İçeriğe Yönlendir

Volvo S60 1.6 D Powershift Hk.

Enis Sever

Recommended Posts

Enis Sever

Volvo S60 1.6D şubat'ta powershiftle de gelmeye başlayacakmış (internette okduğum kadarıyla) Yanılıyorsam düzeltilebilir. 0-100'ü 12.3 sn olacak. Bu habere çok sevindim çünkü bundan 1.5-1.6 dizele sahip mondeo, passat ve latitude da dizel otomatik seçeneklerini getirmeye başlayacak demektir. Eğer fiyat 85.000-90.000 gibi olursa tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaskonu dikaktli yaptır, sınırısz çekici hakkını iste de lastiğin patlayınca mağdur olma :D , vesile ile bajaı boşaltmadan satarsan getir Biloyu :spiteful:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

passat 1.6 TDI DSG en gec 3. ceyrege kadar kesin gelecek demişlerdi bayiden...

ps: gelmiş bile :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Öztürk27

85 - 90 000 tl tadından da tuzundan da yenmez... :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

passat 1.6 TDI DSG en gec 3. ceyrege kadar kesin gelecek demişlerdi bayiden...

ps: gelmiş bile :)

kurallar değişiyor, artık tok satıcı numarasını müşteri yemiyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

2 - 3 kişi bulsakta filo indirimiyle alsak sırf otomatik alacam diye mondeomu satıyorum filo düşünülürse ben de talibim

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

alper bey türkiyeye gelsin sizdede kaşıntı başladıysa alırsınız gibi geliyor hem kafayı dağıtırsınız

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Beni ağır tahrik edip kaşındırabilecek tek kombinasyon... :D

Dizel / 1.6 L / Powershift

Allah'dan kaşınacak durumda değilim...

Alper , 1.6 sı gitmez bee... :tongue:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Alper , 1.6 sı gitmez bee... :tongue:

Bu motor ile düz viteslisinden daha güzel gittiğini söylesem bana inanmazsınız değilmi :) Hele remapten sonra...

Esas anlamadığım nokta C-max otomatik gelince full+full 70.000 tl civarında olunca yinede 95-100,000 volvo ya vermek biraz garip değilmi?

bu miktara çıkınca alacak o kadar çok araç altarnetifi varki...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ben tsi'ciyim ama tdi'a da içim gidiyor. :)

Şirkette 3 tane 1.4 tsi+dsg 2009 dan itibaren çeşitli zamanlarda kullandım, kiralama süreci bitince 1.6 tdi+dsg oldular. İnan tsi'nin yanında tdi kesinlikle keyif vermiyor. Üstelik tsi'ler 122 idi.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ama şirkette benzin şirketten... :)

Aynen öyle. Benzin bahalı olmasa ne yapayım ben tdi'ı. :D

E yani doğru söze ne denir :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Volvo S60 powershift 1,6l diesel müthiş bir kombinasyon.

Ama kedi ulaşamadığı ete mındar dermiş. Bende diyim de ayıp olmasın mındar mındar. :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Yeni çıkacak V40 kuğu gibi olmuş. Çok güzel :wub:

Fotodaki cam tavanlı haliyle gerçekten çok hoş duruyor... 0-100 değeri ne olacak acaba bunun :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Kaskonu dikaktli yaptır, sınırısz çekici hakkını iste de lastiğin patlayınca mağdur olma :D , vesile ile bajaı boşaltmadan satarsan getir Biloyu :spiteful:

Aydın'a gitmek için kiraladığımız S60 Afyona yakın bir yerde lastik yarılıyor. Araç yol kenarına çekilir bagaja bakılır stepne yok nasıl olmaz dedik koskoca volvo şaka herhalde arka koltukların altında olabilir mi acaba? hatta mümkün değil deyip kaputu bile açtık baktık belki ordadır diye, maalesef volvo çekici yönlendiriyor En yakın lastikçi 4-5 km uzaktaki benzinlikte. Akşam saat 4-5 arası lastikçi yerinde yok telefonla ulaştık. Geldi baktı lastik yarık elinde bu ebatlarda lastik var mı? Yok ne olacak? lastikçi telefon trafiğinde ilçede elinde bu ebatta lastik olan birilerini bulur yaklaşık 150 tl ödenir takılır ve yola devam edilir. Bu bizim başımıza gelen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şahsen , stepnesiz araba almam, türkiye gerçeği diye birşey var.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Şahsen , stepnesiz araba almam, türkiye gerçeği diye birşey var.

Bu köpükler var heryerde satılan onlar iş görmez mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yarılan lastikte iş görmez, patlayana sıksan sonra nasıl temizlenecek bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben dün akşam ki Ereğli Zonguldak arasındaki 50 km yolu gidip geldikten sonra mümkün değil stepnesiz araç kullanmam.Hatta bir tane daha almak geldi içimden.İnanılmaz derecede bozuktu yol.Kar ve kötü yapılmış bir yol kombinasyonunun nasıl bir hal aldığını yeniden görmüş oldum

Yorum bağlantısı
Misafir

yarılan lastikte iş görmez, patlayana sıksan sonra nasıl temizlenecek bilemiyorum

Bunu kiralayan firmaya söyledik :lastiğe sıkın belki gider dedi :)

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz

http://www.newcarnet.co.uk/technical_Volvo_S60.html?serialno=95615

buda volvodan açıklama

The 1.6-litre diesel combined with automatic Powershift gearbox now comes with the same low fuel consumption and CO2 levels as the manual DRIVe versions.

http://www.volvocars.com/intl/top/about/news-events/pages/default.aspx?itemid=337

bülten 1 aralık 2011, çıkş tarihi ile ilgli bir bilgi bulamadım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Övgü Gürşen

Sizce Powershift kendini kanıtladı mı artık.

aynı düşüncedeyim. henüz zaman istiyor diye düşünüyorum. üstelik testlerde dsg'nin çok daha işlediğini ve s60 lardakinin de gecikmeli/ağır çalıştığını okudum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...