İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Temizliği Ve Soğutulması

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Servet Aydın

İlim ve teknolji yolunda ölmek, prensesin öpmesiyle yaşanan uzun ömürden daha şanlıdır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir kurbağa gördüm sanki :shok: :shok:

Not: Bu sefer dokunmayacağım resimlere :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

8 bit ateri aldım kendime bunun soğuması için ne yapabilirim mario oynarken kasıyor da :)

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani abi benim kasa da önde fan yok. Anakartın tam karşısında içeriye hava verecek şekilde bir fan, birde kasa arkasında dişari hava verecek fan var ne yapmalıyım abi sence doğrumu fanlar?

Kasanın önünde hava emiş delikleri var ise önüne takmanı tavsiye ederim. Yok ise yanda dursun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

8 bit ateri aldım kendime bunun soğuması için ne yapabilirim mario oynarken kasıyor da :)

Ben böylesini görmedim deme :)

Ben örümcek ağlı, böcekli falan gördüm valla :D

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

şirket bilgisayarlarıdır kesin arıza yapmadığı sürece pek elleyen olmuyor genelde.ben hastanedeki bilgisayarlara derdim pis diye dahada pisleri varmış yahu :D :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi o zaman hangi fanı iptal edeyim? Yandakimi arkadakimi?

Öne takabiliyorsan yandakini söküp takman gerekir. Tabi dikkat et yönüne, dışarıdan havayı çekip, içeri vermeli.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu konuyu ve önemini devlet dairelerinin bilgi işlemcilerine anlatmak lazım.

Sırf bu temizlik, bakım işlerine önem verilmediği için, cihazların ömürleri kısalıyor. Bunun yanında, sadece temizlenmediği için bilgisayarlardaki yavaşlamalar, zorlanmalar nedeniyle hiç bir şeyi olmayan cihazlar servislere gönderiliyor, bir sürü bürokratik işlem, zaman kaybı, iş aksamasının yanında devletin paraları gereksizce harcanıyor.

Bağlı bulunduğum kurumda her şey bilgisayarla oluyor ve personel başına en az 1 bilgisayar var. Kademeli olarak temizlikleri ve bakımları yapılsa, inanıyorum ki, kurum harcamalarında bile ciddi şekilde azalmalar olacaktır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yaz bakanlığa. :)

Bunu hiç düşünmedim ama çözüm bulunabileceğini sanmıyorum.

Geçen senelerde, bilgi işlem birimiyle ilgili bir anket istemişti Bakanlık. Orada bu konuyu ve bir kaç aksaklığı daha belirtmiştim ama ne geri dönüş oldu, ne de bir düzelme :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Ben böylesini görmedim deme :)

Ben örümcek ağlı, böcekli falan gördüm valla :D

Fare desem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

İlim ve teknolji yolunda ölmek, prensesin öpmesiyle yaşanan uzun ömürden daha şanlıdır.

Prenses olarak kimin öptüğüne bağlı ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Çözüm
Sani Gerşon
Sani Gerşon

Ağız ile temizleme yöntemi için video istiyorum :p

Ben sana ilgili videoları bilahare atayım :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben bu aptal netbook'un kapağını açamıyorum ya sani abi. :(

Packard bell dot s.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mert kardeşim packerd bell notebook var. 1 yıl sonunda toz birikmesine bağlı olarak oyun oynarken kapanmaya başladı. Bilgisayarcıda içini açtırıp fanlar temizlenmeye çalışıldı. Nasıl bir tasarım mantığı ise fanlara ve soğutma sistemine ulaşmak için içi anakart falanda dahil komple söküldü. Çok zahmetli oldu. Işallah biladerin sorunu çözülür ama bilgisiyarcı eleman tanıdıktı o bile çok sövmüş.

Maalesef bazı HP'lerde de durum böyle.

Bu sebeple notebook netbook ultrabook vs bakarkan ilk önce ASUS bakarım. Direkt alt kapak açılıyor.

Evimdeki Lenovo netbook'ta da anakarta kadar söktüm fanı temizleyip macunu yenilemek için.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Benim hurda maşallah soba mübarek, temizlesemde fayda etmiyor. Kışın güzel oluyor da yazın film izlerken kapanıyor. Şimdiye kadar değişik soğutma taktiklerim oldu, bu sene yenilemez isem soğutucu mindere devam edeceğim. Tırda altına metal yemek tabldotu koyuyordum oda iyi iş çıkarıyordu :D

Soğutucu minder: http://www.hepsiburada.com/liste/klimali-mucizevi-serinleten-minder-/productDetails.aspx?productId=dkgokserinleten&categoryId=18033490

Benim hurda: http://forum.donanimhaber.com/m_23024988/tm.htm

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim hurda maşallah soba mübarek, temizlesemde fayda etmiyor. Kışın güzel oluyor da yazın film izlerken kapanıyor. Şimdiye kadar değişik soğutma taktiklerim oldu, bu sene yenilemez isem soğutucu mindere devam edeceğim. Tırda altına metal yemek tabldotu koyuyordum oda iyi iş çıkarıyordu :D

Soğutucu minder: http://www.hepsibura...goryId=18033490

Benim hurda: http://forum.donanim...23024988/tm.htm

AMD her zaman ısınır. Söküp macun yeniledin mi?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

dell bu açıdan iyidir iyi :p

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...