İçeriğe Yönlendir

Gıda Sahtekarları Açıklandı

Misafir

Recommended Posts

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada sahtekarlık yapan üreticileri internet sitesinden kamuoyuna duyurdu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun'unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır. Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü çerçevesinde, laboratuvar sonuçları olumsuz bulunan ürün/firma bilgileri aşağıda yer almaktadır.

592624898835.jpg

Kaynak : sabah

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anlamam da, peynirde bitkisel yağ bulunmuş, dana sosiste tavuk bulunmuş, ne kadar kötüdür anlayan?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Pişmiş dana kavurmada, tek tırnaklı eti = at ya da eşek.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ben de apikoğluna çok şaşırdım ve kızdım.gerçi en masumu o ama,gene de sahtekarlık var.dana sucuktan hindi(ya da tavuk) çıkmış

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Beşler et tesisleri' nde üretilen Uludağ markalı soyulmuş sosisde de yabancı doku (ne ise artık)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abooo

bu konuyu nasıl taşırsın bileemem ocakbaşına

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Şirketim sağolsun TSE 22000 yani gıda güvenliğide uyguladığımızdan bir çok eğitim aldık TSE'den. Daha bu hafta 3 günlük eğitime gıda firmalarının baştetkikçisi geldi(TSE den).

Ben türkiyedeki hemen hemen bütün salam sosis üreten yerleri denetledim dedi. Ve artık ağzıma sürmem kesinlikle diyede belirtti. %100 dana ama onda bi sorun yok, dananın heryeri var dedi.

E hocam niye o zaman belge verdiniz dedik. Ona yapabilecek malesef bişey yok; TSE nin asgari şartlarını sağlıyorlar diyede belirtti.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Bi Apikoğlunu tanıyorum ondan da vaz geçtim şuanda. Apikoğlu'na anlamsız bi güvenimiz vardı:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

:D

daha neler var da,buraya yazamam

Yaz Abi yaz da bizde bilelim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kuzuyu gördük ya :) Sahte değil...

yumurtayı yapan çinli, kuzuyu mu yapamayacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bakanlık bence bu sahtekarları açıklamakla çok çok iyi yapıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Bu tür firmaların ifşa edilmesi diğerlerinin işlerini daha düzgün yapmalarını sağlayacaktır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ferhat Çengeloğlu

dünkü sabah gazetesinden alıntı; ayrı iki şirketin, BALDERESİ adı altında piyasaya sunduğu ballarında analizleri verilmişti. sonuç sahte!!

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Biz Mersin'de yasarken babam ve onun gibi 3 5 arkadasi birlesip ufak bir dana aliyorlardi kasapta kestirip kendi ellerinde sevdikleri bir kasap sucugunun tarifine uyarak butun danayi sucuk yapiyorlardi.. Evde 150 200 kangal sucuk oluyordu 6 ay sucuk yiyordukk :)

Olculeride harikaydi, gerek yagi gerek cemeni baharati herseyi mukemmel oluyordu.. Mutfakta kurumaya birakilan 200 kangal sucukla birlitke evin icindede mistik bir koku oluyordu :)

Ogunden beri marketten alinan hicbir sucuga hem guvenmiyorum hemde tadini sevemiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Açıklanması olayını çok doğru buluyorum bende.Muhtemelen ceza da alacaklardır.Ancak maddi cezalar çok fazla caydırıcı özelliği yok en güzeli reklam yapmak bu şekilde.Zaten dandik markaları biliyoruz da en garibime giden apikoğlu ve uludağ oldu.Daha da almam.En azından benim tepkim bu olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Az önce haberde söylediler. Takdir ettim. Tarım bakanına teşekkür ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben hiç bir markalı balı almıyorum...

Çevremde üretenler var onlardan alıyorum...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...