İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kalorifer-klima İle İlgili Herşey

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)

Polen filresidir büyük ihtimal. Polenler birikmiştir içine.

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Polen filtresini daha yeni değişti.. hatta tırnakları bile kırıktı..

Gazdır o gaz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Hımm ozaman Gazdır o gaz. Ama yağına falanda bakılsa iyi olur. Kısaca içine para kaçmış onun çıkarılması lazım :seytan:

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu
(düzenlendi)

Polen filtresini daha yeni değişti.. hatta tırnakları bile kırıktı..

Gazdır o gaz..

Evet Mehmet abinin söylediği gibi polen filitresi yeni değişti.

Gazın maliyeti ne olur????

Hımm ozaman Gazdır o gaz. Ama yağına falanda bakılsa iyi olur. Kısaca içine para kaçmış onun çıkarılması lazım http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/default/lol.gif

Yağ????? :seytan:

tarihinde Levent Kuzu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Levent Bey, klimayı çalıştırdığınızda rölantide düşme oluyor mu? Eğer rölantide düşme olmuyorsa kompresör de bozuk demektir. Eğer düşme oluyor ve soğutma olmuyorsa gaz eksikliğidir muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu
(düzenlendi)

Levent Bey, klimayı çalıştırdığınızda rölantide düşme oluyor mu? Eğer rölantide düşme olmuyorsa kompresör de ozuk demektir. Eğer düşme oluyor ve soğutma olmuyorsa gaz eksikliğidir muhtemelen.

Rolantide çalışırken klimayı açınca devir düşmüyor. Klima düğmesine basınca düğmesindeki yeşil ışıkta yanıyor. Ama soğuk hava gelmiyor. Gaz bastırma işi ne kadara mal olur. Biliyormusunuz.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Gaz basma o kadar maliyetli bir işlem değil, ama kompresörde veya üzerindeki kontrol elemanlarında bir problem yoktur inşallah.

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

Gaz basma o kadar maliyetli bir işlem değil, ama kompresörde veya üzerindeki kontrol elemanlarında bir problem yoktur inşallah.

Nasıl anlarız. İlla servise falan mı götürmemiz gerekir.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Nasıl anlarız. İlla servise falan mı götürmemiz gerekir.

Servis olması şart değil. Sadece otomobil kliması işi yapan (tamir, bakım servis) bir yere götürün baksınlar. Garantide ise servis de olabilir tabi. Dedim ama aracınız 2001 model. tarihinde H.Cenk Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

Servis olması şart değil. Sadece otomobil kliması işi yapan (tamir, bakım servis) bir yere götürün baksınlar. Garantide ise servis de olabilir tabi. Dedim ama aracınız 2001 model.

Şu durumda belirtiler gaz basılması gerektiğini işaret ediyor yani. Öyle mi sizce ???

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

motor kaputunu açınca ön panelde klima gaz basma subabı var. üzerindeki kapagı sökerek (lastik subabı gibi sökülüyor) içerisine sivri olmayan cisim sokarak gaz çıkıp çıkmadıgına bakılır. gaz yok ise klima zaten çalışmaz.birde aracı çalıştırıp klimayı açıp klima kavramasına bakarak devreye girip girmedigini görebiliriz. devreye girmiyorsa ya elektirikle yada gaz ile sorunu vardır. gaz çıkmıyorsa gaz basmadan önce kaçak yerinin bulunup gereken tamiratın yapılması lazım. gaz basma fiatı 60 ytl sanırım

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

birde aracı çalıştırıp klimayı açıp klima kavramasına bakarak devreye girip girmedigini görebiliriz. devreye girmiyorsa ya elektirikle yada gaz ile sorunu vardır.

Rölanti düşmesinden kastım buydu.
Yorum bağlantısı
Levent Kuzu
(düzenlendi)

Nevşehir'de bu işi yaptırabileceğin bir adres biliyorum..

Gaz basma ve eğer varsa tesisattaki kaçağı yapacak bir yer mi??????

Neresi abi ?

Yorum bağlantısı
Hakan Polat

Benim klima hiç çalışmıyordu.kartal oto sanayide iyi bir klimacı buldum.gaz basmaya 45 dedi ama 40ytl anlaştık.Ama senin yeşil ışık yanıyorsa gaz enazından tamamen bitmemiştir çünkü o zaman hiç çalışmıyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

gaz basma işi 40-60 arası ama bencede önce bir kompresöre bakın .. klimayı açıp motorun sol tarafında klima kompresörünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin bence ... ayrı bir kayışı vardır zaten klima açıkken devreye giriyorsa sorun yok demektir ...

Bir foto üzerinde göstermen mümkün mü Selahattin abi.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Benim klimada soğutmuyordu expansion filitresinden tıkanmış. Normalde filitrenin değiştirilirmiş ama ben hava tutup temizlettim şimdi problemsiz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir foto üzerinde göstermen mümkün mü Selahattin abi.

Levent, klima düğmesine bastıktan sonra "şık" diye bir ses gelir, motor çalışırken içerden biri düğmeye basar sende kaputu açar sesin kaynağını ararsan görürsün parçayı.. Tabi sistem çalışıyorsa duyabilirsin bu sesi..
Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

Levent, klima düğmesine bastıktan sonra "şık" diye bir ses gelir, motor çalışırken içerden biri düğmeye basar sende kaputu açar sesin kaynağını ararsan görürsün parçayı.. Tabi sistem çalışıyorsa duyabilirsin bu sesi..

Abi ben bu sabah kaputu açtım, arabayı çalıştırdım ve içeriden düğmeye bastım tabi bahsettiğin şık sesini duyamadım ama düğmeye basınca devir göstergesinde kısa süreli küçük bir dalgalanma oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu söylediklerin motorun çalıştığının göstergesi olabilir.. Demekki kaçak var.

Sana servis yolu gözüküyor.. :D

Kime selam söyleyeceğini biliyorsun artık nasıl olsa..

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

:moil: Doğru söylüyorsun abi. Servise gitsem iyi olacak galiba.

Şu forum sitesi hele sen olmasan ne yapardım abi. Herkese teşekkürler.

Yaşasın ford kardeşliği........... :D:p:good1:

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu
(düzenlendi)

Bu söylediklerin motorun çalıştığının göstergesi olabilir.. Demekki kaçak var.

Sana servis yolu gözüküyor.. :D

Kime selam söyleyeceğini biliyorsun artık nasıl olsa..

Yaşar usta.....................

Yorum bağlantısı
Levent Kuzu

ya havaya sokma şu adamı Levent ... :D

servis açmaya kalkar şimdi :good1:

gerçi öncelikle bir iskenderci açması lazım ama neyse B)

Açsın abi açsın da gideriz işte kötümü????

Yanlız özellikle iskender niye onu anlamadım. Yoksa Mehmet abi kebab ustasıda biz mi bilmiyoruz. :p:moil:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...