Murat Memnun

Ios Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

Şuan için çok taze İphone 4 kullanıcıyım.. Dün biraz girişeyim dedim nedir bu İphone diye Typophone 4 uygulamasını telefonuma indirip bu temayı kullanmak istedim, Akabinde Lookscreen ve Winterboard programlarınıda indirmek gerekiyor sadece bununla yetmiyor bazı ayarlar yapman gerekiyor bunun için acemisi olduğum için 1 saatimi aldı, kardeşim S2 kullanıyor ona söyledim dur Abi bakayım dedi proğramı indirdi, o kadar al Abi bu kadar 3 dk. sürmedi :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İ.Göksel Yaman

s2 hakkıyla kullanan biri zaten iphonede sıkıntı çekmez jbile fakat garantili bir iphonem olsa(olmaz :D ) jb yapmam o zamanda biraz sorun çıkabilir malesef

Anlamadın Mert kendi telefonuna bu uygulamayı indirdi. Benim telefonuma değil :) Andoitte çok kapsamlı şeyler istemiyor dowland et çalışsın felsefesi İOS'ta öyle değil maalesef

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hakan Çelik

daha flaşı desteklemeyen işletim sistemini nedem. peah.

Evet elma Flash'ı sevmez çünkü Flash sistem kaynaklarını son derece fazla kullanan bi teknoloji. Optimize edildiği halde Android'lerde bile kasıntılı çalışabiliyor. 4 çekirdekli güçlü bir işlemcisi ve iyi bir ekran kartı olan masaüstü bilgisayarımda bile uzun saatler boyunca Flash çalıştıran Firefox kafayı yemeye başlıyor :) Kısacası elma; etrafı surlarla çevrili bi krallık gibi, herşeyi kendine özel. Android ise daha halkçı :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
gönderildi (düzenlendi)

Evet elma Flash'ı sevmez çünkü Flash sistem kaynaklarını son derece fazla kullanan bi teknoloji. Optimize edildiği halde Android'lerde bile kasıntılı çalışabiliyor. 4 çekirdekli güçlü bir işlemcisi ve iyi bir ekran kartı olan masaüstü bilgisayarımda bile uzun saatler boyunca Flash çalıştıran Firefox kafayı yemeye başlıyor :) Kısacası elma; etrafı surlarla çevrili bi krallık gibi, herşeyi kendine özel. Android ise daha halkçı :)

Benim laptop flash içeren bir siteye girdiğim zaman deliriyor (gazete vs) fanlar başlıyor çalışmaya bu ses nerden geliyor demeye başlıyorum. Siteye girmeden önce 5 saat gösteren pil gösteergesi 2-3 dakika sonra 1 saat kaldı felan yazabiliyor. Nasıl bir döngü yazdılarsa olduğu yerde dönüyor herhalde program :) semafor nedir bilmez mi bu keratalar Adobe da? Kapıcıyı 7/24 kapıda nöbet tutturacağına kapıya zil koy adam içerde otursun......

semafor: "Bilgisayar bilimlerinde özellikle de işletim sistemi ve müşterek programlamada (concurrent programming, eş zamanlı programlamada) sıkça kullanılan bir eşleme (synchronization) yöntemidir. Yani birden fazla işin (process) aynı anda çalışması halinde birbirleri için risk arzettikleri kritik zamanlarda (critical sections) birbirlerini beklemesini sağlayan bir mekanizmadır."

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Kaya

Ali abi mesajını babama göstersem ağlar herhalde :D Kendisi aşırı panasonic hayranıydı zamanında o kadar çok panasonic telefon değiştirdiki Türkiyede olmayan modelleri bile buldurup getirtiyordu,mini GD55'ten 2 tane vardı :D Birini düşürüp bozmuştu diğerindede karşıdan gelenin sesini duyamıyordu.Şu GD55'in sorunsuz çalşınını arıyorum ben yıllardır versem kullanır şu anda :D Yanında bilgisayar ile geziyor nasıl olsa çok gereksiz diyor elindeki telefona falan :D

Şu en baştaki panasonic telefonunu suya düşmüştü,annem sebzeleri yıkamak için küçük bir kovaya suyu doldurmuş telefonu başıyla omzuna sıkıştırarak konuşup hemde sebze yıkıyormuş bir anda cup içine düürmüş,eve geldik telefon çalışmıyor ama üstündeki küçük ışık yanık duruyordu 2 gün sonra kuruttuk sorunsuz çalıştı :D Halen duruyor sanırım onlar nostalji olarak

Mehmet Mert gd55 dediğin şu küçük telefonmu :) Bende var hemde çalışır durumdaydı. En son oğlana verdim. Pilin takıldığı tırnak kırıktı bataryayı bantla yapıştırıp kullanıyorduk. İstiyorsa bakim çalışırsa göndereyim amcama :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Ali abi mesajını babama göstersem ağlar herhalde :D Kendisi aşırı panasonic hayranıydı zamanında o kadar çok panasonic telefon değiştirdiki Türkiyede olmayan modelleri bile buldurup getirtiyordu,mini GD55'ten 2 tane vardı :D Birini düşürüp bozmuştu diğerindede karşıdan gelenin sesini duyamıyordu.Şu GD55'in sorunsuz çalşınını arıyorum ben yıllardır versem kullanır şu anda :D Yanında bilgisayar ile geziyor nasıl olsa çok gereksiz diyor elindeki telefona falan :D

Şu en baştaki panasonic telefonunu suya düşmüştü,annem sebzeleri yıkamak için küçük bir kovaya suyu doldurmuş telefonu başıyla omzuna sıkıştırarak konuşup hemde sebze yıkıyormuş bir anda cup içine düürmüş,eve geldik telefon çalışmıyor ama üstündeki küçük ışık yanık duruyordu 2 gün sonra kuruttuk sorunsuz çalıştı :D Halen duruyor sanırım onlar nostalji olarak

:) bunlar baba telefonlardı gerçekten, GD55 hala bulunur, bak istersen http://www.sahibinden.com/cep-telefonu-modeller-panasonic-gd-55?viewType=Gallery

1.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Misafir

Beklenen iOS güncellemesi iOS 5.1 sonunda yayınlandı. Güncelleme ile birlikte pil sorununun yanı sıra bir takım yenilikler de iPad ve iPhone cihazlarına geliyor.

Apple'ın dün tanıttığı yeni iPad modeliyle birlikte diğer iOS cihazları kullananlar için de bir sürprizi vardı. Uzun zamandır beklenen iOS 5.1 güncellemesi resmi olarak dün etkinlik sonunda yayınlandı. Peki iOS 5.1 güncellemesi bizlere neler getiriyor?

iPad ve iPhone'lar için ortak olarak yayınlanan güncelleme içerisinde iPhone 4S için Japonca Siri seçeneği bulunuyor. iCloud ile yapılan fotoğraf yayınındaki fotoğraflar artık silinebiliyor. Kilit ekranında bulunan kamera kısayolu iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS ve iPod Touch (4. nesil) için artık sürekli gözüküyor. Önceden home tuşuna iki kere basmak gerekiyordu. Artık kamerayı tutup kaydırmak yeterli olacak.Yenilikler bununla sınırlı değil. Kamera uygulaması da geliştirilerek artık görünen tüm yüzleri algılama özelliği getirilmiş. iPad için kamera uygulaması da tamamiyle yenilenen bir arayüze sahip. Aramalarda ses kesilmesi sorunu düzeltilmiş, iTunes Match ve iPad'de izlenen TV şovları için iyileştirmeler yapılmış.

Gelelim en önemli yeniliğe. iOS 5.1 ile birlikte pil ömrünü etkileyen hatalar giderilmiştir ibaresi yer alıyor. Belki de bu iPhone 4S sahiplerinin çözümü olabilir. Deneyip kullanımfarkını görmeden kesin konuşmak güç olur.

Dün akşam yükledim bakalım pil ömrü ne olacak :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Hehhe, ben yenilik değilde hata düzeltmeleri gördüm sanki :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Ada
Anlamadın Mert kendi telefonuna bu uygulamayı indirdi. Benim telefonuma değil :) Andoitte çok kapsamlı şeyler istemiyor dowland et çalışsın felsefesi İOS'ta öyle değil maalesef

Sen becerememişsin kardeşim :)

Tema yüklemek ve temalarım arasında geçiş yapmak benim için sadece birkaç saniye sürüyor.. ilk buluşmada göstereyim sana bari :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Yeldan

Winterboard'dan temayı değiştir respirng at 10sn sürmüyo :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Elöver

Gel bak sana iPhone 4S alalım

Aman diyim, USA Customs'a ihbar ederim seni böyle bir şey yaparsan :D

ya bırak abi almasın. Ali Cihangiroğlu ile aynı telefonu kullanmak istemiyorum..

Hehehe bende :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Ada

Winterboard'dan temayı değiştir respirng at 10sn sürmüyo :)

DreamBoard yükle istediğin temayı seç 1 sn'de teman değişsin..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
gönderildi (düzenlendi)

Sizi gidi elmacılar sizi, kardeşimde zaten ip4 var, kullanıyorumda, ama zevk vermiyor, oyun içinde psp var, o yüzden boşa çabalamayın, ben gerçek Akıllılara bakarım, sizin 4s iniz önce one x le kapışsın, yok haksızlık olmasın o yeni çıktı, s2 den tokadı yesin önce, one x ip5 e atar tokadı, o zamana kadar eskidiği halde, elma önce adam gibi 4" falan ekrana geçsin, ufacık ekranla akıllı telefon değil gameboy olur ancak :D yada devrim olan ipadHD niz kısa süreliğine çözünürlük şovunu yapsın, tokatı yiyince anlarsınız nasılsa, tokat konusunda uzman arkaşalarımız bu konuyu daha iyi bilirler :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

O dediğin icecreamle mazide kaldı, yeni gelenlerle zaten hemmen unutacaksın, one x videolarına bir göz gezdir istersen, ios yakalandı ve geçildi artık :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Ada

Alper Abi ios 5.1 i indiriyorum sence yükseltiyim mi?

O dediğin icecreamle mazide kaldı, yeni gelenlerle zaten hemmen unutacaksın, one x videolarına bir göz gezdir istersen, ios yakalandı ve geçildi artık :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

Alper Abi ios 5.1 i indiriyorum sence yükseltiyim mi?

Çok komiksin gerçekten, buna Balıkesirli arkadaşlar cevap versin artık :)

bu arada 5.1 indir mutlaka, süslemelerin ardında dolu hata giderici eklenti var, hiç değilse birşeye benzesin elman :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Ada

Abi ama kabul et güzel karikatür :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Memnun

5.1 ile batarya da ciddi düzelme var, bence mutlaka indirin.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Ada

Bende az önce jb yi kaldırıp denemek için indirdim..

dikkatimi çeken 3g yi açıp kapayabilme seçeneğide getirmişler..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Ada

ben fun konusuna gidiyorum :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Muhittin Kaplan

telefonumu (geçen yıl aldığım Huawei İdeos X5) şimdi root yapıp işletim sistemini yükselttim. ios4 yüklü yarım elmacılar kendiniz bu yükseltmeyi yapabiliyor musunuz?

Birde Ben Kendi telefonuma Program yazıyorum (şimdi düşündüm de garip bir bir durum bu)

evet ioscular kaç basıyor bunlar ?

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Harun Aydın

ben cok bi gelişim göremedim telefonumda sadece kamera kilit tuşunun oraya yerleştirmiş siri japonca gelmiş türcesi yok daha (: japonca işimize cok yaramıcak şarj ömrü %3 denilecek bi ilerleme var ve konuşmada ses kesintileri düzeltilmiş yenilik yok yani 5,0,1 kadar (:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Güven Sevgi

yeni yayınlanan bir güncelleme olduğu için konu açtım.haberi olmayan iphone kullanıcıları olabilir diye bilgi vermek istedim.ayrıca konu açmanın ne gibi bir sakıncası var ki

Mesajı paylaş

Mesajın linki