İçeriğe Yönlendir

İstanbul Avrupa Yakasında Jant Boyama Kumlama Yapan Yerler ?

Musa Kuru

Recommended Posts

Musa Kuru
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar..

Şu jantı aldım da bunu beyaza boyatıp mavi şeritide kırmızı yapmak istiyorum..

Bunun fiyatı ne olur İstanbul Avrupa yakasında nerede yaptırabilirim.. Bilgisi olanlar var mı

Normal oto boyacılara yaptırmayın onlar hemen dökülür falan diyorlar.. kumlama yaptırıp sonra boyatın falan diyorlar..

Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim..

Teşekkürler..

tork366bluering-500x500.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kumlatıp boyanacak ve kırmızı şerit te çekilecek, bunun beyaz+kırmızı şeritlisini bulun alın derim yol yakınken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Ustam okadar aradım bulamadım ya.. aksarayda 10-15 tane jantçıya dolaştım sonuç alamayınca bende bunu aldım.. artık dönüşü yok :(

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

17 inç.. Ben max 16 bakıyordum

Jantı aldım arkadaşlar jant tekliflerini geçelim lüften :)

Sadece boyatıcak yer arıyorum..

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Benimkinin sadece bijon bölümü farklı.. netten bunu buldum görüntü olarak..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

maslakta bu işi yapan var diyorlar ama henüz hiç görmedim, sorup soruşturayım

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bende daha once CRV nin jantini boyattirdim. Topkapida.. Cok iyi bir iscilik yaptilar.. jantlar sokulup cok guzel temizlendi ozel solisyonlar ile. Daha sonra jantin eski boyasi cikartildi astar atilip yeni boya atildi vernik atildi..

400 tl verdik.

Daha sonra rengi begenmedik cunku sedefliydi biz mata cevirdik ucret almadan yapti en bastan herseyi.. Cunku sedefliyi israrla o cok onermisti begenmezsek boyayacakti bizde sonradan degistirdik..

Cok temiz iscilik ve durust ilgili insanlar..

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Cevizlibağda bende bi yer buldum.. benim jant yeni. yeni olduğu için kumlama fln gerek yok dediler bilmiyorum doğrumu gerçekmi.. sizin yaptırdığınız yerin adı iletişim bilgileri mevcutmu elinizde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dun ordaydim Sirdas Tahsin usta.. Akinsal sanayide sirdas oto diye kime sorsan gosterir..

Bizim jantlar daha oncede boyanmisti oyuzden biz yakma ile cikarttik sifir janti nasil boyar bilmiyorum. Kumlama yapmiyor dis boyayi yakiyor sadece.. Kumlamada nokta nokta jant cizikler aliyor diye soylemisti.

Honda CRV janti boyatmis dersen tanir..

Fiyat cok gibiyse Bursa'da bir arkadas var o kumlama ile yapiyor 140 tl ye ama iscilik nasil bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Folyo kaplatın ? Ben şuan araştırma aşamasındayım zaten. Güzel sonuçlar alanlar çoğunlukta. Maliyet ucuz, geri dönüş kolay.

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Dun ordaydim Sirdas Tahsin usta.. Akinsal sanayide sirdas oto diye kime sorsan gosterir..

Bizim jantlar daha oncede boyanmisti oyuzden biz yakma ile cikarttik sifir janti nasil boyar bilmiyorum. Kumlama yapmiyor dis boyayi yakiyor sadece.. Kumlamada nokta nokta jant cizikler aliyor diye soylemisti.

Honda CRV janti boyatmis dersen tanir..

Fiyat cok gibiyse Bursa'da bir arkadas var o kumlama ile yapiyor 140 tl ye ama iscilik nasil bilmiyorum..

Cevizli bağda aradığım yer 200 civarı birşey tutar dedi.

Ama sıfır janta sakın ha kumlama yaptırmayın dedi..

Kumlama yüzeyi bozuk janları düzeltmek için yapılıyormuş..Bakalım bi ara cevizlibağ topkapı bi dolaşıcam..

Folyo kaplatın ? Ben şuan araştırma aşamasındayım zaten. Güzel sonuçlar alanlar çoğunlukta. Maliyet ucuz, geri dönüş kolay.

Folyo kaplama nasıl oluyor valla ilk defa duydum ustam. Varmı örnekler..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Biz boyanmış ve boyası bozulmuş jantı adam ettik diye çok para verdik ama 400 değil 500 istese yeriydi o jantları görmeniz lazım :)

Sıfır jantı daha ucuz boyayacağından eminim..

Uygun birgün birliktede gidebiliriz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Spreyle boyasanız bile kaldırıma felan sürtmediğiniz sürece dökülmüyor. Ben 4 kez kendim(aslında Oğuz boyadı :) ) boyadım beyaza. :) En sonunda istediğim renk ve tonu tuttu. :)

Sedefli saten beyaz benim jantlar şuan. Orjinali gri.

IMG_20111029_184603.jpg

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu sprey ile direk boyasak cidden sıkıntısız oluyormu acaba.Biraz bakınayım bende sprey boyamaya.

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için.. bakalım uygun bi gün topkapı cevizlibağ dolaşıcam. herkes buralara gönderiyor..

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Yaptırmayacağım demedim ustam normal boya yaptırmayın diyorlar dedim. =)

Ama biraz araştırmalarımın sonucunda kumlama biraz çizilmiş hasar görmüş jantlarda yapılıyormuş sanırım..

İlk mesajda, normal boya yaptırmayacağım demiştiniz?

Anladım teşekkür ederim.

Boyadan bir farkı olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...