İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Tufan Efe
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, bende aranıza katıldım... 09 model fiesta 1,6 at collection araba aldım. Yakıt tüketimi kafamda soru işareti oldu 1,6 A/T olduğundan. Yol bilgisayarında 24 l/100 km gibi değer var km si 37 :D yakıt göstergesini kontrol ettiğimde de 37 km de biraz çok yaktı gibi. 1,6 at olduğundan mı yoksa rotaj devresindenmi çok yakıyor? ne dersiniz?

tarihinde Ama tarafından düzenlendi
forumda b
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Siz yol bilgisayarını sıfırlayın bence ondan sonra tekrar ölçüm yapın..

bu arada aracınız hayırlı olsun ..

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

hoşgeldiniz, bir uyarı: forumda büyük harf kullanmıyoruz

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Henüz çok az olmuş, ilk 2500 km 10 lt/100 km idi benim aracın değerleri şimdi 3300 km oldu 8 lt/100 km ye düştü ...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benzinli fiestada üzgünüm demekten başka çare yok, nerdeyse taunus 1.6 larla aynı yakıyor, Mustafa bey haklı 8-10 lt. arası yakar.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

37 km ile yorum yapılmaz zaten... 5000 km yaptıktan sonra bir depoyla kaç km gittiğinizi hesaplayın...

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Ben 10lt/100km ye çoktan razıyım. ama 13-14 arası. araba 4500 de araba kısa mesafe gidiyor sabah ş.i. 2-3 km akşam ş.i. 2-3 km. motor doğru dürüst ısınmadan yol kat edilmiş oluyor. kardeşimde otomatik vites kullanımını pek bilmiyor . oyuzden değer yüksek görünüyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arkadaşlar merhaba aranıza yenı katıldım bende,şuan 75km de 1,4 benzınlı collectıonum var fırtına grı.Benımde yakıt sarfıyatı 11/100km şeklınde.Normalı nedır bu rodaj suresı denen sure bıtınce ne kadara duşer?cevaplarsanız sevınırım iyi gunler.

Benimki 7000 km yi geçti ortalama 7 - 8 lt arası tüketiyor yazın pek 7 lt yi geçmiyordu ama havalar soğuyunca 7.9 lt de takıldı kaldı :)

tabiki tüketim ilden ile trafik durumuna göre değişir..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sina Güran

İstanbul şehir içi tüketiminiz nedir? Araçlarınızın da KM si hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Kendi aracım ile kıyaslama yapmak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Benim arkadaşda var,vites oranları çok kısa olduğu için biraz fazla yakıyor.

Ankara şehir içinde 9 lt civarı,otoyolda 7 lt civarı yakıyor.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Benim arkadaşda var,vites oranları çok kısa olduğu için biraz fazla yakıyor.

Ankara şehir içinde 9 lt civarı,otoyolda 7 lt civarı yakıyor.

Ankaranın trafiği ne durumdadır? Ne kadar dur kalk yapılmakta? İstanbula ne kadar benziyor onu anlamak için soruyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sina kardeş, Türkiye nin tüm fiestalarından fazla yakıyorsundur, toplantıya kesin gelin, gözünüz fiesta görsün :clapping:

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Sina kardeş, Türkiye nin tüm fiestalarından fazla yakıyorsundur, toplantıya kesin gelin, gözünüz fiesta görsün :bomb:

Sina kardeş, Türkiye nin tüm fiestalarından fazla yakıyorsundur, :(:kafa: :agla:

toplantıya kesin gelin, gözünüz fiesta görsün. :B)

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Başka kullanan yok mu arkadaşlar? Ortalamalarınızı buraya yazın, utanmayın :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren Barış Bayır

Arkadaşlar 4000 km'de Fiesta Collection benzinli sahibiyim. Yakıt konusunda biraz dertliyim. Şehir içi 9.2 lt/100km değerinin altına düşmedi araba.

Bu normal mi acaba? Bence değil. Aynı arabadan kullanan arkadaşların bu başlık altında beni aydınlatmalarını ve ölçüm değerlerini yazmalarını istiyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

1,6 motorsa şehir içinde dur-kalk trafikte normaldir..Şehirdışı deneyin Mümkünse sabit hızla Şehirdışındaki tüketimle şehir içi tüketim ortalaması aracın size yakıt seviyesini ortalama belirler. Bu değerle katoloğ değerlerini kıyaslayın..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Bayır
Arkadaşlar 4000km de fıesta collectıon benzinli sahibiyim.Yakıt konusunda biraz dertliyim.Şehir içi 100 km de 9.2 değerinin altına düşmedi araba bu normalmi acaba.Bence değil aynı arabadan kullanan arkadaşların bu başlık altında beni aydınlatmalarını ve ölçüm değerlerini yazmalarını istiyorum.Teşekkürler.

Arabam 1.4

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

1,4 şehir içi için biraz fazla geldi bana .

Yorum bağlantısı
Evren Barış Bayır
1,4 şehir içi için biraz fazla geldi bana .

Acaba km yenı olduğu için olabilir mi? İleride duzelir mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

43.000'deki aracımın yakıtını birçok defa hesaplamamda ortalama 6,0 ila 6,5 lt. yakıt harcamam çıkıyordu.Kullanım tarzı trafik durumu en çok etki yakıt tüketiminde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Çaglar
Başka kullanan yok mu arkadaşlar? Ortalamalarınızı buraya yazın, utanmayın :nazar:

kesin tutar değil ama aşağı yukarı 188 kuruş. yalova izmit arası gidip geliyorum sürekli

Yorum bağlantısı
Alper Özden

YA benim fiestanın bi tüketimini sabitleyemedim sabitlediğim tekşey 50 tl lik benzin

bi oluyor . 250 .200..275.....

bi 350

vallaha ben anlyamadım

bügün eksozun delindiğini farkına vardım bide yaptırınca

ölcücem

bu ara tüm olçümler sehir içi ve kısa mesafe

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...