İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta Kolçak?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

İlk linkteki çok kaba durur bence.

Armster marka olanlar var. Daha pahalı ama aynı şekilde de kaliteli.

Bu ürünle ilgili link varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bence 2 inci link teki daha iyi ben kullanıyorum aynısını memnunum ahmet beyin verdiği linktekiler biraz pahalı ama tabi kaliteli bir üründür

Yorum bağlantısı
Emre Temizkan

Hayrettin Kardeşim güneşli, 15 derece, hafif esintili bir İstanbul gününden İzmir' e merhaba.,

Benim aracımda 2006 Ford Fiesta 1.4 tdci, sevgili oğlum Mert geçtiğimiz hafta Perşembe günü araca kolçak ve zenon aldım, yeri Aksaray' da alırmısın baba dedi.

Bunun anlamı ben beğendim, bir zahmet alıver ve de montajını yaptırıver demektir :)

Emir büyük yerden, delikanlı 24' ünde zıpkın, istersen yapma, bir de bu hayatta onlar için birşeyler yapmayıp ta kimin için yapacağız.

Toplam = 110.-TL ) sipariş ondan, alması benden, montaj benden, Ödemesi de tabi :(

Xenon montajını Göztepe' de ki oto elektrik ustama benim titizliğime gösterdiği sabırla yaptık, ( motorlu = kısa-uzun kullanım şeklinde )

Kolçağı da yine elektrik ustam büyük bir nezaketle ( kapsama alanına hiç bir şekilde girmemesine rağmen ) bizzat kendisi montajını yaptı, bende elimde çay

yakın çekim izledim.

Xenonlar güzel oldu, araya park lambalarına da led takalım Emre abi, xenonlarla daha güzel olur modu geldi, tamam dedim, işlem bitti, borcum dedim,

çaylar şirketten, 20 TL dedi.

Sonuç; kolçağı Aksaray da Oto Market ten, xenonları da aldığım yer, 30 TL ye aldım, siyah suni deri, ileri/geri sürebiliyorsun, kapak içi oldukça sağa sola atacağın malzemeyi alıyor.

Güzel oldu, bu arada ayak kısımlarına led/ sunlight aydınlatma da yaptı ( 1 metre led silikonlu = 10 TL verdim )

Şimdi buradan kalk Bankalar caddesine git oradan al, işin doğrusu bu, ama sırf 1 metre led almak de içinde oralara gidilmez. 5 metresi 25 TL orada.

Önümüzdeki hafta İzmir' yolculuk var, gelirken sana kolçağı getirir montajını da yaparım, diyeceğimi başında söylemem gerekeni sonunda söyledim.

Kısa bir ihtiyar söyleşisi oldu, umarım senin ve okuyanların yüzlerinde :( :( :( bu şekilde bir ifade oluşmamıştır.

İzmir de uğrayacağım yerler Karşıyaka, Bornova, Narlıdere ve Yeni Foça ( orada yazlık var ) beklerim bu arada :)

Sevgi ve dostluk dileklerimle.,

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Temizkan

Yazım hatalarımdan, gönderi düğmesine bastıktan sonra görmüş olduğum satır boşluklarından dolayı moderatörümden ve yöneticimden beni afffetmesini rica ederim.

sevgi ve saygılarımla.,

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
(düzenlendi)

Sevgili abim, yazını büyük keyifle okudum (hatta bir kaç defa). Vakit ayırıp etraflca yazdığın için çok teşekkür ederim.

Kolçak konusundada sana yük olmamak için "getir" diyemem. ama bahsettiğin xenon ve led takımı daha görmeden çok hoşuma gitti doğrusu.

Ben, çok keyif almama rağmen zaman darlığından dolayı ilgilenemiyorum bunlarla.

İzmire geldiğinde uğrayıp bir kahveni içmek isterim elbette (ayrıca sıcak davetinden dolayı çok teşekkür ederim)

Yeni foça yı sık sık ziyaret ederdiki, rahmetli dayım oranın en eskilerinden idi. geçen yaz kaybettik kendisini (nam-ı diğer almanyalı arif).

Bazen gidip evi havalandırıp temizlemek gerekiyor, böyle bir durumda sizlere de bir "merhaba" diyebiliriz.

Evladınıza ve sizlere kazasız günler, saygılar..

tarihinde Hayrettin Bahadir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
Yorum bağlantısı
Özgür Tez

Engin Bey Merhaba,

Resim yüklemeniz mümkün mü? Bir de montajını kendiniz mi yaptınız?

Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Hafta sonu resimlerini çekmiştim aracın ve yapılan işlemlerin akşam fırsat bulursam yeni bir başlık altında açmayı düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Engin Bey Merhaba,

Resim yüklemeniz mümkün mü? Bir de montajını kendiniz mi yaptınız?

Resim işini yarın halletmeye çalışayım.Eğer eliniz yatkınsa bu işlere montajı kendiniz yapabilirsiniz.Ben kendim montajladım.

Hayrettin Bey bu iki kolçağıda taktırmayın.Bunlar sabit olmuyor ve çok esniyor.Bende daha önce bunlardan taktırmıştım ama tat vermedi.Kolçağın önemli olan kısmı ayak kısmı.Benim taktığım kolçağın ayak kısmı aracımıza özel üretilmiş bir parça.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Resim işini yarın halletmeye çalışayım.Eğer eliniz yatkınsa bu işlere montajı kendiniz yapabilirsiniz.Ben kendim montajladım. Hayrettin Bey bu iki kolçağıda taktırmayın.Bunlar sabit olmuyor ve çok esniyor.Bende daha önce bunlardan taktırmıştım ama tat vermedi.Kolçağın önemli olan kısmı ayak kısmı.Benim taktığım kolçağın ayak kısmı aracımıza özel üretilmiş bir parça.

Engin bey, sizin aracınızda nasıl duruyor merak ediyorum. Açıkçası çok arada kaldım. 27 liralık üründen memnunum diyenler de var değilim diyenlerde, arada da 50 lira far var.. Bilemedim.... :(

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Engin bey, sizin aracınızda nasıl duruyor merak ediyorum. Açıkçası çok arada kaldım. 27 liralık üründen memnunum diyenler de var değilim diyenlerde, arada da 50 lira far var.. Bilemedim.... :(

Hayrettin Bey 27 liralık ürünü bende kullandım ve memnunum diyordum :) Ama ürün universal değil bire bir bizim araç için üretilmiş.Forumda armster diye aratırsanız resimleri çok :) Bu ürün onun muadili :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

amster kolçaktan aldım elime ulastı.Montajını halledeceğim ama içinden demir bi parça cıktı acaba onun işlevi nedir?

hpim2609.th.jpg

hpim2610a.th.jpg

hpim2611.th.jpg

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

amster kolçaktan aldım elime ulastı.Montajını halledeceğim ama içinden demir bi parça cıktı acaba onun işlevi nedir?

En önemli parça o Ahmet Bey.Kolçağınız orjinal gibi olacak ve hiç sallanmıyacak.Kılavuzda ki yönergeyi uygulayın :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

En önemli parça o Ahmet Bey.Kolçağınız orjinal gibi olacak ve hiç sallanmıyacak.Kılavuzda ki yönergeyi uygulayın :)

Engin bey tam olarak onu ne yapacagım pek anlayamadım yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)
Jhh33.pngEl freninin ordaki konsulu çıkrdıktan sonra 3 numaralı resimde elfreninin hemen altında bir somun var.O somunu çıkartıyorsunuz ve o demir parçayı o somunun bulunduğu vidaya yerleştirip tekrar sıkacaksınız. tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

O demir parçayı takması biraz zor ama mutlaka takın ; kolçağınız orjinal gibi olsun hiç ses yapmasın sallanmasın ;)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Armster ile Arm-rest farklı bildiğim kadarıyla.

Armster ile arm-rest arasındaki tek fark kol dayama kısmı.Arm-rest te kol dayama kısmı yan sanayi .Adaptör kısmı ve o metal parça aynı.

Aldığınız ürün tam olarak bumudur?

http://www.sahibinde...65872220/detay/

Bu ürün o ürün.Armsterin pahallı olmasını satıcı adaptör kısmını orjinal,kolçak kısmını yan sanayi satarak çözmüş :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

Engin beyin yardımı ile montajı gerceklestırdim.armster ve arm rest farklı markalarmıs hıc dıkkat etmemiştim ama tam uyumlu fena da olmadı. Adaptör ve kolçagı vıdalarken arasına da Engin beyın tavsiyesi üzerine silikon da sıktık.o metal parca da el frenının arka kısmına monta ederek el freni konsolunu sağlamlaştırdık.Bu arada aksesuar cı da gördüm linkteki ürünü 40 tl dedi.Ama kutu içeriğinde adaptor kısmı fiesta için özel değil universal şekildeydi pek de hoş degildi.Metal parça da yoktu adam direk biz vidalıyoruz demişti.Yani linkteki ürünü tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...