İçeriğe Yönlendir

Sport Trend'i Chipledik

Barış Berber

Recommended Posts

Onur Demir
Benzinli araçlara yazılım atılması demek benzin miktarınında arttırılması demek, benzin pompasının debisi arttırılmalı, benzin filtresi büyültülmeliki akış engel görmesin.

Abi performansi gectim, hissedilir bir kayip var. Suan benzinde standarttan yavas gidiyor. Lpg de ise, standart benzinliye gore cok ufakda olsa iyi gibi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hatalı yazılım. Ben olsam, Best Servis'e gider, dereceli exantrik taktırır işi tamamlardım.

Yorum bağlantısı
Arda Merve
(düzenlendi)

valla şu giderken yürümeme olayı bendede vardı şamandıra benzin pompası ikilisi çok farkediyor.Filtre ye dikkat onur yağmurda allah korusun... istanbulda olsaydın dener aradaki farkı görürdük

tarihinde Arda Merve tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Orjinale donersek, daha sonra tekrar yazilim satin almamiz gerekecek diyor!

Ya bu arabayi ilk aldigimiz gun , Necat,Ben ve Baris abi vardik toplasan 350kg ederiz yani bu halinden dahada iyi gidiyordu. Simdi orjinale dondukten sonra da duzelmezse ariza(pompa enjektor vb) yazilim yuzunden oldu derim yani artik Ben .

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Yazilim suanda orjinale dondu ama sorun devam etmekte :good1: neden ne oldu anlamadik bu isi. Yarin sabahtan otolab ta enjektor ve basinc testine sokup ariza var ise gorecez.

Ne olmusta bu hale gelmis olabilir anlamadim. Ciddi ciddi sinirlerim yiprandi bu is yuzunden. Bu ariza oncedende mi vardi( Necat'ta kullandi, o varken Bende kullandim bastim hatta) hic sorun yoktu. Bu araba bastan beri benzindeydi ilk lpg yi biz taktirdik. Bakimli kondisyonu vs. Cillop gibi bir aracta ne oldu da bu seviyeye geldi durumlar. Daha onceden de varmiydi? Yoksada neden olustu ? Cok kafam karisti coook :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

nerde yaşatılıyorsak gibi sorular sorduğundan belli kafanın karışıklığı Onur. Belki normal araç kondisyonunda arıza yapmayacak bir durum üst kondisyona geçince sorun yaptı. Akla gelen tek şey bu. Benzinin girişinden çıkışına kadar kontrol edilmeli bence. Sonra daha başka şeyler çıkarmaması için :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sabri ustayi daha ilk gunden arayip sorunu anlattigimda buyuk ihtimal benzin pompasi demisti ki gercekten oyle oldu sanirim. Yarin birkezde usta ellerde bakilacak araca ve benzin pompasi arizasi netlesirse yeni pompa alip takicaz.

Simdi bekleyen bir chip var( yeni yazilimi yasadigimiz sorunlardan dolayi merkezden istettik ve gelmis) pompa degisecek hersey tekrar standart haline geldiginde yazilimi tekrar yukledimizde ne olacak? Sorunsuz sekilde guc mu alacaz yoksa ayni sorunu tekrar mi yasayacaz ? İste butun mesele bu simdi :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Sabri ustayi daha ilk gunden arayip sorunu anlattigimda buyuk ihtimal benzin pompasi demisti ki gercekten oyle oldu sanirim. Yarin birkezde usta ellerde bakilacak araca ve benzin pompasi arizasi netlesirse yeni pompa alip takicaz.

Simdi bekleyen bir chip var( yeni yazilimi yasadigimiz sorunlardan dolayi merkezden istettik ve gelmis) pompa degisecek hersey tekrar standart haline geldiginde yazilimi tekrar yukledimizde ne olacak? Sorunsuz sekilde guc mu alacaz yoksa ayni sorunu tekrar mi yasayacaz ? İste butun mesele bu simdi :hahahoho:

kuvvetle muhtemel hafta sonu izmire gelecem orada bir roll yaparız :) test etmiş oluruz 142hp i yada 130 beygiri :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

barı bu sefer standart haliyle de dynoya çıkında yazılım atıldıktan sonra bakın bakalım güç grafiğinde nereler iyileşmiş nereler kötü olmuş.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
kuvvetle muhtemel hafta sonu izmire gelecem orada bir roll yaparız :) test etmiş oluruz 142hp i yada 130 beygiri :hahahoho:

Hayırdır, paşaoğluyla draglara mı gelcen? roll falan bilmiyorum Barış abi denermi de Ben yokum Haftasonu Ayvalıkta olucam :)

barı bu sefer standart haliyle de dynoya çıkında yazılım atıldıktan sonra bakın bakalım güç grafiğinde nereler iyileşmiş nereler kötü olmuş.

Aynen bu sefer pompa değişince ; Kat iptali ve filtre şeklinde orjinal olarak bi dynoya çıkıcaz. Sonra da yazılım atılınca birdaha girip görücez.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Hayırdır, paşaoğluyla draglara mı gelcen? roll falan bilmiyorum Barış abi denermi de Ben yokum Haftasonu Ayvalıkta olucam :yuzucu:

Aynen bu sefer pompa değişince ; Kat iptali ve filtre şeklinde orjinal olarak bi dynoya çıkıcaz. Sonra da yazılım atılınca birdaha girip görücez.

tam isabet ;) akhisar da 402mt drag yarışı izliyeyim biraz :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir
tam isabet :D akhisar da 402mt drag yarışı izliyeyim biraz :yuzucu:

İyi kavrulmalar size o sıcakta ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
İyi kavrulmalar size o sıcakta :D

profil resmimdeki şapka çok başarılı bu konuda :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir
profil resmimdeki şapka çok başarılı bu konuda :)
Sapkaya laf yok, ama sana cektigim avatar basarili onu kullansana :)

Gecenki yarista fotograf cekicem diye ne hallere girdim kavruldum orda :) Ama dahada gitmem Rpm'in duzenledigi yarislara fotograf cekimi icin, seyretmeye belki. Cekersemde sadece kendim icin hobi amacli cekerim. Bu hafta gercekten yokum ama , olsaydim CUB la gelirdik bizde.

onur şamandırayıda değiştirin daha sonra gene sıkıntı yaşamayın :)

Usta eller bugun bakacak kismetse herseyine tam netlesince ne gerekiyorsa soylerler, bakariz bizde sagol uyarin icin.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Benzin pompasi sparisi verildi yarin yada pazartesi montaji olacak, test ederkende Dynoya giricek arac orjinal yazilim kat iptali ve filtre seklinde. Sonrada tekrar yeni gelen yazilim yuklenip dynoya girilecek. Benzin pompasida artik herhlade son zamanlarini yasiyormusta chiplenip ustune birde o haliyle biz asilinca olan oldu. Bakalim pompa degistikten sonra skinti kalmaz ise, filtre+kat iptali+yazilim sekline dynoya tekrar girdigimizde 142-150arasi birsey bekliyorum.

İsin kisacasi aslinda, beklemeyip daha ilk gunden orjinale donebilseydik sorun coktan cozulmus ve simdi gazliyor olacaktik. Neyseki yazilimin yedegi geldi ve aracin saglikli olmasini bekliyor. Ondan sonra ver coskuyu yapacaz :D

Yorum bağlantısı
Barış Berber
Hadi bakalım hayırlısı herşey gönlünüzce olsun Barış abiye selam..:)

sağol erkancım şu işleri halledelim görüşürüz canım sıkkın şimdi benzin pompası işine

onur şamandırayıda değiştirin daha sonra gene sıkıntı yaşamayın :)

komple kit şeklinde geliyor otosandan pompa şamandıra filitre

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Az once Baris Abiyle gorustum. Pompa degismis, hersey normal suanda dynoya girmis. Chipli halde videolardaki gibi giderken(pompanin bozuk halinde) 105hp cikarmisti bahsi gecen dyno. Suan orjinal yazilimla +olarak kat iptali ve filtreyle 120,5hp cikarmis. Saglikli bir sonuc oldugunu dusunmuyorum cunku Salih usta standartin ustunde gidisi devirlenmesi falan kat ve filtre farkettirmis baya dedi. Simdi yazilim atilacak tekrar dynoda ne yansicak gorcez :lol2: bana iyi olacak gibi geliyor, aksam bi test eder video koyariz...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Evet dedigim gibi otokentteki dyno yan cizmis :) duzgun bir dyno bulmus ve araci sokmus Baris Abi. 134,8hp cikmis.

Bu tamir tadilat zamanlarinda yazilimin versiyonunu da guncelletmistik. Var olan yazilimdan yeni oldugu icin bizdeki guncel yazilimin tekrar kopyasi alindi ve gerekli yerlere gonderildi. 3 kere is yaptik ama sonucun iyi cikacagina inaniyorum. 145-147 gibi bir deger bekliyorum acikcasi(150 ye dayanabilir diyen kaynaklarda var :good1: )

Bu arada EECV beyne yazilim atabilen cihazlar cikmis son zamanlarda ve bu cihaz bizim bahsi gecen arkadasimda mevcut, o sayede atabiliyormus, lehimle sokme takmayla isimiz yok yani artik. Simdi heyecanla karsi taraftan cevap bekleniyor, en kotu lisans parasi odenip gene alincak.

İyi olcak iyi...

Yorum bağlantısı
Barış Berber

Can doğru söylüyorsun şu izmirdeki dyno işi bi acayip sabah çıktığım dyno verisi 120,5 gösterdi daha sonra opel kavuklardaki dynoda 134,7 çıktı.Fakat kavuklar dynonun corsa 1.3 cdti 75hp'lik modelinin aynı olduğunu klima açık yapılan ölçümdede 73hp civarında çıktığı için en son yapılan ölçüme güveniyorum.Şu an yazılım bekliyoruz 147hp ve yukarısını hedefliyoruz dyno sonucunu sizlerle paylaşacağım ve dediğin gibi stock bir sport trendle denemeliyiz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...