gelen menüden TUR seçin türkçeleşir. Bu işlem telefonunuzdaki bilgilerin kaybına neden olabilir. (Format atabilir)

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Şayet telefonunuz üzerindeki 4.0.3 orjinal ise yani Türkiye için yapılmış yazılım ise telefonu kies'e bağladığınızda otomatik olarak güncellemeyi görüyor.

Şayet orjinal Türkçe değilse telefonla arama bölümüne *#272*İME numarası # yazın gelen menüden TUR seçin türkçeleşir. Bu işlem telefonunuzdaki bilgilerin kaybına neden olabilir. (Format atabilir)

Evet, telefonum orjinal Türkçe değil. Bahsettiğiniz işlem buradan çok ürkütücü görünüyor, cesaret edemedim açıkçası : P

Telefonun software update menüsünde herhangi bir güncelleme görünmüyor. 4.1.2 yüklemenin başka bir yolu yokmu?

Cevabınız için çok teşekkürler bu arada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Evet, telefonum orjinal Türkçe değil. Bahsettiğiniz işlem buradan çok ürkütücü görünüyor, cesaret edemedim açıkçası : P

Telefonun software update menüsünde herhangi bir güncelleme görünmüyor. 4.1.2 yüklemenin başka bir yolu yokmu?

Cevabınız için çok teşekkürler bu arada.

Korkacak birşey yok. Sadece uygulamalar gidecek ve rehber (belki) gider.

Yada andorid forumlardan resmi sürümü indirip odinle kuracaksınız.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Korkacak birşey yok. Sadece uygulamalar gidecek ve rehber (belki) gider.

Yada andorid forumlardan resmi sürümü indirip odinle kuracaksınız.

Tekrardan teşekkürler Mehmet Bey. Korkumun üzerine gitme kararı aldım. Tabi ilk işim rehberimi yedeklemek oldu :) Resim ve video dosyalarını da kaybetme ihtimalim var mı o işlemden sonra?

Yorum bağlantısı

Tekrardan teşekkürler Mehmet Bey. Korkumun üzerine gitme kararı aldım. Tabi ilk işim rehberimi yedeklemek oldu :) Resim ve video dosyalarını da kaybetme ihtimalim var mı o işlemden sonra?

Android sitelerinden istediğin s2 romu indirim recovery moddan flashlayabilirsin. Ama telefonu önce roort'laman gerekir. Telefon açılmazsa, telefon download mod yada recovery mod'da açıldıkça korkma bişey olmaz. Mesaj attım sana o siteyi izle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rehberin yedeğini almak basit. Rehberdeyken soldaki dokunmatige bastığınızda açılan menüden google birleştir seçeneğiyle rehberi google hesabina alıyor. Senkronize edincede işlem tamam.

Telefon kurulduktan sonra google hesabı eklendiğinde direk rehberi çekiyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle Mehmet Bey in dediği gibi rehberimi gmail e yedekledim. Galeri ve müzikleri de akşam yedekleyip önce cihazı Mehmet Bey in verdiği kodla Türkçeye çevirip ardından JB 4.1.2 yi yüklemeyi düşünüyorum.

Umarım bir sıkıntı yaşamadan işlemleri bitirebilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle Mehmet Bey in dediği gibi rehberimi gmail e yedekledim. Galeri ve müzikleri de akşam yedekleyip önce cihazı Mehmet Bey in verdiği kodla Türkçeye çevirip ardından JB 4.1.2 yi yüklemeyi düşünüyorum. Umarım bir sıkıntı yaşamadan işlemleri bitirebilirim.

Galari ve müziklere birşey olmuyor ama siz yinede yedek alın :)

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Galari ve müziklere birşey olmuyor ama siz yinede yedek alın :)

Biraz fazla garanticiyim galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Hey gidi heyyy...Forumun en hit konularından biriydi. Neler neler yazmışız be... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...