İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Herşey Kontrol Edildi Motor Zor Çalışıyor

Eray Eski

Recommended Posts

ben kendim temizlemedim siz yazdıktan sonra maf sensörünü araştırdım ustam sadece boğaz kelebeğini temizlemişti en kısa zamanda

air sensor cleaner diye temizleme malzemesi varmış wd 40 gibi malzemelerle temizlemek iyi olmuyormuş sanırım

aman ha, wd 40 herşeye iyi de maf ııh,sakın sıkmayın  :i-ih:

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Cemalettin Delice

gözlerim ağrıdı konuyu baştan sona okudum ve bu sabır bu azmi kutluyorum konuyu baya hortttttlatmak gibi olacak aynı sıkıntı bendede mevcut 2005 mondeo lpg 7 8 bin km önce takılmış ben alalıda 3 bin km oldu aynı sıkıntılar birebir şuan yaşıyorum araç benzinde 3 marşa yada uzun 2 marştaçalışıyor lpg de direk çalışıyor tek marşta ancak benzinde sıkıntı var ve araç çalıştığında bir süre duman atıp düzeliyor ustalara gösterdim benzin takozlarına bakılcak sonra enjektör sonra benzin pompası dediler bana mantıklı gelmedi. lpg ciye gittim hepsi boş muhabbet erbabı lpg de çalışıyo ise bizlik sıkıntı yok benzine baktır diyerek başından savdılar. şimdi lpg den kaynaklı olduğu kanısı iyce kesinleşti biraz baştan savma tesisat döşenmiş galiba benzinden lpge geçmesi için bile aracın ısınması baz alınmamış gaza hiç basmassanız sürekli benzin de gazı 3 bin devire getirirseniz geçiyo araçta lpge bitip araçın benzine otomatik geçmesi sırasında araç stop ediyo yolda giderken stop ederse 6 7 saniye sonra benzine geçerek devam ediyo gibi sıkıntılar söz konusu. şimdi size sorum lpg yi sistemsel olarka hiç yokmuş gibi iptal edebilirmiyiz vede o şekilde benzinde deneyebilirmiyiz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
gözlerim ağrıdı konuyu baştan sona okudum ve bu sabır bu azmi kutluyorum konuyu baya hortttttlatmak gibi olacak aynı sıkıntı bendede mevcut 2005 mondeo lpg 7 8 bin km önce takılmış ben alalıda 3 bin km oldu aynı sıkıntılar birebir şuan yaşıyorum araç benzinde 3 marşa yada uzun 2 marştaçalışıyor lpg de direk çalışıyor tek marşta ancak benzinde sıkıntı var ve araç çalıştığında bir süre duman atıp düzeliyor ustalara gösterdim benzin takozlarına bakılcak sonra enjektör sonra benzin pompası dediler bana mantıklı gelmedi. lpg ciye gittim hepsi boş muhabbet erbabı lpg de çalışıyo ise bizlik sıkıntı yok benzine baktır diyerek başından savdılar. şimdi lpg den kaynaklı olduğu kanısı iyce kesinleşti biraz baştan savma tesisat döşenmiş galiba benzinden lpge geçmesi için bile aracın ısınması baz alınmamış gaza hiç basmassanız sürekli benzin de gazı 3 bin devire getirirseniz geçiyo araçta lpge bitip araçın benzine otomatik geçmesi sırasında araç stop ediyo yolda giderken stop ederse 6 7 saniye sonra benzine geçerek devam ediyo gibi sıkıntılar söz konusu. şimdi size sorum lpg yi sistemsel olarka hiç yokmuş gibi iptal edebilirmiyiz vede o şekilde benzinde deneyebilirmiyiz 

Evet iptal edebilirsiniz.
Enjektörlerden bağlantı kesilecek ama
Sizde nasıl bir lpg kiti var ki. Isı kontrolü yapmadan devire göre geçiyor

Test için iptale gerek yok. Lpg ye geçmeden 100-150 km kullanın ve test edin.
Yorum bağlantısı
Cemalettin Delice
On 20.06.2018 at 15:39, Fatih Emre yazdı:

LPG  sisteminin markası nedir?

landrenzo 

On 20.06.2018 at 21:26, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet iptal edebilirsiniz.
Enjektörlerden bağlantı kesilecek ama
Sizde nasıl bir lpg kiti var ki. Isı kontrolü yapmadan devire göre geçiyor

Test için iptale gerek yok. Lpg ye geçmeden 100-150 km kullanın ve test edin.

kullanıldı ama fark etmiyor stop ettikten sonra yine çalışmada sıkıntı yaşanıyo

benzinde çalıştıktan sonra yoğun bir koku veriyo ve dip gaz yaptığımızda devir silkeleniyo sonradan açılıyo benzine boğuluyo gibi

lpg sistemi ister ısınsın ister sogusun gaza bastığımız anda lpgye geçiyor bu bizim eski tek enjeksiyonlu sistemlerde olan birşeydi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...