İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Hakan Başaran

siz neden üstünüze alındınız ki ben anlamadım

ben açık sözlü biriyimdir ayrıca sizi kast etsem direk yazarım kimseden çekinmem yalan falan söylediğinizi de kimse söylemedi ben genel bi ifade kullandım bazıları derken

bi arkadaş 6.5 litre neden yakıyorum diyince ben ona durumu izah ettim  

peki.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Dün gece saat 23.30 da Manisa dan Keşan'a yola çıkmak zorunda kaldım.Arabayı fulleyip,km de sıfırladım.İzmir-Edirne yolunu bilen bilir,Kaz dağları falan tırmanılır.Sabah saat 05.00 da Keşan'a vardım.Hastana falan derken şehir içi gezinti yani.Ertesi gün saat 10.30 da geriye döndüm.Edremit'i geçtikten sonra tekrar depoyu fulledim.150. tl lik mazot aldı ve km de 565 km yol gittiğimi gösteriyordu.Yani 26.55 tl sarfiyat çıkıyor ortaya.Sizce bu normal midir????(Bu arada acelemiz olduğundan ortalama 120-130 km hız yapmak zorunda kaldığımı belirtmeliyim.)

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Dün gece saat 23.30 da Manisa dan Keşan'a yola çıkmak zorunda kaldım.Arabayı fulleyip,km de sıfırladım.İzmir-Edirne yolunu bilen bilir,Kaz dağları falan tırmanılır.Sabah saat 05.00 da Keşan'a vardım.Hastana falan derken şehir içi gezinti yani.Ertesi gün saat 10.30 da geriye döndüm.Edremit'i geçtikten sonra tekrar depoyu fulledim.150. tl lik mazot aldı ve km de 565 km yol gittiğimi gösteriyordu.Yani 26.55 tl sarfiyat çıkıyor ortaya.Sizce bu normal midir????(Bu arada acelemiz olduğundan ortalama 120-130 km hız yapmak zorunda kaldığımı belirtmeliyim.)

hangi marka  yakıt kullandınız?

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

opet

100 km de 5,7 litre yakmış.Bence oldukça normal belirttiğiniz şartlarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Taban
(düzenlendi)

bende son tüketimimi paylaşmak istedim. 140 TL'lik mazotla 560 km gittim. depo sıfırdaydı hatta 2-3 kez gideceği km'yi 0 göstermişti. üzerine 100 TL'lik mazot aldım. sonra 40 tl daha aldım.kısaca 140 tl ile 560 km fotolar var, ama yükleyemedim. ortalama hız 31 km, ortalama yakıt 5,9 L/100KM, kalan mesafe 4 km, gittiğim yol 554,6 km, yolun tamamı İstanbul şehir içinde yapıldı.

yakıtı BP'den aldım ilk aldığımda 4,68 tl idi. sonraki 40 tl 4,78 tl den alındı.

tarihinde Tamer Taban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Hakan Yurtal
(düzenlendi)

Sizin araçlarınız mı fazla yakıyor benimki mi az yakıyor anlamadım :) ben 125 km de 21 lira yaktı :D  125 km /4.61 litreye tekabül ediyor. 184 liraya depo fulleniyor şehir içi şehir dışı karışık 730-780 rahat kullanıyorum. Uzun yollarda 100'ün aşağısına inmem gerektiği yerde 150 ile de seyrettiğim oluyor. Bu arada yakıtım Shell Nitro litre fiyatı:4.77

tarihinde Hüseyin Hakan Yurtal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Benim araç şehiriçinde baya fazla yakıyor galiba, tam ölçüm yapamadım daha. Ama sizin dediginizin çok üstünde. Tabi Trabzon faktörüde var.

Yorum bağlantısı
Sami Boyraz

Benim araçta bir sorun oldugunu duşunmeye başladım.100 tl lik 20 lt mazotla şehir içi 340 km yi zor gördum.aracı sakin kullanyorum ama anlamdim.km ye 35 krş yakıyor.sizce normalmi arkadşlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdoğan Temur

Sizin araçlarınız mı fazla yakıyor benimki mi az yakıyor anlamadım :) ben 125 km de 21 lira yaktı :D  125 km /4.61 litreye tekabül ediyor. 184 liraya depo fulleniyor şehir içi şehir dışı karışık 730-780 rahat kullanıyorum. Uzun yollarda 100'ün aşağısına inmem gerektiği yerde 150 ile de seyrettiğim oluyor. Bu arada yakıtım Shell Nitro litre fiyatı:4.77

Yazdığınız değer gayet normal değerler. Bu araba ile 150km hıza ulaşmak için inişe aşağı rüzgarıda arkanıza almanız lazım. :) Bana bu araba ile 120 den sonrası güven vermiyor.

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Benim araba da bir sıkıntı var galiba, Trabzon'da şehir içi kullanımda 100 km'de 6.82 lt yaktı. Ölçümü depoyu tamamen doldurarak yaptım. Ön iki tekerde kış lastiği takılı ama onların bu kadar etkileyecegini sanmam. Nasıl düşürebilirim bu değerleri?

Ayrıca Trabzon'da usta var mı bildiğiniz?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Misafir

yakıt ölçümü en güzel depoyu fulleyip belli bir km. gittikten sonra tekrar fullemek gerekiyor. Benim aracım isanbul şehir içi ortalama 6,5 litre yakıyor. Uzun yol da 4,8 litre yakıyor. Bence normal değerler..

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

yakıt ölçümü en güzel depoyu fulleyip belli bir km. gittikten sonra tekrar fullemek gerekiyor. Benim aracım isanbul şehir içi ortalama 6,5 litre yakıyor. Uzun yol da 4,8 litre yakıyor. Bence normal değerler..

kullandıgınız yakıt  nedir?

Yorum bağlantısı
Misafir

En son ışık yandiktan sonra 50 TL TP katkısız aldım litresi 4.28 den. 240km oldu yeni ışık yandı düz yolda tekrar söndü sanırım 20km daha yaparım :) havalar ısındı tüketim guzellesti :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bp ultimate dizel alıyorum hep. Arada shell den 50 TL lik attırırım depoya değişiklik olsun diye. Opetten hiç memnun kalmadım hem sesli çalışıyor hemde kısa mesafe yaptırdı.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Bp ultimate dizel alıyorum hep. Arada shell den 50 TL lik attırırım depoya değişiklik olsun diye. Opetten hiç memnun kalmadım hem sesli çalışıyor hemde kısa mesafe yaptırdı.

ben opet ıle sehır dısı aracta 4 kısı 100 km/5,1lt cıvarı ortalama yakıt harcadım

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

ben opet ıle sehır dısı aracta 4 kısı 100 km/5,1lt cıvarı ortalama yakıt harcadım

Bu değerleri hangi şehirler arasında ortalama ne kadar hızla elde ettiniz acaba?
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Bu değerleri hangi şehirler arasında ortalama ne kadar hızla elde ettiniz acaba?

bursa ıstanbul arası

Benim araba da bir sıkıntı var galiba, Trabzon'da şehir içi kullanımda 100 km'de 6.82 lt yaktı. Ölçümü depoyu tamamen doldurarak yaptım. Ön iki tekerde kış lastiği takılı ama onların bu kadar etkileyecegini sanmam. Nasıl düşürebilirim bu değerleri?

Ayrıca Trabzon'da usta var mı bildiğiniz?

kıs lastıgı etkılıyor

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Lastikleri değiştireceğim bu hafta inşallah. Yakıt değerlerinin çok çıkmasının başka ne sebebi olabilir? Araçta bir sıkıntı varsa hangi parçada olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
mehmetsönmez

2004 fıesta tdci 1.4 .

161.000 km de.

,yakıt : total  eurodiesel.

730 km sonrası fulleme ile  4.16 lt / 100 km.

ankara ş içi. ( güzergah açık / max hız 80 km/ ort hız 40/ kontak açma ile min gidilen mesafe 20 km )

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Hangi yag markasi ve kac

Numara kullaniyorsunuz? Tuketiminiz cok iyi

Hangi yag markasi ve kac

Numara kullaniyorsunuz? Tuketiminiz cok iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Abdullah Hayırseven

2007 tdci fiesta ile %90 şehiriçi kullanım yarım depo ile 300 km yaptı.genelde sakin kullanım.

Yorum bağlantısı

1,4 dizel fiestam var yakit tankı kac litre acaba

43 lt ya da 45 lt olması gerekiyor. Genlesme hacmi hariç
Yorum bağlantısı
Uğur Öztürk
(düzenlendi)

Şehir içi mi yoksa şehir dışı mı  Ozan Bey kardeşim ?

tarihinde Uğur Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...