İçeriğe Yönlendir

Autocad

Ahmet Çinçinkaya

Recommended Posts

Hüseyin Palaz

+1

nx diye yeni yaygınlaşan bir program daha var kesinlikler öğrenilmesi gereken bir program henüz piyasada fazla kullanıcısı yok, bilenler hemen tercih sebebi oluyor ama çizim programlarının hepsinin alt yapısı autocad mantığı ile çalışıyor yani bu işin alfabesi autocad. autocad'i bilen bir kişinin diğer programları öğrenmesi daha kolay oluyor.

Mehmet hocam nx yeni yaygınlaşan bir cad-cam program degil uzun yıllardır kullanılan program ve ben 2004 ten bu yana bilgisayarımda faal konumda tutuyorum ama solidworks ta güzel bir program

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Mehmet hocam nx yeni yaygınlaşan bir cad-cam program degil uzun yıllardır kullanılan program ve ben 2004 ten bu yana bilgisayarımda faal konumda tutuyorum ama solidworks ta güzel bir program

hüseyinim nx yeni bir program değil sadece yeni versiyonu ile piyasaya iyi giriş yaptılar ve diğerlerini hafiften sallamaya başladılar bundan bahsetmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Palaz

hüseyinim nx yeni bir program değil sadece yeni versiyonu ile piyasaya iyi giriş yaptılar ve diğerlerini hafiften sallamaya başladılar bundan bahsetmiştim.

bence yenı versıyonları yanı nx5-nx6- ve nx7.5 bir işe yaramaz abi en guzel versıyonu nx4 yenı arayüzleri ile geliştirilmiş olup bılgısayarı kasmaktan başka bir işlem yapmıyor şimdikiler nx7.5 ten başka versıyon çıktımı bılmıyorum ama nx5 ve nx6 versiyonu kullanılmadan nx7.5 şe geçildi. ben nx4 dü tüm versiyonlardan tek geçerim kanaatimce...

hmsworks tan geldıler gecen hafta 1 aylık lisanslı solidworks yüklediler benim pcye biraz karştırdım baya guzel ve kullanımı kolay bir program 3-5 aya kadar lisanlı bir cad-cam lazım olacak bana galiba solidworkta karar kılacagım

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bence yenı versıyonları yanı nx5-nx6- ve nx7.5 bir işe yaramaz abi en guzel versıyonu nx4 yenı arayüzleri ile geliştirilmiş olup bılgısayarı kasmaktan başka bir işlem yapmıyor şimdikiler nx7.5 ten başka versıyon çıktımı bılmıyorum ama nx5 ve nx6 versiyonu kullanılmadan nx7.5 şe geçildi. ben nx4 dü tüm versiyonlardan tek geçerim kanaatimce...

hmsworks tan geldıler gecen hafta 1 aylık lisanslı solidworks yüklediler benim pcye biraz karştırdım baya guzel ve kullanımı kolay bir program 3-5 aya kadar lisanlı bir cad-cam lazım olacak bana galiba solidworkta karar kılacagım

ben henüz nx kurup çalışma yapmadım bir arkadaşımın iş yerinde var kalıp tasarımı yapan bir kişi. solidde iyi kullanan bir kişi, nx i şiddetle tavsiye ediyor yakında bende bir kurup öğrenme yoluna gideceğim yanlız çok iyi bir makina istediğini söylemişti arkadaşım kalıp tasarımı için çok iyi olduğunu söylüyor

Yorum bağlantısı
Hüseyin Palaz

evet abi nx dedigi gibi çok güzel bir program içeriginde tek programda cad-cam frezeleme tornalama montaj g kodu çıkarma işlevsel olarak tek çatı altında toplanmış kaliteli bir program ayrıca tofaş renault'un halen kullanmakta oldugu bir cad-cam programı

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Aydın Şimşek
On 28.01.2012 at 20:15, Arda Dönmez yazdı:

http://www.autocadokulu.com/

Sanırım autocad ı mimari çizimde kullanacaksınız.

Bende mimari çizimde kullanıyorum..bu sitede mimari çizim örnekleri mevcut.

Merhaba,

eski adı autocadokulu.com olan site isim hakları nedeniyle cizimokulu.com olarak değişmiştir. Site içeriği oldukça kapsamlıdır. AutoCAD vb. çizim programları hakkında bilgi ve içerik sunmaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Oldukça faydalı bir sitedir. Yalnız 6 yıllık konu hortlamış :) 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

AutoCAD'i 2008 yılında bıraktım.Uzun süredir kullanmıyorum. Çizilecek birşey varsa, gençlere çizdiriyorum. :) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Caner Göktaş

Ben zamanında autocadhocası isimli siteden iyi yararlanmıştım. Hala iyi görünüyor bir bakın :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...