İçeriğe Yönlendir

Kgs Hakkında.

İlker Kadılar

Recommended Posts

İlker Kadılar

İstanbul çıkışı gişelerinden çıkarken Kgs kartım okumadı ve kartı zorla okutmaya çalışırken arkamda epey bir araç biriktiğinden bende mecburen kartı okutmadan geçmek zorunda kaldım ve yakınlarda kgs kartı satan yerde bulamadım...bu gün tam 7 gün oldu cezai işleme girmeden nasıl helledebilirim cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Cezalı geçen araç için OGS alırsanız , mevcut cezalı işlem iptal ediliyor OGS tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

vakıfbanktan kredili kgs alırsanız cezasız kesinti yapılıyor hemde onu rahatlıkla kullanabilirsiniz heryerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

İlker bey merhabalar, ben Mersin'de otoyollarında (Karayollarında) elektronik teknik elemanıyım. T.İş bankası, Ziraat bankası ve Garanti bankalarının herhangibirisinde kredi kartınız varsa oradan bir OGS cihazı almak için başvuruda bulunun ve başvurunuz kabul edilince 444 11 17 nolu telefonu arayarak çıkan görevliye kaçış yaptığınız tarihi ve saati söyleyin, aynı zamanda OGS cihazı almak için başvuruda bulunduğunuzuda belirtin size oradan yardımcı olacaklardır. Yanlız en kısa sürede bu işlemi yaptırmanız lazım yoksa kaçış işlemi uygulanır oda biraz pahalıya patlar size. İyi günler diliyorum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Hocam cevabınız için teşekkür ediyorum. ogs yi sürekli kullanmayacağım için almayı düşünmüyorum senede bir kere kullanmak nasip oluyor yada olmuyor kgs daha mantıklı geliyor. kaçak geçmiş cezasından kurtulmamın yolu buysa kesinlikle alırım başka çaresi varsa cevabınızı bekliyorum teşekkürler..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Kredili KGS alıncada cezanın iptal olduğunu okumuştum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İlker bey merhabalar, ben Mersin'de otoyollarında (Karayollarında) elektronik teknik elemanıyım. T.İş bankası, Ziraat bankası ve Garanti bankalarının herhangibirisinde kredi kartınız varsa oradan bir OGS cihazı almak için başvuruda bulunun ve başvurunuz kabul edilince 444 11 17 nolu telefonu arayarak çıkan görevliye kaçış yaptığınız tarihi ve saati söyleyin, aynı zamanda OGS cihazı almak için başvuruda bulunduğunuzuda belirtin size oradan yardımcı olacaklardır. Yanlız en kısa sürede bu işlemi yaptırmanız lazım yoksa kaçış işlemi uygulanır oda biraz pahalıya patlar size. İyi günler diliyorum....

Ayda yılda bir geçen adam niye OGS alsın? Babam bu nedenle Torbalı'da gece yarısı mağdur oldu ve şimdi cezasını ödeyeceğiz. 75 yaşındaki adama yapılacak iş değil. Yılda bir kez geçer o yoldan.

KGS okumayınca OGS almak gibi bir çözüm çok komik. Yok mudur bir telefon numarası vs vs arayıp konuşulacak ve ceza ödenecek?

Ayrıca babam ziraat bankası'na gitti (Ödemiş) geri çevrmişler biz yapmıyoruz Torbalı'ya gideceniz diye....

Yapılması gereken bence iyi bir içinizden küfür edip soğuk su içip ceza ödemek. Çünkü OGS, cezadan daha pahalı :)

Geçende nakit gişe (ya da en azından POS/kredi kartı otomatı) koymayan topal olsun diyordum. Tekrarlıyorum. Dünyanın hiçbir yerinde bu yok. Varsa söyleyin.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu arada aldığım istihbarata göre tüm sistem bir başka firmaya yeniden verilmiş, tüm OGS/KGS sistemi değişiyor. Muhtemelen çalık grubu gibi bir firma. (adını söylediler de şimdi kesin hatırlamıyorum). Belki yeni sistemde kredi kartı/pos ve NFC çalışır. Ha evet, NFC mutlaka çalışacakmış. (Türkcell telefonları vs).

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

merhaba Serhan Bey, ben de geçen Ekim ayında kaçak geçtim KGS den ve cezamı yeni gördüm, yani cezam kesinleşmiş, şimdi ben OGS almak istiyorum fakat geçişimin üzerinden neredeyse 4 ay geçti, şimdi OGS alsam bu cezayı ödememe gibi bir şansım olur mu?

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

1 haftayı geçmeden ödeme yapılırca cezası yokmuş ama biz bir haftayı geçirdik. gelecek kağıdı bekliyorum gününden önce erken ödenirse ufak bir indirim oluyormuş.aynı tarafik cezası gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

merhaba Serhan Bey, ben de geçen Ekim ayında kaçak geçtim KGS den ve cezamı yeni gördüm, yani cezam kesinleşmiş, şimdi ben OGS almak istiyorum fakat geçişimin üzerinden neredeyse 4 ay geçti, şimdi OGS alsam bu cezayı ödememe gibi bir şansım olur mu?

Selamlar, bu süre kaçış tarihinden itibaren 7-10 gün arasında olması gerekiyor, yani sizin için yapılacak bir şey yok......

Bu arada aldığım istihbarata göre tüm sistem bir başka firmaya yeniden verilmiş, tüm OGS/KGS sistemi değişiyor. Muhtemelen çalık grubu gibi bir firma. (adını söylediler de şimdi kesin hatırlamıyorum). Belki yeni sistemde kredi kartı/pos ve NFC çalışır. Ha evet, NFC mutlaka çalışacakmış. (Türkcell telefonları vs).

Merhabalar hocam, istihbaratınız sizi yanıltmış böyle bir olay yok, sadece HGS ( Hızlı Geçiş Sistemi )adında yeni bir sistem gelecek aynen OGS gibi. Artı olarakta zaten Otoyolları özelleştirilecek ve yine artı olarak tüm ücret toplama istasyonlarında Pos cihazları mevcuttur.......

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

hocam cevabınız için teşekkür ediyorum. ogs yi sürekli kullanmıyacağım için almayı düşünmüyorum senede bir kere kullanmak nasip oluyor yada olmuyor kgs daha mantıklı geliyor. kaçak geçmiş cezasından kurtulmamın yolu buysa kesinlikle alırım başka çaresi varsa cevabınızı bekliyorum teşekkürler..

Selam, dediğim gibi verdiğim telefon numarasını ararsanız ( burası İstanbul merkezdir ) arkadaşlar size yardımcı olurlar. OGS almanızında bir sakıncası yok kullanmazsanız bile kesilen herhangibir ücreti yok, benim aracımda bile mevcut, bende sizin gibi otoyolu seyrek kullanan biriyim :shok: ( Özel hayatımda tabi ki, 20 senedir otoyolda olunca insan özel hayatta eski yolu özlüyor yani :D .....

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

OGS almak zorunda değilsiniz.

Ancak, OGS almak daha karlı olduğu için OGS alınması tavsiye ediliyor.

İlgili link:

http://www.kgm.gov.t...yollar/OGS.aspx

Elinize tebligat gelmeden ödeme yapamazsınız, elinize ulaştıktan sonraki 15 gün içerisinde ödeme yaparsanız % 25 indirimi mevcuttur aynı trafik cezalarındaki gibi.....

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık
(düzenlendi)

OGS ile geçiş KGS ile geçişden % 20 daha indirimli. Neden OGS almamakta ısrar ediliyor anlamıyorum.

OGS cihazınıda bankalar bedava veriyor.

tarihinde İsmail YANIK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Selamlar, bu süre kaçış tarihinden itibaren 7-10 gün arasında olması gerekiyor, yani sizin için yapılacak bir şey yok......

Merhabalar hocam, istihbaratınız sizi yanıltmış böyle bir olay yok, sadece HGS ( Hızlı Geçiş Sistemi )adında yeni bir sistem gelecek aynen OGS gibi. Artı olarakta zaten Otoyolları özelleştirilecek ve yine artı olarak tüm ücret toplama istasyonlarında Pos cihazları mevcuttur.......

Daha ne olsun? Bu arad ücret toplama istasyonu ne? Gece saat 11 de İzmir Torbalı da mevcut olan birşey mi?

..

Merhabalar hocam, istihbaratınız sizi yanıltmış böyle bir olay yok, sadece HGS ( Hızlı Geçiş Sistemi )adında yeni bir sistem gelecek aynen OGS gibi. Artı olarakta zaten Otoyolları özelleştirilecek ve....

Bekle gör derim. OGS Aselsan'ın. Bunu devreden çıkarıp özel bir tanıdık firma işi alacak. Arada banka da olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ayda yılda bir geçen adam niye OGS alsın? Babam bu nedenle Torbalı'da gece yarısı mağdur oldu ve şimdi cezasını ödeyeceğiz. 75 yaşındaki adama yapılacak iş değil. Yılda bir kez geçer o yoldan.

KGS okumayınca OGS almak gibi bir çözüm çok komik. Yok mudur bir telefon numarası vs vs arayıp konuşulacak ve ceza ödenecek?

Ayrıca babam ziraat bankası'na gitti (Ödemiş) geri çevrmişler biz yapmıyoruz Torbalı'ya gideceniz diye....

Yapılması gereken bence iyi bir içinizden küfür edip soğuk su içip ceza ödemek. Çünkü OGS, cezadan daha pahalı :)

Geçende nakit gişe (ya da en azından POS/kredi kartı otomatı) koymayan topal olsun diyordum. Tekrarlıyorum. Dünyanın hiçbir yerinde bu yok. Varsa söyleyin.

Hocam OGS cezadan pahalı demişsiniz. Neden pahalı? Bankadan OGS cihazını ücretsiz aldım.Aylık 400 tl alışveriş yaptığım için. Sonra ilk parti 30 tl yüklendi. Yüklenen kredi bittiğinde kredi kartımdan otomatik çekiliyor. Pahalı dediğiniz durum galiba cihazı parayla alırsanız. Buda 40 tl gibi birşey.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

arakadaşlar serhan abinin verdiği 444 11 17 numarayı aradım kaçak girişin tam 10 gün süresi varmış anlaşmalı bankalardan 10 günü geçmemek şartıyla cazai işlem olmaksızın hallediliyor denildi bilginize....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Daha ne olsun? Bu arad ücret toplama istasyonu ne? Gece saat 11 de İzmir Torbalı da mevcut olan birşey mi?

Bekle gör derim. OGS Aselsan'ın. Bunu devreden çıkarıp özel bir tanıdık firma işi alacak. Arada banka da olacak.

20 senedir bu işin içerisinde çalışıyorum, sizin dediklerinizin doğru olduğunu demekten başka şansım yok hocam. Saygılarımı sunuyorum........

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

ogs almak istiyorum. ziraat ve iş bankasında cihaz ücreti 40 tl, garanti' de 60 tl. bu cihaz için ücret ödemek zorunda mıyız, ücretsiz veren bir banka-kurum yok mu?

bir de benim world kartım var, şimdi ben bu cihazı bu herhangi 3 bankadan birinden aldığım takdirde bu kredi kartıma otomatik ödeme talimatı yaparlar mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

20 senedir bu işin içerisinde çalışıyorum, sizin dediklerinizin doğru olduğunu demekten başka şansım yok hocam. Saygılarımı sunuyorum........

Dert etmemize gerek yok. Ben de bu işi kotarmış banka teknik personeli ile konuşurken öğrendim. Sorumun ilk satırı hakkında ne söyleyebilirsiniz? ödeme istasyonu nedir? Ner yerde bulunur mu? Kaçak çıkınca o saatte ödeme istasyonu nasıl bulunur? (gece 11)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Dert etmemize gerek yok. Ben de bu işi kotarmış banka teknik personeli ile konuşurken öğrendim. Sorumun ilk satırı hakkında ne söyleyebilirsiniz? ödeme istasyonu nedir? Ner yerde bulunur mu? Kaçak çıkınca o saatte ödeme istasyonu nasıl bulunur? (gece 11)

Hocam, Ücret toplama istasyonu; geçiş ve ödeme yaptığınız gişelerin olduğu sahanın ismidir. Kaçak bir geçiş işlemi olduğunda ödeme yapma gibi bir şansınız yok ( O an için ) daha sonradan verdiğim telefon numarasını arayarak ya kredili KGS yada OGS cihazı almak şartı ile ( kaçış tarihinden itibaren 10 gün içinde ) kaçış ücreti olan ücreti, normal geçiş ücretine dönüştürebilirsiniz. Yok ben bunlarla uğraşamam derseniz, plakanızın bağlı olduğu adrese bir tebligat gelir ve tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yaparsanız %25 indirimli ödeme yapabilirsiniz. Bu arada kaçış ücretide, kaçış yaptığınız istasyona en uzak olan istasyonun ücretinin 10 katı artı kaçış toplamı kadardır, e bu değerde biraz fazla oluyor otomatikmen. Ototyolu çok kullanmıyor veya OGS istemiyorum diyorsanız yapılacak tek şey aracınıza yakıtınızı SHELL' den alıyorsanız oradan bir KGS kartı alıp arada sırada 5-10 TL yükletirseniz birikim olur ve çıkışlarda problemsiz geçersiniz. Okurmusunuz bilmiyorum ama yardımcı oalbilmek adına yazdım, Hoşçakalın....:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Okurum okurum. Tüm bunlarla uğraşacağımıza KGS kartı olmayanlara 1TL komisyonlu POS kartı kullanabilse?

Açıklaması bile uzun sürmüş, yapması nasıl sürer :) Adam bankaya gidiyor(Ziraat) 100 km ötedeki yere gönderiyorlar. Olay budur.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
ogs almak istiyorum. ziraat ve iş bankasında cihaz ücreti 40 tl, garanti' de 60 tl. bu cihaz için ücret ödemek zorunda mıyız, ücretsiz veren bir banka-kurum yok mu?

bir de benim world kartım var, şimdi ben bu cihazı bu herhangi 3 bankadan birinden aldığım takdirde bu kredi kartıma otomatik ödeme talimatı yaparlar mı?

Aydın bey, öncelikle İş bankasından cihazı alırsanız devam ediyorsa şöyle bir kampanyası vardı; aylık 400 TL kartı kullanırsanız veya bir yıl içinde toplamda 4,800 TL kullanırsanız cihazı size bedava veriyorlardı sorabilirsiniz. Ödeme talimatı işinide çalıştığınız bankaya sorarsanız net bilgi alırsınız diye düşünüyorum. Görüşmek üzere.....

Okurum okurum. Tüm bunlarla uğraşacağımıza KGS kartı olmayanlara 1TL komisyonlu POS kartı kullanabilse?

Haklısınız da hocam, maalesef bizlerde bu dertten muzdaribiz ama büyüklerimiz böyle reva görmüşler yapacak bir şey yok......

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...