İçeriğe Yönlendir

Siyah İncim Ghia-X Mondeom

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Aynen benimki de soğuk hava da zorlamayla kopmuştu... :good1:

Mehmet hocam sunroof içinde geçerli,baktın açılırken nazlanıyor,fazla zorlama...yoksa ayak-halattan kopma yapabiliyor...Sağolsun benim kız sunroofu aç-kapa aç kapa yaparak ayağı kırdı...gerçi büyük ihtimalle daha önceden işlem-tamir vardı...

Sunroof tamiri vs.de baya bi tuzlu,aklında bulunsun hocam... ;)

Kocaoğlanla aramız pek yok,3-4 gün marş basmadığım oluyor bu sıra... :(

Zaten sunrooftan daha önce bir ağzım yanıyorduda servis kurtardı. Motor yandı diye motor aradık meğer motor kitlemiş. Servis açtı ve bana gösterdi . Şimdi ben kodluyorum artık :)

Niye koca oğlanla aranız yok? Hayırdır?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Zaten sunrooftan daha önce bir ağzım yanıyorduda servis kurtardı. Motor yandı diye motor aradık meğer motor kitlemiş. Servis açtı ve bana gösterdi . Şimdi ben kodluyorum artık :)

Niye koca oğlanla aranız yok? Hayırdır?

Saygılarımla.

Okuldan yorgun argın gelince,dışarı bile çıkmıyorum bu sıra...Kocaoğlanı da boşladık haliyle. :tongue:

Tatilde acısını çıkarırız artık... :good1:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Arkadaşlar aracıma nazar ettim galiba :( Bugün ön sol cam inip kalkmasında sorun vardı onu yaptırdım. Halat sıkışmış oda zedelenmiş. İnip çıkarken sıkışıyordu. Halat ve makara değişti. Kapı yüzü açıldı ve şaşırdım. Kapının içindeki kaplamaya hayran kaldım. Dedim işte üst sınıf araba buymuş. Bağaj kendiliğinden açılıyor.Yolda giderken bagaj açılıyor. Bazen sadece kumanda üzerindeki düğme haricinde başka açılmıyor.Usta bagaj kilidinin içerisindeki kartta bir sorun var dedi. Bir gün gündüz getirmeniz gerekiyor dedi. Bunlardada sunroof gibi kilitleme falan varmı acaba?

Saygılarımla.

Bu bagaj kapağının altındaki kalın kablo demeti kırılmış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet mondiylemi geleceksin Adana'ya ?

Evet Hocam inşallah bir sıkıntı olmazsa.

Bu bagaj kapağının altındaki kalın kablo demeti kırılmış olabilir mi?

Orayı söktük baktık hiç birşey yok orda kabloları kontrol etti elman ama bişey bulamadı. Kilidin arkasındaki karta bakacağız dedi. Pek güvenmedim ama. Servise bir gideyim baksınlar olmazsa. Servis bazen bu tür işleri sanayiden uygun fiyata yapıyor.

Saygılarımla.

Okuldan yorgun argın gelince,dışarı bile çıkmıyorum bu sıra...Kocaoğlanı da boşladık haliyle. :tongue: Tatilde acısını çıkarırız artık... :good1:

Desene ev okul yakın birbirine.

Pazartesi gaz aldım. Bugün 160 km olmuş.Ev-Hanımın okulu-Benim okul-ev hergün yaklaşık 30km şehir içinde :)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Evet Hocam inşallah bir sıkıntı olmazsa.

Orayı söktük baktık hiç birşey yok orda kabloları kontrol etti elman ama bişey bulamadı. Kilidin arkasındaki karta bakacağız dedi. Pek güvenmedim ama. Servise bir gideyim baksınlar olmazsa. Servis bazen bu tür işleri sanayiden uygun fiyata yapıyor.

Saygılarımla.

Desene ev okul yakın birbirine.

Pazartesi gaz aldım. Bugün 160 km olmuş.Ev-Hanımın okulu-Benim okul-ev hergün yaklaşık 30km şehir içinde :)

Mehmet hocam tam tersi...

okul-ev 80+80=160 km...günlük geliş gidiş yapıyorum..tabi ki dolmuşla... :biggrin::(

Benim aile problemi olmuştu ya...onun yan etkileri bunlar..

Neyse sağlık olsun,hayırlısı buymuş diyoruz tabi...

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Hocam arabanız çok güzel.Allah kazasız belasız bindirmeyi nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam tam tersi...

okul-ev 80+80=160 km...günlük geliş gidiş yapıyorum..tabi ki dolmuşla... :biggrin::(

Benim aile problemi olmuştu ya...onun yan etkileri bunlar..

Neyse sağlık olsun,hayırlısı buymuş diyoruz tabi...

Hayırlısı olsun hocam.Herşey güzel olsun gerisi boş.Benim eşim geçen sene hergün 50 +50 km yol yapıyordu.Çok şükür kurtuldu.Oraya gitmesinden burası çok iyi.Sabahları 6:30 ben bırakıyorum ve kendi okulama geliyorum 16 km ve şehir içi. Diğeri 109 virajlı köy yoluydu. Servisle gidiyordu servis parasını ben alıyorum :D arabayla götürüyorum.

Saygılarımla.

Hocam arabanız çok güzel.Allah kazasız belasız bindirmeyi nasip etsin.

Teşekkürler Yasin hocam daha iyileri sizin olsun diyorum. Ama sizinki daha iyi inşallah gönlünüzdaki daha iyiye kavuşmanızı diliyorum.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Hocam.. bagaj olayında.. Ya kablo hatası yada elektrikli kilit motorunda arıza vardır..

Sigortası falan varsa sök de dene bakalım yine açılacak mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Adana gidip geleyim servise götüreceğim. İnşallah yolda sıkıntı çıkarmaz.Kablolara baktık bir sorun yok bağaj motorunda olsa sürekli yapar. Bazen sürekli yapıyor. Bazen hiç yapmıyor. Bazen sadece kumandadan açılıyor. Kendiliğinden açılıp kapanma yaptığında şoför kapısını kapatıp ben aracı çalıştırdıktan sonra açılırsa yolculardan biri inip kapattığında açılmıyor. Ancak ben çıkıp kapatırsam araca binip yola devam ettiğimda tekrar açılıyor. Durup birkaç kezden çok kez fazla açıp kapatırsam düzeliyor veya aracın içinde aracı kitleyip sadece bir kez açıp sadece benim kapının kilidi açılacak şekilde açtığımda kapıları açmadan yola devam edersem sıkıntı olmuyor. Karışık bir durum abi.Anlamadım.Usta kilidin orda bir kart var orda sorun olabilir dedi. Aklıma sunroof geldi. Biliyorsun motor kartı yanmış dediler servise götürdüm 1 dakikada çözdüler motor korumaya almış kendini.Buda böylemi acaba diye düşündüm.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet mondiylemi geleceksin Adana'ya ?

Fuat hocam bir istediğin varsa Maraş'tan söyle abi.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Döşeme konusunda toyotanın üstüne yok 91 corollanın döşemelerini görmenizi isterdim. 320 binde saatım arabayı üstelik. Deri daha dayanıksız sanki.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar aracı alalı 20 ay oldu 45bin km geçti.

Bu arada araçta yaptığım değişiklikler.

1-Ön iki amatisör (Patlak değildi sadece çok hafif ses geliyordu)

2-Akü

3-Şarj dinamosu

4-Subap takımı

5-Map sensörü

6-Rolanti valfi

7-Yakıt deposu buhar temizleyici(Elimde kaldı :D )

8-Buji-buji kablosu-bobin (rutin bakımlar)

9-LPG tesisatı (prins takıldı)

10-Emme manifalto kelebekleri

11-Devirdaim pompası ve o böldeki 2-3 tane bilya

12-V kayış

13-ön ve arka viraj demir lastikleri (Maraş yollarının kasis çukur tümseklerinden dolayı)

14- D2S osram ampül

15- 4 lastik

16- şanzuman yağınıda bugün değiştirdim.

17- Radyatör üst hortum

18-Karter havalandırma hortumu

19-Koltuk motorlarının dişlileri.

20-Arka teker bilyesi.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Ben bu konuyu neden ilk defa görüyorum..

Yada neden yorum yapmamışım :angry:

Çok kızdım kendime..

Allah hata kaza vermesin hocam maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben bu konuyu neden ilk defa görüyorum..

Yada neden yorum yapmamışım :angry:

Çok kızdım kendime..

Allah hata kaza vermesin hocam maşallah :nazar:

TEşekkürler Sercan :) Bu kadar sinirlenme. Bizimde gözümüzden kaçan çok konu oluyor..

İyi dileklerin için tekrar teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende alırken kayışlardan tut Lastiklere,şanzıman yağından tut Tüm filtrelere,z rotlardan tut,karter havalandırma hortumuna kadar değişmiştimde sen abartmışsın ya :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende alırken kayışlardan tut Lastiklere,şanzıman yağından tut Tüm filtrelere,z rotlardan tut,karter havalandırma hortumuna kadar değişmiştimde sen abartmışsın ya :D

:D

biniyorsan bakacaksın :)

Şu 45 günlük zamanda çok fazla temizlik yaptık :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İyi günlerde kullan.Bakım iyidir. :good1::nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Sağol abi. Ben biraz hastayım ama. Ses geldimi uykum kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet arkadaşlar aracı alalı 20 ay oldu 45bin km geçti.

Bu arada araçta yaptığım değişiklikler.

1-Ön iki amatisör (Patlak değildi sadece çok hafif ses geliyordu)

2-Akü

3-Şarj dinamosu

4-Subap takımı

5-Map sensörü

6-Rolanti valfi

7-Yakıt deposu buhar temizleyici(Elimde kaldı :D )

8-Buji-buji kablosu-bobin (rutin bakımlar)

9-LPG tesisatı (prins takıldı)

10-Emme manifalto kelebekleri

11-Devirdaim pompası ve o böldeki 2-3 tane bilya

12-V kayış

13-ön ve arka viraj demir lastikleri (Maraş yollarının kasis çukur tümseklerinden dolayı)

14- D2S osram ampül

15- 4 lastik

16- şanzuman yağınıda bugün değiştirdim.

17- Radyatör üst hortum

18-Karter havalandırma hortumu

19-Koltuk motorlarının dişlileri.

20-Arka teker bilyesi.

Ek olarak (Mehmet ÖZYÜREK abimde gördüm ekleme yapıyorum)

21-ön ve arka fren balataları

22-Bağaj led aydınlatması

23-Plakalık led aydınlatması (el yapımı)

24-El yapımı iç led aydınlatması (Yarısını led yaptım :) Yarısı duruyor )

25-Bogaz kelebeğe sensörü

26-Makyajlı Arka Stop lambası.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Mehmet hocam hayırlı olsun diyeyim,baya bir masraf yapmışsın...

---Boğaz kelebeği sensörü niçin-ne amaçla takıldı?

---Son halinin fotoları var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam hayırlı olsun diyeyim,baya bir masraf yapmışsın...

---Boğaz kelebeği sensörü niçin-ne amaçla takıldı?

---Son halinin fotoları var mı?

Stop etme çalışmaları esnasında temizlik yapıldı. Aracı teste çıkardım. Test esnasında araç stop etti çalıştırdım ve araç sonra 3000 devirden kendisi direk düşüyordu sanki gaz pedalını ben kontrol edemez olmuştum. Muhtalemen ustanın yaptığı bir hatadan dolayı oldu galiba. Söktük içindeki milin takıltığı yer bir tur atmış. Resmi aşağıdaki ile aynı şükür fiyatı 60 tl :)

IMG_2063_[640x480].JPG

Parça aynen bu

http://www.fordburada.com/default.asp?git=9&urun=17101#.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...