İçeriğe Yönlendir

Hız Göstergesi Çalışmıyor

Burak Ağcayazı

Recommended Posts

Haydar Bakırcı-2

abilerim kardeşlerim aracımın km sinde çok nadir olarak  bi sorun vardı ama bu ara sanki sıklaştı bu sorun km hız hibresi birden sıfıra düşüyor belli bi mesafe sonra tekrardan düzeliyor.ancak yakın zamanda birden tekrar düştü ve araba belli belirsiz tekler gibi yaptı ve km sayacında       ---------              şeklinde çizgi oluştu ve tekrar düzeldi seyir halinde iken.neden kaynaklanıyor olabilir ?bir yardımcı olsak

not: arattım forumda ama ben bulamadım bu tarz bi konu

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

Konunuzu birleştirdim.

teşekkürler yokmu peki benim sorunuma yardımcı olabilicek

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Bekir Burak Aydos

Arkadaşlar VSS(Hız sensörü) nün araca yaşatabileceği olumsuzlukları biriniz tam olarak özetleyebilirse konu iyice açıklığa kavuşmuş olur.Benim soruma gelcek olursak, 2004 hb collection aracımda bu km saatine ait problemleri birebir yaşamaktayım, ayrıyetten aracın vites geçiş devirlerinde bir tuhaflık var.Üst vitese takmak için gaz verip debryajdan ayağımı çektiğim an hızla düşmesi gereken devir(devir saati) yavaş yavaş düşüyor ve yeni takılan vitesle birlikte arabayı sarsıyor ve istenmeyen bir sürüş ortaya çıkıyor.Gaz pedalı sanki sürekli basılıymışken vites değiştirir gibi düşünün.Bunun vss sensörüyle ilgisi ne derece olabilir yada olmayabilir, bu sorunun cevabı benim için gerçekten önemli.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erkan Ergan

aynı sorun bende de vardı ve km sensörünü 2 gün önce orjinal ford ürünü ile değiştirdim ( daha önce yan sanayi ürünü kullandım ve sorun duzelmedi ) 2 gündür yaklaşık 150 km yol gittim şimdilik bir sorun yok, önceden gösterge çalışmadığında hafifi bir yığılma oluyordu gazdan ayağını çekince sanki frene basıyormuşun gibi oluyordu ( motor frenini kastetmiyorum ) şu anda düzeldi 10 gün sonra izne ayrılcam ve yaklaşık 2500 km yol yapacağım gidip geldikten sonra yine yazarım 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

aynı sorun bende de vardı ve km sensörünü 2 gün önce orjinal ford ürünü ile değiştirdim ( daha önce yan sanayi ürünü kullandım ve sorun duzelmedi ) 2 gündür yaklaşık 150 km yol gittim şimdilik bir sorun yok, önceden gösterge çalışmadığında hafifi bir yığılma oluyordu gazdan ayağını çekince sanki frene basıyormuşun gibi oluyordu ( motor frenini kastetmiyorum ) şu anda düzeldi 10 gün sonra izne ayrılcam ve yaklaşık 2500 km yol yapacağım gidip geldikten sonra yine yazarım 

VSS sensörü değiştirilirken kırılabileceği ve mecbur şanzımanın indirilmesi gerektiği söylendi böyle bir şey söylendi mi size ve parçayı kaça aldınız?

Yorum bağlantısı
Erkan Ergan

VSS sensörü değiştirilirken kırılabileceği ve mecbur şanzımanın indirilmesi gerektiği söylendi böyle bir şey söylendi mi size ve parçayı kaça aldınız?

Arabamı ilk aldığımda şanzımandaki sensör kırıkmış ve bu yüzden şanzımanı sökmek zorunda kaldık daha önce yapan usta sağolsun slikon ile yapıştırdığı için bayağı bir uğraştı şanzımanı söken adam fakat yenisini biraz şanzıman yağı yardımı ile rahatlıkla yerine oturdu ama taktırdığım ürün yan sanayi idi ve yaklaşık 500 km adam akıllı çalıştı daha sonra ara ara çalışmamaya başladı. Şu anda ise Muğla yatağanda sanayici bir arkadaşımın yardımı ile orjinal VSS siparişi verdim 160 TL sağolsun kargo parası almadı kargo parası ile 160+10= 170 TL takarken herhangi bir kırılma olmuyor sadece dikkat edilmesi gerekiyor ve lifte kaldırılırsa daha rahat bir çalışma ortamı oluyor

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Aynı sorun vardı derken, benim yazdığım vites geçişlerinde debriyajdan ayak çekince devirin yavaş düşmesinimi kastettiniz yoksa sadece KM saatimi gidip geliyordu orasını anlıyamadımda :)

Yorum bağlantısı
Erkan Ergan

Aynı sorun vardı derken, benim yazdığım vites geçişlerinde debriyajdan ayak çekince devirin yavaş düşmesinimi kastettiniz yoksa sadece KM saatimi gidip geliyordu orasını anlıyamadımda :)

km sorunu :) ama devir saati bende de yavaş iniyor birden inmiyor sorun mu normal mi anlamadım 

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

km sorunu :) ama devir saati bende de yavaş iniyor birden inmiyor sorun mu normal mi anlamadım 

Aslına bakarsan bende onu merak ediyorum, normalde debryaja basıldığında devir saati nasıl bir ivmeyle iniyor standartta acaba :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Burak Yıldırım 2

selam ben de 2008 model lacetti var.hız göstergesi yanlış gösteriyor.titreyip duruyor.arızanın ilk başlangıcında araba hızlanırken normal çalışıyordu ama ayağını gazdan kestiğinde hemen düşüyordu şimdi ise sürekli oynayıp duruyor.arabayı tamirciye götürdüm.km sensöründen dedi.sensör aldım ama ondan değilmiş.km saatinden olduğunu söyledi.böyle ne yaptığını bilmeyen ustalar da var ne yazık ki.acaba arıza neden olabilir.tahmini masrafı ne olur yardımcı olabilir misiniz??

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...