İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
Cihan Beliceli

İos kullanıcısı olarak bir şey sormak istiyorum. Yeni bir yol bisikleti aldım elimde lg g4 telefon var. Bunu yol bilgisayarı gibi kullanabilir miyim acaba uygun uygulama var mıdır. Niyetim hem yol bilgisayarı hemde müzik deposu olarak kullanmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 saat önce, Cihan Beliceli yazdı:

İos kullanıcısı olarak bir şey sormak istiyorum. Yeni bir yol bisikleti aldım elimde lg g4 telefon var. Bunu yol bilgisayarı gibi kullanabilir miyim acaba uygun uygulama var mıdır. Niyetim hem yol bilgisayarı hemde müzik deposu olarak kullanmak istiyorum

Yol bilgisayari derken navigasyonu kastediyorsaniz google playde uygulamalar mevcut. Google mapsin haritalarini indirip offline da kullanabilirsiniz. Sygic gibi daha profesyonel yazilimlar da var ama ucretli tabi.

Muzik deposu derken yine muzik calar gibi kullanacaksaniz kendi muzik calari da is gorur. Goolge play muzik de fena degil veya cok daha iyi bir muzik calar olan ucretli poweramp var.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cihan Beliceli
On 17.04.2019 at 17:41, Eren Gökmen yazdı:

Yol bilgisayari derken navigasyonu kastediyorsaniz google playde uygulamalar mevcut. Google mapsin haritalarini indirip offline da kullanabilirsiniz. Sygic gibi daha profesyonel yazilimlar da var ama ucretli tabi.

Muzik deposu derken yine muzik calar gibi kullanacaksaniz kendi muzik calari da is gorur. Goolge play muzik de fena degil veya cok daha iyi bir muzik calar olan ucretli poweramp var.

Sormak istediğim aslında hız,süre, saat, kat edilen mesafe gibi bunları gösteren hatsız ve internetsiz kullanacağım bir uygulama var mı?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Cihan Beliceli yazdı:

Sormak istediğim aslında hız,süre, saat, kat edilen mesafe gibi bunları gösteren hatsız ve internetsiz kullanacağım bir uygulama var mı?

Sygicte bunlari gorebiliyorsunuz. Telefona wifi ile yukledikten sonra telefonunuzu normal navigasyon cihazi gibi kullanabilirsiniz. Hatsiz olarak calisir.

Bunun disinda mapfactor diye bir uygulama da var ama ben denemedim. Google playe offline navigation diye yazip aratabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Servet Aydın

U12+. Android 9 ile buluştu lakin otomatik ışık ayarı stabil olmaktan çıktı. Kendi kendine manuel ışık ayarında olsa dahi otomatik oluyor ve gün ışığı altında dahi zifir hale geliyor. Otomatik yapınca bir süre sonra yine kararıyor. Diyorum ki, telefonu komple tam reset atıp yükleme mi yapsam. Faydası olur mu? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

eski püskü cihazlar işte....

Camdan aşağı atasım var kaç gündür 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Camdan aşağı atasım var kaç gündür 

Ne oldu ya hayırdır

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne oldu ya hayırdır

taş devrinden tesla ya direkt geçiş yaptı hocam

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne oldu ya hayırdır

Lary bitirdi bizi. Utancımdan telefonu çıkarıp iki foto çekemez oldum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

300 bin lik arabayı gidince çöpe atacam diyor yahu, ben ben değilim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Adamın küçücük ülkesi var dünyayı gezmek zorunda kalıyor. Biz kendi ülkemizi gezmemişiz bursada etkinlik diyoruz millet yan çizecek.

Çağlar Bayur yazdı:

çok fena

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Ben napam nerelere gidem. Buldum Londra'ya gidem 

Mehmet Göktürk yazdı:

Adamın küçücük ülkesi var dünyayı gezmek zorunda kalıyor. Biz kendi ülkemizi gezmemişiz bursada etkinlik diyoruz millet yan çizecek.

Yeme içme temalı etkinlik popüler bizde. Katılım olacaktır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Singapurlu da doğuşun içinden geçerken bir söz söylemişti. Çinli gibi etkili 

ne demiş :sandalye:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Servet Aydın yazdı:

U12+. Android 9 ile buluştu lakin otomatik ışık ayarı stabil olmaktan çıktı. Kendi kendine manuel ışık ayarında olsa dahi otomatik oluyor ve gün ışığı altında dahi zifir hale geliyor. Otomatik yapınca bir süre sonra yine kararıyor. Diyorum ki, telefonu komple tam reset atıp yükleme mi yapsam. Faydası olur mu? 

Yalnız değilsiniz:

https://forum.xda-developers.com/u12-plus/help/reset-adaptive-brightness-t3957880

Fakat, sorun, cihaz kaynaklı değil, işletim sisteminin otomatik parlaklığı yönetmesi ile ilgiliymiş. Bunu da, öğrenerek yaptığı için, bir süre manuel olarak kullanıp, öğrenmesini sağlamak gerektiğini söylerler.

Buna rağmen, cihazınızda, zeka geriliği içerisinde olan bir Pie sürümü yüklü ise, parlaklıkla ilgili toplanan verilerde resetleme yapıp, sil baştan demek de mümkünmüş:

https://www.theverge.com/2019/4/26/18516417/how-to-adjust-android-pie-adaptive-brightness-feature 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Parlaklik android10 da duzgun calisiyor. 6-7-8-9 da cok kisiyordu. Htc neden bu zamanda 9 guncellemesi verdi ki?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kerem Kurluva yazdı:

Yalnız değilsiniz:

https://forum.xda-developers.com/u12-plus/help/reset-adaptive-brightness-t3957880

Fakat, sorun, cihaz kaynaklı değil, işletim sisteminin otomatik parlaklığı yönetmesi ile ilgiliymiş. Bunu da, öğrenerek yaptığı için, bir süre manuel olarak kullanıp, öğrenmesini sağlamak gerektiğini söylerler.

Buna rağmen, cihazınızda, zeka geriliği içerisinde olan bir Pie sürümü yüklü ise, parlaklıkla ilgili toplanan verilerde resetleme yapıp, sil baştan demek de mümkünmüş:

https://www.theverge.com/2019/4/26/18516417/how-to-adjust-android-pie-adaptive-brightness-feature 

Denedim aynı. Demekki sıfırdan kurulum yapılacak. 

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Servet Aydın yazdı:

Denedim aynı. Demekki sıfırdan kurulum yapılacak. 

uyarlanabilir parlaklık verilerini sıfırlama işlemi (ikinci linkteki sayfanın alt kısmında anlatılan işlem) yapıldı ise,  biraz daha öğrenme süresine ihtiyaç olabilir.

fakire biraz süre tanıyın :)

ben olsam, fabrika ayarlarına döndürmeden önce, minimum, bir hafta beklerdim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Eren Gökmen yazdı:

Poweramp 1 gunlugune indirimde

jet audio daha da iyi  bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kerem Kurluva yazdı:

uyarlanabilir parlaklık verilerini sıfırlama işlemi (ikinci linkteki sayfanın alt kısmında anlatılan işlem) yapıldı ise,  biraz daha öğrenme süresine ihtiyaç olabilir.

fakire biraz süre tanıyın :)

ben olsam, fabrika ayarlarına döndürmeden önce, minimum, bir hafta beklerdim.

Bu arada, manuel ayarda öğleden beri sabit kaldı. İyiye işaret 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...