İçeriğe Yönlendir

Focus I - Motor Sıcaklığı Kaç Derece Arasında Olmalı

Ünal Doğar

Recommended Posts

Abdurrahman Can
On 08.02.2012 at 12:05, Engin Ünal yazdı:

Benimki 118 i görüyordu :D fanın ilk devresi çalışmıyormuş tamir ettirdim ..

Engin Bey benim araç 2001 focus gauge 104 derecede fan açıyor fakat çift fan çalışıyor antifiriz değişimi sonrası havası alınırken görüldü.tek fan çalışması mı lazım yoksa sizin araçtaki gibi arızalı ilk devresi mi çalışmıyor acaba.yapılan işlemleri de anlatabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
On 01.11.2018 at 19:57, Abdurrahman Can yazdı:

Engin Bey benim araç 2001 focus gauge 104 derecede fan açıyor fakat çift fan çalışıyor antifiriz değişimi sonrası havası alınırken görüldü.tek fan çalışması mı lazım yoksa sizin araçtaki gibi arızalı ilk devresi mi çalışmıyor acaba.yapılan işlemleri de anlatabilir misiniz.

Abdurrahman bey mesajımın üstünden 6,5 yıl geçmiş :) benim araç 2005 model focus 1 idi , onlarda tek fan vardı , fanın ilk devresini açan bir parça bozulmuştu o değişmişti. Ben o focusu satalı 5 yıldan fazla oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Ceviz

Arkadaşlar FOCUS 2004 aracımla yokuş aşağı inerken kaloriferi açınca hararet ibresi düşüyor. kaloriferi kapatınca tekrar tam ortaya geliyor. sorum şu termostat arızalı olabilir mi ? Arızalı ise orijinal termostadi alabileceğim bir site veya dükkan ismi verebilir misiniz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar FOCUS 2004 aracımla yokuş aşağı inerken kaloriferi açınca hararet ibresi düşüyor. kaloriferi kapatınca tekrar tam ortaya geliyor. sorum şu termostat arızalı olabilir mi ?

Evet termostatınız bozuk.
Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet termostatınız bozuk.

Mehmet bey cevabınız için teşekkür ediyorum. piyasada markası  fomoco yazan termostadlar var ama bulunduğum ilde usta diyoki üzerinde çıkan ile aynı degil yani bu termostadin orjinali nereden alabilirim peki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz

Aydın

45 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Üzerindeki hatalı belki.

Hangi ildesiniz Mustafa Bey

Aydın

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Ceviz

Bugün gage menüden şehir içinde dolaşırken motor sıcaklığına baktım motor sıcaklığına 83 ile 93 arasında değişiyor genellikle 86,87 lerde bu sıcaklık şehir içi için normal mi focuslarin ideal çalışma sıcaklığı normalde kaç olmalı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 dakika önce, Mustafa Ceviz yazdı:

Bugün gage menüden şehir içinde dolaşırken motor sıcaklığına baktım motor sıcaklığına 83 ile 93 arasında değişiyor genellikle 86,87 lerde bu sıcaklık şehir içi için normal mi focuslarin ideal çalışma sıcaklığı normalde kaç olmalı ?

normal.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ödül Akkoç
Bugün arabanın bu yalancı hararet sorununu galiba çözdük ancak merak ettiğim birşey var. Araba 170 km düz yolda ayağımı gazdan çekince 108 e kadar gidiyor sonra 96 felan düşüyor. Bu normal bir hal midir yoksa benim sorunum devam ediyor mu? (106 da dan açıyor usta öyle dedi)
yalancı hararet sorununu nasıl çözdünüz arkadaşım bende de aynı sorun var
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Gage menude görülen ısı motorun üst kapak ısısı direk soğutma suyunu değilde üst kapak sıcaklığını ölçtüğünü biliyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Arkadaşların dediği gibi, menüdeki sıcaklık soğutma sıvısı sıcaklığı değil (en azından focus 2 de öyle) 120-130 derecelerde geziyor. Obd ile bakınca soğutma sıvısı sıcaklığı okunuyor. 85-88 arası oluyor genelde.
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
2 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
On 22.12.2018 at 15:14, Mustafa Ceviz yazdı:

Arkadaşların dediği gibi, menüdeki sıcaklık soğutma sıvısı sıcaklığı değil (en azından focus 2 de öyle) 120-130 derecelerde geziyor. Obd ile bakınca soğutma sıvısı sıcaklığı okunuyor. 85-88 arası oluyor genelde.

Benim focus 1de de gauge de tam 104 te fan açıyor ama obd de 130ları görüyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...