İçeriğe Yönlendir

Aracım Hiçbir Vitese Geçmiyor...

Ünal Doğar

Recommended Posts

Ünal Doğar

Bu sabah yolda kaldık araba çalışırken hiçbir vitese geçmemeye başladı.Bu durum yokuşta başımıza geldi.Vites oynuyor fakat devamlı boşta nedeni ne olabilir?Bir yıllık araba konuyla ilgili neler yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Vites çanağında sorun olabilir, yada baskı plaka sizlere ömür..... :(

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Debriyaj baskı balata ömrünü doldurmuş, çekici ile servise gidip baskı balata alınacak..

Yorum bağlantısı
Erdi Sağlam

arac vitestemi kaldı pekı yanı vite kolu sürekli boştamı

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Vites çanağı kırılmış olabilir. Başıma gelmişti. 3. viteste sanayiye kadar gitmiştik. Deneyin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her halukarda, yol yardımınızı arayın ve çektirin.. Orada yapacak bir şey yoktur..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Profilinizdeki araç 2003 model ; siz 1 yıllık araba yazmışsınız ..

Araç 1 yaşındaysa yol yardımı arayın çekip götürürler dert etmeyin..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

benim önceki önceki aracımda debriyaj teli kopmuş,araç geri viteste kalmıştı.benzer birşey olabilir.her ne olursa olsun,boşta kaldıysa çekici ile,viteste ise zor da olsa yürüterek sanayiye

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Kusura bakmayın dersteydim yazdıklarınızı yeni okudum.Araç bizim arkadaşın arabası 2011 cmax 21000 km de şimdilik sorunu halletttik araç çalışmadan vites değişebiliyor.Aracı çalıştırınca vites değişmiyor.Yani devamlı 1. viteste okulun önüne çektik.Kaskodan yol yardımı istedik.Elbistan'da oturuyorum Maraş'a 150 km .Servis haricinde sorunun çözülme ihtimali zor sanırım.Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Kusura bakmayın dersteydim yazdıklarınızı yeni okudum.Araç bizim arkadaşın arabası 2011 cmax 21000 km de şimdilik sorunu halletttik araç çalışmadan vites değişebiliyor.Aracı çalıştırınca vites değişmiyor.Yani devamlı 1. viteste okulun önüne çektik.Kaskodan yol yardımı istedik.Elbistan'da oturuyorum Maraş'a 150 km .Servis haricinde sorunun çözülme ihtimali zor sanırım.Yardımlarınız için teşekkürler.

Düzenleme;Kaskodan yol yardımı istenmmiş.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Sonucu yazarım, bakalım kimin tahmini tutacak?Yalnız ilgisi var mı bilmiyorum.Aracın bir ay önce sol çamurluğu ufak bir kaza yüzünden işlem gördü.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

Debriyaj halatının baglı olduğu somunlu bir parça oluyor..

Debriyaj halatı gevşemiş olabilir..

tarihinde Hasan Dönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Arkadaşlar araç servise çekildi .Şanzıman içindeki bir vida kırılmış, garantiden yapılacakmış.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Aynısı başıma geldi ama durup dururken değil.Ufak çaplı bi kaza oldu;arabam 3. vitesteydi,yaklaşık 50 60 km/h süratle bir renault trafic'e arkadan vurdum.Ön tampon içeri doğru ezildi ve araç nasıl olduysa öyle 3. viteste kaldı.Ben tabi biraz cahillik biraz da o anki panikle 15 kilo metre kadar bi mesafeyi 3. viteste lambalarda dura kalka,bayırlarda dura kalka şehir içi trafiğinde katettim.Sonuç baskı balata iflas ve küçük bi kazayla acayip bi maliyet...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar araç servise çekildi .Şanzıman içindeki bir vida kırılmış, garantiden yapılacakmış.

Geçmiş olsun hocam. Elistandan buraya kadar gelmek gerçekten masraflı ve yorucu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...