İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Ali Aytaç Bingöl

otomatikse normal değerler manuelleri 6 litre civarı tüketiyor ş.içi

Sayın hocam birçok yerde bu aracın asm sanzimanlisinin manuelinden daha az yaktığı söyleniyordu. Nitekim araç tam otomatik değil. Baskı balata debriyaj bundada var.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Sayın hocam birçok yerde bu aracın asm sanzimanlisinin manuelinden daha az yaktığı söyleniyordu. Nitekim araç tam otomatik değil. Baskı balata debriyaj bundada var.

yok abicim manuelden asla az yakmaz ama diğer otomatiklere göre yakıtları gayet iyidir ancak sıkıntılı şanzımanlardır onlar çoğu toplatılmıştı piyasadan fiesta otomatik dizeller bir otomatik şanzımanın şehir içi manuelden az yakması imkansız ancak yüksek vites sayısına sahip olanlar örn 7 veya 8 ileri şehir dışı daha az yakabiliyor nedeni de vites sayısı fazla olduğundan düşük devirde yüksek hız yapması

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Arkadaslar merhaba bilgi amaclı paylasıyorum 2008 model 98.000 km'de 1.4 dizel fiestamla 2 gün önce bodrumdan geldim 168 TL ye depoyu fulledim 940 km yol yaptım 

Göksel hocam değer bana göre normal gibi çünkü sizin de bildiğiniz gibi klima, hız durumunuz, özellikle rampalarda ki tırmanış esnasında yapılan harcama bunlar çok etkili.

Yorum bağlantısı
Caner Yavuz

Ne yaptıysam olmadı bu araç dizeli su gibi içiyor. Sitede yazan değerlere hiç yaklaşamadım. Aracımda yol bilgisayarı olmadığı için yüz kilometrede şu kadar haytı diye göstermiyor. Fkat 1 depo ile 650km yapıyorum anca. Km başına düşen yakıtı hesaplıyorum. 28-32 kuruş arası değişiyor. Sitede 17.5 kuruş yaktım diyen insanlar var bunu görünce çok üzülüyorum. 2000-2500 arası viset geçişlerimi yaparım, klima kullanmam, 120 yi geçmem ama yakıt bu seviyede hep. Misal daha bugün OPET den depoyu tam doldurdum, yakınım trafik kazası geçirdiği için onun işleri ile uğraştık, şükür iyiler şimdi. 90-100 arası km yol yaptım, tam depo 1 ibre aşağı indi. Depoyu tam doldurunca bu hep oluyor bana forumda sormuştum ama cevap veren olmadı. İbre yarıya kadar çok hızlı iniyor ondan sonra yavaşlıyor ve sonuçta 28-32 kuruş arası yakıt yakıyor. 1 ay önce ankara-antalya ya gittim hesaplarıma göre 25-30 kuruş arası yakmış. Klima açıktı araçta 4 kişidik, bagaj tam doluydu ama uzun yol için bu bana fazla geldi. Şehiriçi ve uzun yol için yorumlarınızı bekliyorum. Düşündüğünüz muhtemel sorunlar varsa lütfen söyleyin.

Yorum bağlantısı
Göksel Kaya

depo kac litre aldi

38 litre falan olması gerek, 4.42 TL ydi litresi 168 tl ye fulledim

38 litre falan olması gerek, 4.42 TL ydi litresi 168 tl ye fulledim

Sabit hızla geldim, 100-110 u hiç geçmedim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Sivas Antalya arası 800 km ye yakın yaptım tam hatırlamıyorum ama depoyu sivastan fulledim kayseriye kadar 110-140 arası kayseriden sonra ortalama 100-110 full klima açık  100 km'ye 5.22 litre (23 kuruş) yakmışım. tekrar sivasa dönünce bütün kmleri ve aldığım yakıtları tam olarak yazarım.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Aytaç Bingöl

aracım 2005 tdci fiesta. istanbul şehir içinde babalar gibi  7.2 lt yakıyor. ne yaptıysamda hiç altına düşmedi. istanbulda nasıl daha az yaktırıyorlar anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

aracım 2005 tdci fiesta. istanbul şehir içinde babalar gibi 7.2 lt yakıyor. ne yaptıysamda hiç altına düşmedi. istanbulda nasıl daha az yaktırıyorlar anlamıyorum.

Gunluk güzergahiniz kisa mesafe mi?
Yorum bağlantısı
Ali Aytaç Bingöl

Şöyle söyleyim tamamı şehir içi. E5 de var sahilde var yoğun trafikde. Ama hiç uzun yol yok.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Şöyle söyleyim tamamı şehir içi. E5 de var sahilde var yoğun trafikde. Ama hiç uzun yol yok.

Normal o zaman e5 teki iş çıkışı trafiğini bilmeyen anlayamaz
Yorum bağlantısı

Normal o zaman e5 teki iş çıkışı trafiğini bilmeyen anlayamaz

O sol bacağa giren kramp, diger arabalardan gelen yanık balata ve egzoz kokulari, anlayamazsiniz...
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yalçın Sarıkaya

Ne yaptıysam olmadı bu araç dizeli su gibi içiyor. Sitede yazan değerlere hiç yaklaşamadım. Aracımda yol bilgisayarı olmadığı için yüz kilometrede şu kadar haytı diye göstermiyor. Fkat 1 depo ile 650km yapıyorum anca. Km başına düşen yakıtı hesaplıyorum. 28-32 kuruş arası değişiyor. Sitede 17.5 kuruş yaktım diyen insanlar var bunu görünce çok üzülüyorum. 2000-2500 arası viset geçişlerimi yaparım, klima kullanmam, 120 yi geçmem ama yakıt bu seviyede hep. Misal daha bugün OPET den depoyu tam doldurdum, yakınım trafik kazası geçirdiği için onun işleri ile uğraştık, şükür iyiler şimdi. 90-100 arası km yol yaptım, tam depo 1 ibre aşağı indi. Depoyu tam doldurunca bu hep oluyor bana forumda sormuştum ama cevap veren olmadı. İbre yarıya kadar çok hızlı iniyor ondan sonra yavaşlıyor ve sonuçta 28-32 kuruş arası yakıt yakıyor. 1 ay önce ankara-antalya ya gittim hesaplarıma göre 25-30 kuruş arası yakmış. Klima açıktı araçta 4 kişidik, bagaj tam doluydu ama uzun yol için bu bana fazla geldi. Şehiriçi ve uzun yol için yorumlarınızı bekliyorum. Düşündüğünüz muhtemel sorunlar varsa lütfen söyleyin.

aynı sıkıntı bendede var ankaradaki mazotlardamı sıkıntı var acaba çok merak ediyorum...yukarıdaki tavsiyeleri uymama rağmen değişen bişey olmadı malesef bir depo ile maksimum 590km gidebiliyorum depo şu aralar en dipteyken 170 e doluyor..

Ecufast yaptıran bir arkadaş vardı yakıttaki değişimi merak ediyorum. Ecufast hem performans alınacağı hemde yakıt tüketimi yapacağımızı iddaa ediyor paraya kıyıp yaptırasım var belki enjektörlerin püskürtme oranları değişirse normal bir yakıt tüketimi elde ederim diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf_Ekici

Herkese merhabalar benim araç 2005 1.4 dizel fiesta bir dapoyla şanlıurfa- kayseri arası ve artı kayseri şehir içi gezmeyle birlikte 763 km yol yaptım yakıt opet euro dizel araç 2 kişi ve 2 orta boy valiz .....

Daha uzun km yapma şanşım var mı

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

18-19 krş civarı yakmış. Normal

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf_Ekici

2005 dizel fiestaların yakıt tankı kaç litre tam olarak yakıt işiği yandığında depoyu tam doldurursam 37-38 lt arası alıyor 40 lt mi 45 mi ?....

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

2006 1,4 tdci fiesta aracımla dün İstanbul-Ankara-İstanbul toplamda 900 km yol yaptım ortalama hızım 97 km, 110 kmyi mecbur kalmadıkca geçmedim ve 150+33=183 TL mazot aldım. Keşke İstanbul içinde de böyle yaksa bu araba :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Biraz fazla yakmış, ben aynı menzili sabit 100 le yapıyorum (arada bastığımda oluyor hatta ortalama hızım 100 gibi oluyor), hava filtreni 5000 km yağını 10000 km. de bir değiş, maf sensörünü temizle ve uzun yolda arada bir 3-4 dakika kadar 3000 devirde kullan motor rahatlasın, şehir içi kullanım biraz kirletmiş sanırım senin motoru :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Maf sensörü nedir nasıl temizlenir desem Ali abi? :)

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Demir

şehir içi 50 TL yakıt ile 150 km gidebiliyorum 2005 fiesta 1,4 tdci ile. bu değerler normal mi. şehir içi dediğime bakmayın fazla lambalara takılmıyorum, günlük 20 km yapıyorum. yakıt  fazla ise nerelerine baktırmalıyım aracın. araba çekişten çok düştü. :( 2 ay önce tüm filtreleri değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Misafir

şehir içi 50 TL yakıt ile 150 km gidebiliyorum 2005 fiesta 1,4 tdci ile. bu değerler normal mi. şehir içi dediğime bakmayın fazla lambalara takılmıyorum, günlük 20 km yapıyorum. yakıt fazla ise nerelerine baktırmalıyım aracın. araba çekişten çok düştü. :( 2 ay önce tüm filtreleri değiştirmiştim.

Çok fazla yakıyor maalesef. 1.6tdci hem de yazılımli araç ile en agresif sehir içi kullanımda dahil ışık yanınca alıp bir sonraki ışığa kadar minimum 200-220km yapiyorum
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

forumda bi arkadaş yaptırdığını söylemişti bende yakıt tüketimine etkisini merak etmiyor değilim.. ecufast %30 performans artışı %10 yakıt tasararrfu deyip duruyo çünkü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
kadir emin civelek

s.a arkadaslar aracim fiesta 1.4 tdi .2 kez hesap yaptim.yaklasik 7.5 litre yakiyorum sizce nasil . bana biraz fazla geliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...