İçeriğe Yönlendir

306 Için Modifiye Öneri Ve Uygulamaları

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Arkadaşlar biliyorsunuz artık bir 306 ım var.Ancak oldukça sade şuan için.Ufak yollu birşeyler yapmak istiyorum.Bilgili arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Öncelikle birazcık alçaltmak istiyorum aracımı.Şu an üstünde 14' jant lastik var.Aslında jantlarımı biraz büyütmek istiyorum.Çok fazla standartların üstüne de çıkmak istemiyorum.Yada şuanki jantlarım zaten kapak değil çelik jant.Sadece lastik alıp devam mı etsem şimdilik tam karar veremedim açıkçası.

306 larda arkada yay yok.Sadece önlerde kullanılacak.Arkalar torsiyon olduğu için ayarlama yapılacak.Ancak bununla ilgili işlemlere baktığımda pekde kolay gelmedi gözüme.En azından dengeli düşürmek için ehil bir ustaya ihtiyaç var gibi geldi bana.

Ebiach 3.5 lara baktığımda 300 tl gibi bir fiyatı var.Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

İlk mesajda çok uzun yazmayayım konuyu gelişime bırakayım :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi sen az para harcamak için almadın mı bunu ? neden mod yapacaksın boş ver hiç buluşma derim ;) Bu işler şunuda yapayım tamamdır demekle olmuyor bilgine

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abartılı değil yahu sizde.3-4 bin harcayacak halim yok.Göze hoş gelen ufak tefek şeyler yapacağım o kadar.O yüzden janta pek girmek istemiyorum zaten.Sadece lastik alacağım.Onuda mümessil bir arkadaş ayarlayacak bakalım :D aynı ebatsa onun araçla lastikler 1.5 dizel clio var onda da.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aynen İlkay.Mesala bu araçta gti ama biraz basmışlar farlar değişmiş marşpiyel var.Penim ön tampon biraz daha farklı sisler kare gibi bendekinde.Farlara baktım ama 400 tl civarlarında bu tarzları.O kadar verdikten sonra biraz daha ekler bixenon yaparım ama şuan için düşünmüyorum zaten dokunmayı

Yorum bağlantısı
:) bu modifiye işinin sonu olmuyor hiç uyarayım. Hep almışken bari şunu da alayım modunda oluyor insan. Sizde biraz basın aracı koyu far ve stop süper olur araba zaten yakışıklı.
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Gti ların 15" jant takılır,3.5 cm de basılır. Güzel pasta cila atılır. Bitti gitti. :) Ya da şu jantlar da çok güzel bence.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

206'yı aldığımda üstünde 17" jant vardı..6 ay olmadı torsiyon bilyalarını dağıttım..Basma işine yanaşma derim abi..

Angel farmış,ledli stopmuş sahibindende çıkma kovalayabilirsin..İlgili forumları takip edersen ufak dokunuşların neler olacağını daha rahat bulursun..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gti ların 15" jant takılır,3.5 cm de basılır. Güzel pasta cila atılır. Bitti gitti. :) Ya da şu jantlar da çok güzel bence.

3.5 yay olacak zaten fazlasına gerek yok.Konfordan da çok ödün vermek istemiyorum.Bir süre üstündeki jantlarla devam ederim sanırım eğer çok uygun jant lastik denk gelirse bakarım artık.

Bencede Akan hocam para harcama derim , yengede kullanacak arabayı ve sanırım uxun vadeli binmeyeceksin buna..

İlerde hayalini gerçekleştiririz.. :)

Focus alıp RS yaparız.. :)

Erkan abartılı para harcamayacağım zaten.ufak tefek şeyler.Tatmin açısında.Marşpiyel ve spoyler için seninle konuşacağım zaten.Fiyatları oldukça uygun piskevitlerin :D

206'yı aldığımda üstünde 17" jant vardı..6 ay olmadı torsiyon bilyalarını dağıttım..Basma işine yanaşma derim abi..

Angel farmış,ledli stopmuş sahibindende çıkma kovalayabilirsin..İlgili forumları takip edersen ufak dokunuşların neler olacağını daha rahat bulursun..

Zaten aklımı karıştıran kısmı bu torsiyon olayı.Uygulama resimlerine baktım adam gibi birine yaptırmak lazım düşürme işlemini anladığım kadarıyla.Bence 17 fazla olur gibi bu araç için zaten.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Bu arada ilk almam gereken şey paspas.Araçta halı paspaslar var ama hiç hoş bir durumda değiller.Önerebileceğiniz birşey varmı araca uyumlu olan.Ben birtek bunu bulabildim.65 tl

Botm38b051.jpg

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Paspaslarım yeni bi daha alacak olsam bu tür bi şey alırdım. Benimki sadece öneri.Ha bu arada aracınız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan abi paspasları varsa servisden al orjinalleri çok kaliteli ben 307ye 50 liraya almıştım, yürüyen düzene hiç dokunma derim güzel bir kışlık lastik al fıstık gibi bin :f1: şimdi jantı büyütsen alıcan lastikde daha pahalı olur,görsel olarak modifiye olur karlıklar, spoyler,iç göstergelerde ledler güzel bir ses sistemi vsvs yinede zevk senin sen bilirsin bu arada deri döşemede çok şık duruyor :nazar: :nazar: :nazar: güle güle kullan, hep hayalimdir deri döşemeli bir araç

Serviste varmıdır bilmiyorum ama yarın bir sorayım bakalım ellerinde kalmıştır belki.Jant işini dediğim gibi girmeyeceğim şu an belki sadece 3.5 mm yay kullanırım biraz daha düşsün diye.inşallah sende istediğin gibi bir araca sahip olursun

Paspaslarım yeni bi daha alacak olsam bu tür bi şey alırdım. Benimki sadece öneri.Ha bu arada aracınız hayırlı olsun.

Teşekkürler.Hoşuma gittiler uyumsuz olur mu diye korkuyorum.Serviste bulamazsam bunları sipariş vereceğim zaten.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zaten bebeği düşünmesem çok daha iyi bir araç alabilirdim.Hayırlısıyla doğsun onun herşeyi hazırlanıyor zaten.Bu arada bu bebek eşyaları da nasıl birşeydir kardeşim ateş pahası yahu.Al al da bitmiyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O arabaya ne yapsan olmaz Akan. Pis fıransız ne de olsa. ;)

Olduğu kadar artık

Yahu Akan hocam sana Düzcede virüsü enjekte ettiytim keşke etmeseydim .. :D

Dozu biraz fazla kaçırmışım.. :D

Sana dedim o kadar girme kanıma diye ama dinlemedin ki kardeşim ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Almaycam banane.

Ben Murat Hoca'nın bacanağına gidiyom.

Kesin daha ucuza gelir hemde ekstra özelliği olur göz kırpar flaş yapar falan.

Gel adaş gel. Bacanak düşünmeye başladı bile. ;)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Son iki arabamı 0 aldım ve ful versiyonlar , dokunmuyorum arabalara şu an ,ama ikinci el aldığım 2004 polomun bende ayrı bir yeri vardır, elimde sadece dıştan fotoları var ama aslında ben arabanın içinden başlamıştım olaya, içeride nekadar düğme varsa, artı değişebilecek göğüs, teyp çerçevesi, ıvır zıvır hepsini 0 lamıştım.Ayrıca iyi bir yere detaylı iç temizlik yaptırmıştım.Daha sonra arabanın dışına geçmiştim.Güzel bir pasta cila, çiziklerin onarımı, arkalara ledli far, önlere angel, jant falan falan .Bence hoş olmuştu kereta ;) Ben içten dışa doğru belgesellerdeki araba yenilemeler gibi yavaş yavaş birşeyler yapma taraftarıyım. bir iki tanede foto; BU kasayı biliyorsunuzdur, sanırım aşırı kaçmayan birkaç dokunuşla bu hale gelebiliyor diye yükledim, özlemişde olabilirim :D

ugrs4332.jpg

[ugrs4325.jpg

ugrs4364.jpg

Sizin araç için yapılabilecekleri yurt dışı kaynaklı fotolardan takip daha mantıklı gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Polo çok tatlı olmuş gerçekten.Benimde yapmak istediğim bu aslında.Paldır kültür yapıp bitirmek değil.Bakıyorum zaten 306 lara hepsi modifiyeli ama sanki fabrikasyon gibiler hepsi aynı :D Acelem yok ufak ufak denk geldikçe birşeyler yapmak istiyorum.Çok büyük paralar harcamam ekonomi için aldım bu aracı sonuçta.Biranda 2-3 harcadıktan sonra bir anlamı yok.Öncelikle ihtiyacım olan gerekli şeyleri yapmak istiyorum zaten.Mesela sis farlarım çok kötü acayip yanıyor,sanırım aynaları iyice dökülmüş onları değiştireceğim.Paspas yok sayılır :D

Yorum bağlantısı

Aracınızın pıtır pıtır olmasının nedenlerinden biri küçük ebatlı jantları. Bende de 14'lük jant var. Kapak. Dış modifiye için alaşımlı jant(yok sanırım araçta), araç hb olduğu için, arka bagaj üstü fiber spoiler güzel duracaktır. Aracın basılması masraflı olacaktır. Belki de aracın yol tutuşuna olumsuz etkisi de vardır torksiyonlardan dolayı. Ayrıca içeriye de güzel bir ana ünite ile temiz ses verecek hoparlör takviyesi hem içerden gelecek seslerin duyulmasını engelleyecek hem de keyif verecektir. Daha da fazlasına gerek yok sanırım. MAsrafları azaltmak için alınan araç alanlar nedense bir süre sonra daha maliyeli oluyor:)) Örnek ben, örnek Ahmet Kıyak. Şİmdi kendimi frenledim. Alaşımlı janltları da ileri tarihe attım. Sis farı bekliyorum sadece. Bulunca alacağım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Polo çok tatlı olmuş gerçekten.Benimde yapmak istediğim bu aslında.Paldır kültür yapıp bitirmek değil.Bakıyorum zaten 306 lara hepsi modifiyeli ama sanki fabrikasyon gibiler hepsi aynı :D Acelem yok ufak ufak denk geldikçe birşeyler yapmak istiyorum.Çok büyük paralar harcamam ekonomi için aldım bu aracı sonuçta.Biranda 2-3 harcadıktan sonra bir anlamı yok.Öncelikle ihtiyacım olan gerekli şeyleri yapmak istiyorum zaten.Mesela sis farlarım çok kötü acayip yanıyor,sanırım aynaları iyice dökülmüş onları değiştireceğim.Paspas yok sayılır :D

Aynen, zaten modifiyecilerin para tuzaklarına düşmemek lazım. Arabanın içine ve dışına özelliklede sizin el emeğinizle yapacağınız şeyler daha iyi sonuç veriyor , bu arabayı uzun süreli düşünüyorsanız. Yurt içi ,yurt dışı arabayla ilgili gerekli görselleri toplayarak başla derim işe.Bazı arabalar vardır ne yapsan en sonunda, bu arabaya bu olmadı denir. bir yerden patlar, polonun olmama sebebi benim için 1.4 75 hp motoruydu. Senin arabadaki motor olsa şu an hala devam ediyordum uğraşmaya. İyi hamuru olan bir araba var elinde, bence yavaş yavaş, piano piano ... Araştırarak, acele etmeden...

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evren,

Aracımda orjinal 14 öelik jant var biraz bakındım sağda solda millet bu jantlardan arıyor :D.Kapak olsaydı belki değiştirirdim ancak şimdilik bunlar duracak.Resimlerini koymuştum arkada bagaj üstünde orjinal iki adet hoparlör var seside fena çıkmıyor.Önlerden ses alamıyorum varmı yok mu bilmiyorum bakmadım daha.Duruma göre oralara 2 tane ufak yollu birşeyler koyarım.Havalarda dolayı aracı daha tanıyamadım.Spoyler bakındım 100 tl'ye fiberler bulunuyor.

Uğraş,

El becerisi olmayınca biraz zor olacak ama :D bakalım artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...