İçeriğe Yönlendir

Focus II - 4'lü Cam Açma Düğmesi Tamiri

Murat Ayçiçek

Recommended Posts

Murat Ayçiçek

Merhaba aracımın şöför tarafındaki 4lü cam açma düğmesinde sağ ön cam açma kapamada bazen tutukluk yapıyor. fakat kendi tarafındaki düğmesinde hiçbir sorun yok. forumda bir ara focus-2 4lü cam açma düğmesi tamiri yazıyordu aradım bulamadım. tamirden çok benim 4lü cam açma düğmesinin nasıl söküldüğü yardımına ihtiyacım var etrafda vida türü birşey bulamadım. konu ile ilgili resimli datay bilgileri verebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sorununuz programlama ile ilgili sanıyorum.açılıp kapanmada sorun çıkaran camları yeniden programlayın.camı açın,sonuna kadar kapatın ve düğmeyi 5-6 saniye basılı tutup bırakın.

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

Sorunumu tam olarak anlatamadım galiba şöför tarafındaki sağ ön camı açan 4lü düğme bazen tutukluk yapıyor. ancak sağ ön kapı üstündeki cam açma kapama düğmesinde bir sorun yok gayet güzel çalışıyor. şöför tarafından çalışmadığı zaman yolcu tarafındaki düğmeden açma yada kapama yapabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

konu ile ilgili malumatı olan yok sanırım :(

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Murat bey iyi günler, dörtlü açma grubunu kol kısmından çıkardıktan sonra alt tarafında dört kenarda tırnaklar var, onları açınca grup ikiye ayrılacaktır. Daha sonra tutukluk yapan tuşun altındaki iletken kısmı ( siyah nokta gibi görünüyor) alkol veya kolonya ile temizleyin daha sonra da siyah noktayı normal kurşun kalem ile karalayın ve geri monte edin, çalışacaktır. Kolay gelsin....... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Doğan

cam açma düğmelerinin olduğu pasltik bölüm nasıl çıkıyor? Orayı karbon folyo ile kaplamak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

Murat bey iyi günler, dörtlü açma grubunu kol kısmından çıkardıktan sonra alt tarafında dört kenarda tırnaklar var, onları açınca grup ikiye ayrılacaktır. Daha sonra tutukluk yapan tuşun altındaki iletken kısmı ( siyah nokta gibi görünüyor) alkol veya kolonya ile temizleyin daha sonra da siyah noktayı normal kurşun kalem ile karalayın ve geri monte edin, çalışacaktır. Kolay gelsin....... :good1:

Serhan bey teşekkürler. kol kısmı derken 4 lü cam açma düğmelerinin olduğu plastik parçayı kanırtma usulü ilemi çıkaracağız.

yanlış bir zorlama yapmak istemiyorum ziraa tornavida izi kalsın istemiyorum. yapılacak işlemi resim üzerinde belirtme şansımız varsa işe koyulacağım. ilginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Serhan bey teşekkürler. kol kısmı derken 4 lü cam açma düğmelerinin olduğu plastik parçayı kanırtma usulü ilemi çıkaracağız.

yanlış bir zorlama yapmak istemiyorum ziraa tornavida izi kalsın istemiyorum. yapılacak işlemi resim üzerinde belirtme şansımız varsa işe koyulacağım. ilginiz için teşekkürler.

Doğrudur, kapıyı kendinize çektiğiniz kolun oraya gömülü halde duruyor ya cam düğmeleri onun alt tarafına tornavidanın ucuna bir bez sararak dışarı doğru kanırtın komple grup gelecektir. Resim bulamadım ( Kurşun kalem tozları iletkenliği çoğalttığı için düzelecektir.)

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Benimde sol kapı cam düğmesi tutukluk yapıyordu.elektirikli ayna  ve diğer camlar sorunsuz çalışıyordu.dun sokup ıslak mendil ile temizledim.tutukluk yapan tuş düzeldi fakat elektrikli cam tuşları çalışmaz oldu. Ne yaptıysam çalışmadi.daha önce sorunsuz çalışan tuşlar neden sadece ıslak mendil ile silince çalışmaz olmuş olabilir? 

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Benimde sol kapı cam düğmesi tutukluk yapıyordu.elektirikli ayna  ve diğer camlar sorunsuz çalışıyordu.dun sokup ıslak mendil ile temizledim.tutukluk yapan tuş düzeldi fakat elektrikli cam tuşları çalışmaz oldu. Ne yaptıysam çalışmadi.daha önce sorunsuz çalışan tuşlar neden sadece ıslak mendil ile silince çalışmaz olmuş olabilir? 

hangisini yapıp hangisini bozduğunuzu anlamadım ben :)

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Sol ön cam tuşu takılıyordu.o düzeldi. Bu sefer aynaların ayar düğmesi çalışmaz oldu.once sorunsuz çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

O dortlu grubu sokmek kolayda takmak tam iskence. Zaten tornavida yanasmiyor. Zor bela soktum, meger yildiz ucluya benzer degisik tipte civatalarmis. Miknatisli tornavidamda olmayinca saatlerce yenisini takmaya ugrastim. Baktim olmuyor, kapi trimini komple soktum. Ters cevirip taktim ama oyle dahi epey zor. Vidalar surekli saga sola kaciyor. Saglam miknatisli tornavida sart. Fakat bu seferde kapi trimini tam oturtmak epey dert oldu. Once ustu yerlestirdim. Bu sefer altta hoparlor tarafi tam oturmuyor. Once hoparloru oturttum, ust zorladi. Cok sukur kapi elimde kalmadan hallettim ama bende halloldum. :-) Bu ise girisecek olanlar elinde her turlu alet edevati yoksa bir kez daha dusunsun. Hatta Caglar abinin dedigi gibi sanayide tasmi yesinler? Gidip parayi pulu anlasin yaptirin. Su yaz ayinda terden kaybettiginiz birkac kiloya ve strese deymez bence. ;-)

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bugün elektorikciye gittim.devresi sağlam dedi.degisik bir madde ile sildi adını dedi ama unuttum.taktim yine çalışmadı.artik netten 80 TL ye yenisini buldum .sipariş verdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...