İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Polo 1.2 70 Ps Trendline 29.900,00

Göktuğ TÜZÜNER

Recommended Posts

Göktuğ TÜZÜNER

Selam Arkadaşlar;

Başta Ayhan ONARAN olmak üzere bu forumdaki tüm arkadaşların fikirleri benim için çok önemlidir. Bu yüzden sizlerden fikir almak istedim. Wolkswogen Polo 1.2 70 PS Trendline 29.900 almayı düşünüyorum. Fiyatını pazarlıkla 29 bin tl ye düşürdüler. Ekstra olarak akıllı direksiyon ve sürüş konfor paketi eklediğimde fiyat 31,500 tl oluyor. 1,2 motor düşük gelebilir dedim ve test sürüşüne çıktım çekişi falan gayet hoşuma gitti. genelde araçta 2 kişi oluyoruz çok fazla ağırlık olmuyor. Vergi avantajı ve yakıt tasarrufunu düşündüğümde 1.4 araçlardan daha makul görünüyor. Bu araca alternatif olarak yine 1.2 opel corsa enjoy düşünüyorum. Yorumlarınıza göre karar aşamasındayız. Herkese teşekkür ederim...

Göktuğ

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Seçenekler corsa ile polo ise poloyu seçerdim aslında fiesta 1,2 de değerlendirilebilir

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Polo alın. İç hacmi Corsa ve Fiesta'dan daha büyük.

29'a 1 yaşını doldurmamış ya da yeni doldurmuş max 10-15 bin km'de Comfortline donanım Polo da alabilirsiniz.

Örnek

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2011-volkswagen-polo-1-4-16v-7-000-kmde-comfortline-75948342/detay

TDI mı bu?

Yok, benzin.

tarihinde Mert Metin Yelkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu zamanda benzinli araba alabilmek için bayağı zengin olmak lazım :D

Ben artık dizelden şaşmam. Ha param varsa, tsi'da alabilirim :)

Yorum bağlantısı
Göktuğ TÜZÜNER
(düzenlendi)

Benzinli

Polonun ikinci el kaybı daha az sanki. Bu yüzden tercih ediyorum birde fiesta vardı seçeneklerim arasında iç hacmi ve bagajı polodan daha küçük.

tarihinde Göktuğ TÜZÜNER tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu zamanda benzinli araba alabilmek için bayağı zengin olmak lazım :D

Ben artık dizelden şaşmam. Ha param varsa, tsi'da alabilirim :)

İşte yeni nesil motorlar az yakıyor diye tav oluyoruz..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşte yeni nesil motorlar az yakıyor diye tav oluyoruz..

Amerika değilizki, az yaksada %60 vergi ile giden bir aracımız var.

Aslında az zorlasak %100 vergi ile çalışan araba yapacağımıza inanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benzinli

Polonun ikinci el kaybı daha az sanki. Bu yüzden tercih ediyorum birde fiesta vardı seçeneklerim arasında iç hacmi ve bagajı polodan daha küçük.

Fiesta da sıkıntısız her türlü satılır.Bagaj gerçekten daha mı küçük?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Benzinli

İkinci elde hiç bir Vw sizi üzmez. Hele de benzinli Fiesta'ya nazaran :)

Ben sıfır aldığım 2009 benzinli Fiesta'yı satarken çok zorlandım. Çok ölü fiyatlar teklif ediyorlardı. Şimdi Polo'yu aldığım rakamın 2 bin üstüne elime öpene rahat satarım :)

tarihinde Mert Metin Yelkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Göktuğ TÜZÜNER

Biz çok hesapladık yılda 30 bin km gibi büyük km ler yapılmıyorsa dizel araç almak daha maliyetli oluyor. Yakıttan kar edelim derken bakım ve ikinci el kaybı daha yüksek oluyor.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Amerika değilizki, az yaksada %60 vergi ile giden bir aracımız var.

Aslında az zorlasak %100 vergi ile çalışan araba yapacağımıza inanıyorum.

Çözüm var Sani :) Lpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı rakama, daha donanımlı +beygirli Abeo 1.4 de bakılabilir

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

fiesta alırım 12 beygir fazla olur, bir silindir de bonus.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aveo diyosun değil mi abi..Bunu da konuşmuştuk ama 2.el sıkıntısından dolayı es geçtik.Ne olacağı belli değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

epeski Aveo nun rakamlarına bir bakılır, 18bine alanlar, 4 yıl geçmiş, 20bine vermiyorlar arabalarını :D

Yorum bağlantısı
Göktuğ TÜZÜNER

abeo nedir abi anlayamadım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Olgun

Bence Aveo iyi seçenek, standart donanımı çok tatminkar...

Fiesta mı, Polo mu?.

Malesef Polo çünkü adamlar yapmışlar abi, tasarım olarak da yeni kasa çok hoş...bence...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende bu konuda Çağlar abiye katılıyorumçAveo tercih ederdim ben olsam hem daha dolu hemde yükselen trend olarak görüyorum.Birkaç sene içinde aveoyu bu rakamlara almak rüya olacak bence.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Dizel araç almak için yıllık 30.000 km yapılması gerektiğini kim hesaplamışsa şu hesabı bir de bana yapsın... Sanırım ya benim matematiğim çok zayıf ya da saksı çalışmıyor...

Cidden merak ettim...

Forumda biraz arama yapsan genel fikir olarak LPG de yılda 10 bin km üzeri dizelde yıllık 25-30 bin km üzeri alımların mantıklı olduğunu hemencik görürsün :) hemen hemen her ay değişik konular içinde yazılıp çiziliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...