İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Dün biraz arkadaşın Galaxy Ace'ini kurcaladım. Ekran küçüktü ve dokunmatiğe alışmak gerekiyor. Ama genel özellikleriyle hoşuma gitti. Özellikle wireless'a bağlanmada çok başarılı. Ace bile güzelken Galaxy SII ve HTC daha güzeldir. Android büyük ekranda daha güzel. :D:)

Yorum bağlantısı
Akan Belen
30 işgünü Akan Bey. Yani tatil günleri hariç. Servislerin "0" telefon prosedürleri farklı oluyor. Bildiğim kadarı ile kapalı kutu telefon vermezler. Telefonun kasası aynı kalır, içini tamamen değiştirirler, yeni imei no ile gönderirler. En son blackberry değişimi bu şekilde yapıldı bizde. Telefonun arka kamerasının üzerinde bile jelatin vardı fakat, dış kasası aynen duruyordu.

Bu gibi durumlarda ücret iadesi mantıklıdır. Ancak siz, turkcell'den kontratlı aldığınız için Turkcell'i devreye sokabilirsiniz. Sonuçta aylık bir meblağ ödüyorsunuz ve telefonu şu an kullanamıyorsunuz. Turkcell aracılığı ile bayide telefon değiştiren bir kişi görmüştüm.

Sonuç ne olursa olsun, biraz sıkıntılı bir evredir. Eğer serviste tanıdık yoksa, arızayı anlatabilmeniz bile bazen dert olur. Yani cihaz test edildi, belirtilen arızaya rastlanılamadı gibi ifaelerle sık karşılaşılır. Bir Nokia telefonum için, serviste böyle uzun süre belirtilen arıza bulunamadı vs. gibi sebeplerle, üstelik nerdeyse 30 işgünü süresi dolmaya yakın olarak bu ibareler girilince, tüketici hakem heyetine başvurarak ücret iadesi yoluna gitmiştim. Bir ara nokia telefonlarımın hemen hepsi bir kere servise uğruyordu.

Saygılarımla.

Evren bey açıklama için teşekkürler.Şimdi yine baktım telpa sitesine tamire başlanması için bilgi ve belge bekleniyor diyor hala.Beni arayan soranda yok anlamadım gitti.Kontratlı aldığım için acaba ücret iadesi isteyebilirmiyim yinede.Bilginiz varmı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Ben dedim sana HTC al diye :kihkih:

Sorma Zafer açıkçası büyük hevesle almıştım ama şuan tamamen soğudum telefondan.Halledebilirsem para iadesi isteyeceğim gerçi ödeme hiç yapmadım daha ama kontratı iptal ettirebilirsem yani.

Yorum bağlantısı

Mehmet sen HDR istiyordun telefonda. BÖYLE BİR PROGRAM bir varmış. Belki işine yarar.

Uzun dönem pil testi sonuçlarına telefon 13-16 saat dayanabiliyor. Ancak ilginç olan şarj düzeyi çok düşükken bile telefon 4-5 dk.lık bir telefon görüşmesi yapılabilir. Pil tam boş durumdayken bitirmek bir hayli zaman alıyor.

Ajanda sorununu biraz yabancı sitelerden de araştırdım. Maalesef gingerbread'in bir bug'ı olarak gözüküyor. Alternatig olarak "google Apps sync" uygulaması öneriliyor. Bu program outlook altındaki kayıtları google'a taşıyor. Programı yükledim ancak kullanıcı adı kısmında takıldık. Zaten bizim outlook işi biraz karışık olduğu için pek ümidim de yoktu. Çünki bu programı outlook kurulu bilgisayara kurmak gerekiyor diyorlar ancak benim işyerinde bilgisayarlar korumalı olduğundan böyle bir şansım maalesef yok. Exchange üzerinden görebilir belki diye kurmaya niyetlenmiştim. Google takviminde ise sorun yok. Google takvimi ile sorunsuz eşitleme yapabiliyor S2.

Telefona epey uygulama yükledim. Yavaşlama sadece exchange mailleri açarken takılma şeklinde 1sn'lik oluyor. Geri kalan bölümlerde hala çok seri. Isınma ile ilgili şikayetim yok. Bundan sonraki android yazılımının çift çekirdek işlemciler ile uyumlu olması bekleniyor. Yani şu an kullanılan gingerbread yazılımı tek işlemciye göre olduğundan işlemcileri optimum kullanamadığı gibi, gereksiz kullanarak enerji tüketimine ve ısınmaya neden oluyor.

Ekran konusunda bir muamma sürüyor. Kimisi ekranın çok çabuk çizildiğinden bahsederken, çok dayanıklı olduğunu belirten de var. GalaxyS'in metal çivi ve parçalar olan bir poşet içersinde türlü kombinasyonlarla çizilmeye çalışıldığı bir testte ekranının çizilmeden çıktığını görmüştüm. Bu yüzden galaxyS'te ekran koruyucu kullanmadım ve satarken hiçbir çiziği yoktu. (Genelde ceket cebinde olur, darbeye maruz kalmaz.). Aynı ekrana sahip olduğu için S2'de sıkıntı olmaz diye düşünüyordum ancak ekranım çizildi diyenleri gördükçe bir şeffaf koruma kaplatma konusunu düşünüyorum. Şu ana kadar S2'de de ekranımda problem yok ama önlem almaktan zarar gelmez.

Galaxy3 önümüzdeki Mart ayında bekleniyormuş. Şu anda bu tarz telefon kullanıcıları HTC sensation ile S2 arasında gidip geliyorlar. Genelde bu telefondan birini kullanan satıp diğerini alıyor. HTC'nin tasarım ve sense arayüzü Samsungçuları cezbediyor. Ancak kullanıcıların genel kanıları, sensationun tozlanmaya müsait olduğu ve zaman zaman ekranla sorunlar yaşadıkları yönünde. Hiç sorun yaşamadığını söyleyen de var. Biraz şans işi sanırım. Şu an Vodafone kampanyası ile HTC'ye ayda 69, S2'ye ise Turkcell kampanyası ile ayda 89.-TL'ye 24 ay vadeli sahip olunabiliyor. Bu tarz telefonlarlar internet bağlantısı ile bir çok uygulamayı çalıştırdıklarından internet paketi almak çok daha cazip ve bu kampanyalarda internet paketleri mevcut.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Evren abi sen bir numarasın :lol2: İşte gerçek HDR budur.Farklı pozlamaları anlık olarak çekiyor.Ben bilgisayarda sadece renklerle oynayarak yapabiliyordum oda sağlıklı olmuyordu.Gerçekten çok teşekkür ederim.Aslında programı yükleyeli çok oldu;fakat biraz aksiliklerden dolayı yazamadım buraya.Telefona o kadar çok uygulama yükledimki gene birşeyler ekrandaki ikonları engellemeye başladı bazen açtığımda gene ikonlar olmuyor ekranda.Eğer sendede olursa çok basit bir çözümünü buldum telefonu açıp kapatıp zaman kaybetmeden;

-Görev yönetici,Ram,Hafızayı sil dediğin anda herşey yerinde beliriyor 10 sn bile sürmüyor.Buda tuzu biberi olsun diyorum :) Şu ana kadar çok memnunum özelliklede andriod market beni çok mutlu etti bu konuda.

Gelelim hdr'li resimlere.8mp kamerası güzel ama 8mp kocaman lensi olan fotoğraf makinesi performansı beklemek ayıp olur.İlk iki resimde oynama yapmadım tamamen orjinaller.Özellikle bilgisayarda hdr yaptıktan sonra tamamen sanallaşıyor resim.Senin bu önerdiğin program gerçekten çok başarılı ve gerçek hdr yapıyor.Gerçi ben çekerken biraz oynattım telefonu direkt bakınca belli değilde yakınlaştırıp bakınca belli oluyor.Mecbur yeniden boyutlandırmak zorundayım özellikle benim hdr yaptığım resim 15 mb oldu :) İşte fotolar:

Rica ederim Mehmet. Ben de şu rami bir temizlemek istiyorum. Tesekkürler bilgi için.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Şu anda piyasadaki söylenti, Galaxys 2'nin, piyasaya çıkacak Iphone5'e rakip olarak işlemci hızı 1.4ghz'a upgrade edileceği yönünde. Şu an ki S2'ler NFC özelliği taşımıyor. Simkarta takılan ek bir aparatla bu özellik sağlanıyor. Ancak yeni modellerde bu dahili olarak gelecek.

Ek'te S2 ile Sensation karşılaştırması var. NFC özelliği de kısaca anlatılmış.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Ya arkadaşlar konuyla pek alakası yok ama bende 2 ay önce aldım ve son iki haftada telefon görüşmesı yaptıktan sonra kendi kendine kapanmaya başladı servise verdim sistem dediler tekrar yüklediler acaba aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar varmı varsa sonrasında düzeldimi yardım ederseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı

Yüklenen bir program neden olmuştur. Yazılım yüklerken format atacakları için düzeleceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mehmet,

Pil konusunda acele etme. Şu anda piyasadaki tüm piller (1650mAh olanlar hariç) yan sanayi ve üzerindeki mAh değerleri ile doğru orantılı çalışmıyorlar. Yani 2000mAh'lık pil, orjinalden daha kötü sonuç veriyor.

Bir kısım insan, pili ayrıca şarj eden ünitelerin daha iyi şarj sağladığını düşünüyorlar ve buna uygun aparat alıyorlar. Bence mobilitenin tanımına uymayan bir uygulama, aynen iki pil taşımak gibi.

Şİmdi Samsung 2 adet alternatif çıkardı. Birtanesi orjinal 2000mAh pilç 30? civarında yurtdışında. Biraz daha kalın. Yanında bu pile özel arka kapak var. Yakında gelir Türkiye'ye. Telefon doğal olarak biraz daha kalınlaşıp, ağırlaşıyormuş anacak bence çok önemli değil.

İkincisi ise dahili pil içeren case(kap) çıkmış. Telefon bu kabın içersine oturuyor. Telefonun etrafındaki plastik kılıflar gibi telefonu çevreliyor, ancak alt bölüm biraz geniş oluyor. Telefon bu case içinde şarj oluyor.

Sesle ilgili problemin için sanırım Ayarlar>Ses girişi ve çıkışı ayarları>Metinden Sese ayarları altında biryeri işaretlemişsin. Tikli hiçbirşey kalmasın, düzelecektir.

Igo'nun güncellenmesi konusunda benim şüphelerim var. Hatta sadece 1 senelik sürüm olduğunu belirtenler de var. Iphone için primo uygulaması çıkmış. Igo ile ilgili oalrak söyleyeceğim tekşey, GalaxyS'in hızı ve ekran kalitesi sayesinde piyasadaki tüm gps cihazlarından çok daha üstün. Üstelik, Garmin haricinde kapasitif ekran kullanan bir model olmadığı düşünüldüğünde değişik bir deneyim ve de kullanımı çok daha kolay oluyor. GArmin'in bu modelinin 700.-TL civarında olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Saygılarımla.

tarihinde Evren ?skent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

Bugüne kadar beklediyseniz, biraz daha bekleyin derim. Şu an nefesler tutulup Iphone 5 beklendiği için, Samsung'un da S2'yi biraz modifiye edeceği söyleniyor. Bu durumda eski Sgs2'nin fiyatı biraz daha düşecektir. Yeni Sgs2'nin ise işlemci hızı biraz artacak ve nfc desteği ile gelecek. Sabredemem derseniz de pişman olmazsınız.

Saygılarımla.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

NFC nedir? Yeni BlackBerry 9900 çıktı o da NFC destekli imiş...

Edit: NFC yakın saha iletişimi demekmiş, internetten baktım.

Yorum bağlantısı

Nfc'den geçmiş sayfalarda bahsetmiştim. Aslında çok önemli bir özellik değil. En yaygın kullanımı cep telefonunu kredi kartı olarak kullanabilme. Bu özelliğin çok daha ucuza satılan modellerde olması s2 için eksiklik. Nfc'nin eklenebilir bir donanım olması nedeni ile s2 de olmamamasının problem olmadığını düşünenler de var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu nfc olayı bunu destekleyen sim kart alınmasıyla çözülüyor sanırım, bu özelliğe sahip sim kart alıp taksak olmuyormu acaba?

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Geçtiğimiz hafta sonu Evren kardeşimin kullandığı telefonu epeyce test etme ve kullanma,(oyun oynama,fotoğraf çekme,müzik dinleme internete girme,navigasyonunu kullanma v.s vs.)şansım oldu.bu s2 ye telefon demek biraz ayıp olur ve az kalır.s2 ye telefondan başka her şey diyebilirsiniz.muhteşem bir alet .

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cenk Avcı

Merhaba arkadaşlar

Kısa bir süre önce Nokia E7 aldım ancak memnun değilim.

Bayiye geri vermeye çalışıyorum eğer başarırsam S2 almayı düşünüyorum. Ancak yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım (ekstra 400 TL gibi yükü de olacak).

E7 de sıkıntılar şunlar, bu sıkıntıları S2 de yaşar mıyım ?

1- Çok sık kilitleniyor

2- MP3 çalar sesi çok güçsüz, eski iphonumla karşılaştırılamaz bile

3- Sambiyan app leri çok kısıtlı

4- Çoğu indirilen oyunlar kilitleme yapıyor

5- E mail için outlook kullanıyorum. Telefona da ayarlarını yaptım, çalışmasında bir problem yok ancak telefondan bir e maili sildiğm zaman serverdan da siliyor ve PCden outlooku açınca PCye o e mail gelmiyor.

Ayrıca navigasyonu çok iyi, S2 deki nasıl.

Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

1- Çok sık kilitleniyor- S2 kilitlenme, donma yapmayan bir telefon. Bugüne kadar bende böyle bir problem yaratmadı. Ancak marketler dışından indirilen, güvenlik konusunda şaibeli programlar sorun yaratabilir. Bu kilitlenmeler virüs veya çakışma nedeni ile olabilir. Yoksa işlemci hızı konusunda çok çok iyidir S2.

2- MP3 çalar sesi çok güçsüz, eski iphonumla karşılaştırılamaz bile. Ekstra ücretsiz uygulamalar ile sorun olmaz. Equalizer programları ihtiyacınızı görür. Standart mediaplayer da yeterli ses verir.

3- Sambiyan app leri çok kısıtlı. Android dünyası çok geniştir. İsteseniz bile ücretli uygulama alamazsınız. Şu an için Türkiye'den ücretli uygulama alma şansınız yok. Ancak App store gibi uygulamaların çoğu trial değildir. Appstoredaki paralı uygulamaları androidde ücretsiz edinebilirsiniz.

4- Çoğu indirilen oyunlar kilitleme yapıyor. Çift çekirdek işlemcide nfs hd olarak oynuyorlar. Sorun yok.

5- E mail için outlook kullanıyorum. Telefona da ayarlarını yaptım, çalışmasında bir problem yok ancak telefondan bir e maili sildiğm zaman serverdan da siliyor ve PCden outlooku açınca PCye o e mail gelmiyor. Bu bir sorun değil. Blackberry dışında telefon üzerinden bunu ayarlayamazsınız. Eğer outlook ayarlarınızdan bunu yapabilirseniz(ben şirket maillerimi alıyorum, outlook'a müdahale edemiyorum) yani anlık eşitlemeyi kaldırırsanız istediğiniz şekilde olur.

Bunlar haricindeki konuları diğer sayfalarda eğer okumadıysanız bulabilirsiniz. Kapsamlı şekilde iyi ve kötü yanlarını objektif olarak aktarmaya çalıştık kullanan arkadaşlarla beraber. Bugüne kadar çok fazla telefon değiştirdim ancak S2 şu ana kadar en sorunsuzu ve en tatmin edici olanı.

Mehmet,

Mesajını gördüm ancak henüz bir programa rastlamadım. Denk gelirsem bildiririm sana.

Saygılarımla.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cenk Avcı
1- Çok sık kilitleniyor- S2 kilitlenme, donma yapmayan bir telefon. Bugüne kadar bende böyle bir problem yaratmadı. Ancak marketler dışından indirilen, güvenlik konusunda şaibeli programlar sorun yaratabilir. Bu kilitlenmeler virüs veya çakışma nedeni ile olabilir. Yoksa işlemci hızı konusunda çok çok iyidir S2.

2- MP3 çalar sesi çok güçsüz, eski iphonumla karşılaştırılamaz bile. Ekstra ücretsiz uygulamalar ile sorun olmaz. Equalizer programları ihtiyacınızı görür. Standart mediaplayer da yeterli ses verir.

3- Sambiyan app leri çok kısıtlı. Android dünyası çok geniştir. İsteseniz bile ücretli uygulama alamazsınız. Şu an için Türkiye'den ücretli uygulama alma şansınız yok. Ancak App store gibi uygulamaların çoğu trial değildir. Appstoredaki paralı uygulamaları androidde ücretsiz edinebilirsiniz.

4- Çoğu indirilen oyunlar kilitleme yapıyor. Çift çekirdek işlemcide nfs hd olarak oynuyorlar. Sorun yok.

5- E mail için outlook kullanıyorum. Telefona da ayarlarını yaptım, çalışmasında bir problem yok ancak telefondan bir e maili sildiğm zaman serverdan da siliyor ve PCden outlooku açınca PCye o e mail gelmiyor. Bu bir sorun değil. Blackberry dışında telefon üzerinden bunu ayarlayamazsınız. Eğer outlook ayarlarınızdan bunu yapabilirseniz(ben şirket maillerimi alıyorum, outlook'a müdahale edemiyorum) yani anlık eşitlemeyi kaldırırsanız istediğiniz şekilde olur.

Bunlar haricindeki konuları diğer sayfalarda eğer okumadıysanız bulabilirsiniz. Kapsamlı şekilde iyi ve kötü yanlarını objektif olarak aktarmaya çalıştık kullanan arkadaşlarla beraber. Bugüne kadar çok fazla telefon değiştirdim ancak S2 şu ana kadar en sorunsuzu ve en tatmin edici olanı.

Mehmet,

Mesajını gördüm ancak henüz bir programa rastlamadım. Denk gelirsem bildiririm sana.

Saygılarımla.

Çok teşekkürler. Maalesef Nokia'yı geri veremedim aslında telefonu seviyorum ama şu kitlenme beni deli ediyor .

Outlooktan söylediğniz ayar nasıl yapılıyor ?

Yorum bağlantısı
Misafir
Evren abi psikopata bağlamak üzereyim.HDR la kafayı bozmuş durumdayım birde video olarak hdr programları çıktı piyasaya ama ben android için bulamadım görür duyarsan haber verirsen sevinirim :p

http://getflare.com/

http://vimeo.com/11255484

http://vimeo.com/12925855

Mehmet senin kullandığın HDR programının yeni versiyonu sanırım. İncelemedim. Video var mı bilmiyorum içinde. Link burada.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet uzun arayışlar ve ayfon4 ile galaxy SII arasında çok gidiş gelişten sonra dün gittim ayfon ile galaxy SII elime aldım ve cebime koydum. galaxy SII cebimde hiç hissedilmiyordu. Ayfon ağır geldi. Bende zaten Evren beyle iki gün önceki telefon görüşmemde galaxy SII için %90 karar vermiştim. Dün gittim galaxy SII aldım. Şimdilik en çok kullandığım ve hayran kaldığım yönü internet gezintileri çok çok hızlı. Hele birde kablosuz internette bağlanmışsam dizüstü bilgisarlarımdan daha hızlı internete bağlanıyor.Bu telefonu almamda en önemli etisi olan Evren beye teşekkür ediyorum.O kadar güzel anlatmış ki telefonu hayran olmamak elde değildi.İlker İzgördü abiyle görüşmelerimizde ayfondan memnun olmadığını ve kızına verdiğini htc aldığını söylememişti. Bunların neticesinde bende galaxy SII de karar verdim.Kullandınkça deneyimlerimi paylaşacağım. Evren Bey size teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
Evet uzun arayışlar ve ayfon4 ile galaxy SII arasında çok gidiş gelişten sonra dün gittim ayfon ile galaxy SII elime aldım ve cebime koydum. galaxy SII cebimde hiç hissedilmiyordu. Ayfon ağır geldi. Bende zaten Evren beyle iki gün önceki telefon görüşmemde galaxy SII için %90 karar vermiştim. Dün gittim galaxy SII aldım. Şimdilik en çok kullandığım ve hayran kaldığım yönü internet gezintileri çok çok hızlı. Hele birde kablosuz internette bağlanmışsam dizüstü bilgisarlarımdan daha hızlı internete bağlanıyor.Bu telefonu almamda en önemli etisi olan Evren beye teşekkür ediyorum.O kadar güzel anlatmış ki telefonu hayran olmamak elde değildi.İlker İzgördü abiyle görüşmelerimizde ayfondan memnun olmadığını ve kızına verdiğini htc aldığını söylememişti. Bunların neticesinde bende galaxy SII de karar verdim.Kullandınkça deneyimlerimi paylaşacağım. Evren Bey size teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Rica ederim Mehmet Bey. Güzel ve hayırlı haberler almanız dileğiyle.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Rica ederim Mehmet Bey. Güzel ve hayırlı haberler almanız dileğiyle.

Saygılarımla.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Dün gece cihaz Güvenli Mod da çalıştı. Bir kaç kez kapatıp açtım ama düzelmemişti. Sabah bir daha kapatıp açtım ve düzeldi. Neden olabilir?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

samsung'un en başarılı olduğu ürün bence.

ekran konusunda çok çok başarılı yeni teknoloji super amoled plus hem ınce hem az batarya çok başaralı..

Yorum bağlantısı
Misafir
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Dün gece cihaz Güvenli Mod da çalıştı. Bir kaç kez kapatıp açtım ama düzelmemişti. Sabah bir daha kapatıp açtım ve düzeldi. Neden olabilir?

Saygılarımla.

Guvenli mod, guc tasarruf modu olabilir mi Mehmet Bey? Ekranın sol ust kosesinde geri donusum ısaretı gıbı ucgen varsa tasarruf modu devrede demektir. Bu acılır kapatılır, ayarları yapılır. Amacı pil tuketimini dengelemektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...