İçeriğe Yönlendir

Merak Edenler İçin Triger Değişimi Nasıl Yapılır

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Cerci

Hazır konu trigerden açılmışken,set olarak mı değişmek gerek yoksa sadece kayış yeterli midir?

uretici firmanin tavsiyesi 10 yil yada 180bin km de set olarak degistirilmesi. bencede set olarak degistirilmesi iyidir bazi parcalar arizali degilsede omrunun sonuna yaklasiyor 15-20 bin km sonra tekrardan sokup iscilik parasi vermek gereksiz

bu mesaji gorupte triger okadar dayanmaz diyebilirler ben 10 yil 143bin km de degistirdim dahada degistirmezdim arabayi satmayi dusunuyorum bakimsiz satmak zor olur diye degistirdim

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

Benim verdigim degerler 1.4 tdci ve 1.6 tdci ler icin gecerli zaten konunun basinda aracin dizel oldugunu belirttim

profilinizden anladigim kadariyla sizin arac benzinli ve benzinli motorlarin garanti ve bakim sureleri cok farkli ve degisken, mesela 2.0L 16v peugeot 206 gti nin trigeri 100binde degisirken 2.0L 16v 206 rc inki 80binde degisiyor

sizin icin en dogru cevabi ford servisi verir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benim aracım 2008 model 83000 de.Şimdiden kopar diye korkmaya başlamıştım ben.siz 10 yıl değişmemişsiniz.

triger kayışını 90.000 de değişen bazı arkadaşlar, çıkan triger kayışının yenisinden farkı olmadığını yazmışlar nette.Ne yapsam bilemedim 100.000 km yi beklesem mi?

Kolay kolay kopmaz çok emniyetli yapıyor üretici firma. Yepyeni gibi çıkabilir. Ama ya koparsa ? 90 bin oldu aman hemen değiştirelim yarın kopar durumu yok belki 180 bin yapar kopmaz ama kimse o riski alamaz. O riski almamak için bir an evvel değiştirmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Elinize sağlık tam da triger değişim arefesinde iken :bravo:

Buradan görüp triger kayışını kendisi değiştirmeye kalkanlar açarlar konuları iki gün sonra :D

Ben açayım bir kaç güne kadar :yes: bakalım değişebilecekmiyim :unsure2:

biraz da şans lazım :nazar: elinize sağlık

:shok: Aslında Çağlar beylere gitmeyi düşünüyordum bu işi bir daha düşüneyim :fiuw::D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Bekliyoruz dört gözle :exc1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tesekkurler

triger kilidi tdci motor icin ariyorsan matkap ucuda kullana bilirsin ayni gorevi goruyor simdiki aklim olsa bende almazdim

ben triger i set olarak 10 yilda bir degistiriyorum ve eski devirdaim ve kasnaklar bir on yil daha dayanmaz simdi kafam rahat bi aksilik olmazsa satincaya kadar dokunmam

Hakikaten, matkap ucu güzel fikir :) kasnak ve devirdaim konusuna gelince, seninki baya olmuş değişmen yerinde olmuş, benimki daha 6 yaşında, bir dahaki değişimde komple herşeyi değişeceğim bende :good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Elinize sağlık tam da triger değişim arefesinde iken :bravo:

:shok: Aslında Çağlar beylere gitmeyi düşünüyordum bu işi bir daha düşüneyim :fiuw::D

Adnan abi gel Çağlar abilerin oraya kafan rahat olsun hem muhabbet ederiz.Bende amma konuştum hergün orada gibi. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Güzel iş çıkarmışsınız. Allah nazarlardan saklasın.

Bir ara motorun altına krikoyu vurunca dedim tamam motoru da indirecek :D

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
İlyas Durmuş

Avrupa ve Türkiye triger kayışı değişme zamanının farklı olması iklimdir diye düşünüyorum. Avrupada sıcaklık aralığı az iken bizde karasal iklim nedeniyle kışın -30 ları, yazınsa +40 ları görebiliyoruz ve buda bütün kayışlar üzerinde olumsuz etki yapmaktadır. Ama set içinde bulunan gergi bilyası veya devirdaim parçalarını 10 yılda bir değiştirmek daha uygun olacaktır herhalde. Tşk

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

Allahım ben neden böyle beceriksizim.Şöför tarafı dötlü cam kumandasını söküp wd-40 sıkayımda camların hepsini kumanda edebileyim dedim.Kapı kaplamasını söktüm.Ama kumandayı sökemedim.Alyan lazım sanırım.Ama millet neredeyse motor indiriyor.Off off

tesekkurler

benimkisi cocukluktan gelen mekanik mereki ve buralara kadar getirdi umarim ileride goturur :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Demirbay

hocam elinize sağlık,oldukça meşakatli bi işmiş,

ki benim sorumda bu konuda, aracım 2008 model benzinli 55 bin km. geçen yıl mayıs ayında periyodik bakım yaptırmıştım,bu yıl 2013 mayıs ayında trigeri değiştirmemiz gerekecek demişlerdi,sizce ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

hocam elinize sağlık,oldukça meşakatli bi işmiş,

ki benim sorumda bu konuda, aracım 2008 model benzinli 55 bin km. geçen yıl mayıs ayında periyodik bakım yaptırmıştım,bu yıl 2013 mayıs ayında trigeri değiştirmemiz gerekecek demişlerdi,sizce ne yapmalıyım?

degistirmelisin kardes sonucla benzinli ve dizel ayni motor degil benzinliye 5 yil garanti veriyorlar

benzinli motorun trigerini degistirmek daha basit ve masrafsiz olur diye tahmin ediyorum en zoru bence zinciri degistirmek :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirbay

degistirmelisin kardes sonucla benzinli ve dizel ayni motor degil benzinliye 5 yil garanti veriyorlar

benzinli motorun trigerini degistirmek daha basit ve masrafsiz olur diye tahmin ediyorum en zoru bence zinciri degistirmek :)

tavsiyen için teşekkürler,bi kaç ay içerisinde periyodik bakım yaptırmayı düşünüyorum,o zaman karar verecem inşallah...

servise şu yönden güvenmiyorum aracıma 2010 yılı temmuz ayında (2008 ocak ayında trafiğe çıktı)2.5 yılda 17 bin kmde lastik değiştirme zamanınız gelmiş demişlerdi(yarıdan fazlası ş.içi kulllanım) bende değiştirmiştim. artık bu durumun ticari amaçlı olduğunu kavrayabiliyorum,bu yüzden triger içinde benzer durum olmasın diye 1 yık erteleyebilirmiyim acaba?

Yorum bağlantısı
Orhan Türkmen

sayın ford clup üyeleri;

bugün özel serviste triger seti ve alt motor baglanı lastiği var onu degiştirdim ayrıca arka iki tekerlek fren balataları kontrol edildi deiğişmesine gerke görülmedi ama temizlendi sonrasında degişen parcalar

triger kayışı DAVRON marka komle set devir daim dahil

topan ödediğim üçret 550-TL sizce iyimidir ve arabam 108 binde

75-binde değişmiş ama çıkan parça çıkma imiş yani orijinal degilmiş değiştiren arkadaşın söylediği

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

sayın ford clup üyeleri;

bugün özel serviste triger seti ve alt motor baglanı lastiği var onu degiştirdim ayrıca arka iki tekerlek fren balataları kontrol edildi deiğişmesine gerke görülmedi ama temizlendi sonrasında degişen parcalar

triger kayışı DAVRON marka komle set devir daim dahil

topan ödediğim üçret 550-TL sizce iyimidir ve arabam 108 binde

75-binde değişmiş ama çıkan parça çıkma imiş yani orijinal degilmiş değiştiren arkadaşın söylediği

hocam yanlis anlamdaysam "75 binde triger setini degistirmisler ama cikma parca kullanmislar " neden boyle bisey yapmaya ihtiyac duymuslarki bunu soyleyen arkadas aracin eski sahibimi servis elemanimi ? nasil anlamislar cikma parca takildigini?

fiyat bence normal

Yorum bağlantısı
Orhan Türkmen

hocam yanlis anlamdaysam "75 binde triger setini degistirmisler ama cikma parca kullanmislar " neden boyle bisey yapmaya ihtiyac duymuslarki bunu soyleyen arkadas aracin eski sahibimi servis elemanimi ? nasil anlamislar cikma parca takildigini?

fiyat bence normal

ben arabayı 2 elden aldım o aldıgım şahıs bana bu bilğileri ilk sahibinin söylediğine göre anlattı ama bilemiyorum hangisi doğru yada ne değil

ben şu anda doğrusunu yaptıgıma inanıyorum en azından içim rahat tüm bakılması gerekli parca veya degişmesi gerekenleri yapıldıgını sanıyorum yada şimdilik.Sizden ricam başka ne yapmalıyım?

birde birşey soracagım benim araba 1,4 diesel bunların triger setleri aynımıdır?benzinli ile ve bu setin içinde devir daim ilavemidir yoksa o ayrıcamı satılır.?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

ben arabayı 2 elden aldım o aldıgım şahıs bana bu bilğileri ilk sahibinin söylediğine göre anlattı ama bilemiyorum hangisi doğru yada ne değil

ben şu anda doğrusunu yaptıgıma inanıyorum en azından içim rahat tüm bakılması gerekli parca veya degişmesi gerekenleri yapıldıgını sanıyorum yada şimdilik.Sizden ricam başka ne yapmalıyım?

birde birşey soracagım benim araba 1,4 diesel bunların triger setleri aynımıdır?benzinli ile ve bu setin içinde devir daim ilavemidir yoksa o ayrıcamı satılır.?

teşekkürler.

benzinli fiestalarin tirigeri farklidir yani dis farki vardir. farkili sekilde satiliyor devirdaim dahil komple kitler var devirdaim haric komple kitler var yada tek tek de alma imkani var her yil degistiriyorsaniz komple degistirmeye gerek yok ben 10 yilda bir komle degistiriyorum

Yorum bağlantısı
Orhan Türkmen

benzinli fiestalarin tirigeri farklidir yani dis farki vardir. farkili sekilde satiliyor devirdaim dahil komple kitler var devirdaim haric komple kitler var yada tek tek de alma imkani var her yil degistiriyorsaniz komple degistirmeye gerek yok ben 10 yilda bir komle degistiriyorum

ok çok teşekkür ederim bilğileriniz için .

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...