İçeriğe Yönlendir

Süperötesi Kangoo Led Gündüz Farı, Led Fren Lambası

Servet Aydın

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Eeee .ne oldu şimdi bunlar led olunca... :)

Daha mı çok aydınlattı.. :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bunları daha önce 1 yıl olmuştur belki konuşmuştuk pek faydalı olmayacağı kanaatiyle vazgeçmiştik.Görünce beğendim ama.Bu ampulleri takmayıp millete göstersen bile havan olur :) Güle güle kullan abi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunlara bakındım da istediğimi bulamadım, adam almış, kesmiş biçmiş bile, yok mındar bu, laylonunn beyni felan yanmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

350.000 tane led. Sanki Komatsu aydınlatıyor. Peh. (benim parklara bir takım göndersene Servet abi :terle::tee: )

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Servet abim ellerine sağlık gündüz gözü ile görmek lazım ee tabi birde gece. Bir gün reina çıkışı görelim :D Bu arada ışık rengi nedir kırmızı mı ? banada lazım çift flamanlı şaşı uçlu kırmızı led

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ısınmyanlar mantar led, su sğutmasına ihtiyaç duyanlar bile vardır

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven
(düzenlendi)

Daha önce forumda bu entegre önerilmişti. Ledleri daha sağlıklı kullanabilmek için.

MD-GM602 7812 Sabit +12V Gerilim Regülatörü Entegresi

http://mavidevreler...._entegresi.html

7812 konyada 30 kuruş.Linkte pahalı.Bu regülatör takıldıgında aracın kontagı kapalıyken çıkış voltajı 10 volta kadar iniyor.O zamanda parklar zayıf yanıyor.Ama bu sadece kontak kapalıyken oluyor.Çünkü 7812 nin görevini tam olarak yapması için en az 13,5 volt giriş gerilimi gerekiyor.Tabi bu çok önemli degil.

tarihinde Mustafa Bağseven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şaka bir yana Servet Aydın Klasiklerine uygun değil bencede :)

Vakit yok uğraşmaya vakiiitttt

Bunlara bakındım da istediğimi bulamadım, adam almış, kesmiş biçmiş bile, yok mındar bu, laylonunn beyni felan yanmasın?

Sen dur hele. CRV'ye başladım, aklın gidecek aklın..

Aklın yolu bir. :)

Senden ötürü oldu bunlar. Kim soktu dealextremi buraya ?

350.000 tane led. Sanki Komatsu aydınlatıyor. Peh. (benim parklara bir takım göndersene Servet abi :terle::tee: )

Orası biraz şans işi.

Mondeoya taktığım ledlerden birisi kısa sürede bozuldu, diğeri halen yanıyor. Park ampullerinde de yaşadım aynısını. Hatta parktaki ampulün üstündeki ledlerden sadece birisi bozulmuştu, diğerleri sağlamdı.

Sık sık kontrol etmekte yarar var.

Araçlar için tasarlanıyor bunlar, tavan gerilimi kullanılan direnç ve ledlere göre 15 volt.

Ellerine sağlık Servet abim... :):bravo:

Benin motorun farını ne zaman gönderiyim.. :spiteful:

Bi-halojen mercek ayarlayamadım hala. Bulunca haber vereceğim

Servet abim ellerine sağlık gündüz gözü ile görmek lazım ee tabi birde gece. Bir gün reina çıkışı görelim :D Bu arada ışık rengi nedir kırmızı mı ? banada lazım çift flamanlı şaşı uçlu kırmızı led

Süha arkada beyaz led. Senin aracın içinde benim kullandıklarımdan olacak

Normalde ledlerin ısınmaması lazım, ama benim aldığım bütün ledler yarım saat sonra kavrulmaya başlıyor :)

Direnç değer hatası ısıtır normal ledi.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Alıntı var cevap yok :) üzerinde 2500 led olan ve kısa gibi yanan park isteriz :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

süpersiyahına far taka dur, ben gazlamaa gidince, patinajdan başıkıçı ayrı oynuyor bunun, 255 lastiğe falan mı geçsem nedir :fiuw:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alıntı var cevap yok :) üzerinde 2500 led olan ve kısa gibi yanan park isteriz :fiuw:

Tek çip ile oda oluyor Semih. Dergaha gelipte geçici körlük yaşamayan yok ledi görünce :)

hoş olmuş abi

Teşekkürler

güzel olmuş.

Teşekkürler.

süpersiyahına far taka dur, ben gazlamaa gidince, patinajdan başıkıçı ayrı oynuyor bunun, 255 lastiğe falan mı geçsem nedir :fiuw:

Nerden biliyon far ile uğraştığımı, bişe icat edilmiş honda için 100 bg cik ilave oluyor motöre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aaaabiiii :wub:

Benim stoplarda frenlerde iyi yanmıyor, led'ler iyi ama fren ve park hali ayırt edilemiyor.

Dergaha ne zaman geleyim :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Anil Berke Kavraal

Aaaabiiii :wub:

Benim stoplarda frenlerde iyi yanmıyor, led'ler iyi ama fren ve park hali ayırt edilemiyor.

Dergaha ne zaman geleyim :)

Sani ben bu durum için frenlerle sislerin yerini değiştirmiştim stoplarda seninkini hayal edemedim böyle birşey olabilir mi sendede? her iki stop un içindede sis lambası varmı?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Anıl'cım, arabayı değiştiriyorum neredeyse :D

abi biraz zaman geçmiş olabilir üzerinden görmemişim naaaaaapim :D (çaktırma)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Servet Aydın

11 ay olmuş smile.png Bu süre zarfında sorunsuz kullandım park-fren ledlerini. Lled teknolojisi tam gaz. Boş durmadım, kırmızı olarak ve beyaz olarak iki değişik tip sipariş ettim. Beyaz olanda bana göre tasarım hatası vardı. Park modunda mercekli kısım, frende yanlar ile mercek beraber yanıyordu. Bu şekilde park göz alıyor, frenler ise belli olmuyordu. Duy konumunu ters çevirdim. Ancak yinede istediğim fren performansı alamadım. Gündüz farı olarak kullanacağım.
http://www.aliexpres.../295397898.html

Solda yeni led ampül. Sağdaki 100 ledli olan. Pak modu
LsFZeo2l.jpg

Frenler
ISp93mml.jpg

ORqUwxpl.jpg
0hhDQVUl.jpg

Bugün gelen ürün linki http://www.aliexpres.../295397909.html
Bugün diğer parti olan kırmızı ledler geldi. Adamların ambalaj tekniği muhteşem. Takdir ettim.
53Y2Mcml.jpg
EJJFVObl.jpg

Aralarındaki fark
7lcS6mql.jpg
wNIwgynl.jpg

Sağda 100ledli olan, soldaki bugün gelen Park modu.
Dlz2g8tl.jpg

Fren
gboQrbPl.jpg
iwu4pGDl.jpg

Soldaki araç orjinal P21W. Sağdaki Kırmızı ledler. Park
t4YCbtbl.jpg
lTw9IHdl.jpg
rwCig4Yl.jpg

Ve frenler
kLG4yRtl.jpg

Kırmızı led 7.5 watt olarak satılıyor. Akla hemen çekilen akım geliyor. Adamlar watt, akım formülünü aşmış. Sadece tam güçte 400mA ile muazzam performans sunuyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servet abi sonunda değişmiş stop'ların. Yaz güneşinde kesinlikle gözükmüyordu eskileri. Güle güle kullan :nazar:

Gördüğüm gayet iyiler. Getirtip denesem, sence arabayı kandırabilir miyim? Benim stop'lar hatırlarsan bilgisayar kontrollüydü.

Bu arada,

Biri şu yorumu yapmış ali'ciğimde:

real consumption is 3W (0.23A) and 0.8W (0.06A)

Gerçek tüketim 3w (0.23a) ve 0.8w (0.06a)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akkor flamanın gücü watı ile doğru orantılı. Led'lerde de öyle idi. Ancak son zamanlarda bu durum çok değişti. Şu anki ledler 1 watt civarı güç harcayıp, 21 wattlık lambayı tokatlıyor :)

Sani, neyi bozayım gelmen için :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bozmaya ne hacet :D Baklava borcum var zaten sana. Yeni dükkanın tatlısını götürmeyi unuttum. Özür dilerim :(

Benim 4 adet park lambam olduğu için en azından error free led'lerden almam lazım. Yoksa hatırlıyorsun, araba tak diye elektriği kesiyor lambaya giden :( Link olarak önerilerin var ise hepsini alabilirim. Aliexpress'ten siparişlerim olacaktı zaten.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Akkor flamanın gücü watı ile doğru orantılı. Led'lerde de öyle idi. Ancak son zamanlarda bu durum çok değişti. Şu anki ledler 1 watt civarı güç harcayıp, 21 wattlık lambayı tokatlıyor :)

Sani, neyi bozayım gelmen için :biggrin:

Abi mahkemelik bir iş aç da bende geleyim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...