İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Eren Gökmen
(düzenlendi)
5 saat önce, Ercan Yılmaz yazdı:

Cad Cam solidwork solidcam NX gibi programlarla rahatla çalışabileceğim bir dizüstü bilgisayarın en düşük özellikleri nasıl olmalıdır acaba ? işlemci ekran kartı Ram  ?

Degisik sistem gereksinimleri yazilmis yerler var ama anladigim en az i5 islemci, 8gb ram, 1-2gb grafik karti gerekiyor

Onerilen ise i7 islemci, 16-32gb ram, 4gb grafik karti vs ssd (en az 20gb bos yer olacak)

Direkt laptop onerileri ise dell precision serisi ve hp zbook g5 serisi

Tabi bunlar ciddi paralar gerektiriyor ihtiyaciniza gore iyi arastirmaniz lazim. Programi kullanan arkadaslar varsa kendi tecrubelerini ve sistemlerini sorarsaniz daha iyi olur

Ornek olmasi acisindan:

http://download.solidcam.info/it/solidcam_recommended_systems.html

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz
7 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Degisik sistem gereksinimleri yazilmis yerler var ama anladigim en az i5 islemci, 8gb ram, 1-2gb grafik karti gerekiyor

Onerilen ise i7 islemci, 16-32gb ram, 4gb grafik karti vs ssd (en az 20gb bos yer olacak)

Direkt laptop onerileri ise dell precision serisi ve hp zbook g5 serisi

Tabi bunlar ciddi paralar gerektiriyor ihtiyaciniza gore iyi arastirmaniz lazim. Programi kullanan arkadaslar varsa kendi tecrubelerini ve sistemlerini sorarsaniz daha iyi olur

Ornek olmasi acisindan:

http://download.solidcam.info/it/solidcam_recommended_systems.html

teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şerif

Merhabalar. Benim önerim şu aralar bilgisayar almayı düşünen arkadaşlar için. 

Döviz fiyatları taban seviyelere hazır inmişken, daha fazla ineceğini ümit etmeden şu an almanız en mantıklısı bana kalırsa. 

Güncel Döviz Kurları buradan bakabilirsiniz güncel fiyatlarına. Yılbaşından sonra tekrar yükselişe geçeceğini söyleyen çok kişi var. Belli olmaz ama 300-400 lira fazla vermenin çok bir zararı olmaz ekstra olarak. 2.el parçaları da düşünebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İ5 8.jenerasyon HP laptop kullanıyorum, 8 gb ram, harici ekran kartı 1tb sabit diskli. (sabit disk 5400 rpm olduğundan böyle yavaş sanıyorum) 

Açılışı aldığımdan beri yavaştı, keza açıldıktan sonra da yavaştı. 

Di li geçmiş zaman kullanmamın sebebi, SSD harddiske geçmiş olmam, @Sani Gerşon sağolsun ilgisini alakasını eksik etmedi. 256 GB ssd ile bilgisayar uçuşa geçti..  Yavaşlıktan müzdarip olan herkese şiddetle ssd disk tavsiye ederim:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Samsung laptopun fişini taktığımda prize adaptörün lambası yanıyor ama laptopa taktığımda fiş sönüyor sıkıntı bilgisayar girişinde mi adaptörde mi başına gelen varmı 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

adaptör çıkışından ölçmek gerek ölçü aleti ile . Oraya kadar akım geliyorsa laptop şarj girişte sıkıntı vardır .

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Pc kısmında kısadevre var gibi. Adaptör bir süre sonra aşırı ısınır ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Laptop giriş soketi dibinde ters polarma ve olası yüksek voltaj için koruma olarak varistör ve skotty diod var. Ya onlar kısa devre yahut şarj soketi kısa devre. Kötüsü ise pc içindeki çoklu güç kaynağı kısa devre. 

3 saat önce, Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Samsung laptopun fişini taktığımda prize adaptörün lambası yanıyor ama laptopa taktığımda fiş sönüyor sıkıntı bilgisayar girişinde mi adaptörde mi başına gelen varmı 

Adaptör laptopa takılı iken inceden ıslık sesi geliyor muhtemelen. 

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Teşekkür ederim mantıklı olan başka bir bilgisayarda denemek olacak bakalım kısmetimize ne çıkacak 😊

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erkan Işık
(düzenlendi)

selam arkadaşlar laptop um biri çöp oldu biride data yetiştirmiyor  laptop ihtiyacı oldu tamirci arkadas ordan sıfır alıp 3500 e geri 2 200 e bozdurmuslar laptopu 2500 olur dedı bunu al dedı  casper nirvana Casper C650.8250-8T40T-S modeli işlemci 8 nesil 1.6 ghz 1 tr hardisk ram 4 gb ama kullanımda gördüm ram yuzde 60 kullanılıyor  ekran kartı 2 gb harıcı slim kasa  bende laptop gunun 20 saati fişde takılı laptop bataryası cıkmayan cınsden bunu mu alayım yoksa 8 nesil işlemcili bana 8 gb ram li laptop marka model ne tavsiyede bulunursunuz  bu laptopu 1 gun kullandım benımkı ıle fark cok cpu yuzde 5 yukle calısırken benım su an kullandıgım yuzde 40-50 cpu kullanıyor herkese kolay gelsin

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Erkan okurken kafam gitti. Noktalama ve paragraf boşlukları arasından sorunu anlamaya çalışıyorum. 

Casperi kapıma koymam başka diyeceğim yok 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Servet Aydın yazdı:

Erkan okurken kafam gitti. Noktalama ve paragraf boşlukları arasından sorunu anlamaya çalışıyorum. 

Casperi kapıma koymam başka diyeceğim yok 

tamam abi ozaman marka tavsiyesi ver

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Asus lar da iyi. Varsa ssd li alın veya sonradan takin. En az i3 işlemcili olsun. Bütçe varsa i5 tercih edin

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Asus lar da iyi. Varsa ssd li alın veya sonradan takin. En az i3 işlemcili olsun. Bütçe varsa i5 tercih edin

en az i5 olacak 8 nesil aşagısı olmayacak 8 gb ram li istiyorum ama marka olarak bilgim yok du anda 2010 model sanırım 5742 g acer lerim var kimileri önermıyor acerı artık kafam karıstı foruma sorayım dedım
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Asus bakacaksınız.

Monster veya MSI da bakabilirsiniz.

HP'nin Probook serilerinden bulabilirseniz iyi olur.

Lenovo'nun Thinkpad'leri taş gibidir. Ömürlük. Doğan bey de yazmış zaten.

Siz bunların arasından beğenin, link paylaşın, yorumumuzu yapalım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Erkan Işık yazdı:

en az i5 olacak 8 nesil aşagısı olmayacak 8 gb ram li istiyorum ama marka olarak bilgim yok du anda 2010 model sanırım 5742 g acer lerim var kimileri önermıyor acerı artık kafam karıstı foruma sorayım dedım

Aslinda acera ssd ve varsa uygun daha guclu islemci, daha fazla ram takviyesi de yapabilirsiniz. Neler yapilabilir bir bakip ikinci el olarak alinabilir (ssd sifir olsun. Samsung evo 860 oldukca iyi)

Mevcut laptopu tam olarak neden degistirmek istiyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eren Gökmen yazdı:

Aslinda acera ssd ve varsa uygun daha guclu islemci, daha fazla ram takviyesi de yapabilirsiniz. Neler yapilabilir bir bakip ikinci el olarak alinabilir (ssd sifir olsun. Samsung evo 860 oldukca iyi)

Mevcut laptopu tam olarak neden degistirmek istiyorsunuz?

günlük işlemde sorun yok forummus video imiş vs fakat iş icabı kullandıgım iki programı acdıgımda pcnin biri tak kapanıyor digeri data yetiştiremiyor birşey acmaya kalkdıgında beklıyor cpu ya aşırı yük biniyor ve kasıyor su anda samsung 860 evo ssd takılı pclerde  sorun ram ve işlemci oyuzden degişmek istiyorum acaba hatlarda mı sorun varkı dıyordum ama casper ı alıp deneyınce pclerin artık kaldırmadıgını gördüm 

Dogan Arsiray yazdı:

Thinkpad alın. 2011 model den yazıyorum. Hala müthiş bence SSD ile.

teşekkür ederim dogan bey benımkılerde 2010-2011 cıvarı ama yazmada netflix youtube sorun yok ama ıkı program kullanıyorum bırı anlık data alıp excelden hesap yapıyor devamlı problem orda o yetişmiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...