İçeriğe Yönlendir

Peugeot 206 Tekleme Sorunu

Samet Arslan

Recommended Posts

Samet Arslan

Herkese iyi akşamlar , fiestayı satınca uygun fiyatlı ama biraz masrfalı 206 xsi aldm

malumunuz 1.6 1v 110 bg bi araç tek kapı falan ama inanılmaz hor kullanımış yavaş yavaş adam edicem gibi

araçata çözemedğmz sorun ( tamirci pejolara bakar genelde ama bu soruna çözüm getiremedi daha ) araç 4000 devir civarında kasılıyor ve sonradan açılıyor tekleyerek ,inanılmaz kötü bi sürüş hali, alıyor

bu ve diğer sıkıntılarla alakalı yapılan işlemler ise şunlar

direksiyon hidroliği çalışmıyordu kutu çıkmasıyla değişti 200 tl

v kayışı

oksijen sensörü

krank devir sesörü

ateşleme bobini

bu değişenlerin çoğu çıkma ve değiştiğinede şahit olmadım tabiki ustayada güvenimiz sonsuz o ayrı , o değişenlere abs beyin tamiri ile beraber motor içi dağınık kablo tesisatı vardı onları toparlaması falan derken 250 tl gibi mi mebla ödedik ama hala tekleme sorunu çözülmedi , ben bilgisayar işiyle uğraşıyorum elektroniktende anlarım araç 2 sabahtır çalşmıyordu takviyeyle çalışıyordu dün götrdüğümde yaptık dedi ama sabah baktım olmamış ( deli gibi marş basıyor ama ateşleme yok ) acaba immomu dedim sonradan bujilerden başlayalım dedim bujilerin beslemelerin olduğu bölümdeki soketin izolasyonu acemice yapılmış onu silikon ve bant yardıyla güçlendirdim temzledim ve ilk marşta aldı ama yarın sabah yapıcam asıl tesi olduysa ii oldu 50 liralık işçiliği kurtardık dielim

ama şu tekleme sorunu çözen bilen ne değişir izmir içi nokta atışı yapıp çözebilcek ustası varsa yarın yanına damlayabilirim yada şunu kendin değiştr kesin olur diyen varsa gelicem yanına bide elini öpücem

basıcam diosunuz ama 4000de kasılma bitiriyor aracı bazen geçtiği zamanlarda inanılmaz kopartıyor ama daha adam gibi gittğni göremedim

sanki 4000de ikinci boğaz açılamıyormuş hissi veriyor ama bilemiyorum artık , sabırla okuyana şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kasılma sıkıntısı genellikle elektriksel problemlerden kaynaklanıyor.Bence işlemler buji kablolarıyla başlayıp masrafsızdan masraflıya doğru yol almakta fayda var bu tip parçaların değişiminde orjinal ve sıfır olanları tercih etmekte fayda var diye düşünüyorum.Ayrıca aracınız lpglimi bunuda belirtirseniz forumdaki ustalarımız daha net yardımcı olabilirler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

çıkma bobin niye çıkmış mesela :kafa:

ateşlemeyi komple sıfırlayın. benzin filitresini kontrol edin. benzin pompasını kontrol edin. egsoz ne durumda kat ne durumda. üst devirleri bunlar etkiler.

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

araç lpg li aynı sıkıntılar hem benzinde hem lpg de var

kat ipta orta susturucu iptal sadece arkada böğüren bi egzoz var , yüke bindiğinde yapıyor ama 4000 le 5000 arasını geçince vtec açmış gibi ivmeleniyor araç ,

benzin pompası desek üst devirde basıncı komple artırdığından sonraki ivmeyide vermez sanırım

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arkadaşıma 1 hafta önce 206 quicksilver aldık. 1.6 110 hp ve onda da tekleme sorunu vardı. Tam net bilmiyorum ama sanırım boğaz kelebeğini temizletmiş ve şimdi sorun yok. Tam net hangi işlemlerin yapıldığını öğrenirim.

Bizde neredeyse iptal durumda olan zrot ve fren balatalarını değiştirdik. Şimdilik sıkıntısı yok..

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

hocam arkadaşınıza ulaşma imkanınız varmı acaba tekleme durumu benmkiyle aynı şekldemi motorlar aynı motor öleyse kendimde söker temizlerim

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

önerileri dükkate alıyorum hocam yarın ilk işim boğaz kelebeği temizleme ve buji kablolarına bakmak olucak

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

iyi akşamlar , boğaz kelebeği wd40 ile temizlendi detaylı şeklde ama sonuç başarısız sadece az bi rahatlama oldu sanki o kadar

enjektör diyende var , eldeki aletlerle sökülebilcek bi durumsa anlatabilcek biri varmı acaba sökeyim onlarıda temizliyim

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Kelebek wd40 yerine balata spreyi ile temizlenmiyor muydu?

+1 wd40 yerine balata spreyi kullanılmalıydı daha sağlıklı olurdu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Boğaz kelebeği WD40 ile temizlenmez bence...

Balata temizleyici yada benzeri kullanılmalıydı..

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hocam enjektör arızasıda olabilir. Arkadaşımın 206'sında karşılaşmıştık. Bi carbonclean felan yapılsa düzelebilir çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

abi baya bi kir aktı yani wd40 işe yaradı gibi de , enjektör söküp takma işinden bi video bulabilirsem onu yapıcam , ona balata spreyimi lazım nasıl bi yol izleyelim ?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
abi baya bi kir aktı yani wd40 işe yaradı gibi de , enjektör söküp takma işinden bi video bulabilirsem onu yapıcam , ona balata spreyimi lazım nasıl bi yol izleyelim ?

Servislerde enjektör temizleme hizmeti veriliyor, veya hiçbirşeyi sökmeden carbon clean işlemi ile aynı sonucu alabilirsiniz :D

Yorum bağlantısı
Samet Arslan

krank devir sensörü ,, bütün olay bundan ibaretmiş şuan 7bine kadar çok güzel çevirmekte

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ferhat Özdemir

krank devir sensörü ,, bütün olay bundan ibaretmiş şuan 7bine kadar çok güzel çevirmekte

kardesim benim aracta ayni sana ulasmam lazim ..fferhatoozdemir@gmail.com bu adrese numarani yollarsan aramak istiyorum seni
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...