İçeriğe Yönlendir

Focus 1,Km'ye,Neredeyse 1 TL Yakıyor..

Harun Aydın

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Akan, bir depoyla şu kadar kilometre yol gider diyebilmek için depoyu büyük koyuyorlar, benimki 60 litre ama ben hep yarım depo olacak şekilde alıyorum..

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Abi ne diyorsun belki maddi zarar etmedik ama psikolojim çöktü yahu.57 litre benzin mi alırmış yahu bir araba.Hangi akla hizmet koymuşlar bu depoyu arabaya. :biggrin: bari 1000 km yapabilsem :fiuw:

aldığın 300 tl lik benzinin 150-200 vergi depoyu fulleme ye iran sınırına gitmek gerek :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende sadece yakıtı hesaplayabilmek için açıkçası fulledim.Yoksa gerek yok depo fullemeye bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Henüz sağlıklı tüketim ölçümü göremiyorum? Depo yarım dolunca, daha mı az yakıyor_?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benzinciye gir çık zaman alıyor, yoldan sapmana yol açıyor. Çok yol yapan için zırt pırt benzin almak doğru değil.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu konuda yani şu an içinde olduğumuz konuda :D Harun'un ilk yapması gereken olay depoyu fulleyip bir deneme yapmaktı ama inatla buna yanaşmıyor.:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Bu konuda yani şu an içinde olduğumuz konuda :D Harun'un ilk yapması gereken olay depoyu fulleyip bir deneme yapmaktı ama inatla buna yanaşmıyor. :D

doldurcam abi ama inan doldurduğumda birşey değişceğini sanmıyorum şuan için çünki çıkan değer 400-500 de değil 770 krş araba çiğ benzin atıyormuş yakmadan dışarı atıyormuş benzinin yarısını yani ustanın dediği o egzoz a birşey taktı bilgisayar ekranından baktı değer norrmalinin kat kat üzeri cıktı karbonmonoksitmi korbondioksitmi unuttum tam yani karburatörlü aracın bile çıkaramayacağı değeri gösterdi usta bile şaşırdı araba kol gibi benzin çekiyor dedi (: oksijen sensörüne falan bakcaz dedi pazartesi getir dedi

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bu kadar ağırlığı yaşımaya ne gerek var.Boşuna yakıt demek değilmi fazla ağırlık.Bu arada 1 litre benzin kaç kg acaba merak ettim şimdi :biggrin:

1 litre LPG = 0,54 kilogram LPG’ye eşittir.

1 litre normal benzin = 0,715 - 0,765 kilogram normal benzin

Alıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Harun beypazarında o işi çözemezsin. Ankara'ya forddan anlayan bir servise git.

abi malüm hava şartları ayaş beli kötüdür araçta yazlık lastikler var bilgisayara bağladık aracı oksijen sensörü vermiş arıza..

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

evet bugun gittim sanayiye oksijen sensörü değiştirmek için arabayı kaldırdılar oksijen sensörü yerine takılı değilmiş ve saten bitmiş sensör orjinal hiç değişmemişti fabrika cıkışı ve arıza verince sensörü yerinden cıkarmışlar dedi usta yenisiyle değiştirdik..yani araçta oksijen sensörü diye birşey işlem görmüyormuştu..

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

birde merak ettiğim bu focuslar kaç bin deverde kaçıncı viteste kaç km hiz yapması gerekiyor mesela vites 1 5bin devir 40 km gibi bunu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Debriyaj kaçırıyor mu diye mi bakacaksın... ?

evet abi ? nasıl bakmalıyım buna

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

yada focuslar bittikce yukardanmı kavrar alttanmı pedal sertleşirmi ? yada nasıl bir test yaparak anlayabilirm?

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Evet balata eskidikçe pedal sertlerşir ve çok yukardan kavrar.Buradaki çok kelimesi daha çokta olabilir çünkü focuslar zaten yukarıda kavrar :D Kontrolü şöyle ;

3.vitese tak , el frezini çek gaz vererek yavaş yavaş kalkmaya çalış stop ederse iyidir , devriyajı bıraktığında stop etmezse kaçırıyordur.Ama sen arabana muhtemelen kıyamayacağından genelde stop ettirirsin :) ustaya bıraksan daha iyi. Ama genelde sıyırma noktasına kadar genelde kaçırmıyor.Ben değiştirdim balata perçinlere gelmişti ama kaçırmıyordu hala.Bir sıkıntımda yoktu usta değiştir dedi diye değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

dün okudum sitede 1 e taktım el firenini cektim kalkar gibi gaza bastım araba stop edecek gibi oldu ama bi türlü alışkanlık birde kıyamıyorum araca (: debriyaja basıyorum tam stop edeceği zaman refleks (: debriyaj pedalına gelince yumuşlak benimki sert değil daha bir kaç sorum daha olacaktı kusura bakmayın öğrenmem gerek (:

1-Aracı ben ilk aldığımda benzin katkısı yani enjektör temizleyici atmıştım bunun bir faydası olurmu atalı 150 km falan oldu tekrar atsam bir zararı olurmu veya enjektör temizlemenin başka bir yolu varmıdır ?bu carbon clean 1000 km üstüne tavsiye etmiyorlar?

2-Araç nerdeyse durma noktasına gelene kadar 1'inci vitese geçiremiyorum özellikle motor soğukken? Normalmidir bu...

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1-Aracı ben ilk aldığımda benzin katkısı yani enjektör temizleyici atmıştım bunun bir faydası olurmu atalı 150 km falan oldu tekrar atsam bir zararı olurmu veya enjektör temizlemenin başka bir yolu varmıdır ?bu carbon clean 1000 km üstüne tavsiye etmiyorlar?

2-Araç nerdeyse durma noktasına gelene kadar 1'inci vitese geçiremiyorum özellikle motor soğukken? Normalmidir bu...

1- Yakıt katkısı kullanmayın, gerekliyse carbon clean yaptırın.. Carbon clean aracı bozmaz, Araç bozuksa bu arızayı ortaya çıkarır... Arıza varsa çıksın ortaya.. Arıza yoksa işini yapar, temizliğini yapar..

2- Normal..

3.vitese tak , el frezini çek gaz vererek yavaş yavaş kalkmaya çalış stop ederse iyidir , devriyajı bıraktığında stop etmezse kaçırıyordur.Ama sen arabana muhtemelen kıyamayacağından genelde stop ettirirsin :) ustaya bıraksan daha iyi. Ama genelde sıyırma noktasına kadar genelde kaçırmıyor.Ben değiştirdim balata perçinlere gelmişti ama kaçırmıyordu hala.Bir sıkıntımda yoktu usta değiştir dedi diye değiştirdim.

El freni çekili kalkış testi yapmaya kıyamıyorsanız, 1 ile kalkıp 2 ye takıp tam gaz verin.. Devir yükselip araç hızlanmaz ise kaçırıyor demektir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

1- Yakıt katkısı kullanmayın, gerekliyse carbon clean yaptırın.. Carbon clean aracı bozmaz, Araç bozuksa bu arızayı ortaya çıkarır... Arıza varsa çıksın ortaya.. Arıza yoksa işini yapar, temizliğini yapar..

2- Normal..

El freni çekili kalkış testi yapmaya kıyamıyorsanız, 1 ile kalkıp 2 ye takıp tam gaz verin.. Devir yükselip araç hızlanmaz ise kaçırıyor demektir..

denedim abi 1 le kalktm anayoldan 2 ye taktım çok süratli deilken yani gaza bastım sonuna kadar bayağı bi yasladı geriye motor sıcaktı soğukken denemedim

ankara ilk gittiğimde hepsini hallettircem inş ama bana şaşmazda gercekten ustalığı güzel bi usta lazım benim opeli götürdüğüm bir ustam vardı şaşmazda çok iyiydi tabi bu ustayı bulana kadar 5-6 tane usta değiştirdim yer gezdim bunda gezmek istemiyorum ve her defasında aynı problemi yaşamak istemiyorum gercekten güzel araca değer veren ve tabi hesaplı olan bir usta lazım (:

Yorum bağlantısı
Taner ANDAÇ

denedim abi 1 le kalktm anayoldan 2 ye taktım çok süratli deilken yani gaza bastım sonuna kadar bayağı bi yasladı geriye motor sıcaktı soğukken denemedim

ankara ilk gittiğimde hepsini hallettircem inş ama bana şaşmazda gercekten ustalığı güzel bi usta lazım benim opeli götürdüğüm bir ustam vardı şaşmazda çok iyiydi tabi bu ustayı bulana kadar 5-6 tane usta değiştirdim yer gezdim bunda gezmek istemiyorum ve her defasında aynı problemi yaşamak istemiyorum gercekten güzel araca değer veren ve tabi hesaplı olan bir usta lazım (:

sadece ford marka araçlara bakıyor nejat usta 05323568319 bi görüş fiyat al

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

sadece ford marka araçlara bakıyor nejat usta 05323568319 bi görüş fiyat al

belli bir yaptırcağım birşey yok şöyle genel bakım eksikleri varmı değişecek yerleri falan filan öyle yeri tam neresidir şaşmazdamı ve memnunmusunz iyimi usta?

Yorum bağlantısı
Taner ANDAÇ

belli bir yaptırcağım birşey yok şöyle genel bakım eksikleri varmı değişecek yerleri falan filan öyle yeri tam neresidir şaşmazdamı ve memnunmusunz iyimi usta?

ben memnun kaldım gitmeden numarayı benden aldığını söyle şaşmaz da istediğin her şeyi telefonda sorabileceğin bir usta

ben memnun kaldım gitmeden numarayı benden aldığını söyle şaşmaz da istediğin her şeyi telefonda sorabileceğin bir usta

şaşmaz da inter city nin karşısı oto aygün

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...