İçeriğe Yönlendir

Amerikan Park

Asilhan Furkan Akçay

Recommended Posts

Asilhan Furkan Akçay

Mevcut parklarınıza , Turuncu park ampulu kullanıp uğraşmadan işinizi görebilirsiniz.

onu da yaptım :) 2 turuncu var suan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim parklarda şuan turuncu ama amerikan park yaptığımda parkları beyaz yapacağım. Sinyallerle parklar aynı renk olursa güzel durmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benim parklarda şuan turuncu ama amerikan park yaptığımda parkları beyaz yapacağım. Sinyallerle parklar aynı renk olursa güzel durmaz diye düşünüyorum.

Amerikan yapınca far içindeki parkları sökmek gerekiyor Ayhan. Yoksa ne renk olursa olsun çirkin duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Amerikan yapınca far içindeki parkları sökmek gerekiyor Ayhan. Yoksa ne renk olursa olsun çirkin duruyor.

Katılıyorum. Heryerde ışık, lunapark gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Doğancan Şam

Furkan Ankara'da Nerde Yaptırdın Acaba? Sakıncası Yoksa Paylaşabilir Misin?

Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay

Kardesım gölbaşında bi ustam var sagolsun o yaptı.. Eger ıstersen özelden mesaj at numaramı vereyim yardımcı olurum :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Kalmaz
1: Sinyal ampülüne gelen iki kabloyu kes,,, 2: Kestiğin kabloları 12 volt 20 amper rölenin bobin uçlarına bağla.( 85, 86 ). Ayrıca röle bobin uçlarına paralel 12-20 ohm arası 25 watt alüminyum direnç bağla 3: Rölenin 30 nolu ucunu sinyal ampülünün bir ucuna bağla. ( ampülün diğer ucunu eksiye bağla.) 4: Rölenin 87A ucunu park artı ucuna bağla..

Dediğini yaptım abi. Parklar kapalı iken sinyal verdiğimde sinyal çalışmıyor :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Kalmaz

Amerikan park modülü al kendin yapmaya çalışma diyorsunuz. Haklısınız galiba.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dediğini yaptım abi. Parklar kapalı iken sinyal verdiğimde sinyal çalışmıyor :unsure2:

Amerikan park modülü al kendin yapmaya çalışma diyorsunuz. Haklısınız galiba.

Sitem etmekte haklısın, iletiyi görmemişim :(

Cihan ÖM denilen bi teknolojimiz var. Niye hatırlatmadın ? Son durum nedir ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Parklara turuncu ampül taktım, amerikan park oldu. Sİnyallerede dokunmaya gerek kalmadı :)

300320121601.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Parklara turuncu ampül taktım, amerikan park oldu. Sİnyallerede dokunmaya gerek kalmadı :)

300320121601.jpg

Bende en başlarda turuncu park ampulü aradım ama bulamadım.Sonradan amerikan park modülü ile bu işlemi yaptım... :) :) :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Turuncu T10 park ampülü aslında kolay bulunur..

pict00045.jpg

Bende en başlarda turuncu park ampulü aradım ama bulamadım.Sonradan amerikan park modülü ile bu işlemi yaptım... :) :) :)

Sizinkisi süt bulamayıp gidip inek almak gibi birşey olmuş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altındal
(düzenlendi)

öncelikle hayırlı olsun, yarın sanayiye gidip turuncu t10 park ampülü takdıracam çok güzel olmuş, sisler de turuncu yanıyor ayhan onu nasıl yaptın?

tarihinde Murat Altındal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

öncelikle hayırlı olsun, yarın sanayiye gidip turuncu t10 park ampülü takdıracam çok güzel olmuş, sisler de turuncu yanıyor ayhan onu nasıl yaptın?

Elimde ufak bir parça şeffaf folyo vardı.10 dakikada sis camlarını kapladım. Uygulaması çok kolay. Sac kurutma makinası ile hafif ısıtınca kolayca yüzeye oturuyor.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/222757-bugn-araciniz-iin-ne-yaptiniz/page__st__5780

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bekliyorum abi :)

Cihan senin istediğin, sinyal verirken amerikan parkların sönmesimi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Turuncu T10 park ampülü aslında kolay bulunur..

pict00045.jpg

Sizinkisi süt bulamayıp gidip inek almak gibi birşey olmuş :D

Mesajına çok güldüm. :D :D :D Aslında söylemek istediğimi tam anlatamadım.Ben ledli bir turuncu ampul düşünüyordum o yüzden öyle söylemiştim.Ledli olursa daha hoş olacağını düşünüyorum.. :) :) :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Led olarak turuncu bulmak çok zor. Banada Ahmet Akdeniz arkadaşımız yurtdışından sipariş verdi ama malesef tam turuncu değil. Sarı led.

Bunu sipariş verdik.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aynı turuncu led sinyalden dealextremeden almıştım. Işığı çok iyi, çamurluklara takacaktım ama büyük geldi.

Fotoğraflarda sarı gibi çıkıyor ama rengi tam turuncu, hatta kırmızıya bile yakın...

F0aNd.jpg

Turuncuysa benim için daha iyi. Zaten parklara takmak için alıyorum. Parklar halojen ampül. Led olması daha iyi.

Çamurluklara sığması lazımdı ? Çok uzun değil. Çamurluk sinyallerinimi değiştirdiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Turuncuysa benim için daha iyi. Zaten parklara takmak için alıyorum. Parklar halojen ampül. Led olması daha iyi.

Çamurluklara sığması lazımdı ? Çok uzun değil. Çamurluk sinyallerinimi değiştirdiniz.

İşte bu ürün hoşuma gitti.Ama bu ürün Türkiye de biraz zor bulunuyor...

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Cihan senin istediğin, sinyal verirken amerikan parkların sönmesimi ?

Röle ile dediğini yaptığımda parklar açıkken sinyaller sürekli yanıyor, sinyal verildiğinde sinyaller yanıp sönüyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat parklar açık değilken röleye gerilim gelmediğinden röle çalışmıyor dolayısıyla sinyaller çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Röle ile dediğini yaptığımda parklar açıkken sinyaller sürekli yanıyor, sinyal verildiğinde sinyaller yanıp sönüyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat parklar açık değilken röleye gerilim gelmediğinden röle çalışmıyor dolayısıyla sinyaller çalışmıyor.

Cihan şimdi tezgahta denedim olmadı. Atladığım birşey var. Tek röle ile olmayacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...