İçeriğe Yönlendir

Peugeot 306 Far Ampul Önerisi

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Arkadaşlar aslında bixenon dönüşümü yaptıracaktım ama yaptığım hesaplamalardan sonra şu an için bundan vazgeçtim.Bebeğimiz olacağı için çok fazla harcama yapmak istemedim bu konuda.Ancak aracımın aydınlatması oldukça kötü.Ampuller sanırım miyadını doldurmuş durumda.Normalde aracımın farları h4 tip ancak şu anda yeni tip farlar var yani h7 tip.Kısalar ve uzunlar için ampulleri dedğiştireceğim.Bu konuda beni tatmin edebilecek ampul tavsiyelerine ihtiyacım var.Kullandığınız yada iyi olarak bildiğiniz hangi ürünü sipariş vermeliyim.Birde parklarımda ve plakalıklarımda kullanmak içinde ampul tavsiyenizi istiyorum.Mümkünse Türkiye de bulabileceğim ürün olursa güzel olur net üstünden sipariş vereceğim.Sanırım yurtdışı ile çok fiyat farkı olmaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben Selçuk'un tavsiyesi ile Philips Plus 30 almıştım, çok memnunum. Geçen yaz Sayın Boyar takmıştı :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akan

Plus90,( canlı gün ışığı rengi )

N. B., ( canlı beyaz )

Philips Extreme ( Canlı gün ışığı rengi )

olarak seç birini..

Ben Selçuk'un tavsiyesi ile Philips Plus 30 almıştım, çok memnunum. Geçen yaz Sayın Boyar takmıştı :)

Plus 30 mu ? 30 ne ara la pilipste :D 90'dır o :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şurda biryerlerde şikayet butonu olacaktı nerdeydi :p hadi birsürü geyik konusu var kışt kışt :biggrin:

Sani'cim bu dediğin ürün hem kısası hem uzunu için varmı.Adam accık detaylı yazar.Kısa mesaj yazmayın yahu :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Akan

N. B., ( canlı beyaz )

olarak seç birini..

NB ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şurda biryerlerde şikayet butonu olacaktı nerdeydi :p hadi birsürü geyik konusu var kışt kışt :biggrin:

Sani'cim bu dediğin ürün hem kısası hem uzunu için varmı.Adam accık detaylı yazar.Kısa mesaj yazmayın yahu :)

Abi bağlanacak birazdan nasılsa erken davranayım dedim :D Hatta bak şimdi;

Akan Abi ampul seçerken gece mangalda ki etin pişip pişmediğini net görebileceğin birini seç :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan

N. B., ( canlı beyaz )

olarak seç birini..

Abicim benim performansı en iyi hangisi dir.Mümkün olduğunca iyi bir görüş sağlasın bana.Bunlar gün ışığı dediğin beyaz mı oluyor yani.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akan

N. B., ( canlı beyaz )

olarak seç birini..

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/philips-h7-vision-plus-50-fazla-isik-42470351

50'ymiş, pardon Hem uzun ömür hem standart üstü performans sunuyor.

Akan abi, uzunlarda kısalarda h7 ise, ikisinde de kullanabilirsin ama bence uzunlara standart osram yeter.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ulen Tahir biraz sabret bari ne alacağımıza karar verelim ondan söz ben geyiğe çevirecem :biggrin:

Yemekten bahsetme Servet abi şimdi yazacaklarını unutacak direk mangala dönüş yapacak :)

Evet ne diyorduk

Uzunlar için

Kısalar için

Park ampulu için

Plakalıklar için

http://urun.gittigid...a-isik-42470351

50'ymiş, pardon Hem uzun ömür hem standart üstü performans sunuyor.

Akan abi, uzunlarda kısalarda h7 ise, ikisinde de kullanabilirsin ama bence uzunlara standart osram yeter.

Kafamı karıştırdın.İkiside h7 değilmidir.Farklı olma ihtimali varmı ki bunun.Sonuçta far komple kardeşim.Bakıyorum netten bendeki farlar h7 tip diye geçiyor

İşte ben anlamıyorum kısalarda ve uzunlarda ne alayım.Hangisi mantıklı olur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ulen Tahir biraz sabret bari ne alacağımıza karar verelim ondan söz ben geyiğe çevirecem :biggrin:

Yemekten bahsetme Servet abi şimdi yazacaklarını unutacak direk mangala dönüş yapacak :)

Evet ne diyorduk

Uzunlar için

Kısalar için

Park ampulu için

Plakalıklar için

Kafamı karıştırdın.İkiside h7 değilmidir.Farklı olma ihtimali varmı ki bunun.Sonuçta far komple kardeşim.Bakıyorum netten bendeki farlar h7 tip diye geçiyor

İşte ben anlamıyorum kısalarda ve uzunlarda ne alayım.Hangisi mantıklı olur

H7 ise büyük ihtimalle uzunların da h7. Servet abi daha iyisini bilir.

Parklar standart dipsiz tut abi, led koyma bence.

Plakalalıklarının tipini söylersen (mekik mi, w5w mi), ona uygunda önerebilirim kendimce.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Lem bu gözlüğün farklı bir tipi işte.Ahmet al bunu yahu :biggrin:

Abi satıcının diğer ilanlarını bir inceleyin birbiriyle çok alakalı şeyler satıyor :hohoho: O değil de vatandaş nereden alıyorsa malları direk google translate kullanıp kopyala yapıştır yapmış insan bir düzeltir ya :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Şimdi beyaz ışık yani N. B. kullanırsan mangal üzerindeki etler soluk görünür,

Bosch plus 90 ve Philips sarı ışık verip etin gerçek rengini görürsün.. :D

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Şimdi beyaz ışık yani N. B. kullanırsan mangal üzerindeki etler soluk olur,

Yine mi mangala bağladın olayı yaaa.

Yuh diyorum.

Sana king değil "mangal virüsü" diyelim bundan sonra

Emmi bu arkadaşın tepe yazısını King yerine Mangalla ilgili birşeyle değiştirir misin lütfen.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yine mi mangala bağladın olayı yaaa.

Yuh diyorum.

Sana king değil "mangal virüsü" diyelim bundan sonra

Emmi bu arkadaşın tepe yazısını King yerine Mangalla ilgili birşeyle değiştirir misin lütfen.

Tepe yazısı mı kaldı :crazy:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şimdi beyaz ışık yani N. B. kullanırsan mangal üzerindeki etler soluk görünür,

Hah Tahir gördün mü yaptığını :biggrin: adam mangala bağladı işte.

Peki abi N.B beyaz ışık veriyor diğerleri sarı ışık veriyor diyorsun

Kısalar için N.B kullanalım dersek uzunlar içinde aynı ürünü mü kullanayım yoksa başka bir ürün mü

H7 ise büyük ihtimalle uzunların da h7. Servet abi daha iyisini bilir.

Parklar standart dipsiz tut abi, led koyma bence.

Plakalalıklarının tipini söylersen (mekik mi, w5w mi), ona uygunda önerebilirim kendimce.

Sani Türkçe konuş :unsure2: .Nerden bileceğim tipini ben yada nasıl anlayacağımı söyle o zaman.Dipsiz güçlü yanan birşey söyle bakayım park için o zaman sarı yanan led olmaz mı ki.

Acaba Murat sen üstteki yazıları görebiliyormusun hala.Yoksa hayal gücünü mü kullanıyorsun :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi tipini söküp fotolarsan herkes söyleyebilir ya da araştırıp bulacaksın :(

Ben parklarda led sevmiyorum, ancak ve ancak xenon olacakki, led'lerle uyumlu olsun.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Tepe yazısı mı kaldı :crazy:

Hangi kefal atlayacak demiştim oltadan Sani çıktı. :D

Uygun Biryere sıkıştırıverin artık.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akan kısa için Plus90 kullan. Sisli, yağmurlu havada lazım olacak. Uzunlar için N.B. kullan..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Biraz araştır abi marka ve modelde karar kıldıysan daha ucuzu denk gelir belki.

Üstüne ekmek arası mangal sucuk yersin :p:D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Burdan buldum ürün bu mudur sipariş geçeyim mi ?. Yada daha uygun bulacağım bir yer olma şansı varmı ?

http://www.oto-parca...ISI,PR-523.html

Başka yerde yok zaten.

Plus90'lar için Selçuk ömürleri kısa demişti.

Tüm performans ampüllerinin ömrü kısa. 200 saat civarı ..Normal ampüllerde 350 saat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...