İçeriğe Yönlendir

98 Opel Vectra Aydınlatma

Misafir

Recommended Posts

Misafir

1.5 ay önce eski işyerimden arkadaşımın aracı olan vectra aydınlatmalarını komple led ile modifiye yapmıştım.

Komple aydınlatma parçaları.

1.jpg

Kalorifer klima ayar bölümü iç yapısı led değişimi sonrası.Eski ledleri sarı ve 3mm 30derecelik ledler kullanılmıştı.Beyaz smd ledler ile değişim yapıldı.

2.jpg

3.jpg

Kontrol düğmeleri ampulleri ile ve led değişimi yapıldıktan sonra.

4.jpg

5.jpg

Plaka aydınlatması.

10.jpg

11.jpg

Bagaj aydınlatması su almasın diye komple silikon ile kaplandı.

22.jpg

Kapı aydınlatmaları.

12.jpg

Cam açma düğmesi.

13.jpg

Tavan lambası.

14.jpg

Güneşlik arkasındaki aydınlatma.

19.jpg

Çakmalık.

15.jpg

Bagaj.

18.jpg

Orjinal teyp kanal düğmelerinin oldugu kısım.Sarı ledler yerine beyaz smd ledler kullanıldı.

21.jpg

5 adet 3.stop ampulü yerine her biri 50 miliamper 4 erli seri 2 chipli beyaz smd led kullanıldı sonuç gayet güzeldi.Tatlı bir kırmızı ton yakaladım.

16.jpg

17.jpg

30.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Km göstergesi dagınık halde.

8.jpg

2 adet 5 watt ampul ile aydınlatma yapılmış.Pleksi ise işte bu hale gelmiş ve aydınlatma neredeyse yok gibiydi.

7.jpg

2chipli smd ledlerden dizayn ettğim takım ledleri ampul deliklerine yerleştirdikten sonra oldukca yeterli seviyede ışık dagılımı aldım.

9.jpg

Yol bilğisayarı göstergesi km ve diğer aydınlatmaların sarımtırak renlerinden sonra beyaza bürünmüş son halleri böyle.

20.jpg

28.jpg

27.jpg

29.jpg

26.jpg

23.jpg

25.jpg

24.jpg

Işık parlaklık dimmer ayarı mevcuttu ve cidden güzel bir aydınlatma oldugu kanatindeyim.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Eline sağlık Oktay abi yine şahane uygulamalarından biri paylaşımların ve emeğin için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Eren Çiftçi

oktay abi eline sağlık çok güzel olmuş....

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Eline sağlık Oktay abi yine harikalar yaratmışsın... :) :) :)

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

Eline Sağlık Oktay abi çok güze olmuş :bravo:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi ellerine sağlık. Bu tarz bir işlemin maliyeti yaklaşık ne kadar oluyor ve ne kadar sürüyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oktay Abi eline sağlık. Sahnelere geri dönmene çok sevindim. Opel vectra Cd yede çok yakışmış.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Oktay abi gene sihirli parmakları konuşturmuşsun... :good1::bravo:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İç aydınlatma güzel olmuş ama kapı altları belki sarı olabilirdi diye düşünüyorum.

Ellerine sağlık. :wub:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Tebrikler , emeğinize sağlık çok güzel çalışmalar olmuş....

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Eline sağlık.. :bravo:

Oktay abi konsoldaki dijital bilgi ekranı nasıl sökülüyor ; kolaymı sökmesi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Bilği ekranı ön gögüs çerçevesini sökmeden çıkmıyor.Bu çerçevedyide kalarifer üfleme aparatları sökülmeden çıkmıyor.Biraz zahmetli oluyor.

Kullanıcı ne renk isterse o oluyor sarı yeşil mavi kırmızı :yes::good1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sağol abi..

Bizimkinin yazıları silikleştide kronik sorun zaten söküp uğraşmak lazım ama vakit yok ..

Yorum bağlantısı
Misafir

Oktay abi yine döktürmüşsün her zamanki gibi. Ellerine sağlık güzel çalışma. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim.

4 tane 2 watt civarında ampul ile aydınlatılmış.Hepsi bozulmuş olabilir zira dimmerli devreye sahip ve voltajının ayarıda gerçekten yerinde.

Acaba yolu yatmayı karşılayana serviscilikmi yapsam? :unsure2::tongue:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Teşekkür ederim.

4 tane 2 watt civarında ampul ile aydınlatılmış.Hepsi bozulmuş olabilir zira dimmerli devreye sahip ve voltajının ayarıda gerçekten yerinde.

Acaba yolu yatmayı karşılayana serviscilikmi yapsam? :unsure2::tongue:

Aydınlatma sağlam ama yazılar silikleşiyor abi. internette yazıyor nasıl yapılacağı ama sökmeyi gözüm yemedi.. Sabırsızımdır bu konularda; kesin elimde kalır :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Aydınlatma sağlam ama yazılar silikleşiyor abi. internette yazıyor nasıl yapılacağı ama sökmeyi gözüm yemedi.. Sabırsızımdır bu konularda; kesin elimde kalır :)

Anladım ben lcd kısmı sökmedim lcd iletişimi nasıl görmedim ama yapılmayacak bişi değildir bence. :good1:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ellerine sağlık Oktay, yine güzel bir çalışma.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi ellerine sağlık 10 numara işçilik ve iş yine bir de işçilik dahil maliyetleri paylaşsan abi özel değil ise daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...