İçeriğe Yönlendir

Linea - Bi-Xenon Mercek,Angel Halka,Led Park

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Oktay'ın en büyük özelliği, alternatif çözüm yolları :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

muhteşem olmuş, linea sanki çağ atlamış gibi olmuş, ellerine sağlık abi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Oktay Abi eline sağlık. Pleksi konusunda akşam İnşaallah fotolarla beraber bazı açıklamalarım olacak. :)

:good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende şimdi elimdeki mercege 4300k philips ampul takıp kestiğim sürahinin diger kısmını orjinal mercek şapkasıda takılı iken çalıştırdıgı saatli resim çektim.12 saat yansın bakalım.Daha önce kestiğim parça boyalı iken 8 saat çalışır haldedenemiştim resimlememiştim.Bunda tek fark far içinde olmayışı onun için bu duruma biraz yakın olsun diye orjinal mercek şapkası ile parçanın arasında 1 mm falan boşluk var sıcaklık içinde sıkışsın diye çıkarmadım.

1-1.jpg

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Oktay abi ellerine sağlık mükemmel işcilik olmuş sonçta mükemmel.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

Allah korusun araba bile yanabilir dikkatli olmak lazım farkına varmışsınız allahtan.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Servet Abi xenon ampülün kendi cam ısısını yanarken ölçmüştü, o da 460-480 civarı filan çıkmıştı yani.

Ooooo demek ki xenon ampulde mangal yapılabilir. :) Mikro dalga gibi pat diye pişirir. :)

Şaka bir yana gerçekten bu ısıları ölçebildiğiniz için tebrik ederim. Isının bu kadar çok olabileceği hiç aklıma gememişti. :bravo:

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Oktay abi ellerine sağlık yine konuşturmuşsun marifetini.. Maşallah.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim.

Güzel bilgiler.Bende pleksi kalınlığını yanlış girmişim 3mm kalınlıgı var.

Sabah 7 de test işlemini sonlandırdım.İlk başta şunu belirteyim çıplak haldeki mercegin ampule en yakın olan bölümünün iç yansıtıcının dışına parmagımı rahatca degebilmem oldu bunu belirli aralıklarla yaptım durum aynıydı.Yeni doldurulmuş çay sıcaklıgında idi diyebilirim.Kullandıgım pleksideki ısı durumu ise orta sıcaklıkta bir çay bardagı ile aynı sayılır.

Benim kullandıgım pleksiden yapılmış bu parça her bölümüyle aynı kalınlıkta ve mercege hiç bir teması yok en uç kısmı mercek camı bölümü ile parça arasında 3mm boşluk mevcut.Tabana dogru bu genişlik en fazla 3 cm civarında.Ve bir çok bölümü ise açıkta her şekliyle ısı farın içinde rahatca dolaşıp soguyabilecek durumdadır.

Birde şunu gördüm xenon ampul sadece kendi dış camı ile belli bir mesafede ısısı oldukca etkili ondan sonrasında bu ısının gücü yarı yarıya düşmekte.

Ampul camı takıldıgı yerde hiç bir kısma degmediği sürece sorun teşkil etmeyecektir.

Bu testimdeki sıcaklık tabiki far içinde muhakkak 2 katına çıkacaktır kapalı ve neredeyse hiç hava akışı yok sayılır sadece ön camın araç hareket halinde iken cama verdiği serinliğin içe yansıması dışında.Buda hafife alınmamalı derim.

Sonuç itibari xenon ampulün her şekilde 500 derecelere varan ısı yansıması bence bir parçaya çok yakın olmadıgı sürece güçlü bir ısı değilve abartı bir şekilde pleksiye bu ısının zarar verecegini düşünmüyorum.1.5 yılda 1mm pleksinin bu hale geldiğini düşünürsek oda bence bu aliminyum bantın eseri diyebilirm aslında sıcaklık depolamış sanki.Birde uç kısmında mercege temasıda bu zararı vermiş diye düşünüyorum.Onun dışında dediğin gibi söküp içine bakmadan belli olmayacak gibi ama dıştan bu durumda ise içinde çok sıkıntı olacagını düşünmüyorum zira dış görünüşe yansıması resimlerdeki gibi.

2-1.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Ne diyosuuuunn. Şu hayatta gördüğün ve görebileceğin en uçuk-kaçık elektronik dehasıdır Servet Abiciğim. Bakma öyle halim-selim durduğuna, merak salsın, çekirdek ısısını ölçmek için atom reaktörüne bile girer. Bi fluke ve bir dalış seti yeter O'nun için.! :D

Halim selim ha Emmi versin cevabı :D :D :D :D Yav adam bir yerine bişi yapmadan durmuyorki ben bile bu kadar meraklı degilim dalmıyorum her şeye. :D

Ustamdaki dehşet enerjiye her gittiği yerdeki masum hayvancıklar bile karşı koyamıyor saldırıyor yahu. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün sabah ayak altı için tesisat çektim,Bagaj için ek led taktım ve plakalık ledlerini taktım.Denk gelirse bir akşam artık resimlerim.

Farların gündüz görünümü.

37.jpg

36.jpg

35.jpg

Uzaktan sadece uzun hüzme ve angel halkalar görünüyor oldukca hoş bir görünümü oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oktay Abi eline koluna sağlık. Gerçekten çok güzel işçilik çıkarıyorsun.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Oktay abi sen ne yaptın böyle ya :) Eline sağlık.. Keşke bu işe çok daha önce başlasaymışsın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Oktay abi sen ne yaptın böyle ya :) Eline sağlık.. Keşke bu işe çok daha önce başlasaymışsın..

Teşekkür ederim.Haşat edilmiş Focus 2.5 orjinal mercekli far modifiyesi yapıyorum onu bekle. :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Teşekkür ederim.Haşat edilmiş Focus 2.5 orjinal mercekli far modifiyesi yapıyorum onu bekle. :good1:

napıcaksın bahset bari biraz :kıskançfatihsmiley: :D

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Karahan

çarenin tükendiği yerde oktay toker başlar :) helal olsun abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...