İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Benim merak ettiğim sadece wifi üzerinden bunu nasıl başarıyor. Ip adresim üzerinden yapıyor olsa, pc üzerinden ip ile nerdeyim uygulamaları doğru sonuç vermiyor. Telefon bunu nasıl başarıyor?

Telefon sim kart yokken "acil" arama yapabiliyor. Yani hat yokken bile şebeke üstünden veri transferi sağlanabiliyor demek ki. Muhtemelen A-gps yardımı ile şebekeden yerinizi belirliyor. Sadece wireless açıkken yer belireyebilmesi için teknik bir altyapısı olmaması lazım.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Ayarlarda, Konum ve güvenlik ayarları kısmında ilk seçenek "Kablosuz ağ kullan (Konum kablosuz ve/veya cep telefonu ağları tarafından belirlenir)" yazıyor, bence bu seçenekle alakalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayarlarda, Konum ve güvenlik ayarları kısmında ilk seçenek "Kablosuz ağ kullan (Konum kablosuz ve/veya cep telefonu ağları tarafından belirlenir)" yazıyor, bence bu seçenekle alakalı olabilir.

Haklısınız Erkan Bey. Bu seçeneği kontörlü hat kullananlar kapatıyorlar. Yoksa devamlı kontör düşüyor. Hat olmasa dahil bu seçenekde kapatıldığında yer buluyorsa o zaman wirelees nasıl buluyor diye üzerine eğilmek gerekir. Şahsen wireless'ten yerimizi görmek bence oldukça tehlikeli. Biz kendimizi göebiliyorsak, başkaları da görebiliyor demektir. Gizlimiz saklımız yok ama tedirgin edici.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Haklısınız Erkan Bey. Bu seçeneği kontörlü hat kullananlar kapatıyorlar. Yoksa devamlı kontör düşüyor. Hat olmasa dahil bu seçenekde kapatıldığında yer buluyorsa o zaman wirelees nasıl buluyor diye üzerine eğilmek gerekir. Şahsen wireless'ten yerimizi görmek bence oldukça tehlikeli. Biz kendimizi göebiliyorsak, başkaları da görebiliyor demektir. Gizlimiz saklımız yok ama tedirgin edici.

Saygılarımla.

Az önce denedim şebeke açık, wi-fi kapalı ve konum ayarlarında "Kablosuz ağ kullan" seçeneği aktifken yaklaşık 50m sapma ile konumumu buldu, şebeke kapalı yani uçak modunda, wi-fi açık ve konum ayarlarında "Kablosuz ağ kullan" seçeneği aktifken yine yaklaşık 50m sapma ile bu defa farklı bir noktayı işaret ederek konumumu buldu. Bu seçenek kapalı iken konum bulamıyor. Bir de bu seçenek kontör düşmesine sebep olmaz, Konum ve güvenlik ayarlarındaki 3. seçenek olan "Hızlı GPS" kullan seçeneği işaretlenirse kontör düşer, A-GPS esasında budur, GPS sinyalini daha hızlı bulabilmek için sanırım hücresel bilgiyi bi veri tabanına göndererek sağlıyor bunu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Konum ve güvenlik ayarlarındaki 3. seçenek olan "Hızlı GPS" kullan seçeneği işaretlenirse kontör düşer, A-GPS esasında budur, GPS sinyalini daha hızlı bulabilmek için sanırım hücresel bilgiyi bi veri tabanına göndererek sağlıyor bunu.

Bende böyle bir seçenek yok mesela. Ekran görüntüsü aşağıda.

Saygılarımla.

sc20120126224643.png

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Büyük ihtimalle android versiyonlarının farklılığından kaynaklanıyor. Benim cihazımdaki "Hızlı gps kullan" seçeneği ile sizin cihazınızdaki "Sensör yardımını kullanın" seçeneği aynı işlevi görüyor diye düşünüyorum. Önce gpsi açın daha sonra "sensör yadımını kullanın" seçeneğini açın (eğer standart olarak seçili ise kapatıp açın) eğer "bu seçenek XTRA verileri kullanır ve şebekeniz tarafından ücretlendirilir" gibi bir uyarı gelirse bilin ki bu seçenek a-gpsin aktif edildiği benim cihazımda "hızlı gps kullan" seçeneğinin sizin cihazınıdaki karşılığıdır.

tarihinde Erkan Kıyak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Erkan hocam, aynı foruma iki Kıyak fazla. :jedi::tongue:

:biggrin: Ahmet bey kendi soyadımla pek karşılaşmıyordum, bu konunun önünü kapamadan bir ara "nübet" konusunda görüşelim, belki de akraba çıkarız :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hTC'nin bir güzelliği ile daha karşı karşıyayız :p

Android telefonlarla ilgili bir kısıtlama, root işlemi. Bu işlem artık hTC telefonlarında olmayacak. Eski modeller için de resmi olarak yayınlanan işlem basamakları sayesinde telefonunuzu Unlocked Bootloader hale getirebileceksiniz. Yeni çıkacak telefonlarda da root işlemine gerek kalmayacak.

Üye olarak giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linkten işlemleri gerçekleşerek telefonunuzu bootloader kilidini kaldırabilirsiniz.

www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions

Bu işlem sonunda telefon hafızanızın tamamen silineceğini ve gerekli gördüklerinizi yedeklemeniz gerektiğini unutmayın.

Yorum bağlantısı
Misafir

Az önce denedim şebeke açık, wi-fi kapalı ve konum ayarlarında "Kablosuz ağ kullan" seçeneği aktifken yaklaşık 50m sapma ile konumumu buldu, şebeke kapalı yani uçak modunda, wi-fi açık ve konum ayarlarında "Kablosuz ağ kullan" seçeneği aktifken yine yaklaşık 50m sapma ile bu defa farklı bir noktayı işaret ederek konumumu buldu. Bu seçenek kapalı iken konum bulamıyor. Bir de bu seçenek kontör düşmesine sebep olmaz, Konum ve güvenlik ayarlarındaki 3. seçenek olan "Hızlı GPS" kullan seçeneği işaretlenirse kontör düşer, A-GPS esasında budur, GPS sinyalini daha hızlı bulabilmek için sanırım hücresel bilgiyi bi veri tabanına göndererek sağlıyor bunu.

Sensör yardımını kullan:

"Sensörler yaya konumunu belirlemeyi geliştirir ve akü gücünden tasarruf sağlar. Kapalı alanlarda veya yerin altında, telefon ahizesindeki hareket yönüyle hizalandığında en iyi şekilde çalışır. Bozulmuş manyetik alanlar performansı etkiler" açıklaması ile açılıyor. Yani bizde sanırım A-GPS ile kablosuz ağları kullan aynı anlamda gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Sensör yardımını kullan:

"Sensörler yaya konumunu belirlemeyi geliştirir ve akü gücünden tasarruf sağlar. Kapalı alanlarda veya yerin altında, telefon ahizesindeki hareket yönüyle hizalandığında en iyi şekilde çalışır. Bozulmuş manyetik alanlar performansı etkiler"  açıklaması ile açılıyor. Yani bizde sanırım A-GPS ile kablosuz ağları kullan aynı anlamda gibi.

Saygılarımla.

Bu uyarıya bakıldığında "sensör yardımı kullanın" seçeneğinin a-gps için olmadığını gösteriyor diye düşünüyorum, bu uyarı daha çok telefonların pusula özelliğinin gps ile birlikte kullanıldığında konumunuzun daha net net ve daha az enerji harcayarak bulunabileceğini belirtiyor sanki, "telefon ahizesindeki hareket yönüyle hizalandığında en iyi şekilde çalışır. Bozulmuş manyetik alanlar performansı etkiler" açıklaması bu seçeneğin telefonun pusulasının gps ile birlikte kullanılacağını açıklıyor gibi, telefon modeliniz nedir?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu uyarıya bakıldığında "sensör yardımı kullanın" seçeneğinin a-gps için olmadığını gösteriyor diye düşünüyorum, bu uyarı daha çok telefonların pusula özelliğinin gps ile birlikte kullanıldığında konumunuzun daha net net ve daha az enerji harcayarak bulunabileceğini belirtiyor sanki, "telefon ahizesindeki hareket yönüyle hizalandığında en iyi şekilde çalışır. Bozulmuş manyetik alanlar performansı etkiler" açıklaması bu seçeneğin telefonun pusulasının gps ile birlikte kullanılacağını açıklıyor gibi, telefon modeliniz nedir?

Galaxy S2 - (I9100) Erkan Bey.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Root'u falan birakin hTc'ye ne zaman feligor ics onda haber verin,yoksa belli degilmi daha :p

Saka bir yana Root cok zor birsey degil fakat hTc gibi rootlamadan halletmek daha iyi olur.

Her bir seyi yapiyoruzda bu S2 lere sens arayuzu yukleyemiyormuyuz? Go locker sena kilit ekrani,sense analog clock,sense tema kullaniyorum ama sizinkiler gibi olmuyor genede :(

feligor nedir? Samsung modeli mi :p

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Galaxy S2 - (I9100) Erkan Bey.

Kullanma kılavuzunu indirdim ve inceledim, "Sensör yardımı kullanın" seçeneğinin hem a-gpsi hem de pusulayı devreye soktuğunu düşünüyorum, çünkü a-gps için ayrıca bi seçenek yok menüde, kılavuzda da a-gpsin devreye sokulması ile ilgili ayrıca bir açıklama yer almamış.

Yorum bağlantısı
Arkın Argun

Arkadaşım HTC HD2 kullanıyor. Windows marketin zayıflığından dert yandığı için android kurmak istiyor. Nasıl ve hangi sürümü kurabiliriz?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Arkadaşım HTC HD2 kullanıyor. Windows marketin zayıflığından dert yandığı için android kurmak istiyor. Nasıl ve hangi sürümü kurabiliriz?

http://www.donanimhaber.com/cep-isletim-sistemleri/haberleri/HTC-HD2ye-Android-kuruyoruz-video-rehber.htm

Gerekli araçlar: http://stream.donanimhaber.com/Android.exe

http://www.jayceooi.com/2010/12/31/how-to-install-nand-android-on-htc-hd2/

Yorum bağlantısı
Arkın Argun

Teşekkürler bütün programları bulduk ama dördüncüyü bulamadık. CESARET :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Teşekkürler bütün programları bulduk ama dördüncüyü bulamadık. CESARET :D

Rica ederim, onun linki yok :) "Default" olarak gelmesi lazım :tongue:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Onda VI40 Elite

Android 4.0 ICS I 9,7inç I All Winner A10

Bu tabletten alıyorum, çokta merak ediyorum..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırlısı olsun hocam, al bakalım :) İyiyse biz de alırız. Bedava mı diye sorarak son günlerin moda espriyi yapmayacağım :p Aaaa.. Yapmışım bile :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hayırlısı olsun hocam, al bakalım :) İyiyse biz de alırız. Bedava mı diye sorarak son günlerin moda espriyi yapmayacağım :p Aaaa.. Yapmışım bile :D

Epey uğraştım ama olmadı, 400 küsür lira falan filan. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Digiclock settings programını arkadaşım I9100'ünden bana gönderdi. Gerçekten başarılı bir uygulama. Kırmızı ile çerçeve içine aldım. Yazı tipi, rengi, gölgelendirmesi, arka planı özelleştirilebilir bir saat uygulaması.

sc20120210224820.png

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bizim meteoroloji de benzer bir widget yapmış ama bizim ekrana uyumlu değil galiba. Bir de programı yazan Antepli herhalde. Ne kadar ayar varsa yaptım ama Widget hep Gaziantep olarak geliyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...