İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Polo 1.2 70 Ps Trendline 29.900,00

Göktuğ TÜZÜNER

Recommended Posts

Emre Cetin

Dizel araç almak için yıllık 30.000 km yapılması gerektiğini kim hesaplamışsa şu hesabı bir de bana yapsın... Sanırım ya benim matematiğim çok zayıf ya da saksı çalışmıyor...

Cidden merak ettim...

30 bin yapılır değil abi 30 bin civarı yaplırsa daha maliyetli oluyor denmiş. Polo nun bosuna o parayı vermem 30 bin sayıcam bir tek abs olucak arabamda arka camlarıda manueldir allah bilir :biggrin: enjoy corsa alırım hatta 37 ye dizel corsa alırım hatta forumda satılık olan şu aracı alırım kaçırmam http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/228685-2011-13-dte-ecoflex-opel-corsa/

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ya arkadaş yazmamış ama otomatik araç istiyordu bu bende yeni fark ettim :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çözüm var Sani :) Lpg

2000TL üstüne koyduktan sonra dizel alırım, turbo keyfini yaşarım :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu arada Necat beyin Opel Corsa'sı da kaçmaz...

Valla bence de tam isabet olur..

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

ben olsam boş poloyu almam bir yaş küçük daha dolusunu alırım o paraya..

arkadaşlara katılıyorum forumdaki corsa çok çok ideal bence..

yani ben alacak olsam şimdi o corsayı alıp çarşı pazar geziyo olurdum.. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Necat beyin corsa mı,yoksa polo mu derseniz.bu seferde necat beyin corsa derim :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Bizim güvenlik arkadaşlardan biri almış 1.2 polodan, Geçenlerde dolaştık biraz. yakıt konusunda 30kuruştan az yakıyor demişti. trend bir fiestaya göre değerlendirdiğimde Polo çok çok güzel geldi. Kesinlikle delikli naneden yana kullanırım oyumu.

Necat'ın ilanı yeni gördüm. İmkan var ise çok mantıklı görünüyor.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ben bahsedilen araçlardan poloyu 1 hafta kiralık olarak Almanyada kullandım, Nünberg ile Bilderberg arası (isimlerin yazışı doğru olmayabilir) otobanda ve bilderberg de şehir içinde kullandım.Konforlu , sakin giden sınıfına göre büyük ve rahat bir araç bence. Yakıt tüketimide iyi diye hatırlıyorum.Şehir içi kullanımı , frenlemesi güzeldi,otobanda da sakin sakin gitmiştim , öyle ani hızlanmalara falan gelen bir araç değil .Oradaki baz donanım burda olsa hiç düşünmeyin diyeceğim ama, neyazıkki burada donanım çok kötü.Bence kaliteli bir araba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bencede aveo alın, araba güzel, polo da iyi ama bol donanım daha ucuza, daha büyük üstelik...

Aslında dizel al isterim, ekonomisi zaten tartışılmaz, şimdi alacak olsam yine dizel alırdım, hiç düşünmüyorum bile ne yaktı nekadar gider, benzinle mazot aynı fiyat olsada yine dizel alırdım, ancak fiyat farkı ve sarfiyat açısından dizel yakıt zam görür ise bu durumda sadece turbo benzinli seçeneklere bakardım.

Burası bizim ülke, donanım yok, fiyat kazık, servis zaten doğuş, yok yok sen aveo falan bak bence :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hiç düşünmez Polo alırdım, Aveo olsun fiesta olsun 2 elleri VW ile kıyaslanamaz bile.

Polo-Golf reşat altını gibi araba piyasada, yarın satıyorum deseniz 2-3000 zararla anında verirsiniz.

Ayrıca Polo yakışıklı araba, Corsa alınmaz zira çok eskidi ve tipi güzel değil orantısız bir araba.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Polo; donanımı fakir, fiyatı yüksek, algısı yüksek, ikinci eli yüksek, kalitesi Golf gibi değil daha vasat. İsteyene bile ESP yok.

Fiesta; daha zengin donanım, makul fiyat, isteyene ESP dahil bilumum ekstra özellik, ikinci eli makul, kalitesi iyi, algısı iyi.

Aveo; daha zengin donanım, makul fiyat, ESP standart, ikinci eli henüz belirsiz, kalite eskisinden iyi ama Almanlar kadar değil, algısı Almanlardan zayıf.

Corsa; kasa çok eski kaldı. Pazarlığa açık fiyatları var.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Polo donanım eksikliği dışında hiçbir konuda kolay kolay diğerlerini aratmaz hatta sınıfındaki bir çok markadan da üstün denilebilir..

Corsa nın kasa değişikliği çok sürmez

Fiesta'nın da yüzü eskidi sayılır 2 yıla kadar yeni fiesta'yı görürüz muhtemelen, çabuk sıkan bir yüzü var şu anki kasanın,

Polo yeni sayılır en az 3-4 yıl kalacağı garanti gibi, aynı zamanda bu kasa beğenildide...

Polo'm var die söylemiom bende olsam Polo'dan yana kullanırdım seçeneğimi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence de corsa olmaz, polo güzel, bizim ülkede fazlaca abartılan vw markası yüzünden 2. elde rahat edersiniz, ama aveo f/p olarak güzel, alacağınız arabayı kaç sene kullanacaksınız? oda önemli, uzun vadeliyse 2. eldeki zararı düşünmeyin, zaten baştan zarar bu araba işi, poloya misal 30 verdin satarken 20, aveo ya 20 sataken 10 a, yani farklara bakarsan aynı gibi olur yada az fark olur.

Polo güzel ama süper kalite falan değil, normal bir araba, sadece trim kalitesi olarak azıcık daha fiestadan iyi o kadar, aveo da normal, bence tercihinizi kullanım amacına göre belirleyin, daha çok donanım, daha çok güç, daha büyük araç ve hemen hemen aynı sağlamlık ve kalite istersen aveo f/p olarak daha iyi.

Yorum bağlantısı
Göktuğ TÜZÜNER

Alper abi kimse satarken olan karı hesaplamıyor.

Alper abi kimse satarken olan karı hesaplamıyor.

Aksine alırken 6 bin tl fark verdiğin dizeli satarken 2 3 bin farkla satıyorsun. yani 2 3 bin tl de ordan kaçıyor.

Bence de corsa olmaz, polo güzel, bizim ülkede fazlaca abartılan vw markası yüzünden 2. elde rahat edersiniz, ama aveo f/p olarak güzel, alacağınız arabayı kaç sene kullanacaksınız? oda önemli, uzun vadeliyse 2. eldeki zararı düşünmeyin, zaten baştan zarar bu araba işi, poloya misal 30 verdin satarken 20, aveo ya 20 sataken 10 a, yani farklara bakarsan aynı gibi olur yada az fark olur.

Polo güzel ama süper kalite falan değil, normal bir araba, sadece trim kalitesi olarak azıcık daha fiestadan iyi o kadar, aveo da normal, bence tercihinizi kullanım amacına göre belirleyin, daha çok donanım, daha çok güç, daha büyük araç ve hemen hemen aynı sağlamlık ve kalite istersen aveo f/p olarak daha iyi.

İyide abizim polo 29 bin tl aveo 37 bin tl arada 8 bin tl fark var

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bende alıcı değilim ama alcak olsam polo ilgimi çekiyor. Fiyat olarak uygun geliyor. Birde en çok 1.2 tdi 3 silindir nasıl bir araçtır ? az yakıyor ama ufak motor sevmiyorum. Mesela benim 2004 fiestam 1.4 tdci fiestam 2012 1.3 multijet (aslında 1.25)lineadan çok daha az yakıyor rampada az dokununca gidiyor. Polo 1.2 Tdi da çok mu bayılıyordur ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Alacak adam belki fikrini değiştirir ama almış olan adam değiştirmez :) Bir de alışmış kudurmuştan beterdir.Dizele alışınca bırakılmaz.

Bende alıcı değilim ama alcak olsam polo ilgimi çekiyor. Fiyat olarak uygun geliyor. Birde en çok 1.2 tdi 3 silindir nasıl bir araçtır ? az yakıyor ama ufak motor sevmiyorum. Mesela benim 2004 fiestam 1.4 tdci fiestam 2012 1.3 multijet (aslında 1.25)lineadan çok daha az yakıyor rampada az dokununca gidiyor. Polo 1.2 Tdi da çok mu bayılıyordur ?

Bende 3 silindir bir araç almam herhalde.Hiç düşünmedim..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Neyin hesabı kardeşim, dizel alırsan, alırken 4 lira fazla verirsin, satarkenden aynı model arabanın benzinlisinde 2 lira fazlaya satarsın, yakıt olarakta nerdeyse %50 karlıdır, heleki yıllık 30000 km falan yaparsan nerdeyse satın alırken ödediğin parayı çıkarır, 2. sene benzin mazot farkından sıfır motor alacak kadar karın olur, hesaba gerek bile yokki :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

180NM tork var kolay kolay bayılacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

En kötü o saydıkların kadar gideceğinden emin ol :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford 2 silindirli ecoboost ları üretiyor, o zaman ne yapacağız bakalım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Babamın linea 95 beygir 200 nm tork var. Benim fiesta alt devirlerde çok daha atak. Ondan ölçüleri gösterge almıyorum. Sonuçta 95 beygiri çok yüksek devirde veriyor. Ben 2000 d/d da istenilen gücü alamıcaksam ne anladım bu işten. Ondan teknik değerler tam gösterge değil. Benim fiesta 2500 devrin üstünü bile görmüyor. Kullanım tarzım en az yakıcak şekle göre alışkın.

O nedenle 3 silindir bir araç 1.2 tdi nasıldır ? Kullanıcı deneyimi merak ediyorum. 3 litre civarlarında yakabiliyor olması ve fiyatının uygun olması çok ilgimi çekiyor. 2012 fiesta kullandım 1.4 TDCİ motor gerçekten tam bana göre.

Fİesta da çok pahalı... Param olsa da o parayı veremezdim herhalde.

Yorum bağlantısı
Göktuğ TÜZÜNER
(düzenlendi)

Akşama hesabı yapıp koyacağım buraya... 30.000'ciler de yapsın hesabı buraya... :) :)

Akşama hesabı yapıp koyacağım buraya... 30.000'ciler de yapsın hesabı buraya... :) :)

Akşam hesap yaparken lütfen şu hususları da  dikkate al. aracı ilk alırken verdiğin 5 bin tl parayı banka kredisi kullandığını ve ödeyeceğin faizi de ekle. her bakımda fazladan verilen yaklaşık 150-200 tl yi hesapla. satarken kaybettiğin 2500-3000 tl yi hesapla. yarına tekrar konuşuruz. kolay gelsin...

tarihinde Göktuğ TÜZÜNER tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...