İçeriğe Yönlendir

Civic Ek3 - 1996-2000 İç Aydınlatma

Misafir

Recommended Posts

Akan Belen

Oktay Abi ellerine sağlık.Her yaptığın çalışmayı keyifle ve hayretle izliyorum.Benim garip 306 yada lazım birşeyler Ankaraya geldiğim bir zaman ziyaret etmek isterim seni.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Teşekkür ediyorum.Yerim ve zamanın artık her uygulamaya uygun elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Tunçer

Oktay Bey ellerinize sağlık, çalışmalar çok güzel olmuş, baya da emek harcamışsınız ama değmiş.

Yorum bağlantısı

Oktay Bey'in el atıp da, güzel olmamış bir çalışmayı görmedim. Hepsinde emek ve sanat var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Bugün yarım kalan işimizi tamamladık.Harkulade oldu diyebilirim.Gündüz farımız tam ışık şiddetini veriyor Kontak açılınca aktif oluyor istege baglı olarak kapatılabiliyor.Park açılınca kısma yapmadım veya kapamadım araçta sis olmadıgı için kalsın istedim bunun yerine on off anahtar koydum.Elde yapma oldugu için hafif kusurları var ama bu kusurlar parça öne dogru düz baksın diye Uzun sabitleme vidasına harici somun ve pul ile yükseklik ayarı yaparak oldu yoksa tam yerine tabiri caiz ise cuk diye oturuyor.

Araç altı mavi aydınlatmasını taktım epey uğraştırdı montajı yaklaşık 4 saatimi aldı,benim hoşuma giden bir işlem oldu.Renk tonu gayet güzel ve ne yogun ışık var nede zayıf kararında tutturmuşum.Led hortumu araç altı kenarlarındaki plastik koruyucu parçaya belirli aralıklarla plastik kelepce kullanarak tutturdum.Kapılar açılınca yanıyor.Ayrıyeten çift konumlu on off anahtar ile direk sabit şekildede yakılabiliyor.

Gündüz farımız.Resimler akşam 19.00 dan sona çekildi.Cep telefonum en iyi marifati ışıga ayrı bir parlaklık katması.Çıplak göz parlama olmadan ile gayet net görülebiliyor.Fakat yinede ışık fazla oldu.Cem beye söyledim şikayet alırsan biraz daha kısabilirim dedim.

2-1.jpg

1-1.jpg

3-1.jpg

Yaklaşık 30 metre civarı.

4-1.jpg

Gece görünüşü.

14.jpg

9-1.jpg

Araç altı mavi led aydınlatmamız.Gündüz ve gece görünümleri.

5-1.jpg

6-1.jpg

7-1.jpg

8-1.jpg

Cem bey iyi günlerde kullanmanı diliyorum. :good1::nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Teşekkür eder

Oktay Bey' e müteşekkirim.Eline koluna sağlık.Dün canını dişline takıp gece 22:30 itibariyle beni hayallerime kavuşturdu. Dönüş yolunda önüme bakacağıma çevreme bakmaktan ışıkları farketmedim.kaza yapacaktım. Herkese tavsiye ederim insan bir hoş oluyor..

Gündüz farının gün ortası bir kaç resmini çekebilirsen iyi olur.Tekrar iyi günlerde kullan. :good1::nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Oktay yapma böyle şeyler...Fotoğrafları görünce Valla bir saat kendime gelemiyorum..Bu nasıl bir işçilik kardeşim yaaa...Harikasın sen... :nazar::bravo:

Yorum bağlantısı

Ne güzel işte o kadar çirkinliğin içinden çıkıp forumumuzdaki güzeliklere dalıyorsun.Ne mutlu bana. :good1::biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Murat Topal

Saygı deger abim calışmalarınız cok hoş. bnm bir sorum olacaktı. Kapı kolu aydınlatması ve tus aydınlatması için elektriği nerden aldınız?

Aynı aracatan bnedede var da sarı ucta kontagı acınc canlı uc var. muhtemelen cam motorlarını calıstırmak için. Ama ben parklarla birlikte yansın sonsun istiyorum siz nasıl yaptınız acaba aydınlatabilirseniz memnun olurum. Tabi haırlıyosanz tarihe bakmadım hiç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Saygı deger abim calışmalarınız cok hoş. bnm bir sorum olacaktı. Kapı kolu aydınlatması ve tus aydınlatması için elektriği nerden aldınız?

Aynı aracatan bnedede var da sarı ucta kontagı acınc canlı uc var. muhtemelen cam motorlarını calıstırmak için. Ama ben parklarla birlikte yansın sonsun istiyorum siz nasıl yaptınız acaba aydınlatabilirseniz memnun olurum. Tabi haırlıyosanz tarihe bakmadım hiç

Teşekkür ediyorum.Cevap geç oldu kusuruma bakmayın.

Ledler için 12 volt cam açma düğmelerine gelen 12 volt ucundan alında başka şansı yok.Parklar açılınca yanıyormu hatırlamıyorum ama kontak açılınca yanıyor olabilir.Cam açma düğmeleri nasıl aktif oluyorsa o an ledlerde yanıyor. :good1: Parklarda yanmıyorsa mecburen park hattı üzerinden tesisat çekilecek.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Salih Katlanir

Ellerine sağlık gayet başarılı olmuş usta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Emre Şimşek

Burada resmen benim için bir hazine yatıyormuş. Birinci sayfadaki bulanık çıkmış olan klima paneli ışıklarının tipini bilen var mı? Bana ondan lazım ama ne olduğunu bile bilmiyorum. Gösterge ışığı sanırım t5. Ama klima paneli farklı sanki...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Burada resmen benim için bir hazine yatıyormuş. Birinci sayfadaki bulanık çıkmış olan klima paneli ışıklarının tipini bilen var mı? Bana ondan lazım ama ne olduğunu bile bilmiyorum. Gösterge ışığı sanırım t5. Ama klima paneli farklı sanki...

Söküp baksana :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
48 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Klima paneli dipsiz t1.5 olmalı görebildiğim kadarı ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Söküp baksana :)

Yukarıda sökmek zulüm yazmışlar 1 kerede yapmak niyetim :)

3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Klima paneli dipsiz t1.5 olmalı görebildiğim kadarı ile.

Teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sedat Demircan

Maşallah,elinize sağlık. Benim de cam açma düğmesi sol sürücü tarafinin ışığı yanmiyordu. Söküp baktım ve cam açma butonuna gelen 7 kablonun Sadece birine 12 v geliyor,diğerlerine ise -0.11 geliyor bu eksi neden nasıl olur ?20 dcv ye getirip ölçtü m ama değerler bunlar.ampul patlak değil ama yanmıyor?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Fatih Evcin

Yeni konu açmadan bir soru sormak istiyorum.

98 Honda civic aracımda eski sahibi ayak aydınlatması yapmış ve çalışıyor . Kapılardaki swiclerde iş görüyor ayak aydınlatmalarını açıp kapatıyor.
Fakat tavan ve bagaj aydınlatması yanmıyor .. Sigorta panelinde yerini buldum sigortası atık gördüğüm kadarıyla ama komple sökünce de yeni sigorta takınca da aynı ayak aydınlatmaları yanıyor tavanda yine hareket yok. Elektrik konusunda pek bilgim de yok el yatkınlığım da .
Nasıl bir yol izlemem gerekir fikiri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sigorta, lamba, duy-anahtar, tesisat. Sırayla kontrol edilemeli.

Sigorta tamamsa Öncelikle orijinal lambasını tak. Ledlerde + - kutup fark eder, dipsiz t10 halojen ampülde fark etmez. Denerken ters takmış olabilirsin ya da bozulmuş olabilir.

Ben de elektrikten çok anlamam ama bir tane avometre edindim. 20-30 liralık bir alet çok iş görüyor. Onunla elektriğin nereye kadar geldiğini kolayca anlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
On 02.06.2019 at 03:53, Emre Şimşek yazdı:

Sigorta, lamba, duy-anahtar, tesisat. Sırayla kontrol edilemeli.

Sigorta tamamsa Öncelikle orijinal lambasını tak. Ledlerde + - kutup fark eder, dipsiz t10 halojen ampülde fark etmez. Denerken ters takmış olabilirsin ya da bozulmuş olabilir.

Ben de elektrikten çok anlamam ama bir tane avometre edindim. 20-30 liralık bir alet çok iş görüyor. Onunla elektriğin nereye kadar geldiğini kolayca anlayabilirsin.

işin ilgin kısmı kaputun alt kısmındaki sigorta panelinde tavan lambasının sigortasını buldum. patlak. Ama ayak aydınlatmaları çalışıyor :) . Sigortayı yenisi ile değiştirdim sorun çözülmedi. tavan lambasına elektrik gelmiyor. bagaja da aynı şekilde. Bugün zamanım olursa ayak aydınlatmalarına çekilen kabloların kaynağını bulacağım :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

77dfac0fac25b58e688ffc3abb567941.jpg

Sigortayı tekrar değiştirdim .
Soketlerin uçlarını biraz tornavida ile kurcaladım , başardım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
23 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Sebep oksitlenme miymiş o zaman? Bir de o lambayı takma artık şık bir şeyler bul oraya :)

Bu kontrol kaleminin ışığı :) kendisi zaten ledli :p 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...