İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Sorunu (Yeni Yazılım Yükleme)

Barış Çelik

Recommended Posts

Barış Çelik
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar bir sıkıntım var internet'te aramama rağmen bir türlü bulamadım. Birde sizlere sorayım dedim, aracımda double din var iç özelliğinde navigasyon özelliği var lakin navigasyon çalışmıyo çünkü sd kart yuvasındaki kart kayboldu yazılım uzantısında StorageCard \ MSDSoftware.exe dosyasını istiyor diyor aradım ama bulamadım, bununla ilgili ne yapabiliriz .

fotoraf0020j.jpgfotoraf0016h.jpg

tarihinde Barış Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Yazılım neydi?

Yazılımı bulup karta atıp oradan çalıştırmak mümkün olacaktır diye düşünüyorum.

Düzenleme: ya da sd karta başka bir yazılım atıp çalıştırmayı deneyin igo vs. gibi bir çok program net te mevcut.

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Çelik

üstünde hangi yazılımın yüklü olduğunu bilmiyorum, farklı bir yazılım yükledim ama galiba hafiza kartının büyüklüğü yüzünden görmedi deniyorum birşeyler ama çalıştıramadım.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

bir adet igo bulun 2 gb lık hafıza kartında çok rahat çalışıyor. harita güncellemeleri de mevcut. Linki özelden pm ile atarım.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
(düzenlendi)

attığınız link'e baktım ama aradığım konu ile bir bilgi bulamadım. Yardıma açım arkadaşlar :)

tarihinde Barış Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Çelik

MSDsoftware.exe dosyası bu zaman önceki hafıza kartının içindeki yazılımın dosyasının uzantısı idi bana gerekli olan şuan navigasyon yazılımı bir kaç tane indirdim, internetten ama olmadı bazılarında hata sorunu aldım ve hala uğraşmatayım, forumda bu konuda yardımcı olacak pek kimse yok galiba.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sorun hakkındaki tahminlerim;

1. karta attığınız dosyanın (exe dosyasının adının) MSDsoftware.exe olması lazım isimler farklı ise tanımıyordur.

2. karta attığınız yazılımların çözünürlükleri sizin cihazınızn çözünürlüğü ile aynı olmadığından sorun çıkarabilir.

3. cihazınızn navigasyon ayarlarından (1. resimde görür gibi oldum. navigation software path..) karttaki exe dosyasını tanıtmanız gerekebilir.

4. verdiğim linkte sd kart için hazırlanmış komple at çalıştır yazılımlar var onlar denenebilir.

5. yazılımıon bulunduğu klasör içinde sys.txt diye bir dosya olması gerek. ordaki kart tipinin sizin karta uyum sağlayıp sağlamadığı kontrol edilmelidir.

aklıma şimdilik bunlar geliyor. Belki denediniz belki denemediniz umarım bir faydası olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Ertan bey teşekkür ederim. Bilgileriniz yardımdımlarınız için bütün internette navigasyon yazılımlarıyla okuya okuya kafam resmen navigasyon gibi oldu lakin halletim :) yeni bir navigasyon yazılımı buldum uyumlu yükledim çalışmaktadır.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Cihazınızn açacağı klasör ve dosya ismi aynı olmalı bende aynı sorunu yaşamıştım dosya ismini değiştirince çalışmıştı.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Cihazınızn açacağı klasör ve dosya ismi aynı olmalı bende aynı sorunu yaşamıştım dosya ismini değiştirince çalışmıştı.

bende hiç yazılım yoktu yani hafıza kartı kayıptı yeni yazılım yükledim. Şimdi inanılmaz özelliklere sahip oldu ve artık bu konuda devamlı takip edeceğim yeni haritalar vs. çok güzel özelliklere sahip.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Ertan bey teşekkür ederim. Bilgileriniz yardımdımlarınız için bütün internette navigasyon yazılımlarıyla okuya okuya kafam resmen navigasyon gibi oldu lakin halletim :) yeni bir navigasyon yazılımı buldum uyumlu yükledim çalışmaktadır.

aynı dertten bende muzdaribim, yurtdışından, dayıma sizin teyp gibi bir teyp geldi, sd karta igo yükledim ama çalıştıramadım, sizin bulduğunuz program nedir acaba ?

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

aynı dertten bende muzdaribim, yurtdışından, dayıma sizin teyp gibi bir teyp geldi, sd karta igo yükledim ama çalıştıramadım, sizin bulduğunuz program nedir acaba ?

igo8 yükledim ben yalnız şöle ufak bir püf noktası var hafiza kartının adını StorageCard koymanı tavsiye edirim. Ayrıca sd karta yükleme yaparken navigasyon cihazının başlangıç dosyasının exe uzantılı olması gerekiyor eger bundada çalışmıyorsa navigasyonlarda sys metin dosyası var o metin dosyasında hafıza kartının uzantısı var onu düzeltmen gerekiyor. Elindeki cihazın modeli filan varsa söyle bir bakalım birşeyler yapmaya çalışırız. Cİhaza bakarsak gerekli bişiler buluruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

igo8 yükledim ben yalnız şöle ufak bir püf noktası var hafiza kartının adını StorageCard koymanı tavsiye edirim. Ayrıca sd karta yükleme yaparken navigasyon cihazının başlangıç dosyasının exe uzantılı olması gerekiyor eger bundada çalışmıyorsa navigasyonlarda sys metin dosyası var o metin dosyasında hafıza kartının uzantısı var onu düzeltmen gerekiyor. Elindeki cihazın modeli filan varsa söyle bir bakalım birşeyler yapmaya çalışırız. Cİhaza bakarsak gerekli bişiler buluruz :)

araç şu an il dışında, gelir gelmez teybin modelini öğrenip buraya yazacağım :) çok teşekkür ediyorum :) kartın adını değiştirmeden bir kere denemiştim, şimdi dediğiniz gibi de deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

araç şu an il dışında, gelir gelmez teybin modelini öğrenip buraya yazacağım :) çok teşekkür ediyorum :) kartın adını değiştirmeden bir kere denemiştim, şimdi dediğiniz gibi de deneyeyim.

tmm olmadı ben sana özel olarak gönderirim. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Umut Özkan

selamlar bende yeni bir cihaz aldım ama maalesef navigasyon kartı yok acaba bana da yardımcı olur musunuz?

navix nvx 7709 dhd dokunmatik ekranlı güzel bir cihaz sanırım gps kart slotuna programlanmış bir kart takmak lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Karahan

Bende arabama navix 7709 navigasyon cihazı aldım üzerindeki igo 8 2009 tarihli eski versiyon. elinde yeni versiyon olan veya linki bulunanlar bana pm atarmı acaba?

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Atamaz, çünkü igo8 yazılımını o cihaz ile birlikte kullanmak zorundasınız... 

Sizin güncellemeniz gereken navigasyon yazılımı değil, haritasıdır.. Haritayı uygun fiyata satın alabilirsiniz.. 

Galiba şurası

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

benim c-max te kullandığım double din de ayarlar menüsünde navigasyon u tıklıyorsunuz, orada exe dosyasını gösterdiğinizde çalışıyordu, yani kartın adı veya proğramın adı önemli değildi, fakat normal seyyar cihazlarda kart adı ve exe dosyasının adı önemli.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Teşekkürler. Bir siteden 2013 /3 bulup yükledim. Süper çalıştı.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aşkın Barçın

igo 8 harita güncelleme yazılımına benimde ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazım multi medya navix 7709 hd

navigasyonu çalıştırdığımda ekran donuyor. Programın içine girdiğimde crash txt  de  map fle dosyasını bulamadığını not etmiş

Fakat contenct map file da haritalar duruyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

igo 8 harita güncelleme yazılımına benimde ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazım multi medya navix 7709 hd

navigasyonu çalıştırdığımda ekran donuyor. Programın içine girdiğimde crash txt  de  map fle dosyasını bulamadığını not etmiş

Fakat contenct map file da haritalar duruyor.

Aldığınız yer ile irtibata geçmenizi öneririm. Cihazın factory reset'i falan varsa onu da deneyebilirsiniz. Forumdan yazılım istemek illegal olduğu için kimse yardımcı olamaz size maalesef :(

Yorum bağlantısı
Aşkın Barçın

Zaten programı lisanslı kullanıyorum. Sadece map file okuyamıyor. Başka arkadaşların  başına geldiyse tecrübelerinden yararlanmak isterim.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Fahrettin Karakoç

Aracımda igo navigasyonlu duble din var. İgo yüklü eski sürüm. Bunun yerine başka navigasyon (mesela sygic) yüklesem çalışır mı? Cihaz zarar görür mü?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...