İçeriğe Yönlendir

Sis Farlarım Yanmıyor ? (CorollaHb)

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Aynı isimle 21 farklı modeli olunca arabanın,tabi biraz zor oluyor doküman bulmak. :)

Bi "focus I fuse panel diagram" diyosun,150bin tane ayrı diagram çıkıyor,hepsi aynı arabanın. :p Sen en iyisi bi elektrikçi bul. :)

Peki uzmanlık sorusu geliyor :) Aynı renkli ve aynı numaralı sigorta aynı Ampermidir :D ben taktım bu gece kurcalayacam şimdi onu :D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Peki uzmanlık sorusu geliyor :) Aynı renkli ve aynı numaralı sigorta aynı V mudur :D ben taktım bu gece kurcalayacam şimdi onu :D

Voltu hepsinin 12 dir zaten de aynı amper değerinde olmaları için üzerlerinde yazana bakmak lazım. Ufacık sigortanın üstünde kocaman 20 yazar mesela. :D Renk fark etmez,kozmetiktir.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Voltu hepsinin 12 dir zaten de aynı amper değerinde olmaları için üzerlerinde yazana bakmak lazım. Ufacık sigortanın üstünde kocaman 20 yazar mesela. :D Renk fark etmez,kozmetiktir.

Bakayım mı hemen :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Kutunun kapağında şeması var ön arka diye 15A'lik iki tane onlarda sağlam hatta söktüm değiştirdim sıkıntı yok. Sanırım sislerinki farklı ama onu da bulamadım :unsure2: Ne yazar ki acaba sislerin şemadaa :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Sis farı düğmesinin üzerindeki veya göstergelerdeki sembolü vardır.

Sembol hiç yok abi sadece kısaltmalar var :) Head Horn vs gibi

Yorum bağlantısı

Belki şanstır ama sis düğmesini çevirince sis açık lambası yanmıyorsa ilk ihtimal siğorta fakat iki ampul birden patlamışta olabilir.Düğmede bozulmuş olabilir.Siğortaların üzerindeki renkler akım değerlerini gösterir kodlanmıştır ama kullanmılmaz elektrikciye sorsan oda bilmez yıllar önce sanayide elektrikci iken zorla öğrenmiştim aklımda kalmadı hiç bu kodlar :) üzerinde yazan değere göre takılması en iyi yoldur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Belki şanstır ama sis düğmesini çevirince sis açık lambası yanmıyorsa ilk ihtimal siğorta fakat iki ampul birden patlamışta olabilir.Düğmede bozulmuş olabilir.Siğortaların üzerindeki renkler akım değerlerini gösterir kodlanmıştır ama kullanmılmaz elektrikciye sorsan oda bilmez yıllar önce sanayide elektrikci iken zorla öğrenmiştim aklımda kalmadı hiç bu kodlar :) üzerinde yazan değere göre takılması en iyi yoldur.

Abi göstergede sis işereti yanardı o yanmıyor ama aynı anahtarı bir kez daha çevirdiğimde arka sis yanıyor ve göstergede arka sis işareti yanıyor.

Ayrıca ön sisi açmak istediğimde torpidonun ordan tık tık sesi geliyor yanı anahtarda bir problem olduğunu sanmıyorum o yüzden. 2 ampul'ün birden patlamış olma ihtimalini düşünmek bile istemiyorum açıkçası :) Ki ampuller patlamış olsa göstergedeki sembol neden yanmasın yanlış mı düşünüyorum acaba

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ama resimdeki arka sisler, diğeri ön sisler.

Abi sigorta kutusundaki şemada hiç işaret yok :( Kare ve dikdörtgen şekillerinin içinde kısaltılmış yazılar var sadece :(

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Front Fog Light da mı yazmıyor?

Nasıl iş bu ya. :unsure2:

İşin bir de şu yönü var. Küçüklerin hemen hemen hepsine tek tek baktım aralarında teli kopmuş olan yok. Büyük sigortalar da zaten kapalı onlarda farla alakalı değildir heralde.

Yorum bağlantısı

Arka sisler ile ön sis siğortası tek diye biliyorum ama ayırmış olabilirler.Motor kısmında siğorta yuvası var ise orada olabilir.Bence aklına getirmelisin.light yazan bütün sigortalara bak.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

İçerde bir tane daha sigorta kutusu buldum fotoğrafını çektim bakalım anlayan var mı :)

Bu arada dışardakiler sağlam 4-5 tane de yedek koymuş adamlar JAPON YAAA :p

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Sanırım FOG yazan ön sis farı DEFOG yazan da arka sis farı :) Birazdan kontrol edicem bende şu anda fotoğrafı bilgisayara atınca farkettim :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

En son yolladığım fotoğrafta FOG diye belirtilen sigorta yanmış yedek sigortadan bir tanesiyle değiştirdim sorun halloldu :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Halolduğuna sevindim Kardeşim. Seni çok uğraştırdı ama sorunuz çözüldü toyataya binmek böyle birşey işte :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

En son yolladığım fotoğrafta FOG diye belirtilen sigorta yanmış yedek sigortadan bir tanesiyle değiştirdim sorun halloldu :)

Yaygara boşa mı yani şimdi? :p Geçmiş olsun,hayırlı park+sis gezmeler. :p

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Halolduğuna sevindim Kardeşim. Seni çok uğraştırdı ama sorunuz çözüldü toyataya binmek böyle birşey işte :)

Valla sorun çözüldü de asıl neyin nerde olduğunu öğrendim ona daha çok seviniyorum :D Sigorta kutusuna benzeyen her şeyi açtım polen filtresinden rölelerin olduğu kısma kadar :p Konsolun altıda maşallah dolu dolu elimi soksam kaybederim heralde :D

Yaygara boşa mı yani şimdi? :p Geçmiş olsun,hayırlı park+sis gezmeler. :p

Hayır farın sigortası dışarda da sis farlarınınki neden içerde :D

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Sigorta yine attı :( 15A xenona dayanmıyor mu acaba ? 20A taktım onu da attı...Yoksa biryerde kısa devre mi var anlamadım yarın sökecez bakalım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Sigorta yine attı :( 15A xenona dayanmıyor mu acaba ? 20A taktım onu da attı...Yoksa biryerde kısa devre mi var anlamadım yarın sökecez bakalım.

Kısa devre olabilir. 30 A dene,o da atarsa sorun büyük ihtimal sıyrılan bir kablo şase alıyordur ya da su birikintisinden felan geçtiysen,soketlerde oksitlenme vs olmuş olabilir. 30 A sigorta,kablo yakmadan atar mı bilmiyorum ama bence riski düşük gibi. :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Kısa devre olabilir. 30 A dene,o da atarsa sorun büyük ihtimal sıyrılan bir kablo şase alıyordur ya da su birikintisinden felan geçtiysen,soketlerde oksitlenme vs olmuş olabilir. 30 A sigorta,kablo yakmadan atar mı bilmiyorum ama bence riski düşük gibi. :)

İlk açılışta normalden daha fazla akım çekiyormuş ya acaba ondan mı ? İlk açılışta ne kadar akım çekiyor acaba ona göre bişey taksak :(

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Burda sis farında xenon yoksa trafikte seni iplemiyolar :D Ciddiyim.. Sis farı olup da xenon olmayan araba yok gibi birşey yani :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...