İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta Kolçak?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Kemal Bozdoğan

Zaten el freninin orada forumda bahsedilen vida var, oraya sabitlemek gerekiyor. Ayrıca koltuk altında boş birer vida var, orası da kullanılabilir ma pek estetik olmaz. Resmi görebilirsem fikir yürütebilirim diye istiyorum açıkcası..

Koltugun orda bos vida nerde hocam?

12081522_10207581001025883_347760576_n.j

12084133_10207581001065884_651845336_n.j

12083854_10207581001305890_103143438_n.j

12071621_10207581001585897_976634563_n.j

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Abi universal olanla ayni fiyata o bakimdan bakarsak tavsiye ederim.sallantiya gelince universalda sallaniyor. Urun guzl bn tavsiye ederm tek skinti sabitlemek sabitlenebilirse sallantisiz super olur. Fotograf atacam hava cok sicakti terledm biraz ugrasamadm fotografla

Bn saseye vida atarak sabitlemekden soz ediyorum bu skinti yaratirmi sasenin delinmesi

Bn saseye vida atarak sabitlemekden soz ediyorum bu skinti yaratirmi sasenin delinmesi

Kolcagin altındaki plastik kişinin içinde, orası geçmelidir, oynama sebebi bu yüzden, o kapağı çıkarınca altında tek vida vardır, aparatta muhtemelen o vida üzerinden bağlantı yapılır.

Birazdan araca geçeceğim, tam kolcagin altına gelen vidanın resmini atarım. Bu arada bende kolçak yoktur, ise yarar birşey bulamadım henüz.

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Kolcagin altındaki plastik kişinin içinde, orası geçmelidir, oynama sebebi bu yüzden, o kapağı çıkarınca altında tek vida vardır, aparatta muhtemelen o vida üzerinden bağlantı yapılır.

Birazdan araca geçeceğim, tam kolcagin altına gelen vidanın resmini atarım. Bu arada bende kolçak yoktur, ise yarar birşey bulamadım henüz.

Vidanin yerini biliyorum da kolcakla birlikte demir aparat gelmedi oraya sabitlemek aparat olmadan skinti

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Vidanin yerini biliyorum da kolcakla birlikte demir aparat gelmedi oraya sabitlemek aparat olmadan skinti

Evet aparatı yapılınca sizin kolçak uyumlu olur aslında.
Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan
(düzenlendi)

Evet aparatı yapılınca sizin kolçak uyumlu olur aslında.

aparatı nerde nasıl yaptırcaz ki abi benim amacım kendi başıma şu sallantıyı gidermek aparatı tanıdık demirci olmazsa yaptırmak zor kimse uğraşmaz böyle uğrastırıcı işlerle 

kolçağı sende alabilirsin internetten getirttim aksoy tuning den. sabitlerim diyosan hiç kaçırma bundan daha uygunu bulunmaz zaten

tarihinde kemal bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

aparatı nerde nasıl yaptırcaz ki abi benim amacım kendi başıma şu sallantıyı gidermek aparatı tanıdık demirci olmazsa yaptırmak zor kimse uğraşmaz böyle uğrastırıcı işlerle

kolçağı sende alabilirsin internetten getirttim aksoy tuning den. sabitlerim diyosan hiç kaçırma bundan daha uygunu bulunmaz zaten

Fiyatı ne kadardı acaba?
Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Resimler için teşekkürler. Gördüğüm kadarıyla özellikle alt aparatla birleşim yeri ve el freni çekikkenki görüntüsü çok iyi görünmüyor.Gerçekte de benim görüşlerim gibi mi yoksa resim aldatmacası mı acaba? Son olarak sallanıyor evet ama araç giderken çukurlarda ses yapıyor mu?Saygılar..

yok hocam görüntüde sıkıntı yok orjinal duruyor gayet güzel en azından universal olandan çok çok güzel görüntüsü. ses yapmıyor tek sıkıntı sallanması ama onuda bi şekilde çözecem yada en aza indirgemeye çalışcam.

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Kendim bile taşlama + Mengene + matkapla bağlantı demirini yapabilirim diye düşünüyorum ama görmem lazım. Bir arkadaş armster bağlantı demirinin fotosunu (ebatlarıyla) koyabilse aslında süper olacak :bravo:

Keske demir olsaydi icindede koysaydik abi :)

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan
(düzenlendi)

Kendim bile taşlama + Mengene + matkapla bağlantı demirini yapabilirim diye düşünüyorum ama görmem lazım. Bir arkadaş armster bağlantı demirinin fotosunu (ebatlarıyla) koyabilse aslında süper olacak :bravo:

Sallantı olayını çözdüm abi yaparken fotograflama imkanim olmadi ama yarin fotograf ustunde anlasilir sekilde anlatcam tarihinde kemal bozdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

yaparken fotoğraflayamadım ama elimden geldiğince anlatmaya çalışcam. önce orta konsolu söküyoruz kırmızı yuvarlakla gosterılen yerde bir adet vida var ordaki plastik alt konsolu tutuyor. bu plastik konsolu tutup salladığımızda sallanıyor bu sallantıyı kesmeye çalıştım. önce o vidayı söküyoruz el freni inikken sökmek daha kolay bilginize.

12086956_10207590841911899_1227333886_n.

kırmızı yuvarlakla gösterilen yerdeki vidayı söktükten sonra yeşille çizmiş olduğum gibi o kısma tam oturacak ölçülerde demir bir parça kesmemiz bulmamız gerekiyor.

12071569_10207590841191881_536134415_n.j

bu yeşille gösterdiğim yere oturcak demir şu şekilde olmalı. aşağıdaki şekilde oraya uyumlu bir demir parçası ayarladım.

12083682_10207590878392811_2142605987_n.

delik kısmı o vidayı söktüğümüz yere gelecek ancak ordan söktüğümüz vida biraz kısa daha uzun bi vida ayarlarsak daha iyi olur. bu demiri oraya koyup vidaladım. alt konsoldaki sallantı plastik esneyemediği için azaldı.

sonrasında kolçak montajını yaptım. aksoy tuningten gelen montaj için olan vidalar kısa ben daha uzun bir vida ile vidaladım ki sadece üstteki konsola değil alt yani içerdeki konsolada vida geçsin diye şu şekilde bir montaj oldu.

12080953_10207590782670418_851855980_n.j

vidaları siyah seçerseniz daha iyi olur. birde gelen kolçağın üzerinde 4 vida deliği var bu şekildeyken üstüne baskı yapınca ön kısımda oynama oluyordu bende sağlamlaşması için en öne birer tane daha vida attım.

12067095_10207590782830422_1060385198_n.

şu anda kolçak gayet sağlam oldu çok kullanışlı çok da memnunum.

umarım arkadaşlara faydası olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

KEmal Bey sağolasın, haftasonu ben de takacam, çok yardımcı olacak bu bilgi.. Saygılar..

Insallah isinize yarar yardimci olabilirim. Yaptikdan sonra fotograflar atarsaniz iyi olr. Iyi gunler

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...

şu anda kolçak gayet sağlam oldu çok kullanışlı çok da memnunum.

umarım arkadaşlara faydası olur

Kemal bey fotoğraflar uçmuş sanırım. Tekrar yükleme imkanınız varmı?

Yorum bağlantısı

Bende 50tl olan kolçak tan aldım. Hafta sonu 1 saatte montajını tamamladım.

Keşke daha önceden alıp taksaymışım. Aracım otomatik olduğundan elimi koyacak yer arıyordum.

Rahatlığın yanında saklama gözü de çok işlevsel.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Özalp

Arkadaşlar armster2 Kolçak aldım 2006 model fiestama içinden t demiri çıkmadı sabitlemek için aldigim yere sordum öyle bir parça yokmus farklı bir yerden de sordum yok dediler bu parçadan tek nasıl bulabilirim ya da el freninin olduğu plastige sallanmamasi için ne yapabilirim

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar armster2 Kolçak aldım 2006 model fiestama içinden t demiri çıkmadı sabitlemek için aldigim yere sordum öyle bir parça yokmus farklı bir yerden de sordum yok dediler bu parçadan tek nasıl bulabilirim ya da el freninin olduğu plastige sallanmamasi için ne yapabilirim

İstanbuldaki servisi ile irtibata geçin, onlar gönderim yapıyorlar 

Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

İstanbuldaki servisi ile irtibata geçin, onlar gönderim yapıyorlar 

Abi istanbuldaki servisi derken aksoytuning ten mi bahsediyosunuz

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi istanbuldaki servisi derken aksoytuning ten mi bahsediyosunuz

armster diye interntten aratınca bir numara veriyor, dağıtıcısı sanırım, bi konuş istersen . 

Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

armster diye interntten aratınca bir numara veriyor, dağıtıcısı sanırım, bi konuş istersen . 

Abi o parçadan yokmuş farklıbi çözüm üretilebilir mi acaba :) Değerli abilerimden fikir bekliyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...