İçeriğe Yönlendir

Yağ Çubugunu Çektiğimde Duman Geliyor?

Harun Aydın

Recommended Posts

Harun Aydın

Sadece sıcakken de gaza basmadan çalışması gerekirdi... Muhtemelen enjektörler biraz kaçırıyordur.. Sanayiciler işiyor der...

Bence sorun edecek bişey yok bu arabada..

Çok yakıyor diyorsanız, buji ve buji kablosunu değiştirin.. Hala çok yakıyorsa, silindir kalibrasyonlarını ölçtürün, sorunlu çıkarsa carbon clean yaptırın..

bujileri falan değiştirdim abi kabloları değiştirmedim ama ankaraya şaşmaza gitmeyi düşünüyorum havalar biraz düzelmesini bekliyorum

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Harun, zorlama. Araban güzel. Bir sorun yok. Fazla dinliyorsun.

ABİ BİLMİYORUMKİ BENDE HASTALIK YAPTI BU OPEL VECRA VARDI 2,0 96 model 1 sene bindim 3 binlira masraf ettim araca sorun sorun bitmiyodu ordan hastalık kaldı galiba tedaviye ihtiyacım var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

herneyse artık ankaraya gidene kadar beklicez bakalım gideyim ankarayada bi bakımını yaptıralım sorunları

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Harun kardeşim merak edecek bir durum yok.Focus 1 kasalarda yağ çubuğunu çektiğinizde buhar gelmesi gayet normal.Aracınızın yağını kontrol edin eğer aracınızda lpg varsa aracınızın az miktada yağ yakması normaldir.3000-5000 km de yarım litre vb..Aracınızın yakıtından şikayet etmişsiniz f-1 kasalar benzini yakar, ancak lpg ye en uyumlu araçlardan biridir.Eğer lpg de çok yakıyorise kontrol ettirmeniz gerekiyor..ama iyi bir ustaya kontrol ettirin.F-1 motorlar kolay kolay yolda bırakmaz...rahatınıza bakın..aracınızın keyfini çıkarın.Saygılar...

ABİ BİLMİYORUMKİ BENDE HASTALIK YAPTI BU OPEL VECRA VARDI 2,0 96 model 1 sene bindim 3 binlira masraf ettim araca sorun sorun bitmiyodu ordan hastalık kaldı galiba tedaviye ihtiyacım var :)

ah o eski kasa opeller var ya..benim meslektaşımın ocağına incir ağacı dikmişti.11 000 tl ye aldığı 1996 vectraya 4500 tl harcadı 1 senede..

Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

Harun kardeşim merak edecek bir durum yok.Focus 1 kasalarda yağ çubuğunu çektiğinizde buhar gelmesi gayet normal.Aracınızın yağını kontrol edin eğer aracınızda lpg varsa aracınızın az miktada yağ yakması normaldir.3000-5000 km de yarım litre vb..Aracınızın yakıtından şikayet etmişsiniz f-1 kasalar benzini yakar, ancak lpg ye en uyumlu araçlardan biridir.Eğer lpg de çok yakıyorise kontrol ettirmeniz gerekiyor..ama iyi bir ustaya kontrol ettirin.F-1 motorlar kolay kolay yolda bırakmaz...rahatınıza bakın..aracınızın keyfini çıkarın.Saygılar...

ah o eski kasa opeller var ya..benim meslektaşımın ocağına incir ağacı dikmişti.11 000 tl ye aldığı 1996 vectraya 4500 tl harcadı 1 senede..

araç benzinli abi daha taktırmadım bu aklımdakiler gidene kadar taktıramam yarın taktırcam bu seferde sorun çıkacak satmaya kalcam :)

aynı abi bende öyle b kasaydı benimki makyajlı olan ama şöyle söyleyim abi o opelin yol tutuşunu güvenirliliğini kasasının dayanuklılığını hiç bi arabada bulamadım dün focusla bastım 145 km kadar korktum çok geziniyo araba yolda biraz bozuktu yani opeli tutmuyor yol tutuşu

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

araç benzinli abi daha taktırmadım bu aklımdakiler gidene kadar taktıramam yarın taktırcam bu seferde sorun çıkacak satmaya kalcam :)

aynı abi bende öyle b kasaydı benimki makyajlı olan ama şöyle söyleyim abi o opelin yol tutuşunu güvenirliliğini kasasının dayanuklılığını hiç bi arabada bulamadım dün focusla bastım 145 km kadar korktum çok geziniyo araba yolda biraz bozuktu yani opeli tutmuyor yol tutuşu

aracın hb mi sedanmı bilmiyorum ancak lpg konusunda geç bile kalmışsın derim.BRC yi tercih et ancak ustan iyi olsun. Opelin ağırlığı fazla olduğu için yola oturur.Ama iehir içine gelmez hiç. fokus ikisinede gelir. Bu arada 2002 model Focus SW ticari aracın kilometresini 730 000 km de bizzat gördim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

aracı alalı 1 hafta oldu abi hb araç benzinli aldım taktırıcam bakalım ama atiker düşünüyorum abi

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

şimdi motor soğukken baktım yok duman az kalsın satıcaktım linea 1.3 multijet almaya karar verdim ayak üstü ama focusu seviyorumda :(

1.3 multijet linea kiralık araç var işyerinde. bir kaç kez kullandım ama hoşuma gitmedi. araç içine binince fena değil. ancak motor yetersiz geliyor.

çok tatlı rampalarda bile araç 100 le gidemiyor. buda yakıt sarfiyatını artırıyor. bu araç 80-90 la gitmek için yapılmış.

rampalarda denemeden sakın almayın.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

aracı alalı 1 hafta oldu abi hb araç benzinli aldım taktırıcam bakalım ama atiker düşünüyorum abi

Atiker i aklından bile geçirme.Sonra aksırır tıksırır dahada sinir olursun.Birkaç gün önce arkadaşımın aracındaki atiker sıralıyı söktürdük ve brc taktırdık.Ama lpg konusunda usta ve el mahareti çok fark ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Atiker i aklından bile geçirme.Sonra aksırır tıksırır dahada sinir olursun.Birkaç gün önce arkadaşımın aracındaki atiker sıralıyı söktürdük ve brc taktırdık.Ama lpg konusunda usta ve el mahareti çok fark ediyor.

anladım abi bazı arkadaşlarda atikerden memnun olduğunu söyledilerde

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arkadaş kısa dönemde ki taktıralı 1,5 yıl kadar olmuştu. 1 yıl boyunca çok memnundu fakat sonraları tahammül edilemez arızalar yapmaya başladı.Tamam atiker yerli kabul ediyorum ama bana göre uzun vadede kullanılacak ve güvenirliliğini ispatlamış bir marka değil.Memnun olanlar var fakat memnuniyetsizlik daha fazla.Benim memur arkadaşlar arasında yapmış olduğum araştırmalarımın sonucunda atiker sınıfta kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

anladım abi bugün brc sordum 1,600 tl dedi lavato 1.300 atiker 9,900 tl bakalım duruma göre atikeri eleriz ozmaman en kötü ihtimal lavato olur

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

abi kredi kartı yok olsa hiç düşünmem atikerden memnun olan yada sıkıntısı olan varmı forumda kullanan görüşlerini söyleyebilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

abi kredi kartı yok olsa hiç düşünmem atikerden memnun olan yada sıkıntısı olan varmı forumda kullanan görüşlerini söyleyebilirmi acaba?

Bu konular çok konuşuldu.Memnun olan da var olmayanda.Ben 3 yılı geçti kullanıyorum memnunum.Ancak hep söylendiği gibi usta iyi değilse kit istersen prins olsun başına bela olur.Tesisat çok önemli.Abuk subuk yerlerden bağlantı alınırsa,yanlış yerler delinirse uğraşır durursun.BRC içinde sıkıntı yaşayan var ATiKER içinde.Referanslı bir ustaya taktırda ne yaparsan yap.

Yorum bağlantısı

Atiker kullanıyorum ve hiç sıkıntım yok. Hatta benzin yada gazda kullandığımı farkedemiyorum. Çekişinde hiç fark yok. Tek sıkıntım soğuk havalarda deponun içindeki son 6-7 litrelik gazı kullanamamam. Bu da zaten marka ile alakalı değil.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

beypazarında 1 tane var atiker ve brc yi takıyor usta bi tane ticariye taktm dedi 100 binde ayara gelcekti gelmedi dedi...birde dün ustanın biri focus sedan sennkinin aynısı 2001 de aldı taktık tüp 150 km deydi dedi ticari taksiye taksı 80 binde motorunda hiç bı sıkıntı yaşamadı sadece bakımlara getirdi dedi

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Fatih Taylan

Fusionumu alırken ayn şeyle bende karşılaşmıştım.  

Bir kaç usta motora bakıp kapağı açar açmaz bırak bu arabayı demişti. ist-samandra atılgan otoya götürdüğümde bunun üfleme değil buhar olduğunu ve dizel araçlarda normal olduğunu söylediler.

Ve şöyle de bir küçük test tavsiye ettiler,

"Araç çalışır durumdayken kapağı açın, beyaz dumanı gördükten sonra gaza basıp devri 1500-2000 'e getirin. Bunu yaptığınızda kesiliyorsa, bu beyaz duman değil buhardır ve bir tehlike arz etmez". 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Adem Doğan

Bende Ford Ka'mı satacağım.Bugün bir arkadaş baktı yağ çubuğunu çekti gaza bastık hafif bir duman. Motor bitik dedi.Bende merak ettim baktım buraya.Rahatladım :nazar: .Zira ben arabayı alırken araçtan anlayan (usta diyebileceğim bir dostum) aracın motoru çok iyi, yorulmamış dedi.1 sene oldu aracı alalı.Çekişte, yada yakıtta bir problem yok.Hatta uzun yolda daha az yakıyor eskiye göre.Belkide ustalaştığımdandır :biggrin: .Herkese hayırlı günler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Azad Mirzade
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yağ seviyenizi düzenli olarak kontrol edin, 1000 km'de 100 grama kadar yağ eksilmesi normaldir..

Konuyla ilgili bir derdim vardı ilk defa fark ettim yağ çubuğundan buhar çıktığını, araştırdım tabii forum çıktı karşıma, derken 7bin km de yarım litre yağ eksilttiğini fark ettim, sonra @Sani Gerşon'nun yorumlar Mehmet Ozyurek'in yorumlar [hemde taa 2012 den gelen bilgiler]  filan derken tamam dedim yola devam, gerekirse Sani'nin dediği testten yaptırırım ama sanmıyorum performansı gayet iyi geliyor.

Teşekkürler Otoclub :)

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evdeki yemeği yaparken duman çıkıyor şaşıran yok, kartere bloktan akan 120 derece yağ buhar çıkarınca şok şok şok 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Yav yağın buhar olacağını nerden bilebilirim :) Ayrıca @Mahmut Yıldız abi yurt çocuğuyuz güzel yemek yaparız, daha dün evlendik de bıraktık  :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...