İçeriğe Yönlendir

Focus II - Partikül Filtresi (Dpf) İptali

Görkem Öçal

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

aracı aldığımız kişi OPET ten alıyormuş yakıtı.Biz ne zaman aracı alıp shell nitro ya başladık  4 ay sonra DPF arızası vermeye başladı.

DPF iptali yaptırmaya gittiğimizdede aynı şeyi yaşadım,shell den mi alıyosun diye sordu usta direk.

Neden böyle bu durum ? farkediyormu bu kadar yakıt ?   Ama ne zaman shell nitro aldıysam motorda daha az gürültü oluyor hep.farkediliyor gerçekten.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Shell ile dpf sorunu bende çok yaşıyordum. Bir depoda, 3 kez rejenerasyona girdiği oluyordu. TP almaya başladıktan sonra bu sorun tamamen ortadan kalktı.

Sonrasındada mekanik ve Yazılımsal olarak dpf'ti iptal ettirdim. Gerçekten kanseri kesip atmak gerekiyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Naci Özkan

Shell ile dpf sorunu bende çok yaşıyordum. Bir depoda, 3 kez rejenerasyona girdiği oluyordu. TP almaya başladıktan sonra bu sorun tamamen ortadan kalktı.

Sonrasındada mekanik ve Yazılımsal olarak dpf'ti iptal ettirdim. Gerçekten kanseri kesip atmak gerekiyor

depefe mi? oda ne  :)  dpf ben alırken opsiyondu benmde param yetmedi alamadım  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Çoşkun

muayeneye girdinizmi iptal sonrası ?  bizde yazılım sonrası mekanik olarakta iptal ettik.içi boşaltılıp takıldı.Vites yükseltirkenki yığılma geçti araçtaki.beklemiyordum böyle iyi olacağını.

mazot olayını değiştireceğiz o zaman.yol üstü diye babam hep ordan alıyordu,bilmiyorduk dpf sorununu başlattığını.opet TP PO vs. alır artık,konuşurum.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

muayeneye girdinizmi iptal sonrası ?  bizde yazılım sonrası mekanik olarakta iptal ettik.içi boşaltılıp takıldı.Vites yükseltirkenki yığılma geçti araçtaki.beklemiyordum böyle iyi olacağını.

mazot olayını değiştireceğiz o zaman.yol üstü diye babam hep ordan alıyordu,bilmiyorduk dpf sorununu başlattığını.opet TP PO vs. alır artık,konuşurum.

ben sprinterle giridim muaneye, bir sıkıntı yok, ayrıca ben de opetten şikayetçiydim, bana da dpf temizliğini sık yaptırtıyormuş gibi geliyordu (tabi bunların bilimsel bir açıklaması yok, hisler olduğu için ne kadar doğru olur, tartışılır) shell den memnundum, şu an total excellium kullanıyorum o da güzel..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

depefe mi? oda ne :) dpf ben alırken opsiyondu benmde param yetmedi alamadım :D

Satarım istersen sana [emoji2]

muayeneye girdinizmi iptal sonrası ? bizde yazılım sonrası mekanik olarakta iptal ettik.içi boşaltılıp takıldı.Vites yükseltirkenki yığılma geçti araçtaki.beklemiyordum böyle iyi olacağını.

Hayır muayene zamanı tekrar taktırmak gerekli muayeneden geçmez ben komple söktüm içini boşalttırmadım.

Tak-çıkar şeklinde kolay bir montaj kolaylığı sağlayacak şekilde yaptığım için çok sorun teşkil etmeyecek tekrar taktırmam.

İçine bakacaklarını sanmıyorum bu şekilde geçer tüv'den.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aracı aldığımız kişi OPET ten alıyormuş yakıtı.Biz ne zaman aracı alıp shell nitro ya başladık  4 ay sonra DPF arızası vermeye başladı.

DPF iptali yaptırmaya gittiğimizdede aynı şeyi yaşadım,shell den mi alıyosun diye sordu usta direk.

Neden böyle bu durum ? farkediyormu bu kadar yakıt ?   Ama ne zaman shell nitro aldıysam motorda daha az gürültü oluyor hep.farkediliyor gerçekten.

önceki aldıklarının acısı bir süre sonra çıkmış ...

yakıtta motoru koruyucu katkı ne kadar az ise dpf de o kadar az kül birikir ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

içini boşalttılar matkapla orijinalini tekrar monte ettiler, tüvde de sıkıntı olmadı, yapın kurtulun...

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben burada yakınımdaki esnaftan memnun olmadığım için TP 'yi bıraktım maalesef.

Shell nitro konusunda söylenenlere katılıyorum. Ara sıra alıyorum ve dpf daha sık devreye giriyor.

BP nin Dizeli ile böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Yani o da shell nitro gibi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Shell nitro konusunda söylenenlere katılıyorum. Ara sıra alıyorum ve dpf daha sık devreye giriyor.

Hocam, Shell'de bariz derecede dpf rejenerasyona girerken, bp'de okadar sık girmiyor. Benim TP'den sonra 2. Tercihim BP'dir.
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Hocam, Shell'de bariz derecede dpf rejenerasyona girerken, bp'de okadar sık girmiyor. Benim TP'den sonra 2. Tercihim BP'dir.

Ben de TP den sonra BPye geçtim. Shelle göre bence de dpf konusunda BP daha iyi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

DPF'li aracım yok ama bp ultimate dizelden çok memnunum hocam 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Shell den sonra uzun zamandır ilk kez BP den aldım ama sanki biraz daha az yol yapacak gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 depodur aytemiz almaya başladım şimdilik sesi daha az baalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Sesi en aza indirgeyen motorin hangi firmada var shellden memnunum bir ara TP den aldım ses arttı gibime geldi ama psikolojikmiydi bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Shell den sonra uzun zamandır ilk kez BP den aldım ama sanki biraz daha az yol yapacak gibi

Emre, bp her zaman shelle göre daha çok yaptırmıştır bana.
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Ali Hocam Total Excellium u denedin mi? çok tatlı gidişi var, ses olarak motoru yumoşla yıkamış gibi yumşatıyor,.. Mazotu en çok kullananlardan biri olarak; Shelle göre BP ve opet sarsıntıyı arttırıyor ama biraz daha fazla km yaptırıyor gibiydi... TP ve Aytemizi bilmem, merkezde yok yol üstlerinden de genelde almam,  bp opet shell çok kullandım totalin eurosunu da kullandım ama excellium da karar kıldım... arada BP shell vb. alıp değişiklik yapmak ta temizlik açısından faydalı olur...

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Emre, bp her zaman shelle göre daha çok yaptırmıştır bana.

doğrudur Ali abi henüz depoyu bitirmedim bir kaç güne biter tekrardan yazarım:)

Total'den almıştım Shellden sonra motor sesini artırdı gibime gelmişti ama çok iyi bir yakıt olduğu herkesin malumunda zaten.

Aracın belirli bir firmanın yakıtına alışmasıda önemli şirketin araçlarına hep opetten mazot alırız anlaşmadan dolayı eğer başka bir yerden mazot alırsam arıza ışığı yakıyor araba en son transitte öyle oldu geri opetten fulleyince ışık sönmüştü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

doğrudur Ali abi henüz depoyu bitirmedim bir kaç güne biter tekrardan yazarım:)

Total'den almıştım Shellden sonra motor sesini artırdı gibime gelmişti ama çok iyi bir yakıt olduğu herkesin malumunda zaten.

Aracın belirli bir firmanın yakıtına alışmasıda önemli şirketin araçlarına hep opetten mazot alırız anlaşmadan dolayı eğer başka bir yerden mazot alırsam arıza ışığı yakıyor araba en son transitte öyle oldu geri opetten fulleyince oışık sönmüştü

Sizin şirket araçları müptelası olmuş yani opetin [emoji4]

Düzenleme: kelime hatası

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Benim araçta opet,BP,tp ve total sever,po,shell sevmez.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali Hocam Total Excellium u denedin mi? çok tatlı gidişi var, ses olarak motoru yumoşla yıkamış gibi yumşatıyor,.. Mazotu en çok kullananlardan biri olarak; Shelle göre BP ve opet sarsıntıyı arttırıyor ama biraz daha fazla km yaptırıyor gibiydi... TP ve Aytemizi bilmem, merkezde yok yol üstlerinden de genelde almam, bp opet shell çok kullandım totalin eurosunu da kullandım ama excellium da karar kıldım... arada BP shell vb. alıp değişiklik yapmak ta temizlik açısından faydalı olur...

Denemedim ama hep iyi duydum totali. Yakınımda yok. Denk gelirse bi deneyeceğim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Denemedim ama hep iyi duydum totali. Yakınımda yok. Denk gelirse bi deneyeceğim.

excellium ama eurosunu değil, nasıl olmaz ya Antep için güneyin Parisi diyorlar, e total da Fransız :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

excellium ama eurosunu değil, nasıl olmaz ya Antep için güneyin Parisi diyorlar, e total da Fransız :=)

Antepliler Fransızları kovaladı ya Kurtuluş savaşında. Ondan beri araları açık [emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Antepliler Fransızları kovaladı ya Kurtuluş savaşında. Ondan beri araları açık [emoji14]

yazdım da sildim, hiç de sevmem ya diye.. :=) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

2 depodur aytemiz almaya başladım şimdilik sesi daha az baalım ne olacak

doğan holding indirimi ile ben de son 2 depoyu oradan doldurdum,menzil güzel 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...