İçeriğe Yönlendir

Peugeot 306 Far Ampul Önerisi

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Valla benim 4'lüden koyarsan gece yolculukları sıkıntı olabilir. Zira ben iç aydınlatmada kullanıyorum ve açtığım zaman gözümle bakamıyorum :)

İşte ordan korkuyorum çok parlak olursa vay halime.Kısma şansım da yok.Kararsız kaldım açıkçası bu konuda.w5w olarak sen plakalarda ne kullanıyordun sani onlara da lazım yanılarından.Servet abiye sorayım ben göstergelerde ne kullanayım diye :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

w5w'de (ki koyduğun gösterge ampulleri ile aynılar) philips photon kullandım, aydınlanmayan yeri yok plakanın.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan led'i nereye koyacaksın ?

Gösterge panelinde kullanacağım.Bir önceki sayfada resimleri koymuştum.NAsıl birşey olduğu ile ilgili.Hüseyin hocanın verdiği linktekiler sanki çok parlak gelecek diye korkuyorum.Gösterge ışıklarını kısma şansım yok benim araçta.Dengeyi nasıl sağlayacağım bilemedim led ışıklar konusunda

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Turuncu renk göstergelerim.Ampulleri de w5w denen resmini koyduğum dipsiz ampul.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akan turuncu plastik panel var demektir. Kullanacağın led hangi tip olursa olsun yanal aydınlatma yapamaz . İllaki led istiyorsan kullanacağın ledin rengi turuncu ile birleşip saçma bir karışım çıkmasın ortaya

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Acaba dedim abi f1 lerde olan gibi sadece rakamların ve çizgilerin olduğu kısımlarda boya varsa kazırım diye düşündüm.Murat Dere nin yaptığı gibi.Dediğin gibi komple panel varsa anlamsız olur.Ben tam bir şeklini bulabilecekmiyim bakayım olmadı zaten ampulüm biri patlak sökeceğim göstergeyi o zaman bakarım nasılmış diye.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Acaba dedim abi f1 lerde olan gibi sadece rakamların ve çizgilerin olduğu kısımlarda boya varsa kazırım diye düşündüm.Murat Dere nin yaptığı gibi.Dediğin gibi komple panel varsa anlamsız olur.Ben tam bir şeklini bulabilecekmiyim bakayım olmadı zaten ampulüm biri patlak sökeceğim göstergeyi o zaman bakarım nasılmış diye.

Dağıtınca anlarız boyamı kaplamamı ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu resimleri buldum millet yapabilirsin falan diyor ama.Sanki turuncu bir film yok gibi ama.Ustalar daha iyi bilir.

306kadran1.jpg

306kadran.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Scala bölümü kaplama yapılmış. Kenardan köşeden falçata ile girip kazınıyormu test edersin. Kazınıyorsa olur.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Anlaşıldı her halükarda sökeceğiz yani paneli ne oılduğunu tam anlamak için.Yada yapan olmuş mu onu bulacağız.Duruma göre artık led arayışımıza başlarız yeniden.

Yorum bağlantısı
Misafir

Renk tonunu belirleyen çok bişi yok.Sen ne renk yapmak istiyorsan o rengi alırsın bunlarda arkadaşım satmadan önce incelemiştim her tonu rahatca verebiliyordu.Fakat gösterge ile çok oynanmıştı.Tavsiyem kesin olması için beyaz bir led edin ve dene ama sorun çıkacagını düşünmüyorum.Opellerde mercedeste öyle turuncu görünüyor ama her renk kolayca alınabiliniyor.

Onun göstergesinde kırmızı ledler döşenmişti.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Renk tonunu belirleyen çok bişi yok.Sen ne renk yapmak istiyorsan o rengi alırsın bunlarda arkadaşım satmadan önce incelemiştim her tonu rahatca verebiliyordu.Fakat gösterge ile çok oynanmıştı.Tavsiyem kesin olması için beyaz bir led edin ve dene ama sorun çıkacagını düşünmüyorum.Opellerde mercedeste öyle turuncu görünüyor ama her renk kolayca alınabiliniyor.

Onun göstergesinde kırmızı ledler döşenmişti.

Pugculara sordum kesin birşey diyen olmadı ama.İstediğin gibi dönüşüm yapabilirsin falan dediler.Dediğin gibi önce burdaki elektirikçilerden dandik bir led alıp bakmak lazım oluyormu diye.Okuduğum yerlerde biri de yazmış led ampuller yuvalara uzun geliyor sığmıyor falan diye ama net olarak yazılmamış.Normal w5w ampul ile bunların led olanları aynı ölçülerde değil mi.Böyle bir sıkıntı olma ihtimali varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bildiğim kadarı ile 2 tane 3 waat geniş 5 watt gibi olan vardı sonrakiler küçüktü.Bence gayet iyi sıgar ama temiz iş olsun istiyorsan ugraşman gerek sıradan ledlerle ışık alman zor olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bildiğim kadarı ile 2 tane 3 waat geniş 5 watt gibi olan vardı sonrakiler küçüktü.Bence gayet iyi sıgar ama temiz iş olsun istiyorsan ugraşman gerek sıradan ledlerle ışık alman zor olur.

Değişik boyutlardamı bilmiyorum ki.Ben normal led ampul alıp yuvalara takmayı düşünüyordum.Led döşemek gibi falan bir niyetim yok zaten yapamam.Göstergenin arkası bu şekilde.Sanırım en mantıklısı söküp tek tek bakmak olacak.Nedense bu konuda sağlıklı bir veri bulamadım

Fotoraf0125.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Postaneden aradılar.Akan bey paketiniz var ama postacının cantasına sığmadı burdan teslim alabilirsiniz diye.Böyle bir durumda ilk defa duydum valla.

Yolumun üstünde olduğu için üstelemedim.En azından gelmiş. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ya vezir olacağım yada rezil :)

Ben bilmem artık.Bakalım akşam resim koyarım.Zaten elektirkçiye giderken arayacağım seni abi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ahanda gelen malzeme bu 4300k çakma xenon. :biggrin:

Tarihe takılmayın uyuz makina :p:fiuw:

1004633r.jpg

1004635.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...