İçeriğe Yönlendir

Peugeot 306 Far Ampul Önerisi

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Sana çakma xenon cu diyemezler. :biggrin::i-ih:

Bilmiyim artık.Beğenilerinizi bana şikayetlerinizi Servet Aydın Beye iletiniz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bilmiyim artık.Beğenilerinizi bana şikayetlerinizi Servet Aydın Beye iletiniz :D

Yuh ! daha takılmadan satış ha :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi önce halojenlerle sonra xenonlarla duvar resmi çeker misin. merak ettim şu çakma h7r duvarda nasıl diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tamam o şekilde çekerim ama bugün hava çok kötü sanırım havanın düzelmesini bekleyeceğim montaj için.

Servet abi ben eminim çok güzel olacağından :D Satış yok sadece yolu yaptım ben :fiuw:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet xenonlar takıldı.Şimdi ben size nasıl anlatayım durumu.Gündüz takıldığı için çok detaylı resimlemeyemedim.Ama resimleri yarın eklerim çekebildiğim kadarıyla.Uzun kısa aynı anda yanma işini de hallettik.Gece sırf nasıl olacak diye şöyle bir tur attım.Far ayarlarım bozuk olduğunu biliyorum zaten.Aracın önünde bir metre kadar aydınlanmayan bir alan var yada daha az aydınlanan diyeyim.Yaklaşık bir metreden sonra tam aydınlanma başlıyor.Beyaz sayılabilecek bir renk veriyor.Ama sanki köşelere doğru daha sarımsı bir renk var gibi.Halojen merceğe xenon takarsınızda biraz gölgelenme olur ya sanki o tarz gölgelenme var gibi geldi bana.Parlarımda sarı olduğu için onlarıda değiştirdim acaba sarılık o yüzden mi diye.Ucuz ama beyaz renk olsun diye led taktım.Yinede o sarılığı görüyorum dediğim gibi genelde köşelere doğru gibi.Asıl anlayamadığım kısım 1 metre kadar olan daha aydınlanmamış alan.Benim kısa farlarda metal bir sanki şapkavari bir aparat var acaba o yüzden olma ihtimali olabilirmi.Misafir olayı yüzünden çok fazla resim olayına giremedim yarın detalı bir şekilde resimleyeceğim.

Memnuniyet kısmına gelince diğerinden iyi ama çok iyi oldu diyemiyorum.Dediğim gibi far ayarları falan yapılınca sanırım daha iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan ne oldu ya.. Sesin soluğun kesildi. Öldüm meraktan

Yanlız şöyle bir durum oldu abi.Ne kadar doğru bilmiyorum ama usta başka türlü olmaz dedi.Şimdi artık benim kısalar yanerken uzunlarda yakabiliyorum.ama farlar kapalı iken sellektör attığımda hem kısalar hemde uzunlar ile sellektör yapıyor.Normalde sadece uzunları yakması gerekiyor sellektörde ama bende aynı anda kısalarda sellektöre katılıyor. :unsure2:

Ayrıca Amerikan park yaptırayım dedim.Buralarda okuduklarımdan sonra ustanın söyledi kafamı karıştırdı sizlere danışmadan yaptırmak istemedim.40 tl istedi amerikan park için buna birşey demiyorum yere göre fiyat değişir ama.Diyot koyacağız ayrıca ampuller de değişmesi gerekiyor dedi.Ön sinyallerdekinin.Ampul değişmesi gerektiğini ilk defa duydum.Çamurluklara da kablo çekeceğiz dedi.doğrumudur bu işlem acaba.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Foto görsekte biraz lakırdasak. Park ampülleri sarı diye far ışını mümkün değil etkilemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akan hemen önde ışık başlamıyorsa iyiye işarettir. Araçtan 1-2 metre sonra kısa hüzme ışığı başlar ve farın ayarına göre 50-70 metreye kadar gider ışık hattı.

Neden sarı olduğunu söyliyeyim: Olması gerek en ideal aydınlatma ışığı olan 4300k ampül istedik. İlk 100 saatte sarımsı yanacak sonca sarı beyaz arası bir renk oluşacak ( color shift)

Duvar önünden yaklaşık 10 metre geriden ışık görüntüleri gerekecek bize.

Kısa far sönmesin diye diod bağlanınca selektörde kısalarında yanması normal, onu istemez isen kısa hattına bir röle daha bağlanması gerek. 40 tl amerikan park için çok değil.

2 adet 21/5 watt sarı ampül 15 tl, soket 10 tl, işçilik 10 tl olsa zaten 35 tl yapar. Bence mantıklı fiyat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan hemen önde ışık başlamıyorsa iyiye işarettir. Araçtan 1-2 metre sonra kısa hüzme ışığı başlar ve farın ayarına göre 50-70 metreye kadar gider ışık hattı.

Neden sarı olduğunu söyliyeyim: Olması gerek en ideal aydınlatma ışığı olan 4300k ampül istedik. İlk 100 saatte sarımsı yanacak sonca sarı beyaz arası bir renk oluşacak ( color shift)

Duvar önünden yaklaşık 10 metre geriden ışık görüntüleri gerekecek bize.

Kısa far sönmesin diye diod bağlanınca selektörde kısalarında yanması normal, onu istemez isen kısa hattına bir röle daha bağlanması gerek. 40 tl amerikan park için çok değil.

2 adet 21/5 watt sarı ampül 15 tl, soket 10 tl, işçilik 10 tl olsa zaten 35 tl yapar. Bence mantıklı fiyat.

Şimdi çekebildiğim birkaç resim atacağım dün geceden.Duvar fotosu yok ama.Hava yine yağmurlu en kısa sürede çekmeye çalışacağım duvar fotolarını.Amerikan park için ampuller değişecek yani durum doğru.Hiç duymamıştım ampullerin değişeceğini de o yüzden garip geldi bana

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu resim normal halojen ampul.Gündüz olduğu için çok net çıkmıyor resimler.

1004639j.jpg

Yine halojen sağ far.Bu far yeni bir far diğeri ile arada birazcık görüntü farkı var doğal olarak.Bahsettiğim farın içindeki metal şapka burda daha net görülüyor

1004640.jpg

Alttaki resim xenonlar takılmış hali.2-3 metre mesafeden sanırım.Araç biraz aşağıya bakıyor hafif meyil var

1004648d.jpg

Alttaki resim araç içinden çekilme flaş yok.dediğim gibi biraz meyil var.Hafif sarımsılık görülebiliyor.

1004645z.jpg

Alttaki resim şöför kapısından çekildi.Aynanın yanındayım.aracın uç kısmı görünüyor.Bahsettiğim gölge kısmını oldukça net görülüyor.Aynı zamanda farın sarılık durumuda belli oluyor.Şimdilik resimler bunlar.Duvar fotoğraflarını çekip eklerim

1004647r.jpg

Gece aydınlatma nasıl ?

Aslında çok emin olamadım.Hep şehir içinde kullandığım için doğal olarak net karar veremedim.İlk fırsatta tamamen karanlık ortamda resimleyeceğim.Kötü değil sanırım iyi olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1004645z.jpg

Xenonda en önemli olan görüntü bu. Karşındaki pikapta hiç hayali parlama yok. Güzel bir far ayarı ile mükemmel sonuca ulaşacaksın. Şu an için farlar ayarsız görünüyor Sarımsı parlaklıklar kısa sürede gidecek. Gündüz de farlar açık gez color shift çabuk tamamlansın.

Birde ampüller tam yerlerine oturdu dimi ? Hafif yan otursun o zamanda yerde görünen renk sapmaları olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Görüntülerde o sarımsılıkta anormal duran bir şey yok. Bence sonuç inanılmaz. Normalde o kamyonet parıl parıl parıldamalıydı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tamam abi.Farlar ayarsız zaten.Far karartma yapmıştım sonradan ben taktım ama tam oturtamadım kaporta kısmında hafif açıklık kaldı ne ettimse olmadı.Biraz zorladım ayarları kaymıştır komple.Sen güzel olacak diyorsan sıkıntı yok.

Dediğim gibi resimlerden de belli zaten hafif meyilli bir yerde araç.Ama olmadı akşam yağmur yağmazsa yeniden net resimler çekerim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ya 2 ampül de yanlış oturmuş, yada yapacak bir şey yok. Bence güzel. Merceksiz bu kadar olur.

Bir kez daha ampüllere bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aklıma geldi acaba yanlış mı takıldı ampuller diye ama.Doğrusu nasıl olmalı.Bir önceki sayfada ampullerin resimler var.Boyalı kısım yukarıda mı olacak yoksa aşağıdamı olması gerekiyor.Birde bu farın içindeki metal şapka gibi kısım olmalı mı.Olmasa olurmu. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Metal şapka kesinlikle yerinde kalmalı. Ampülde tek şekilde oturur ( kenarındaki çentik tam yukarı bakacak )

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Anlaşım şapkalar kalacak.Ampullere de bakayım yeniden.Çok dikkat etmedim takarken.Gerçi dediğin gibi halojenlerde istesen de farklı takılmıyordu çentik gibi birşey var o ordaki yuvaya oturmadan.Muhtemelen buda böyledir.Yine de kontrol ederim.

Yorum bağlantısı

Çentikte olsa metal sıkıştırma tırnagı ampulü yanlamasına kastırp oynatabiliyor.Buda şekilsiz ışık dagılımı yapıyor.Elinle hafif oynatınac farkı hemen göçrürsün zaten ama bunu kesinlikle duvar karşısında yap.Açık yolda resim ışık aldatıcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çentikte olsa metal sıkıştırma tırnagı ampulü yanlamasına kastırp oynatabiliyor.Buda şekilsiz ışık dagılımı yapıyor.Elinle hafif oynatınac farkı hemen göçrürsün zaten ama bunu kesinlikle duvar karşısında yap.Açık yolda resim ışık aldatıcı olabilir.

Tamamdır.Güzel bir duvar bulayım ben :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3000k sı var mı? farları karartınca alabilirim bende.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bilmiyorum ki Servet abinin berdiği linkten incele istersen bi Mustafa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...