İçeriğe Yönlendir

Siyah İncim Ghia-X Mondeom

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Halis Parlak

Sayın hocam aracınız çok güzel maşallah.Bu mondilerin ayrı bir cazibesi var bence...

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

güle güle kullanın, maşallah, sizinkinin dizel ve manuel olanı idealimdeki araçtır.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Maşallah. Vites topuzunu Bostancı oto saniyede çıkmacıdan 20 tl'ye bulup değiştirmiştim. Orjinali pahalı. İlginç olan satıcı hangi araca ait olduğunu bilmiyordu. Şans eseri 2. ziyaretimde ben bulmuştum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maşallah :nazar: kazasız belasız sürüşler.

Teşekkürler Lokman Abi.

Mehmet hocam aracınız gerçekten çok yakışıklıymış... :good1:

Koltuk derilerini tamir vs.yapan yerler var,ufak rütuşletebilirsiniz...komple değiştirmeye gerek yok bence.

Direksiyon çok hoşuma gitti...x farkı galiba. :yes:

Taş izleri nazarlık olarak kalsın Mehmet hocam... ;)

Teşekkürler Fatih Hocam. Koltuk derisinde bir sorun yokta. Orta kumaş değişecek.Evet X lerde direksiyonun üst orta ve alt orta maun kaplama. Bİr önceki aracımdada kaputta taş izleri vardı. Yani artık kaputu temiz bir araç istiyorum :)

:nazar:

Teşekkürler Fikri Bey.

Sayın hocam aracınız çok güzel maşallah.Bu mondilerin ayrı bir cazibesi var bence...

Teşekküler . Bende de vardı sonunda kavuştum . sizinde gönlünüze göre olur.

İlk Ankara'ya geldiği günkü resimlerini de ben ekleyeyim. İki GhiaX bir arada.

Evren Bey o günü hiç unutmuyorum. 1 saatten fazla ayaküstü sohbet ettik ama sanki 10 dakika gibi geçti ve yıllardır tanışıyormuşuz gibiydik. Bu daha ilginçti. İlk defa tanışıpta yıllardır tanışıyormuşuz ve o kadar çok konuşacak vardıki zaman kısıtlıydı.Aracıma onay verdikten sonra şanzuman motor onayı verdikten sonra içim o kadar rahatlamıştıki size tekrar teşekkür ediyorum.

güle güle kullanın, maşallah, sizinkinin dizel ve manuel olanı idealimdeki araçtır.

Dizel ve manuel vardı arkadaşımda ve araç 95bin km ve ford parça bayisinin aracıydı. Ancak benim mondiyi aldıktan sonra söyledi. Otomatiğe alıştığım için almadım. Daha önce teklif ettim sat şunu diye. Yok dedi. Ozaman satsaydı alırdım o aracı.

Maşallah. Vites topuzunu Bostancı oto saniyede çıkmacıdan 20 tl'ye bulup değiştirmiştim. Orjinali pahalı. İlginç olan satıcı hangi araca ait olduğunu bilmiyordu. Şans eseri 2. ziyaretimde ben bulmuştum.

HAsan Bey şayet karşılaşırsanız alın siz ben size gerekli bilgileri verir ödemesini yaparım. Temiz birtane bulursanız fiyatı uygun olursa alıp gönderirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:nazar: daha bugün konuştuk, ford hemen herşeyi yapbiliyor ama döşemeyi nedense yıllardır beceremiyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maşallah çok güzel duruyor...

Teşekkürler Hakan Bey 6 ay içinde baktığım onlarca mondeodan 10 tanesinde karar kıldıklarım içinde ennnn temizi buydu. Tek sıkıntısı koltuk kılıfı oda bana göre başkaları çokta kötü değil diyor.

:nazar: daha bugün konuştuk, ford hemen herşeyi yapbiliyor ama döşemeyi nedense yıllardır beceremiyor.

Teşekkürler Çağlar abi. Galiba haklısın abi.97 model opel vectram bundan kat kat yol yapmıştı ve nerelerde kullanılmıştı. kesinlikle yırtık sökük yeri yoktu. Aşınma bile yoktu doğru düzgün.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Süper araç , güle güle kullanın . :nazar: Bunların dizel otomatiğine de ben hastayım ama temizini ara ki bulasın... :rolleyes::)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

hayırlı uğurlu olsun tekrardan sizin araba araba günleri sanki dün gibi bakın 1 sene geçmiş hocam

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Güzel aracınız var kazasız belasız kullanırsınız inşallah.Bagaja yapmış olduğunuz naylon paspas fena olmamış ama ayak altına yaptığınız açıkçası pek hoş olmamış..Oraya aracın iç rengine uyumlu daha güzel birşeyler bulabilirsiniz die düşünüyorum..

Teşekkür ederim Uğur bey. Aslında ayakla bagajdaki ayn naylondan. Ayaktakiler fark edilmiyor bile. Ancak resimlerde kötü çıkmış. Çünkü fotoğraf çekilirken ayak aydınlatmasının lambası yanıyordu ve oda sarı olduğu için orada kötü bir görüntü oluşturmuş.Canlı halini gören herkes çok beğendi. Hatta Ankara'da kulüp toplantılarında arkadaşlar çok beğendi. Aslında belli bile olmuyor nerdeyse.

Süper araç , güle güle kullanın . :nazar: Bunların dizel otomatiğine de ben hastayım ama temizini ara ki bulasın... :rolleyes::)

2005 dizel 95binde manuel Ghia füme vardı. Ford parça bayinin sahibinin aracıydı. Amca vefat edince oğlu sattı. Ancak sağ çamurluktan kazası vardı yaptırıldı herşeyi orjinali ile değiştirdiler. Aracı 26 bin tl sattı. Ben benimkini satıp almayı çok düşündüm. Ancak ben bu otomatiği almadan önce satması çok istedim o zaman satsaydı alırdım. Ama o satarken otomatiğe alıştım eşim alıştı. Ben buna bakımlar yaptırdım. Hatta bana daha düşük fiyata bırakacaktı. Şimdi başka bir arkadaş aldı aracı. Biniyor ne güzel.Yabancıya gitmedi. Bu şekilde bulmak çok zordu.

hayırlı uğurlu olsun tekrardan sizin araba araba günleri sanki dün gibi bakın 1 sene geçmiş hocam

,

Teşekkürler Arda Bey. Daha dün gibi ama tam1 yıl oldu. Araba almak ne sıkıntılıymış ikinci kez anladım. Artık bu aracı kolay kolay satmayı düşünmüyorum uzun bir süre.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

maaşallah çok güzel, nede olsa o bir mondeo.

kazasız, belasız kullanın inşallah.

Teşekkür ederim Süleyman Bey.Aynen öyle. Döküntüsü bile diri duruyor.

Güzel görünüyor gerçekten araç.Güle güle kullanınn hocam.

Teşekkürler hocam sağolun.

hayırlı olsun hocam, maşallah çok güzel bir araç.güle güle kullanın. :nazar:

Sağol Sadık abi. İnşallah birgün canlı halini görmek kısmet olur inşallah. Bir toplantınıza katılmayı düşünüyorum inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Satmaya karar verdiğin gün müşterin hazır :)

Zaten öncelik forumdaki dostlara yani sizlere Mehmet Bey. Zaten araç satarken İnternete koymuyorum çevreye söylüyorum. Bunun taliplisi çok zaten. Ama şimdilik düşünmüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Bugün aracın ön taraftan gelen sesler beni rahatsız etmeye başlamıştı. Usta getir bir bakalım dedi. Götürüp bıraktım. Amortisörlerde boşluklar oluşmu tablası ve bilyesinde sorun varmış. Tahmin ediyordum. Maraş yolları aracın ön düzenini zorluyor. Amortisör için iki tercih vardı biri orjinal motorcraft diğeri Alman malı yan sanayi.Ancak arkadaş yan sanayiyi tavsiye ederim dedi. Hatta kasislerde orjinalinden daha sessis geçer dedi.Sonra Maraş yollarından bahsedince dogal olara orjinalini tavsiye etti.Evren Beyi toplantıda rahatsız edip değerli bilgilerine başvurdum. Evren Beyde amortisör araç için çok önemli dedi ve motorcraftı almamı şiddetle tavsi etti. İkisi arasında tanesinde 100tl oynadı ama ben Motorcraft için tanesine 180 tl bilye ve tabla için tanesine 60 tl verdim. İnşallah yarın aracım sessizlecek.27 bin km oldu ilk büyük sıkıntısı (maddi açıdan) İnşallah son olur. :) Evren Beye tekrar teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı olsun Mehmet hocam. Şimdi çok daha tok olmuştur.

Aslında daha öncede sorun var gibiydi. Evren Beyle telefonla görüşmemizde bahsetmiştim. Maraşt büyük asfalt kasisler var. Araç o kasislerden geçerken biraz sert geçeyim aracın ön amortisörler sonuna kadar iniyor ve küt sesi geliyordu. Ben süspansiyon yumuşak ondan diye düşünüyordum.Öndüzenden ses geliyordu. Amortisörde boşluk oluşmuş. Tamir yapılabilecek durumdaydı. Ben uzun süre kullanmayı düşündüğüm için yenisini almak daha mantıklı diye düşündüm.

Saygılarımla.

Teşekkürler Ali Hocam.

Şu Lassa phenomalardaki sıkıntıyıda çözersem. 4-5 aylık lastik çatladı onuda garantiden değiştirirsem rahatlayacam. Lastik bölüme yazdım onunla ilgili sorunu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Güle güle kullanın. Çok tatlı bir araç. Bütçem yetmedi yoksa ben de her zaman üst sınıf olsun gerekirse yaşlı olsun diye düşünürüm. Mondeo baktığım bir araçtı ama focus çok şirin göründü. Bana sattığı kadar kolay kimseye satmamıştır galerici. Neyse. Yüzyüze konuşuruz devamını. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Güle güle kullanın. Çok tatlı bir araç. Bütçem yetmedi yoksa ben de her zaman üst sınıf olsun gerekirse yaşlı olsun diye düşünürüm. Mondeo baktığım bir araçtı ama focus çok şirin göründü. Bana sattığı kadar kolay kimseye satmamıştır galerici. Neyse. Yüzyüze konuşuruz devamını. :nazar:

Ben her zaman verdiğim parayla aklıma yatan en dolu aracı almaya çalışırım. Buda öyle oldu.Maraş'ta çok araç buldum bir tanesini beğendim onda da şanszuman sorunu çıktı . Sonunda gidip Bursa'dan aldım geldim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar aracıma nazar ettim galiba :( Bugün ön sol cam inip kalkmasında sorun vardı onu yaptırdım. Halat sıkışmış oda zedelenmiş. İnip çıkarken sıkışıyordu. Halat ve makara değişti. Kapı yüzü açıldı ve şaşırdım. Kapının içindeki kaplamaya hayran kaldım. Dedim işte üst sınıf araba buymuş. Bağaj kendiliğinden açılıyor.Yolda giderken bagaj açılıyor. Bazen sadece kumanda üzerindeki düğme haricinde başka açılmıyor.Usta bagaj kilidinin içerisindeki kartta bir sorun var dedi. Bir gün gündüz getirmeniz gerekiyor dedi. Bunlardada sunroof gibi kilitleme falan varmı acaba?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Arkadaşlar aracıma nazar ettim galiba :( Bugün ön sol cam inip kalkmasında sorun vardı onu yaptırdım. Halat sıkışmış oda zedelenmiş. İnip çıkarken sıkışıyordu. Halat ve makara değişti. Kapı yüzü açıldı ve şaşırdım. Kapının içindeki kaplamaya hayran kaldım. Dedim işte üst sınıf araba buymuş. Bağaj kendiliğinden açılıyor.Yolda giderken bagaj açılıyor. Bazen sadece kumanda üzerindeki düğme haricinde başka açılmıyor.Usta bagaj kilidinin içerisindeki kartta bir sorun var dedi. Bir gün gündüz getirmeniz gerekiyor dedi. Bunlardada sunroof gibi kilitleme falan varmı acaba?

Saygılarımla.

Mehmet hocam geçmiş olsun... :flowers:

Mondeolarda kapıda halat-makara kopması kronik sorun...İki farklı kapıda aynı sorunu yaşamıştım. :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam geçmiş olsun... :flowers:

Mondeolarda kapıda halat-makara kopması kronik sorun...İki farklı kapıda aynı sorunu yaşamıştım. :(

Aslında sorun birazdan benden kaynaklı. Daha önce bir sıkıntı yoktu. Geçen sabah -2 derecede camı açmaya çalıştım.Açılırken fazla zorlanmadı ama kapanırken baya bir uğraştım.5-10 dakika uğraştım. Zorlada olsa kaldırdım camı. Ondan sonra sıkışma başladı ve bazen kapanmıyor kademe kademe kapattım. Baktım yolda bırakacak gibi gittim yaptırdım.Makarada sorun yoktu. Halat zedelenmiş ve halat koruması 3 parça olmuş. Halat ve makara takım halinde 45 tl olunca direk set halinde aldık.Bagaj aslında kronik sorun gibime geldi :)

Senin kocaoğlan 34 FenerBahçe nasıl :)

SAygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun Mehmet Hocam.

Eyvallah hocam. Sağol. Öğleden sonra 3 saat uğraştık geçti çok şükür.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Aslında sorun birazdan benden kaynaklı. Daha önce bir sıkıntı yoktu. Geçen sabah -2 derecede camı açmaya çalıştım.Açılırken fazla zorlanmadı ama kapanırken baya bir uğraştım.5-10 dakika uğraştım. Zorlada olsa kaldırdım camı. Ondan sonra sıkışma başladı ve bazen kapanmıyor kademe kademe kapattım. Baktım yolda bırakacak gibi gittim yaptırdım.Makarada sorun yoktu. Halat zedelenmiş ve halat koruması 3 parça olmuş. Halat ve makara takım halinde 45 tl olunca direk set halinde aldık.Bagaj aslında kronik sorun gibime geldi :)

Senin kocaoğlan 34 FenerBahçe nasıl :)

SAygılarımla.

Aynen benimki de soğuk hava da zorlamayla kopmuştu... :good1:

Mehmet hocam sunroof içinde geçerli,baktın açılırken nazlanıyor,fazla zorlama...yoksa ayak-halattan kopma yapabiliyor...Sağolsun benim kız sunroofu aç-kapa aç kapa yaparak ayağı kırdı...gerçi büyük ihtimalle daha önceden işlem-tamir vardı...

Sunroof tamiri vs.de baya bi tuzlu,aklında bulunsun hocam... ;)

Kocaoğlanla aramız pek yok,3-4 gün marş basmadığım oluyor bu sıra... :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...