İçeriğe Yönlendir

Hyundai Yeni I30

Fazlı Özdemir

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Çok beğeniyorum bu aracı.

Araç oldukça güzele benziyorda muhtemelen fiyatıda güzel olacak Hüseyin Hocam :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Araç oldukça güzele benziyorda muhtemelen fiyatıda güzel olacak Hüseyin Hocam :)

En azından fokustan az olur abi. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Mehmet Artar

Abi birinci ağızdan duyduğum cümle, üstelik Koreli.. taşa tutulmak değil de en çok yalancılıkla itham edilirim :)

Ama şu da bir gerçekki Hyundai model olarak kendini geliştirdi.. En azından beğenebileceğim modelleri var. Sonuçta herkesin beklentileri farklı. İsteyen bütçesine göre gider istediği arabayı alır.

Benim için şu sıralar dünyanın en güzel arabası Fiorino mesela :biggrin:

benide yakında full lineayla forumda görürseniz şaşırmayın şeytan dürtüyor,birde 0 faizli krediler o da dürtüyor :)

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
(düzenlendi)

arkadaslar iyi hos güzel hyundai güzel araba yapmaya başladı ama yani en baz benzinlisi 43.500 en baz dizeli 50500 tl fiyat bana göre çok yüksek bu paraya sıfır ford focus, toyota coralla, honda civic v.s almak duruken neden bu hyundai ye bu kadar para vereyemki tabi zevk meselsi ama genellersek çok tutulmaz gibi. zaten hyundai İ30 un eski kasası yani bundan önceki 2011 de kendi segmentinde en az satılan araçlardan olmuş toplam 300 civarı bir satış yapmış... neyse bu paraya bence çok tutulmaz...

tarihinde Serhat Kaptan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Aracın en bazı saydığınız araçların en Full u gibi.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
(düzenlendi)

Bana göre, istediği kadar en full olsun, Türkiye'de psikolojik bir piyasa var hala 92 model broadwaye 10000 tl veren insanlar var. yani bu paraya diğer bilinen prestijli daha çok tutulan modeller varken buna çok fazla şans tanımıyorum 2011 de i30 un satış performansı rakiplerine göre ortada... tabii herkesin düşüncesine saygılıyım...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Donanımları dikkate alırsanız aynı fiyata focus felan alamıyorsunuz... ama

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Yavaş yavaş bu ön yargıları kırmaya çalışıyorlar işte. Kaldı ki sizin yukarıda saydığınız markalar da benzer ön yargılara maruz kalıyorlar/kaldılar. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil :)

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

yazılanlara baktım da bence bu konunun başlığı hyundai yeni i30 değil;

otomobil marka savaşları olmalıymış. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Biri o zaman bana şunu anlatsın;

Desin ki yeni İ30 un şusu kötü malzeme, Şurası çok kötü görünüyor, burasında bu var.Ben milletimizi anlamakta zorluk çekiyorum bazen.Özellikle araba için daha almadan ruhsatını görmeden satmayı düşünürüz.İkinci elde değerli mi? değil mi? Seat örneğin; Vw ye geçtikten sonra taş gibi arabalar imal etti.

Her ne kadar vw nin gölgesinde kalsada ikinci elde seat mı amaaan boşver ikinci eli kötü.

Daha tanımdan bilmeden denemeden hemen yaftayı yapıştırıyoruz.5 sene garanti azımsanacak bir süre değil.Kullanımı rahatlatacak her türlü donanım var.Ne bileyim sanki biraz haksızlık ediyoruz gibi geliyor.Skoda örneğin çarpık bacaklı dedesinin izlerini daha yeni yeni siliyor.Ama bir Vw le bir Mercedes le bir Bmw ile Hyundai yi karşılaştırmak bence haksızlık oluyor.Elbetteki zevkler ve renkler tartışılmaz ve herkesin fikrine sonsuz saygım var.Ama bence Hyundai bugünün piyasa şartları için kötü değil çok çok da güzel bir araba üretmiş.Kronik arıza ya da farklı bir problem yaşayıp yaşamayacağını zaman gösterecek beklenmeli ve bir şans verilmeli diye düşünüyorum.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Önyargı değil, vatandaş başına gelenlere bakıyor. Getz belki sağlam vefakar ama en ufak elektronk sorunda sıkıntı yaratıyor parça bekleniyor diye duymuştum bir Getz sahibinden. Taksiciydi. Albea niye almadım diye pişmandı.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar benim söylemek istediğim şu.Bilmediğim keskin problemleri varsa her zaman eyvallah.Ama diğer markalar kadarsa Hyundai,Kia,Seat kötü arabalar değiller.

Maddi imkanıma göre Focus'un en dolusunu alamıyor ama Hyundai'nin en dolusunu alabiliyorsam neden olmasın.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai iyidir, kalitede birinci oldular, son karşılaştırmalarda vw e yaklaştılar. Autoshow dersiginde bile vw le aynı puanı aldılar. 30 yıllık şirket için çok iyi.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben katılmıyorum.

Yaptığınız şeyin sağlamlığına ne kadar güvenirseniz o kadar garanti verirsiniz.

Güvenmiyorsanız sık arıza yapıyorsa şirketi iflas ettirirsiniz. :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bozulduğu için veriyor garantiyi :)

iki kere sıfır km ford aldık, bir kere hyundai. Hyundai daha sorunsuz.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Mekanik ve elektronik şans işidir.

Sana iyisi denk gelir bana kötüsü.

Ben Hyundai de (duymamış da olabilirim) ama öyle büyük problem yaşayan birini görmedim.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bence her geçen gün güçleniyorlar ve daha iyi araçlar yapıyorlar.Eminim daha da iyi olacaklardır.Piyasayı zorluyorlar zaten.Fiyatları da diğerlerine göre makul olduğu sürece iyi işler yapacaklardır

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yapalım almazsak o zaman kız be hocam. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

beni karşı yaptınız ha, passat yerine sonata alıyordum az daha..

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

babamın 99 model accentini 10 yıl 140 bin km kullandık(tamamı lpg ile)..ne baskı balata ne teker bilyası ne başka birşey..80binde triger kayışından başka hiçbir şeyi değişmedi arabada..şaka gibi..ha birde 4 lastik almıştık:)10bin km boyunca yağına bakmazdık bile..koyduğumuz yağ gram eksilmeden çıkardı..şimdi kullandığım araca ve forumdaki sorunlara bakınca hyundaiye adi marka gözüyle bakanlara gerçekten gülüyorum..

Not:arabamı seviyorum ama yiğidin hakkı da yiğide..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...