İçeriğe Yönlendir

Dizelde Yakıt Lambası Yanınca Max Kaç Km Daha Gidiyor?

Mustafa Karaoğlan

Recommended Posts

Gökhan Yıldız

fiesta ile 90 km net gidiyor istop ediyor araç. 10 dk bekliyorum kontağı açıyorum geridönüş depoya biraz mazot çekiyor bir kademe mazot oluyor araçta tekrar 30 km gittim stop etmeden yakıt aldım. mecbur kaldığım için böyle yaptım ama

Yorum bağlantısı
Fatih Aşık

Bence de lamba yandımı ne kadar gider diye denememek lazım hemen bir petrol istasyonu aramak gerekli...

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Neden boyle gereksiz denemeler yapiliyor anlamis degilim 10 yildir arac sahibiyim daha isik gormedim yarim depo gibi tekrar full lerim hastalik olur kaza bela olur acil bir yere gitmeniz gerekebilir ne yapacaksiniz o durumda gidip yakit mi alacaksiniz , onu bunu bilmem ama yakitsiz arac gereksiz aractir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaoğlan

Neden boyle gereksiz denemeler yapiliyor anlamis degilim 10 yildir arac sahibiyim daha isik gormedim yarim depo gibi tekrar full lerim hastalik olur kaza bela olur acil bir yere gitmeniz gerekebilir ne yapacaksiniz o durumda gidip yakit mi alacaksiniz , onu bunu bilmem ama yakitsiz arac gereksiz aractir.

biz burda kaç km gidiliri tartışırken hergun deponun dıbınde gezelım demıyoruz sadece kac km gıttıgını ogrenıp ona gore davranalım dıyoruz..Malum akaryakıt fıyatlarıda bellı sonucta bedava verılmıyor bu yakıtlar ınsanlara herkesın bır butcesı var sız yakıtsız arac gereksız arac dıyebılıyorsunuz rahatlıkla ama alan var alamıyan var yada yakıt alabılmek ıcın maaşını bekleyen var..O zamana kadarda mecbur o ışıkla gezmek zorunda kalan olabiliyor..1-2 km kar ederım belkı dıye burda yolda gıderken beyın fırtınası yapan arkadaslarım vardır..Hıc kımse parayı yoldan bulmuyor sonucta..Siz bizi çok yanlış anladınız tabiki herkes yarım deponun altına düşmemek ister

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

bir de psikolojik etkisi var bu işin, 20 liralık mazotla 100 km gidebilirken ne zaman 100 liralık mazot alsam arabaya 300 km yi bile geçemiyorum, depoyu dolu görünce vites değiştirirken bile insanın gazdan ayağını çekesi gelmeyebiliyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

biz burda kaç km gidiliri tartışırken hergun deponun dıbınde gezelım demıyoruz sadece kac km gıttıgını ogrenıp ona gore davranalım dıyoruz..Malum akaryakıt fıyatlarıda bellı sonucta bedava verılmıyor bu yakıtlar ınsanlara herkesın bır butcesı var sız yakıtsız arac gereksız arac dıyebılıyorsunuz rahatlıkla ama alan var alamıyan var yada yakıt alabılmek ıcın maaşını bekleyen var..O zamana kadarda mecbur o ışıkla gezmek zorunda kalan olabiliyor..1-2 km kar ederım belkı dıye burda yolda gıderken beyın fırtınası yapan arkadaslarım vardır..Hıc kımse parayı yoldan bulmuyor sonucta..Siz bizi çok yanlış anladınız tabiki herkes yarım deponun altına düşmemek ister

Bitince nasil olsa mecburen alacaksin arabaya deponun dibindeki tortulu yakiti yaktirmaktansa en azindan isik yandiginda yakit alinmasi dogrudur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Benim arabada yakit lambasi yandiginda ilk tik atana kadar mazot aldigim zaman 44-45 lt mazot aliyorum. Sizlerde nasil?

imzada ki araç ilk tıkta 44,5 litre mazot alıyor.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

işte ben bunu anlamıyorum. aracı alırken 10 bin-20 bin-40 bin-50 bin lirayı veriyoruz. ama depoya 20-30 liralık mazot koymaya gelince paramız olmuyor. (birde otoparka gelince öyledir, 3-5 lira için servetimizi kaldırıma bırakırız) bir kere defalarca test ettim, tüm araçlar deponun ilk yarısında ikinci yarısından daha az yakar. ikinci yarı tortuludur, hem çok yakar, hemde çekiş düşer. bence yakıt politikamız yanlış... depodaki son mazot bizim değilmiş gibi bakarsak sorunu çözeriz. örneğin depoda her zaman 10 litre mazot olacak. o mazotu hiç hesaba katmayacağız, yok farzedeceğiz. lambayı beklemeden eklemek gerekiyor. bir şekilde bu alışkanlığı kazanmamız gerekiyor. sonuç olarak bu mazotu yakıyorsak, son 10 litreyi görmeyeceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

işte ben bunu anlamıyorum. aracı alırken 10 bin-20 bin-40 bin-50 bin lirayı veriyoruz. ama depoya 20-30 liralık mazot koymaya gelince paramız olmuyor. (birde otoparka gelince öyledir, 3-5 lira için servetimizi kaldırıma bırakırız) bir kere defalarca test ettim, tüm araçlar deponun ilk yarısında ikinci yarısından daha az yakar. ikinci yarı tortuludur, hem çok yakar, hemde çekiş düşer. bence yakıt politikamız yanlış... depodaki son mazot bizim değilmiş gibi bakarsak sorunu çözeriz. örneğin depoda her zaman 10 litre mazot olacak. o mazotu hiç hesaba katmayacağız, yok farzedeceğiz. lambayı beklemeden eklemek gerekiyor. bir şekilde bu alışkanlığı kazanmamız gerekiyor. sonuç olarak bu mazotu yakıyorsak, son 10 litreyi görmeyeceğiz.

trafik sigortası gelince tak diye 150-200 lirayı veriyoruz. kasko zamanı gelince 500-1000 lirayı tak diye veriyoruz. araç arıza yapınca bakım gelince tak diye 500-1000-2000 lirayı veriyoruz ama nedense illede mazot koymaya gelince 20-30 lira bize çok büyük geliyor.

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük
(düzenlendi)

Hay ağzınıza sağlık bir defaya mahsus çeyrek depo yakıt alın sonra çeyrek depo çizgisini kırmızı ışık olarak kabul edin

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Türkçe harf kullanımı nedeni ile
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaoğlan

trafik sigortası gelince tak diye 150-200 lirayı veriyoruz. kasko zamanı gelince 500-1000 lirayı tak diye veriyoruz. araç arıza yapınca bakım gelince tak diye 500-1000-2000 lirayı veriyoruz ama nedense illede mazot koymaya gelince 20-30 lira bize çok büyük geliyor.

o dediğiniz herkes için geçerli değil maalesef en azından benim için değil..Ben öğrenciyim yıllarca para biriktirerek kendime bir fiesta aldım doğal olarakta öyle istediğim zaman o dediklerinizede zırt pırt para dökemiyorum..Burda ben fikrimi söyledim sadece yoksa dediğim gibi tabiki çeyrek deponun altına düşmemek en iyisi

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

o dediğiniz herkes için geçerli değil maalesef en azından benim için değil..Ben öğrenciyim yıllarca para biriktirerek kendime bir fiesta aldım doğal olarakta öyle istediğim zaman o dediklerinizede zırt pırt para dökemiyorum..Burda ben fikrimi söyledim sadece yoksa dediğim gibi tabiki çeyrek deponun altına düşmemek en iyisi

yani trafik sigortası ve kasko yaptırmıyor musunuz? araba arızalanınca yaptırmıyor musunuz, bakım zamanı gelince yaptırmıyor musunuz?

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben yakıt alımında kalan mesafe 0km yazana kadar kullanırım. Benim alışkanlığımda bu şekilde, araçta fazla yakıt bulundurmak gereksiz ağırlık taşımaktır. Heran performansa ihtiyacım olabilir Allah korusun yarım depo mazotun ağırlığı benim hızlanamama sebep olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Işık yanar mazot alırım, şamandıranın her yeri sürekli çalışsın...Sonra aşağılara inmediği için paslanır da çalışmaz.... :)

Birde benim araba yakıt lambası yandığında 150-160 km .kalan menzil gösteriyor..

Ancak çoğunlukla işi bilen biri alabilir ve motoru çalıştırabilir. yani bitirmemeye çalışın.

bunların sebebi yakıt tankında ayrı bir pompanın olmayışıdır. motor kendi gücüyle mazotu çeker. depodan yakıt pompalayan bir araç yok dizel fordlarda. benzinlilerde var.

Fiesta biraz marşa basınca çalışıyor, mutlaka teknik müdahale gerektirmiyor..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaoğlan

yani trafik sigortası ve kasko yaptırmıyor musunuz? araba arızalanınca yaptırmıyor musunuz, bakım zamanı gelince yaptırmıyor musunuz?

ya siz benim demek istediğim şeyi anlamadınız neyse siz yarım deponun altına düşmeyin hiç bi zaman :))

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

ya siz benim demek istediğim şeyi anlamadınız neyse siz yarım deponun altına düşmeyin hiç bi zaman :))

ben anlıyorum da, bu şekilde kullanarak o koyamadığınız yakıtın 100 katı masrafla karşılaşınca siz daha iyi anlayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

dizelciler yakıt alacağı istasyonu bile seçtiği için çeyreğin altına düştümü farz edin ki kırmızı yanıyor... hem depo tam boşalırsa havasını almakla falan uğraşıp durmakta var işin ucunda

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

yakıt lambası yandığında petrole gidip fullediyorum hep 38-39 litre civarında alıyor. lamba yandıktan sonra 7 litre garanti 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yakıt lambası yandığında petrole gidip fullediyorum hep 38-39 litre civarında alıyor. lamba yandıktan sonra 7 litre garanti 

değil, depon 43 lt. liktir ona göre, 45 değil yani :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...